SCENARIUSZ WOJENNY WG MĘTÓW III RP

Obrazek użytkownika Arnold Parszawin
Kraj

Marksistowskie elity z czasów realnego komunizmu hołdowały pamiętnej teorii, głoszącej zaostrzenie walki klas wraz z rozwojem socjalizmu. Dziś na etapie posmoleńskiej III RP te same elity, czy jak kto woli pseudoelity, zdają się powracać do zapomnianych mądrości niegdysiejszego etapu. Trudno nie zauważyć, że u dzisiejszych pogrobowców Róży Luksemburg wojennych emocji nie wywołuje już rozwijający się socjalizm, a postępująca kompromitacja wielopiętrowego smoleńskiego kłamstwa. Niestety, zgodnie z logiką degeneracji władzy należy się obawiać, że męty III RP nie poprzestaną na prowadzeniu wojny propagandowej, że w którymś, i to raczej już nieodległym momencie, zdecydują się pod byle pretekstem na użycie realnej przemocy. Nie da się ukryć, iż dysponują wszelkimi niezbędnymi do tego środkami, a przy tym rośnie świadomość, że sprawy uległy przyspieszeniu i zbliża się moment krytyczny. Na pewno się nie zawahają.

Jakkolwiek scenariusze rozprawy z realną opozycją mogą byc różne, wydaje się, że elementem każdego z nich poza dążeniem do spacyfikowania społecznego niezadowolenia będzie definitywny kres rządów Donalda Tuska, jako człowieka odpowiedzialnego po stronie władzy za pewne „błędy i wypaczenia”. Stojący dziś na czele obozu władzy, szybko zużywający się, Tusk, coraz wyraźniej staje się obciążeniem dla ojców założycieli III RP. Zamiana Tuska na (zapewne) Schetynę będzie tym prostsza, że obaj panowie nie wydają się być samodzielnym podmiotami, a jedynie gwarantami interesów potężniejszych graczy. Z tego punktu widzenia będzie to więc przepowiadana przez Rafała Ziemkiewicza współczesna wersja ćwiczonej wielokrotnie za PRL-u wizerunkowej hucpy, zwanej socjalistyczną odnową.

Brak głosów

Komentarze

Chyba ma Pan racje.
"- Żarty się kończą i głównym zadaniem polskiego rządu będzie zapewnienie takiego poczucia bezpieczeństwa wszystkim Polakom, nie tylko wobec kryzysu, ale także wobec kryzysu politycznego, którego jesteśmy świadkami. Mam nadzieję, że to uznanie, jakim jest ta nagroda, będzie dodatkową motywacją - oświadczył premier Donald Tusk.
cje."
To moze oznaczac strach przed odpowiedzialnoscia za zbrodnie smolenska,a ostatczym rozwiazaniem stan wyjatkowy.
Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#246728

Tusk to tchórz i o wojnie nie ma pojęcia bo swego potrafi tylko dochodzić podstępem.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#246771

Patrz - moja przepowiednia dotycząca dalszej roli Tuska. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Arnold Parszawin

#246806