Na czym wyłożył się demoliberalizm

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Cywilizacja Zachodu bazowała kiedyś na rozwijaniu trzech kluczowych relacji międzyludzkich takich jak prawda, miłość i wolność, na których był ufundowany porządek społeczny, wyrażajacy się w powstaniu instytucji te relacje ucieleśniające i chroniące, takie jak nauka, religia, rodzina i wspólnota polityczna.

Zamachy na cywilizacją dokonywane byly poprzez zamachy na poszczególne z tych relacji, prowadzace do ich ograniczenia lub likwidacji.. I tak rewolucja francuska wygenerowała karykaturę systemową tego porządku wyrażoną w haśle "wolność, równość, braterstwo". No i potem poszło z górki. 

Obecnie dogorywa demoliberalizm sprzężony z konsumpcjonizmem, oparty w warstwie ideowo-propagandowej na relacji wolności, ale odpowiednio zmanipulowanej po usunięciu prawdy i miłości z podstawowego repertuaru. No i w systemie zaczęło królować kłamstwo, hejt i uzależnienia. Z wolności pozostały śmieszne resztki w ostaci narzuconej wolności konsumpcji prowadzoce do zniewolenia i uzależnienia, w zakresie informacji panuje kłamstwo, a na uczelniach pojawił się genderyzm, a w przestrzeni społecznej zamiast miłości - hejt. 

Jak widać z tego krótkiego przeglądu naruszenie geometrii cywilizacji Zachodu sprawiło, że demoliberaizm okazał się dewiacją, co widać jak na dłoni. Zamiast porządku, opartego na przestrzeni tworzonej przez relacje prawdy, miłości i wolności, mamy dewiacyjny nieporządek oparty na kłamstwie, hejcie i uzaleznieniach.  

Porządek ten został wypracowany i przetestowany przez setki tysięcy lat ewolucji i ma charakter nauralny zakodowany w ludzkiej naturze. Należy jednak pamiętać, że oprócz czynnika duchowego, wyrażającego się w tych relacjach, człowiek posiada biologiczne, indywidualne ciało, które ma swoje własne cielesne uwarunowania, a te mogą zwieść go na manowce.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Czynnik duchowy podlega nieustannej manipulacji narzucanej właśnie przez te demoliberalne grupy grabarzy wartości, w których ludzie się wychowywali. Dlatego też biologicznemu ciału z coraz większym trudem przychodzi odpieranie tych szaleńczych ataków, dyktujących rzekomą "poprawność". Jednakże jeszcze żyjemy i póki starczy sił, należy się bronić przed złem do samego końca. Poza tym, całkowita zgoda co do treści przez Pana zamieszczonej. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1566225

W (domo)-liberalnej Francji kwitnie nowoczesne budownictwo jednorodzinne, co więcej domy powstają z ekologicznym materiałów odnawialnych zgodnie z najnowszymi i postępowymi okólnikami UE.

Miasteczko  ... w sercu Paryża

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1566228

Niesłychane, aż trudno w to uwierzyć.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1566236

Znakomite spostrzeżenie. Chciałbym tylko dodać ze z punktu widzenia teorii systemów prawda i miłość są mediami komunikacji, wolność jest zakresem ich stosowania. Należą więc do dwóch odmiennych klas pojęć. W codziennym życiu to rozróżnienie nie ma jednak znaczenia.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1566240