Donald Likwidator

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Ostatnio trochę się zaczęło pisać o tym, że rząd zlikwidował już pobór, a tymczasem stworzenie prawdziwej armii zawodowej zostało realnie odsunięte w czasie. tak więc armia zawodowa nie zastąpiła płynnie poborowej i obecnie zdaje się nie mamy żadnej, nie licząc żołnierzy w Iraku i Afganistanie, o czym napisał u siebie Ziemkiewicz. Jeżeli rząd uważa, że gdy żyjemy wśród przyjaciół, nie potrzebne nam żadne wojsko, powinien zadeklarować to wprost. Tymczasem Polska została de facto pozbawiona zdolności obronnych i nie mówi się o tym zbyt wiele, a szkoda.
Nawet w czasach komuny jakąś zdolność mieliśmy, zwłaszcza, że partyjna góra nigdy nie była w 100% pewna, czy wojsko w sytuacji granicznej nie stanie po stronie potencjalnej społecznej rewolty lub samoobrony. Jeżeli ktoś uważa, że jest to jedynie wypadek przy pracy zajętego walką z kryzysem rządu, powinien porzucić złudzenia po przypomnieniu sobie artykułu z "Wprost" z 19 kwietnia tego roku pod tytułem "Rząd w marynacie". Znajdujemy tam taką charakterystykę:

"(...)szef MON ma najsłabszą pozycję w gabinecie. Nasi rozmówcy twierdzą, ze Tusk i Schetyna traktują go jak powietrze. - Żartują z niego nawet w obecności innych ministrów. Czasami żal na to patrzeć, ale Bogdan jest po prostu za miękki - mówi jeden z ministrów. Politycy platformy śmieją się wręcz, że przypadek Klicha nadaje się na studium ofiary dla wiktymologów. - Gdyby jakiś pijak chciał zaczepić grupę ludzi, wśród których byłby Bogdan, to zaczepiłby właśnie jego. On przyciąga takie rzeczy - mówi jeden z posłów platformy." Czy takich cech oczekuje się od ministra obrony? Który, dodajmy, nie miał żadnych kwalifikacji do objęcia tego stanowiska i którego nominacja była raczej zaskoczeniem. "Ale on jest psychiatrą!" krzyknąć powinien Władysław Bartoszewski, z tego bowiem Bogdan Klich był głównie kojarzony.

To co udało się z armią, nie udało się na razie z mediami publicznymi, warto jednak popatrzeć na ostatnie działania platformy w tej sferze porównując je do działań w MON. Oto bowiem mamy bardzo podobny schemat. O ile w pierwszym przypadku oficjalnie planuje się zastąpienie armii poborowej zawodową, by w praktyce ograniczyć się do pierwszego punktu, o tyle w drugim - planuje się likwidację abonamentu i zastąpienie go określoną kwotą z budżetu, by nagle - i to już na poziomie ustawy - spróbować ograniczyć się do obcięcia źródeł finansowania dla mediów publicznych. Na razie napotkało to sprzeciw, jednak warto zapamiętać sam pomysł i jego praktyczne skutki. Platforma z jednej strony demoluje polskie siły obronne, wzmacniając w stopniu niespotykanym ABW, z drugiej próbuje zarżnąć media publiczne, hojnie wspomagając zaprzyjaźnione stacje prywatne. To dwa odcinki sfery publicznej, a mamy przecież jeszcze choćby działania minister Hall w resorcie edukacji (tu zresztą trzeba przyznać, że dla dzieła produkcji debili z formalnym wykształceniem wiele zrobili też jej poprzednicy), pomysły minister Kudryckiej, mające na celu ograniczenie dostępu do studiów, zamiast poprawy ich poziomu, o polityce finansowej szkoda nawet pisać... A nie minęła jeszcze połowa kadencji. Można zacytować klasyczne "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie", jednak wygląda na to, że chodzi o coś poważniejszego. O co - można sobie dośpiewać, ja napisałem to jakiś czas temu w tekście "Donalda Tuska walka o normalność".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Można by było posłużyć się słowami Tuska: "Obywatele, trzymajcie się za portfele, bo niezła ekipa wzięła się do rządzenia", i byłyby to słowa w zupełności opisujące rzeczywistość, gdyby nie fakt że obywatele powinni się trzymać nie tylko swoich portfeli. Obywatele powinni trzymać się za głowy! Nieudolność, mierność, bezradność, niefachowość, bezprogramowość ekipy Donalda Tuska widoczna jest, tak jak piszesz Budyniu, w każdym resorcie i nie dotyczy tylko kwestii finansowych.. Co więcej jest to nieudolność świadoma - nie widać bowiem żadnych starań - rząd w czasie kryzysu i tragicznej sytuacji finansów nie wypruwa sobie flaków by temu zaradzić. PRemier ma czas na urlop, meczyk! Jest to niegospodarność i świadome działanie na szkodę Państwa. Możnaby było rozdziewiczyć Trybunał Stanu. Aj co ja bajdolę ;) - nie wiem co trzeba by było zrobić by rozdziewiczyć TS.. Nie ma co wspominać szuflad wypchanych ustawami i rzeszy fachowców, bo dziś wiemy że były to bezczelne PRowe kłamstwa.. Rządzą nami oszuści pierwszej klasy. Różnego rodzaju męty i przekręty w stylu "biznesowym" Palikota. Rządzenie Państwem to jednak trochę inna bajka niż lewe interesy..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#24344

Po prostu az strach sie bać,Polska leżąca miedzy Rosją i Niemcami pozbawiona armii,nie będzie równiez tarczy antyrakietowej,to horror.
Czy wolność jest dana raz na zawsze? NIE,czy ten półgłupek donald o tym nie wie?To jego działanie jest wbrew racji stanu.
Do czego Ci frajerzy doprowadza naszą Ojczyznę?
Co robią media? Bronią Donka - przeczytać wystarczy dziś Stankiewicza w Newsweeku, winny jest tylko Rostowski a ten chyzy rój to geniusz w dalszym ciągu.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24352

W ogóle uzawodowienie armii w warunkach kryzysu i braku funduszy to bzdura. Na taką reformę potrzebne są pieniądze, rozgrzani patriotyzmem obywatele i mądra władza. Żadnego z tych czynników w Polsce obecnie nie ma.

Dzięki zaniedbaniom (oczywiście przypadkowym) Tuska współczesny stan polskiej obronności sięga analogicznych czasów króla Poniatowskiego, kiedy to mocarstwa ościenne dyktowały królestwu jaką ilość wojska możemy utrzymać. Tyle, że dziś nikt tego oficjalnie nie dyktuje - władza niszczy wojsko samodzielnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24348

To się już w głowie nie mieści! Roszczenia z lewa , roszczenia z prawa, Rosja nam pisze noewą historię zaś Polska nie ma armii!

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.
K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#24354

To co dzieje się z polską armią kwalifikuje się pod Trybunał Stanu.
40 milionowy kraj ma armię mniej liczebną i słabiej uzbrojoną od 10 milionowej Białorusi.
Brak programów szkolenia dla rezerwy i likwidacja PO w szkołach doprowadzi do tego, że w razie zagrożenia żadna powszechna mobilizacja nie ma sensu.

W Polsce zaistniała sytuacja nie spotykana nawet w afrykańskich krajach.

Najliczniejszą formacją mundurową w demokratycznym kraju nie jest armia ani policja, lecz prywatne firmy ochroniarskie należące w większości do byłych oficerów SB,MO, ZOMO, LWP, WSI, skupiające ponad 200 tysięcy pracowników. One też dysponują SUFO, Specjalistycznymi Uzbrojonymi Formacjami Ochrony.

Pisałem o tym kilkakrotnie, ale te tematy nie bardzo interesują "wiodące" media i kwiat dziennikarstwa.
Obawiam się, że i Polaków te sprawy za bardzo nie obchodzą.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24355

media mediami, esbecja esbecją - to można zrozumieć, oni mają swoje interesy, tożsame nieraz. Ale zrozumieć tych wszystkich prywatnie przyzwoitych ludzi, którzy ciągle popierają PO, ufnie i bezkrytycznie? Nie mówiąc już o ludziach, którym jest kompletnie wszystko jedno. Albo to wszystko walnie kiedyś nagle i w sposób niekontrolowany, albo znów czeka nas kilkadziesiąt lat gnicia, może tym razem z fasadową niepodległością i demokracją, lecz pod zaborami, nie tylko politycznie, ale i mentalnie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24356

Odpowiadając na to pytanie odpowiemy sobie na zagadkę czym jest lemingoza.

Ja stawiam na obojętność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24358

"Donald Niszczyciel"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24357

A jeszcze końca nie widać ich demolki.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#24359

Poddać można się przez telefon.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#24361

Vladimir; Nie streliat! My paddawajemsia!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#24374

"Nich schissen... nie strielaj....ich bin Donald, wasz drug....kamerad!!!!"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#24388