Kukiz na wybory pójdzie z PSL, bo Mariusz Max Kolonko zachował się jak polityczny kretyn

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Wciąż trwa karuzela informacji, z kim pójdzie Kukiz'15. Jeśli tak się stanie, Konfederacja kolejny raz odniesie porażkę, a schorowany Korwin-Mikke, już nigdy nie zasiądzie w ławach poselskich, tym samym na na zawsze zniknie ze sceny politycznej.

Kukiz'15 idzie z PSL - napisał na Twitterze były poseł Ruchu Pawła Kukiza, zarazem były kolega Pawła, przedsiębiorca i poseł  Marek Jakubiak.

Rozmowy z ludowcami podkreśla też mało aktywny poseł ruchu Kukiz'15 Paweł Grabowski:

Paweł Kukiz faktycznie z przedstawicielami PSL rozmawia i te rozmowy zmierzają do końca.

Równocześnie Jakubiak cytuje Kamila Wojciechowskiego:

‏@wojciechowski_k

Potencjalna współpraca Kukiz15 z radykalnymi uczestnikami życia politycznego wyklucza możliwość wspólnego startu ogłosili @bezpartyjni_org

 

Komentarz: 

Ta niemożność porozumienia w polskiej polityce bywa groteskowa. Nie trzeba Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, by następowało budowanie dwupartyjnego systemu politycznego w Polsce.

"Przywracanie do porządku Kukiza przez Mariusza M. Kolonko to było zagranie poniżające Kukiza. Wyborcy Kukiza mogli zagłosować na Konfederację, co mogłoby przełożyć się na przekroczenie progu wyborczego. Czy ci ludzie jednak zagłosują na listę PSL-u? Wątpię.Na zdjęciu poniżej, Mariusz Max Kolonko (z wąsem, na samej górze w środku, na szczęście z założonymi rękami, które oznaczają "psychiczną blokadę") w Programie III Polskiego Radia słucha, wraz z innymi adeptami dziennikarstwa m.in. Alicją Resich-Modlińską, generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Jak PSL przegrywał wybory, tak może je znowu przegrać. Podobnie jak Konfederacja.

Ale zaraz, zaraz, dlaczego Kolonko tak mało mówi o rosyjskim zagrożeniu? Dlaczego w momencie rosyjskiej agresji na Ukrainie, mówił o odzyskaniu części Kresów, co Tuskowi proponował sam Putin? Czy Mariusz Max Kolonko coś przed nami ukrywa? Dziwne, Korwin też jakoś za bardzo kocha Rosję.

W dodatku, system jednomandatowych okręgów i same wybory można ustalić dwustopniowo, a nawet kilku stopniowo, by to nie mniejszość decydowała o wysyłaniu danego posła do Sejmu. tak czy inaczej, obawiam się, że "wciąż będzie, tak jak jest".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:11)

Komentarze

Rewolucja

 

gdy się ślepo słucha

ślepaka słowa

wybuchnie Rewolucja

październikowa

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1598757

Co Ty tak tego 'kukiza' przeżywasz? Taż masz macki umoczone w WSI?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1598770

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1598818

Ktoś zaczynający karierę polityczną uczy się "politycznej mądrości" z czasem, trwa to krótko (ludzie inteligentni i wystarczająco samokrytyczni), lub długo. Niestety, zdarza się, że i głupieją

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1599014

- już mózg całkiem mu się zlasował choć był szurnięty już wcześniej.

Chyba zjadł kawałek okrągłego stolca i mu zaszkodził a o którym śpiewał a właściwie to jęczał te swoje wypociny bo ani głosu ani talentu to ja u niego nie zauważyłem.

Ma natomist zadatki na zawodową prostytutkę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1599383

Konfederacja to nie tylko Korwin. Nie martwi mnie czy Max Kolonko widzi, czy nie widzi rosyjskiego zagrożenia. Bardziej mnie gnębi fakt, że prominentni politycy rządowi udają, iż nie ma dla Rzeczypospolitej zagrożenia ze strony Przedsiębiorstwa Holokaust.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1598939

To, że nie mówią - nie znaczy, że nie dostrzegają. Odsyłam do wystąpienia PJK, z którym się zgadzam w 100 %: Nie ma zagrożenia prawnego, ale jest polityczne. Jak zagłosujecie na targowicę, będzie zagrożenie PH.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1599016

Nie pamiętam aby Mariusz Max Kolonko zachowywał się inaczej ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1598957

Czy Kolonko zbudował juz jakąś partię, albo działał w strukturach innej, że się tak rządzi?

Kukiz idąc z PSL traci wiarygodność, bo PSL współpracując z prawie każdą partia przez wiele lat, brała udział w grabieniu państwa i niszczeniu ekonomicznym. Nie głosowałam na Kukiza, ale  miał moja sympatię, teraz ja traci.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1598980

w mojej Ojczyznie około 25-30% jej obywateli, jest przeciw woli większości. W wielu kwestiach w sposób targowicki, w wielu marksistowsko - kolorowy, lub inaczej. I chyba konstatacja następująca jest prawdziwa: oni ( te 30 %), przez minione 75 lat się "urządzali"( rodzinnie, pokoleniowo) , korzystając bezczelnie i perfidnie z tego, co inni ( prawie 70 %), pracując po 30-40 lat na nędzną emeryturę wytworzyli. Pomagał im w tym narzucony system,  który wspomagał się a to "punktami za pochodzenie", a to ideologią, sprytnie wykorzystywaną do preferowanie "swoich". Robili doktoraty, habilitacje i profesury, które w efekcie doprowadziły do 500 miejsc polskie uczelnie na świecie. Ale oni swoje pieniążki i pozycje mieli i mają. I wyją dalej i głośniej przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom i zmianom. Sprzedadzą się każdemu. Czy jest szansa, aby to zmienić?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1599043

Kukiz "antysystemowiec"startuje z list PSL,i tylko kilku ze sobą zabiera jak twiredzi,Tyszke z pewnoscią.Na dniach sie zacznie,Owsiak już zatrąbił do boju.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mirek

#1599067

Kukiz postanowił walczyć z partyjniactwem czyli ze zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1599321

Paweł Kukiz

20.11.2015
"Na Opolszczyźnie widziałem zachowania PSL. Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza."

9.8.2019
"Szefem zorganizowanej grupy przestępczej jest Kaczyński."

Co powie za 4 lata?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1599368

-"pie...li jak potłuczony folksdojcz".

Idzie zygzakiem jak pijany szczur.

Śmiało można dać mu tytuł - pierwsza, zakłamana menda RP.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1599371

Pamiętacie słowa Kukiza ? ... " Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato. " 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1599408