POLACY JAK Z REKLAMY "MEDIAMARKT"

Obrazek użytkownika Arnold Parszawin
Kraj

Czy rzeczywiście jesteśmy narodem idiotów? Wiem, to bardzo bolesne pytanie. Wiem, bo sam odczuwam ten ból. Trudno jednak opędzić się od podobnych wątpliwości, jeżeli po kilku latach skandalicznego nicnierobienia i kompromitujących afer największa grupa polskich wyborców znów gotowa jest oddać władzę ekipie cynicznych matołów (tak, tak, okazuje się, że taka hybryda jest możliwa). A cóż sądzić o biedamieszkańcach Wałbrzycha, dla których specjaliści od kręcenia lodów za publiczne, czyli ich, pieniądze to najbardziej oczywisty – ba jedynie możliwy – polityczny wybór.

Jakiś czas temu media epatowały nas sensacyjnymi wynikami badań wskazujących na świetnie samopoczucie Polaków. Wedle tych mądrości jesteśmy najbardziej zadowolonym ze swojego życia europejskim narodem. Jak to się ma do upublicznionego właśnie raportu Obserwatorium Europejskich Stosunków Przemysłowych, z którego wynika, że Polacy pracują najdłużej z wszystkich obywateli Unii Europejskiej a przy tym są jednymi z najgorzej opłacanych i zabezpieczonych socjalnie? Skąd więc ten deklarowany optymizm i poczucie szczęścia. Jasne, jesteśmy optymistami z urodzenia, no ale przecież też i wiecznymi malkontentami.

O co chodzi, jak to wszystko pogodzić? To przykre, ale chyba jedyną sensowną odpowiedzią jest ta, że Polacy zadowalają się po prostu byle czym: byle kaszanką, byle wyrobem autostradopodobnym, byle Tuskiem, byle Komorowskim. No, możliwa jest jeszcze inna odpowiedź: ktoś zafundował nam tu jakiś totalny matrix, czyli inaczej mówiąc, że coś z tymi badaniami, sondażami i wyborami nie tak. Tyle że to już byłaby „teoria spiskowa”. Nieprawdaż?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 chyba tak. Nigdy Polska nie byla tak naprawdę wolna. Polaka zawsze łatwo było przekupić, Polak na Polaka zawsze wilkiem patrzył. zawsze nas nie lubili: żydzi , Ukraińcy,Niemcy,Litwini , Łotysze,Anglicy itp. Ciężko napisać , kto nas lubi :) Chyba nawet sami się nie lubimy :) Jesteśmy narodem butnym i tak głupim , ze aż strach.Myślę , ze dlatego nigdy tak naprawdę nie mieliśmy niepodległości. Ale, cóż, "zawsze ktoś jest mądry , żeby ktoś był glupi".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177569

można to uzasadniać historią naszego narodu. przez ostatnie 3 wieki "myślący" nie mieli lekko.
chociaż ja uważam, że idiotów nie brakuje nigdzie. ważne, żeby idioci nie rządzili.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177580

Idioci wybierają idiotów. Demokratycznie i demograficznie idiotów widać jest więcej bo wygrywają, a inna grupa idiotów ma w d... wybory.Dlatego też "myślącym" nigdy lekko nie jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177639

idioci nie myślą. bardzo łatwo nimi manipulować, mając media w garści. to jest część planu kanalii-idiotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177684

I z taką diagnozą w pełni się zgadzam.
Problem w tym,że nasze kanalie działają pod dyktando z zewnątrz, bynajmniej nie idiotów, tylko prawdziwych patriotów.Niestety rosyjskich.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177713

Czy nie sądzicie Państwo, że to idiotyczne pytanie? Jesteśmy "narodem idiotów" w tej samej mierze, w jakiej "narodem idiotów" jest każdy inny naród na świecie. Czy ktoś nas lubi? A co to nas obchodzi? Kto lubi Niemców? Rosjanie? Duńczycy? Anglicy? Francuzi? Można tak bez końca, w rozmaitych konfiguracjach. Pytania tego typu są - jak dla mnie - wyrazem mentalności kolonialnej (nie postkolonialnej, ale właśnie kolonialnej!). Albo inaczej - pełnego "chciejstwa" kompleksu niespełnionego prymusa, typowego dla tej władzy i jej elektoratu.

Ukłony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177586

Że jesteśmy głupsi od innych nacji,a jedynie mamy większy niż inni odsetek kanalii.A te, z własnej lub obcej woli,skutecznie zagłuszają głos inteligentniejszych od siebie.
W naszym przypadku kanalie przez wieki miały ułatwione działanie- wrogom i zdrajcom zawsze pomagali w rządzeniu.
Jaki dowód na takie stwierdzenie?
Listy nazwisk WYKŁADOWCÓW na najlepszych światowych uczelniach, i nazwiska menadżerów w najprężniejszych światowych korporacjach.Przegląd nazwisk w Urzędach Patentowych też nie powoduje kompleksów.
Gębę oszołomów i przygłupów dorabia nam tylko antypolactwo
komuno-faszystowskie z takimi wykwitami jak czerska.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177591

muszę uzupełnić. oczywiście, że do idiotów zaliczam także kanalie. tylko idiota jest wrogiem swojej nacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177594

ani kanalii nie jest więcej wśród Nas.
Kanalie przyszły z zewnątrz, bo jesteśmy zbyt mili.
Ale to powinno dać się naprawić ...
He he he ...
A co gościu powiesz o Hiszpanach?
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/antypapieska_kopulacja_z_niedzwiedziem__14930

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177604

Zupełnie niedawno był sensowny wpis na NP.
Lewactwo w natarciu.
Sierotki po Stalinie,Hitlerze, w ostatnich dziesięcioleciach pozbawione wsparcia z Moskwy i jej satelitów, wyraźnie załapały się na nowe wsparcie.
Putas realizuje ciąg dalszy planu rusgermanii w euroazji.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177609

nie aż tak.

Chociaż ten z tym optymizmem to raczej dość mocno zmanipulowany musiał być skoro przebili wszystkich w europie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#177636