Bezsenność doradcy

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

W 2010 roku pisałem o młodym, ambitnym i cierpiącym na bezsenność chłopcu, który na FB skarżył się, że nie może spać, bo boi się, że Jarosław Kaczyński wygra wybory. Dziś dowiaduję się, że ambitny młody człowiek został doradcą szefa MSW, o czym pisze Tomasz Szymborski.

W tekście „Adam nie może spać”, pisałem wówczas m.in. „(…) grupę założył pan Adam Malczak. Jeszcze 10 minut temu to nazwisko nic mi nie mówiło, ale jak się nie wie, można zapytać. Adam Malczak jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Warszawy, zaś MRW to "apolityczna grupa młodzieży pełniąca rolę organu konsultacyjno-doradczego w stołecznym samorządzie". Apolityczność widzimy właśnie w praktyce, zresztą może nie tyle to apolityczność, a wdzięczność, bowiem "Środki finansowe zapewniające realizację celów statutowych MRW pochodzą z budżetu m.st. Warszawy i są wydzielone w budżecie Biura Rady miasta stołecznego Warszawy".

Jak w komentarzu napisał mi wówczas prowadzący Bufetowa Watch Michał Pretm, na działalność rady w ówczesnym budżecie przyznano 20 tys. zł. Po nagłośnieniu sprawy pan Adam wycofał się z grupy, czego ślady znajdujemy w komentarzu: „Widzę, że twórca grupy, pan Adam Malczak wziął nogi za pas ;). Ciekawe dokąd pobiegł. Do TVN-u czy może najpierw do Młodych Demokratów? ;) Aż dziwne, że usunął się też z członków grupy.
Może już nie cierpi na bezsenność? Widzicie, to wam wszystkim dobrze wróży :D”

Pan Adam usunął też zapewne swoje wpisy, ponieważ już ich tam nie znajdziemy. Znajdziemy jednak takie perełki myśli politycznej, jak „MAM PROPOZYCJE UŚPIJMY KACZYŃSKIEGO BĘDZIEMY ZDROWSI BĘDZIEMY LEPIEJ SPAC” (pan Krzysztof Mikołajczyk, czy jest już w jakimś ministerstwie?) plus liczne kawały, wiersze i informacje o stanie zdrowia dyskutantów. Polecam – wszystko cały czas można znaleźć pod adresem
https://www.facebook.com/groups/118461834854450/?fref=ts

Później pan Adam wyjechał na studia do Londynu, skąd wrócił na wspomniany na początku tekstu etat. Ciekawych innych informacji na temat polityki kadrowej MSW namawiam na lekturę tekstu Szymborskiego – a jest tam co poczytać i nad czym się zadumać. Minister Sienkiewicz nienawidzi faszystów, ale młodzież, najwyraźniej kocha. Nastraja to nad wyraz optymistycznie.

Martwi mnie tylko jedno. Groźba powrotu Jarosława Kaczyńskiego nadal jest bardzo silna. Nasz bohater na blogu, który prowadził na stronach Tok FM, czasem pisał całkiem rozsądnie (wpis na temat prób reinterpretacji „Kamieni na szaniec”), zdarzało mu się nawet wykazywać krytycyzm wobec rządu, rzecz nie tak znów częsta w tym środowisku, jednak nadal – delikatnie mówiąc – za PiS nie przepada. Jak sypia więc dziś pan Adam, a jeśli źle, to czy nie wpływa to na jakość jego pracy dla naszej umiłowanej ojczyzny? Może któryś z posłów zapytałby oto ministra przy sprzyjającej okazji?

http://wpolityce.pl/artykuly/58352-kazdy-minister-ma-swoich-doradcow-jednak-jakie-doswiadczenie-i-zalety-ma-doradca-w-gabinecie-politycznym-msw-ktory-za-dwa-dni-skonczy-21-lat-czy-to-prezent-urodzinowy
http://niepoprawni.pl/blog/3/adam-nie-moze-spac
http://www.tokfm.pl/blogi/poprzeczka

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

[quote]Oświadczenie w sprawie Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych

Nie ma merytorycznych i formalno-prawnych podstaw, żeby poddawać w wątpliwość zatrudnienie młodych ludzi w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych. Wybrane przez ministra osoby, mimo młodego wieku, mają kwalifikacje i kompetencje do wykonywania zleconych im, w konkretnych obszarach zadań. Minister Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami. Wielokrotnie podkreślał, że dla niego istotne są efekty pracy, a nie wiek i płeć pracownika.

Wskazywany przez media 21-letni Adam Malczak został zatrudniony na trzy miesiące do projektu dotyczącego rozwoju kanałów komunikacji internetowej MSW, w tym mediów społecznościowych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepsi specjaliści w tej dziedzinie są wśród ludzi młodych.

Jednocześnie warto nadmienić, że pan Adam Malczak, pasjonat nowoczesnych narzędzi komunikacji społecznej, rozwija swoje umiejętności studiując na Wydziale Ekonomii Politycznej King’s College w Londynie (Bachelor of Arts in International Politics) oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego. Pan Adam Malczak nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Paweł Majcher
p.o. rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych[/quote]

podkreślenie moje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370936

Na takich stanowiskach powinno się zatrudniać osoby po wyższych studiach. Malczak z pewnością tego wymogu nie spełnia, no bo kiedy on zdążyłby je skończyć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370937

Eksternistycznie studiował czy co ? Podobno na dniach kończy całe... 21 lat...
Może to żadne studia, a jedynie jakiś kurs i niekoniecznie w Londynie, a w innym mieście na "L" i mnoga, mnoga kiłamietrow na wschód od Londynu ?

Pozdrawiam.
contessa

PS. Dziś się nie zadaje pytań typu "Jak sypia pan X czy Y". Dziś się pyta - Z KIM sypia...
;);)
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#370959

jak sami się elegancko nazwali: grupa pełniąca rolę "organu"... hej, ja nawet wiem, co to za organ! W każdym razie, wygląda mi to na grupę wypełniającą znamiona bandy młodych pedałów na usługach starych i dekadenckich cioć.

Prawie jak SA Rohma... młodzi i zaangażowani i sami pedzie.
I skończą marnie, też.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370970