Te baby są jednak fantastyczne

Obrazek użytkownika zetjot
Idee

Jeśli ktoś nie wierzy, to proszę wziąć pod uwagę Jadwigę Staniszkis albo Barbarę Fedyszak-Radziejowską.Fanem Staniszkis jestem od września '80r. gdy wygłaszała wykłady w Gdańsku. Podobną odwagę demonstruje w naszych , przytłoczonych politpoprawnością, mediach druga z pań, która w odróżnieniu od strachliwych męskich partnerów w dyskusji nie boi się stawiać sprawy jasno i otwarcie bez podpierania się retoryczną strategią "tak, ale" co się zwykle kończy dojściem do wniosku, że "białe ale czarne".

Wczoraj obejrzałem, w TVPInfo, BF-R w dyskusji z prof.Raciborskim, który "nie wiązał klimatu politycznego z zabójstwem" na co BF-R przypomniała mu klimat z r.1984 i zabójstwo Popiełuszki. Takich to mamy w Polsce męskich intelektualistów.

Jestem facetem ale faceci polscy budzą mój dysgust.Coś było w tej piosence "gdzie te chłopy" śpiewanej przez ś.p Danutę Rinn i coś nadal jest.

Brak głosów

Komentarze

Ciekawe..

Vote up!
0
Vote down!
0
#96338

jak przeszedł szybko na Jarosława nie doszukując się analogii z sytuacją zaszczuwania Błogosławionego księdza Jerzego ( msze nienawiści jak pisał Urban), ale polecam do obejrzenia wywiad z J. Staniszkis
Link:
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/polityka-przy-kawie/wideo/21102010/2859202

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#96345

Tyż jestem fanem Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, to kobitka z charakterem oraz jasnym ogladem moralnym sprawy. Natomiast reszta tych pseudo ucunych to cioty trzęsące gaciami o swe niby instytuty w których chroniona patentem jest tajemnica ich totalnej głupoty i nieróbstwa.
Radziejowska de beściak jest.

Vote up!
1
Vote down!
0
#96348

W takiej sytuacji nie mogę dać nic innego, niż 10. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#96352

Obydwie panie darzę także szacunkiem. W pełni zasługują.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#96373

dobrze mówią - kto Je słucha.
Na czas trwogi obraz - rozum połączony z łagodnościa .

Vote up!
0
Vote down!
0
#96411

Stąd Pani dr B.Fedyszak-Radziejowska starała się uczciwie, zwyczajnie wiązać koniec z końcem, a Raciborski wił się chachmęcił, zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#96413

Ja mam mieszane uczucia co do Staniszkis. Ona czasem jest taka, że tak powiem, ślepawa. Np. ta jej diagnoza, że sprawa chowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to odwieczny konflikt między Krakowem a Warszawą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#96421

Trudno, o ile w ogóle to mozliwe, być dobrym interpretatorem procesów społecznych a jednoczesnie być dobrym doradcą w sprawach konkretnej taktyki działania. Łatwiej opisywać i interpretować znane fakty niż prognozować nieznane.Więc się nie dziwię,że Staniszkis popełnia błędy przekraczając własne kompetencje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#96423

Inteligentna,błyskotliwa,odważna w głoszeniu swoich poglądów.Zawsze jest sobą i nigdy nie pozuje na wielką panią profesor z miasta,na intelektualistkę.Rzadkie połączenie rozumu i serca.

Jej obecność w czasie rozmowy gwarantuje wysoką jakość merytoryczną dyskusji.

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

Korsak

#96426

bardzo inteligentna pani profesor Barbara Fedyszak-Radziejewska,fajnie powiedziała ma swoje poglądy, też się modli i czasem nosi moherowy beret, takich kobiet więcej.....10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#96447

Jan Bogatko

...dzisiejszą prof. Stanisztkisz poznałem 40 lat temu z okładem w jednym z opozycyjnych salonów warszawskich. Niezwykle cenię ją za stosunek do prawdy. Na pewno wynika on z jej tradycji rodzinnych.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#96461

podobała mi się kiedy wyszła ze studia tvn24, bo dupek krzemiński jej ciągle przerywał, ma swoje poglądy i tego się trzyma.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#96499

Radomski, tak jak Warszawski Dawidek lubuje się w pokrętnościach, pogardzie i wszelakich śliskościach, których używa w zależności od obiektu, który ocenia.
Pani prof. Staniszkis bywa wspaniała, a czasem mam wrażenie, że chce błyszczeć za wszelką cenę. Na szczęście tych drugich momentów z wiekiem jej ubyło.
Natomiast dr Fedyszak-Radziejowska wygląda bardzo dobrotliwie, ale w dyskusji trzyma się swojej linii i nie pozwala sobie na odstępstwa od niej. Bardzo ładnie ripostuje, bez podnoszenia głosu, wydymania warg, czy drwiących min jak np. nienasza osławiona Środzina.

Vote up!
0
Vote down!
0
#96510

chciałbym dodać , publikuje świetne felietony w "Gościu Niedzielnym", na zmianę z innymi felietonistami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#96692