Władcy fejków i ich popisy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Oszustwo i oszuści znaleźli się pod społecznym pręgierzem. Już nie tak łatwo, jak przed r. 2015 liczyć na bezczynność i tolerancję. Wszyscy w końcu zdali sobie sprawę, że mogą na tym więcej stracić niż zyskać, co pokazała rozprawa z uszustami watowskimi.

Natomiast kwestia kłamstwa, które jest blisko spokrewnione z oszustwem, jest traktowana nieco inaczej, bo ludziom wydaje się, że skutki nie są tak dotkliwe jak w przypadku oszustwa. I kłamcy nadal mogą liczyć na pobłażliwość, a tendencję tę wzmacnia anonimowość internetu. Jednak plaga fakenewsów jest równie grożna co oszustwa, jako że niszczy społeczne zaufanie.

Nie ulega więć wątpliwośći, że czeka nas niedługo rozprawa z kłamstwem. 

Podoba mi się propozycja prof.Nalaskowskiego w Sieci, by:

„1. Powołać specjalną komórkę rejestrującą wypowiedzi kłamliwe, oszczercze i znieważające wybrane w demokratycznych wyborach władze. A następnie, gdy to wszystko już się skończy, zmontowanie z nich filmu dokumentalnego, emitowanego tak często i wszędzie tam, gdzie się da. Nawet w formie platnych reklam. Jakkolwiek, byle często.

2. Ustanowić prawo, które w trybie doraźnym będzie karało ( wyłącznie grzywną egzekwowaną komorniczo) autorów takich kłamstw, jakich dopuściła się frau Hartwich i inne woły przy polskiej karecie.”

Bez podjęcie takich kroków nie uda się usunąć z polskiej przestrzeni publicznej rozmaitych agentów, którym więcej wolno, takich o których mowa tu:

https://wpolityce.pl/media/498258-nie-miejcie-zalu-do-prawnikow-springera-wiedza-ze-im-wolno

Dlatego im wolno więcej, a nam, tubylcom, wolno mniej. W czasach tzw. III RP Konstytucja była tylko nieliczącą się fasadą służąćą do mamienia społeczeństwa. Nic dziwnego, że przy takim nastawieniu, przy pomocy rozmaitych sztuczek, z fakenewsów można skonstruować taki obraz, w którym wolność i wybory okazują się zagrożeniem. Dla nich z pewnością tak. Okazuje się przy tym, że Koreańczycy mogą pójść do urn wyborczych, a Polacy nie. Można pójść do urn nawet w ppppppppppPcimiu i wziąć udział w wyborach uzupełniających, ale nie w Polsce. W Bawari można głosować korespondencyjnie, w Polsce się nie da. 

 

Jak mówi osławione hasło „Nie ma piniędzy i się nie da.”  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

IPSOS dla
dla fejk szczujni oko_press

Jeżeli w maju odbędą się wybory korespondencyjne, na kogo zagłosujesz?

@AndrzejDuda
63 proc.
@szymon_holownia
11 proc.
@KosiniakKamysz
7 proc.
@krzysztofbosak
7 proc.
@RobertBiedron
5 proc.
@M_K_Blonska
2 proc.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628543

   Witam! Jak to jest możliwe, że jeden człowiek w Polsce dezorganizuje życie Polaków i próbuje wprowadzić chaos w Polsce? Tym człowiekiem jest Grodzki. Podejrzewam, że na zlecenie wrogich sił Brukseli, Berlina i Moskwy. W normalnej sytuacji znalibyśmy już dawno datę wyborów i mielibyśmy względny społeczny spokój. To celowe wrogie działanie, które postrzegam jako część większego wrogiego planu, oczywiście planu wywrócenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, pierwszego w powojennej Polsce, Polskiego rządu. Jak pokazuje historia, Polacy w chwili zagrożenia się jednoczą i teraz w chwili, gdy się im chce odebrać wolność i państwową suwerenność, wszyscy wezmą udział w prezydenckich wyborach.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1628586

   Witam! Jak to jest możliwe, że jeden człowiek w Polsce dezorganizuje życie Polaków i próbuje wprowadzić chaos w Polsce? Tym człowiekiem jest Grodzki. Podejrzewam, że na zlecenie wrogich sił Brukseli, Berlina i Moskwy. W normalnej sytuacji znalibyśmy już dawno datę wyborów i społeczny spokój. To celowe wrogie działanie, które postrzegam jako część większego wrogiego planu, oczywiście planu wywrócenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, pierwszego w powojennej Polsce, Polskiego rządu. Jak pokazuje historia, Polacy w chwili zagrożenia się jednoczą i teraz w chwili, gdy się im chce odebrać wolność i państwową suwerenność wszyscy, którzy mają w sercu Polskę, wezmą udział w prezydenckich wyborach.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1628588

Poseł Borys PO w TVP info :
Pani M. Kidawa Błońska przed pandemią była w sondażach na 2 miejscu i w 2 turze remisowała z PAD
Na to prowadząca pani Ogorek Magda:...i wtedy MKB zaczęła mówić

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628699

Dobrze że nie takie debilizmy jak ten pusty czerep z TIK TOKA bardziej znany jak narciarz:

"...mamy suszę... trzeba podlewać trawniki deszczówką..." :)) :))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1628702

 

Komentator szary
Bloger szary

Karany za spamy i zaśmiecanie portalu (2 X)

Punkty komentatora:   -22252

Punkty blogera:   -10727

Suma (wszystkie kategorie):   -32961

No i jak tu żyć

Ja cierpię dole

Dziennikarz obywatelski, autor ponad 10000 tekstów z różnych dziedzin, redaktor społeczny, tropiciel trolli i autorów fakenewsów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628600

I co niby te cyferki mają oznaczać?
Prawie NIC
Bo każdy zobaczy w nich co innego kudłaty "kolego"

Przy czym na TYM PORTALU w wielkiej części im większa ilość punktów ujemnych tym większe prawdopodobieństwo że dana osoba pisze prawdę (oczywiście NIEWYGODNĄ)

Ale jak sądzę chcesz porównać do swojej punktacji - tylko w jaki sposób:

- jeśli jesteś tutaj pupilkiem (jednym z pupilków) administracji i kudełek ci z głowy nie spada podczas gdy innym za DUUUUUUŻO mniejsze i nawet niekoniecznie przewinienia nakłada się kary

- jeśli razem ze swoimi kumplami z pod budy... (niekoniecznie z piwem) hurtowo PAŁUJECIE każdego kto nie za pi'SS'em a tym bardziej gdy wytknie jego wałki i oszustwa i jednocześnie liżecie sobie na wzajem jajka PLUSUJĄC każdy nawet najdurniejszy swój wpis ... z pseudo dubletami czy samymi kropkami włącznie

A na dodatek robicie to ze wszystkich posiadanych tutaj wielu nicków - typowe dla szczura co żywi się resztkami i śmieciami, żyje na śmietniskach i kanalizacjach, grasuje głównie nocami i gdzie by się nie pojawił zostawia po sobie ślad - tutaj poza gówienkiem również i "punktację"
:)) :))

Różnica jest tylko taka że po raz pierwszy ujrzałem SZCZURA konfidenta który składa donosy na własne "legowisko" za co po namierzeni dostaje słusznego i głośnego z niego: KOPA

I jak sądzę te publiczne udowodnienie ci donosicielstwa i konfidencji tak bardzo cię kudłaty boli że raz po raz na jego blogach jak nie wypisujesz debilizmy to jak bahor wklejasz kretynizmy...

A wystarczyło nie być konfidencką GNIDĄ

Swoją drogą to kolejne kuriozum:

DONOSICIEL I KONFIDENCKA GNIDA opisująca siebie jako PATRIOTĘ - masę takich było i mamy do dziś i to m. inn. dlatego Polska jest "tu gdzie jest" a nie "tam gdzie być powinna"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1628773

sowiecko-ruskiego portalu propagandowego znanego jako ścierwoneonówka - sterowanego przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych sowieckich organizacji WSI i SB w PRL.

   Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628780

  Witam! Druzgocący przykład; Były komuch z SLD, teraz POKO Joński. W INFO TV na 6 razy ponawiane konkretne pytanie redaktora prowadzącego, 6 razy ten sam monolog Jońskiego nie na temat. Zaprogramowana celowo tempa dzida. Chyba kłania się szkolenie na Łubiance. Dopiero europoseł PISu Tarczyński rozwalił tą jego sowiecką zagwozdkę. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1628794