Ile milionów stracimy przez Sikorskiego?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Rząd, media go wspierające oraz popierające obecną władzę "elity" rozpoczęły akcję bagatelizowania ciężaru taśm. Szczególnie mocno w tym kierunku poszła obrona wypowiedzi ministra Sikorskiego. Jego słowa: polsko-amerykański sojusz to jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza fałszywe poczucie bezpieczeństwa. (...) Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy l***ę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy.” -Uznano za potwierdzenie stanu faktycznego, niektórzy nawet ubolewają że Sikorski nie powiedział tego oficjalnie. Muszę powiedzieć iż jestem zdumiony takim stawianiem sprawy. To że nasz sojusz z USA wcześniej wyglądał tak jak wyglądał jest zasługą m.in. Sikorskiego. Słowa Sikorskiego z 2008 roku- nowy rząd świadomie zmienił sposób negocjacji z Amerykanami ws. tarczy, bo nie zgadza się z polityką poprzedniej ekipy w tej sprawie.

Swoje dołożył oczywiście nowy prezydent USA, trudno jednak wymagać by Amerykanie prosili nas o wzmacnianie sojuszu. Sikorski ŚWIADOMIE wybrał Berlin, świadomie też liczył na poprawę relacji z Rosją. Oba te działania zakończyły się porażką. Jakie mamy relacje z Rosją nie trzeba tłumaczyć, sam Donald dziś straszy nas Moskwą.  Jakość relacji z Niemcami też wyszła ostatnio. Na konflikt za naszą wschodnią granicą Berlin zareagował w dwójnasób. Z jednej strony odrzucił projekt unii energetycznej, z drugiej strony odrzucił w sposób skandaliczny pomysł przesunięcia baz NATO na wschód.   Nie sądzę, by minister Radosław Sikorski rzeczywiście mówił o tym, że możliwe jest stacjonowanie w Polsce oddziałów NATO, zwłaszcza w takich rozmiarach. Sądzę, że wie, że stoi to w sprzeczności z porozumieniami zawartymi między NATO a Rosją – oświadczył minister spraw zagranicznych Niemiec.

Ta wypowiedź nie dość, że upokarzająca Sikorskiego, to jeszcze pokazująca jak Berlin traktuje relacje z nami.

W zaistniałej OBECNIE sytuacji jednym państwem który wykazało się REALNĄ pomocą są Stany Zjednoczone. Dziś mamy potwierdzenie iż przemówienie Obamy w Warszawie i składane w nim obietnice nie były pustym frazesem

Obama wystąpił do Kongresu o obiecany w Warszawie miliard dolarów. Z komunikatu Białego Domu wynika, że będzie to jednoroczna inicjatywa. Środki mają służyć na "tymczasowe wsparcie, by zwiększyć bezpieczeństwo i zdolności" amerykańskich sojuszników w NATO - wyjaśnia komunikat. 925 mln z tej kwoty ma być wydane przez Pentagon, a 75 mln w ramach programów prowadzonych przed Departament Stanu. Środki mają być wydane m.in. na manewry w krajach europejskich z udziałem amerykańskich żołnierzy, oddelegowanie analityków i planistów wojskowych oraz rozlokowanie amerykańskiego sprzętu. pap

Miast więc brnąć w idiotyczne bronienie słów Sikorskiego należy zacząć zadawać inne pytania. Ile milionów dolarów ominie nasz kraj przez wypowiedź Sikorskiego? A ominie nas na 100%, po jego ostatnich wypowiedziach widać iż on tak nadal myśli...W obecnej sytuacji geopolitycznej jest pozostawanie na stanowisku szefa MSZ jest szkodliwe dla państwa. Kolejny raz marnujemy szansę na wzrost znaczenia naszych relacji z USA. W Berlinie i Moskwie cieszą się iż Sikorski w obecnej chwili jest szefem dyplomacji. Należy się domagać jego ustąpienia, jego trwanie to cios w naszą obronność.  

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:9)

Komentarze

To nie minister..To dzieciak,który powinien bawić się w piaskownicy grabkami i łopateczką.!!On nie ma zielonego pojęcia jak prowadzi się politykę zagraniczną.!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Marika

#1429478

Pełna zgoda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1429482

Najgorsze jest to, że Sikorski (wierny uczen Bydloszewskiego czyli Dyplodebil) nie przeprosił, bo ..... , tylko jest mu przykro. Nie przeprosił, bo ....... uważa, że nie zrobił nic złego tylko ....... najgorsze to, że dał się złapać. Znów zabawił się nie za swoje. Gdybym jadł. jeździł po kraju i świecie, i bawił się nie za swoje , może też dworek bym sobie wybudował ???

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1429498

Zydy nigdy nie przepraszaja -no moze w p-olsce zyd kwasniewski-vel stoltzman przepraszal zydow za jedwabne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1429510

On nie przeprosił ponieważ uważa że ma rację. Ten gość jest zadufanym w sobie bubkiem, nawet nie wiedzi ze szkodzi Polsce... 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1429531

Generał Marek Adamczewski, były już doradca Rządowego Centrum Bezpieczeństwa usłyszał prokuratorski zarzut. Do przywłaszczenia portfela miało dojść w ostatnią środę wczoraj w hotelu w Słubicach. Funkcjonariusz miał przyznać się do winy i żałować tego, co zrobił. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego wziął cudzy portfel. Według ustaleń reportera RMF FM, portfel należał do obywatela Niemiec i były w nim drobne pieniądze oraz dokumenty i karty kredytowe. Całe zdarzenie zarejestrował hotelowy monitoring. Generał Marek Adamczewski. ustalił już z prokuratorem wysokość kary - półtora tysiąca złotych grzywny. Taką propozycję będzie zawierał akt oskarżenia, który trafi do sądu w Słubicach.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1429481

Za słynne tzw. taśmy prawdy Renaty Beger – Morozowski i Sekielski otrzymali nagrodę dziennikarską.

A tu jacyś kelnerzy za taśmy pójdą do pierdla. Po prostu trzeba wiedzieć kogo nagrywać. Jak widać Tusk jest bardzo mocny.

Najbardziej zabawne w całej tej aferze jest to, że właściwie tej afery nie było. Bo w końcu tak przegłosował sejm. Od dziś dziennikarze mogą znów pisać i mówić o urlopach, splajtowanych biurach podróży, podsumowywać sukcesy rządu, pochwalić Kwaśniewską itp. , bo po cholerę pierdołami sobie głowę zaprzątać.
Wszystko w starym stylu…nie podniecajcie sie.Jak dlugo czerwone bolszewickie scierwo nawet w V-tym POmiocie bedzie parlo do koryta…tak dlugo beda stosowane te same metody co w 56-tym z Gomulka i w 70-tym z Gierkiem.A lemingi z nosem przyklejonym do telewizora..dostawac beda kolejna porcje nadzieji…Okres dojenia w Polsce to okolo 10-lat.Dawniej robili to rozrobami w Poznaniu,Radomiu czy na Wybrzezu…Dzis robia to mediami…Tusk jest zuzyty,a trzeba zachowac ciaglosc dojenia….Tyle.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1429494

Sikorski to taki mały zuch , śledzi na twitterze i sprawdza negatywy w stosunku do swojej osoby , i donosi do prokuratury , że ktoś tam żle o nim napisał. Wszyscy powinniśmy go uwielbiać , i kochać, on tyle dobrego zrobił w interesie Polaków , że już nie wiem jak mam mu dziękować .

Czy to nie jest komiczne , dobrze że prokuratura umorzyła śledztwo , teraz sam na siebie powinien donieś do prokuratury  że spiskował przeciwko opozycji . Zresztą na A.Macierewicza również napisał donos , to taki siko-donosiko .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1429497

cytat

W zaistniałej OBECNIE sytuacji jednym państwem który wykazało się REALNĄ pomocą są Stany Zjednoczone. 

ku... jaka realna pomoc?

Stany Zjednoczone  zostawiły nas na pastwę Niemiec. Nie obchodzi ich ,że w Polsce od 20 lat z krótkimi przerwami rządzą sitwy.

Oni doskonale wiedzą kto był kim za komuny , kto był agentem, w ich ręce wpadło np. archiwum STASI. Te informacje trzymają dla siebie.

Może dlatego, że mogą kontrolować tych ludzi. Starzy generałowie z PRL mają odznaczenia CIA.

Liczenie na pomoc USA to to samo co liczenie na Anglię w 1939.

Jest to jak pisał Mackiewicz sojusz egzotyczny.

Polska musi lawirować pomiędzy Rosją i Niemcami być z jednym z tych krajów w sojuszu. Teraz jest czas na sojusz z Rosją.

Sojusz Rosji z Niemcami to śmierć Polski żadne stany czy Anglia nam nie pomogą to jest lekcja z II Wojny Światowej.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Kazek

#1429505

NIe istnieje coś takiego jak sojusz z Rosją !!!!! Wiernopoddaństwo - i owszem .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1


#1429511

Trudno żeby USA rządziłó za nas:). Oni nam pomogają w sprawach które dla nich są ważne. Oni nam stworzyli wojska specjalne, te wojska wpłynęły na podneisienie naszej pozucji międzynarodowej. Bez nich nasza wartosć byłaby równa Litwie. Z Rosją nigdy nie będziemy w sojuszu, mozemy być tylko w zniewoleniu.

Niemcy natomaist chca nas "tylko" zająć gospodarczo, reszta ich nie interesuje. Tylko że w ten sposób nigdy nie urośneimy w siłę. Dlatego musimy iść drogą śp. Lecha Kaczyńskiego, muismy być liderem wszystkich państw Europy Wsch. to jedyna droga byśmy rośli w siłę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

zuberegg

#1429532

Polskie Wojsko jest po to aby walczyć za Amerykanów w wywoływanych przez nich wojnach.

Aby być silnym krajem trzeba mieć gospodarkę a ta została przejęta przez nazwijmy to Zachód.

Dotyczy to zresztą prawie wszystkich krajów  byłego RWPG które wybrały opcje zachodnią

Przemysłu już nie mają.

Jesteśmy łupem po wygranej zimnej wojnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Kazek

#1429564

Jesteśmy łupem po wygranej zimnej wojnie

Jaka jest więc Twoja rada?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1429617