Władcy fejków i ich popisy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Oszustwo i oszuści znaleźli się pod społecznym pręgierzem. Już nie tak łatwo, jak przed r. 2015 liczyć na bezczynność i tolerancję. Wszyscy w końcu zdali sobie sprawę, że mogą na tym więcej stracić niż zyskać, co pokazała rozprawa z uszustami watowskimi.

Natomiast kwestia kłamstwa, które jest blisko spokrewnione z oszustwem, jest traktowana nieco inaczej, bo ludziom wydaje się, że skutki nie są tak dotkliwe jak w przypadku oszustwa. I kłamcy nadal mogą liczyć na pobłażliwość, a tendencję tę wzmacnia anonimowość internetu. Jednak plaga fakenewsów jest równie grożna co oszustwa, jako że niszczy społeczne zaufanie.

Nie ulega więć wątpliwośći, że czeka nas niedługo rozprawa z kłamstwem. 

Podoba mi się propozycja prof.Nalaskowskiego w Sieci, by:

„1. Powołać specjalną komórkę rejestrującą wypowiedzi kłamliwe, oszczercze i znieważające wybrane w demokratycznych wyborach władze. A następnie, gdy to wszystko już się skończy, zmontowanie z nich filmu dokumentalnego, emitowanego tak często i wszędzie tam, gdzie się da. Nawet w formie platnych reklam. Jakkolwiek, byle często.

2. Ustanowić prawo, które w trybie doraźnym będzie karało ( wyłącznie grzywną egzekwowaną komorniczo) autorów takich kłamstw, jakich dopuściła się frau Hartwich i inne woły przy polskiej karecie.”

Bez podjęcie takich kroków nie uda się usunąć z polskiej przestrzeni publicznej rozmaitych agentów, którym więcej wolno, takich o których mowa tu:

]]>https://wpolityce.pl/media/498258-nie-miejcie-zalu-do-prawnikow-springer...]]>

Dlatego im wolno więcej, a nam, tubylcom, wolno mniej. W czasach tzw. III RP Konstytucja była tylko nieliczącą się fasadą służąćą do mamienia społeczeństwa. Nic dziwnego, że przy takim nastawieniu, przy pomocy rozmaitych sztuczek, z fakenewsów można skonstruować taki obraz, w którym wolność i wybory okazują się zagrożeniem. Dla nich z pewnością tak. Okazuje się przy tym, że Koreańczycy mogą pójść do urn wyborczych, a Polacy nie. Można pójść do urn nawet w ppppppppppPcimiu i wziąć udział w wyborach uzupełniających, ale nie w Polsce. W Bawari można głosować korespondencyjnie, w Polsce się nie da. 

 

Jak mówi osławione hasło „Nie ma piniędzy i się nie da.”  

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

IPSOS dla
dla fejk szczujni oko_press

Jeżeli w maju odbędą się wybory korespondencyjne, na kogo zagłosujesz?

@AndrzejDuda
63 proc.
@szymon_holownia
11 proc.
@KosiniakKamysz
7 proc.
@krzysztofbosak
7 proc.
@RobertBiedron
5 proc.
@M_K_Blonska
2 proc.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1628543

   Witam! Jak to jest możliwe, że jeden człowiek w Polsce dezorganizuje życie Polaków i próbuje wprowadzić chaos w Polsce? Tym człowiekiem jest Grodzki. Podejrzewam, że na zlecenie wrogich sił Brukseli, Berlina i Moskwy. W normalnej sytuacji znalibyśmy już dawno datę wyborów i mielibyśmy względny społeczny spokój. To celowe wrogie działanie, które postrzegam jako część większego wrogiego planu, oczywiście planu wywrócenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, pierwszego w powojennej Polsce, Polskiego rządu. Jak pokazuje historia, Polacy w chwili zagrożenia się jednoczą i teraz w chwili, gdy się im chce odebrać wolność i państwową suwerenność, wszyscy wezmą udział w prezydenckich wyborach.

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1628586

   Witam! Jak to jest możliwe, że jeden człowiek w Polsce dezorganizuje życie Polaków i próbuje wprowadzić chaos w Polsce? Tym człowiekiem jest Grodzki. Podejrzewam, że na zlecenie wrogich sił Brukseli, Berlina i Moskwy. W normalnej sytuacji znalibyśmy już dawno datę wyborów i społeczny spokój. To celowe wrogie działanie, które postrzegam jako część większego wrogiego planu, oczywiście planu wywrócenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, pierwszego w powojennej Polsce, Polskiego rządu. Jak pokazuje historia, Polacy w chwili zagrożenia się jednoczą i teraz w chwili, gdy się im chce odebrać wolność i państwową suwerenność wszyscy, którzy mają w sercu Polskę, wezmą udział w prezydenckich wyborach.

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1628588

Poseł Borys PO w TVP info :
Pani M. Kidawa Błońska przed pandemią była w sondażach na 2 miejscu i w 2 turze remisowała z PAD
Na to prowadząca pani Ogorek Magda:...i wtedy MKB zaczęła mówić

Vote up!
4
Vote down!
0
#1628699

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dobrze że nie takie debilizmy jak ten pusty czerep z TIK TOKA bardziej znany jak narciarz:

"...mamy suszę... trzeba podlewać trawniki deszczówką..." :)) :))

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1628702

 

Komentator szary
Bloger szary

Karany za spamy i zaśmiecanie portalu (2 X)

Punkty komentatora:   -22252

Punkty blogera:   -10727

Suma (wszystkie kategorie):   -32961

No i jak tu żyć

Ja cierpię dole

Dziennikarz obywatelski, autor ponad 10000 tekstów z różnych dziedzin, redaktor społeczny, tropiciel trolli i autorów fakenewsów.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1628600

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

I co niby te cyferki mają oznaczać?
Prawie NIC
Bo każdy zobaczy w nich co innego kudłaty "kolego"

Przy czym na TYM PORTALU w wielkiej części im większa ilość punktów ujemnych tym większe prawdopodobieństwo że dana osoba pisze prawdę (oczywiście NIEWYGODNĄ)

Ale jak sądzę chcesz porównać do swojej punktacji - tylko w jaki sposób:

- jeśli jesteś tutaj pupilkiem (jednym z pupilków) administracji i kudełek ci z głowy nie spada podczas gdy innym za DUUUUUUŻO mniejsze i nawet niekoniecznie przewinienia nakłada się kary

- jeśli razem ze swoimi kumplami z pod budy... (niekoniecznie z piwem) hurtowo PAŁUJECIE każdego kto nie za pi'SS'em a tym bardziej gdy wytknie jego wałki i oszustwa i jednocześnie liżecie sobie na wzajem jajka PLUSUJĄC każdy nawet najdurniejszy swój wpis ... z pseudo dubletami czy samymi kropkami włącznie

A na dodatek robicie to ze wszystkich posiadanych tutaj wielu nicków - typowe dla szczura co żywi się resztkami i śmieciami, żyje na śmietniskach i kanalizacjach, grasuje głównie nocami i gdzie by się nie pojawił zostawia po sobie ślad - tutaj poza gówienkiem również i "punktację"
:)) :))

Różnica jest tylko taka że po raz pierwszy ujrzałem SZCZURA konfidenta który składa donosy na własne "legowisko" za co po namierzeni dostaje słusznego i głośnego z niego: KOPA

I jak sądzę te publiczne udowodnienie ci donosicielstwa i konfidencji tak bardzo cię kudłaty boli że raz po raz na jego blogach jak nie wypisujesz debilizmy to jak bahor wklejasz kretynizmy...

A wystarczyło nie być konfidencką GNIDĄ

Swoją drogą to kolejne kuriozum:

DONOSICIEL I KONFIDENCKA GNIDA opisująca siebie jako PATRIOTĘ - masę takich było i mamy do dziś i to m. inn. dlatego Polska jest "tu gdzie jest" a nie "tam gdzie być powinna"

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1628773

sowiecko-ruskiego portalu propagandowego znanego jako ścierwoneonówka - sterowanego przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych sowieckich organizacji WSI i SB w PRL.

   Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
4
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628780

  Witam! Druzgocący przykład; Były komuch z SLD, teraz POKO Joński. W INFO TV na 6 razy ponawiane konkretne pytanie redaktora prowadzącego, 6 razy ten sam monolog Jońskiego nie na temat. Zaprogramowana celowo tempa dzida. Chyba kłania się szkolenie na Łubiance. Dopiero europoseł PISu Tarczyński rozwalił tą jego sowiecką zagwozdkę. Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
-1

ronin

#1628794