Prof. Śpiewak i żydowska mentalność

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Przeczytałem w "Sieci" wywiad red.Michała Karnowskiego z prof. Janem Żarynem dotyczący zarzutów jakie wysuwał pod jego adresem prof. Jan Śpiewak. Szczególnie zainteresował mnie cytat z wypowiedzi prof. Śpiewaka.

"Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków. To retoryka, która staje się elementem propagandy.. Owszem mówi się o tym, jest to fakt historyczny, Działała w Polsce Żegota. Było dużo sióstr zakonnych, które ratowały Żydów. Natomiast używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów., zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy. Ja chcę, by propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości". 

Moją uwagę przykuł najpierw passus o siostrach zakonnych. Tak po prostu były sobie jakieś siostry zakonne, które miały takie sobie hobby ratowania Żydów ? I to sformułowanie mówi dużo o jego autorze. Siostry tak sobie samowolnie, w godzinach wolnych od modlitw i obowiążków ratowały Żydów ?  

A o instytycji Kościoła i o będących jego częścią instytucjach zakonnych to pan Śpiewak zapomniał ? To nie była samowolka, to była akcja zorganizowana w spoób tajny, ale zinstytucjonalizowany. A naukowieć, do tego socjolog, powinien wiedzieć co to jest instytucja.

I nieomal przegapiłem inny passus tekstu, znacznie ważniejszy:  

"... że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy." 

Oto pan Śpiewak przyjmuje wersję traktującą ratowanie Żydów i szmalcownictwo jako działania symetryczne, równej wagi, tyle że o przeciwnych znakach.. Model rozumowania jest podobny, jak w poprzednim przypadku, prostacki: byli sobie tacy różni ludzie, jedni, którzy ratowali, inni, którzy Żydów wydawali . Ot taka sobie symetria. Jednych można potępić, drugich można pochwalić, ale nie za bardzo, bo przecież byli szmalcownicy i tu mamy piękną w wykonaniu prof. Śpiewaka, podobno naukowca, symetrię. Symetryzm to jakaś nowa choroba umysłowa. 

Otóż w realnym życie okupacyjnym było odwrotnie, Panie Śpiewak - wydawanie Żydów było nie tylko aprobowane, ale wręcz wynagradzane przez okupanta. A z ratowaniem było odwrotnie, było ono nie tylko potępiane przez Niemców, ale też karane, a nawet za podanie kromki chleba groziła śmierć.z ręki okupanta. Przyjmując Śpiewaka założenie o normalności, wszyscy powinni byli Żydów wydawać, bo przecież żydowscy funkcjonariusze Żydów bez mrugnięcia okiem wydawali, więc jeśli byli tacy, którzy ich nie wydawali, lecz wręcz im pomagali, to świadczy to o nienormalności Polaków wedle, tu muszę przywalić Śpiewakowi, żydowskiej mentalności. Ci Polacy byli nienormalni czyli niezwykli i wyjątkowi, choć nie byli wyjątkami, bo tych narażających się na śmierć wyjątków musiało być dobre kilkaset tysięcy, skromnie licząc. 

A wracając do propagandy, to mam kolejny kamyczek do ogródka pana Śpiewaka, związany z sensem tego słowa, które jak wiadomo pochodzi od słowa "propagować". Moralność nakazuje by propagować czyny moralne, a tym bardziej niezwykłe. Czynów niegodziwych, jak szmalcownictwo propagować nie należy. Trzeba je potępic, ale nie propagować. Trzeba czynom nadzwyczajnym przypisać wagę znacznie większą niż czynom niegodnym, jakimi były akty szmalcownictwa. A tam gdzie jest większa waga, nie ma mowy o postulowanej przez Śpiewaka symetrii. Bohaterstwo jest cenione wyżej niż normalność, a normalność wyżej od niegodziwości. I o tej hierarchii moralnej pan Śpiewak zapomniał. 

I to jest argument, którego zabrakło mi w wywiadze w "Sieci". A wszystkim czytelnikom doradzam wnikliwe czytanie takich tekstów. 

A na dodatek mam uwagę co do posługiwania się zwrotem Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, .który, jeśli mu się dobze przyjrzeć, zawiera pewną ukrytą sugestię, a mianowicie tę, że narody były z reguły niesprawiedliwe i tylko garstka może uchodzić za sprawiedliwych..Nas powinni interesować Polacy ratujący Żydów, a nie jakieś uogólnione gremia międzynarodowe. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Zetjocie, zapomniałeś dodać, że szmalcownictwo było nie tylko nieaprobowane przez ówczesne społeczeństwo ale także karane śmiercią przez władze polskie. Armia Krajowa wykonała wiele takich wyroków bezwzględnie eliminując donosicieli ze społeczeństwa. Ubolewać należy, że nie udało się wystrzelać wszystkich, wielu z tych co się uchowali robiło po '45 kariery polityczne wysługując się drugiemu z okupantów.

pozdr...

/benjamin

Vote up!
16
Vote down!
0
#1589496

To jest oczywistość, więc pominąłem.Priorytetem była mentalność Śpiewaka.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1589513

cokolwiek powie o Polakach, niech sam spróbuje kogoś uratować realnie ryzykując swoje własne życie i swojej rodziny. Dopiero wtedy będzie miał prawo rozmawiać jak równy z równym. 

A tak nawiasem mówiąc: "Śpiewak" to raczej polsko brzmiące nazwisko? Może miał Polaków w rodzinie? Ojca? Dziadka? Pradziadka? I nie wstyd zbiorowo oskarżać?

Vote up!
10
Vote down!
0
#1589499

żydówka, dzieckiem będąc, uratowana od śmierci właśnie przez Polskie Zakonnice, w rozmowie z Panią Profesor Ewą Kurek, powiedziała znamienne słowa, które zaszokowały nawet Panią Ewę. Powiedziała mianowicie TO 

- GDYBY TO żydzi MIELI RATOWAĆ POLAKÓW W CZASIE WOJNY - NIE URATOWAŁBY SIĘ ANI JEDEN POLAK.

   A dziś to myckowate badziewie śmie szczekać na Polaków, obrażać Ich na każdym kroku, wysuwać jakieś chore roszczenia. Szatańskie plemię, które nie dość, że swoich wydawało na śmierć, o czym pisze żydowska pisarka Hannach Arendt w swojej książce "Eichman w Jerozolimie". O czym wspominają pamiętniki żyda jakiegoś z getta warszawskiego, o czym pisze poeta żydowski w swym poemacie o zagładzie swego narodu, gdy przez okno domu w getcie widział co wyrabiali policjanci żydowscy - wyłapując swych braci żydów, i wysyłając ich na śmierć do Treblinki, Oświęcimia, Bełżca & & & & &!!!

 kłamcy, oszuści, głupcy. 

Niżej namiar na dzisiejsze oszustwa i kłamstwa jednego z tych "nobliwych" głupków  jaśniewiedzących

:   https://twojahistoria.pl/2019/05/10/izraelski-polityk-atakuje-polacy-wspolpracowali-przy-tworzeniu-i-prowadzeniu-obozow-zaglady/?utm_source=push&utm_medium=push

Na głupotę podobno lekarstwa nie ma.

Rodzi się człek głupkiem, i głupkiem

umiera.......

a niektóry zanim zejdzie - falsetem se "śpiewa". jak prof. Śpiewak

Poczytaj sobie jeden z drugim żydku książkę dokument, TO :

http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/zydowscy-zolnierze-hitlera

Może trochę się rozjaśni

PRAWDĄ

w tych ciemnych, ickowych mózgownicach.  

 

 

 

Vote up!
12
Vote down!
0
#1589516

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika nick został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tak właśnie myśleli członkowie NSDAP, urabiani przez Goebbelsa.Goebbels strzelił sobie w łeb, ale jego wyznawcy, jak widać, żyją. To Karski powiedział, że Polacy w jednym popierają Hitlera, że zrobił porządek z Żydami.Czy przed wojną nie było gett ławkowych, czy nie było akcji "Nie kupuj u Żyda" Czy Gross nie miał racji mówiąc, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców?Czy nie było polskich pogromów Żydów w czasie wojny i po wojnie? Czy nie było polskich planów wywózki Żydów na Madagaskar? A dlaczego ukrywający się Żydzi bali się bardziej Polaków niż Niemców? Dlaczego Polacy ukrywający Żydów byli po wojnie przez sąsiadów wykluczani? Dlaczego Żydzi, którzy przeżyli, wyjeżdżali po wojnie do...Niemiec? A rok 1968? Pytania można mnożyć.Polacy zawsze przebierają się na wspaniałych i szlachetnych, a tak naprawdę nie wyróżniają się na plus, są skłóceni za wszystkimi sąsiadami i ten chocholi taniec wciąż trwa.

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1623695

Jak z kretyna zrobić debila

Widać że to dla ciebie zbyt trudne nie było

Vote up!
2
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623696

to pół Polak ( taki jak Gross czy Kwaśniewski). Jego matką była katolicka poetka Anna Kamieńska. Profesorowi Śpiewakowi chrzest się nie przyjął, choć niektórzy pamiętają jak w stanie wojennym modlił się pod figurą. Teraz jest trybikiem przemysłu holakaustu i pracuje nad uzyskaniem reparacji od Polaków (m. in. za szmalcownictwo) jako agent wpływu. Szmalcowników w Warszawie zidentyfikowana 125, z czego ok 30 zlikwidowano wyrokiem podziemnego sądu. Wśród nich byli volksdojcze, żydowscy funkcjonariusze z organizacji Żagiew ( zajmującej się wyłapywaniem ukrywających się Żydów) i nieduża ilość etnicznych Polaków z marginesu społecznego.

Vote up!
7
Vote down!
0

Leopold

#1589608

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika nick został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Szmalcowników... ok 30 zlikwidowano wyrokiem podziemnego sądu"
Szmalcowników zlikwidowano kilka razy mniej, ale nawet 30 to byłaby żenująca liczba. To Żydzi utworzyli specjalną grupę, która likwidowała szmalcowników, bo podziemne państwo olewało ten problem.

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1623697

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ryan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tu masz niestety rację.Ojciec Ruszkiewicza przeżył,ojciec Kosiura przeżył,ojciec Zieminskiego przeżył, ojciec Zawiszy Niebieskiego przeżył.Sporo by tu ich wyliczać.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623699

Napisałeś Szanowny Honic:

Może miał Polaków w rodzinie? Ojca? Dziadka? Pradziadka? I nie wstyd zbiorowo oskarżać?.......

odpowiadam:

śpiewaki wstydu nie mają za grosz.

Pogarda dla innych, nienawiść, kłamliwe oskarżenia,

Tego ci u nich dostatek. 

Nie wie to plemię czym jest wstyd.

BÓG ludziom złym nie Daje 

Swego Błogosławienia.......

Vote up!
4
Vote down!
0
#1589695

     Witam! Moi dziadkowie przedwojenni ziemianie, uratowali dziewczynkę Żydowską z transportu do Auschwitz, dając jej póżniej swoje rodowe nazwisko i wykształcenie. Nikt w rodzinie nie postrzegał tego faktu, jako bohaterstwo, ale po prostu naturalny odruch serca w wierze katolickiej. Potraktowali to, jako naturalna powinność w przerażającej otaczającej rzeczywistości okupacji Niemieckiej. Historia w rodzinie, prawie zapomniana przez młodsze pokolenie. Gdyby mój dziadek ( ojciec dwóch synów, oficerów AK, którzy zginęli z bronią w ręku otoczeni przez Niemców) dożył dzisiejszych czasów i zobaczył ten odłam sprzedajnego draństwa, służącego obcym, sprzedawczyków zwanych popularnie Targowicą, plujących na Polskę, to chyba by mu serce pękło z bólu. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
0

ronin

#1589517

Naszym Przodkom Roninie. Niech Pamięć o TYM w Rodzinie nie zginie.

Też miałem Dziadka, znam tylko jeden epizod z jego życia z czasu ostatniej wojny. Opowiadała mi siostra mojej Mamy.  Ta historia - Szedł kiedyś Dziadek ulicą i szedł z przeciwka niemiecki żołnierz. I Dziadek nie zdjął czapki przed germańskim "panem". Więc ten strącił czapkę z głowy Mojego Dziadka Feliksa...... Mówiła dalej ciocia Marysia, że Dziadek Podniósł czapkę z ziemi, odszedł i złożył sobie przysięgę, że nigdy więcej żadnej czapki na głowę w życiu nie założy. I przysięgi Dziadek Mój dotrzymał. A kilka lat temu dowiedziałem się, że Dziadek zrobił coś niezwykłego w Swym życiu. Przed pierwszą wojna światową żył i mieszkał w USA, w Detroit, w stanie Michigan. Było to w czasie, gdy później zaczęła się formować w tej okolicy Błękitna Armia Gen. Hallera. Sokolstwo Polskie w Ameryce, Obóz w Niagara On the Lake. Dziadek mój wszystke Swe pieniądze, cały Swój majątek DAŁ Dla formującej się Polskiej Armii. Podobno są gdzieś jakieś dokumenty mówiące o TYM czynie Mojego Dziadka. Chciałbym je kiedyś odnaleźć i zobaczyć. Dziadek wrócił do Polski z Błękitną Armią. Podobno Dziadzio z Ameryki listy do Babci pisał wierszem...... 

Piękna Dziadkowa epopeja..........  Następne pokolenia od Ojców, od Matek  uczyć się mają. Niech nie zapominają. Wspaniała jest Polski Naszej Historia, stąd bierze się może nienawiść do Nas Polaków. Wiedzą te inne nacje, że nie ma pod Słońcem drugiego Takiego Narodu. Wiedzą, jacy sami są. Angole, Francja, Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Belgia, Holandia, USA, Russia, Turcja....Wszystkich tych krajów historia, to historia krwawych podbojów, najazdów, okupacji, niewolnictwa & & &.......

I TA sama Historia świadczy o NAS. Historia, TO są TE owoce biblijne, po których poznajemy człowieka, poznajemy ludzi. Poznajemy narody. cyt. PO OWOCACH ICH POZNACIE, NIE MOŻE BOWIEM DOBRE DRZEWO RODZIĆ ZŁYCH OWOCÓW, A ZŁE DRZEWO DOBRYCH. TAK WIĘC PO OWOCACH ICH POZNACIE......

Polska Nasza, TO jest TO DOBRE DRZEWO, Które rodzi Dobre Owoce. TO Polska Ocaliła Europę pod Wiedniem, przed zalewem muslimskiej barbarii. TO Polacy, TO Polskie Dobre Owoce, TO Polscy Dobrzy Rycerze..... TO Polska Ocaliła Europę w 1920, gdy był Cud nad Wisłą, gdy czerwona zaraza, czerwona dżuma, czerwona cholera zamierzała dojść do Atlantyku. TO Polacy nie pozwolili na to. TO Polski Królowa, TO Pan Dał siłę Swojemu Ludowi.....Wciąż trwamy w zalewie zła. Dziś żydostwo chce posiąść Nasze Ziemie, i na świecie całym szerzy nienawiść przeciwko Polsce, zniesławiając Polaków, zniesławiając Ich dobre imię. zło DOBRO w nienawiści ma od zawsze. Za TO właśnie, że DOBRO DOBREM JEST.  Przykładem tego, tej nienawiści do DOBRA niejaki Geremek vel Lewartow, i geremkopodobni pejsaci wczoraj i dzisiaj. Jak było im tak źle myckowatym, jak im jest tak źle, to czemu tu siedzą te długie wieki? Czemu nie szukali sobie głupcy, nie szukają lepszego miejsca na tej Ziemi, gdzie antysemityzmu nie ma? Czemu nie szukali??? Czemu nie szukają ? Tacy niby mądrzy ? I siedzą wśród antysemitów Polaków? głupcy? Won tam, gdzie filosemityzm.  Wiedzą dobrze, że nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie przyjęto by ich z ochotą. Wiedzą dobrze, że Polska jest miejscem, gdzie wszystko, i Ziemia, i ludzie są dobrzy i przyjaźni. I TO właśnie jest powodem ich nienawiści strasznej do Nas. TO ta chęć przejęcia Naszych Świętych Ziem, Naszego Raju na Ziemi. I chęć uczynienia z Nas Polaków żydowskich niewolników.  Nie uda się wam ten przekręt kłamcy, oszuści, wyzyskiwacze mający DOBRO w nienawiści. Żaden polin!

 NIGDY!!! NA NASZYCH ŚWIĘTYCH POLSKICH ZIEMIACH nie zaistnieje.

Świadczą o TYM Naszej Polski dzieje............ 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1589562

   Witam Pana! To dzięki chwalebnym czynom naszych przodków, nie zdołali wymazać Polski z naszych serc. Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1589574

Tak Roninie. Dzięki Chwalebnym Czynom Naszych Przodków. Naszych Ojców, Naszych Matek Polek...... Zawsze w takich momentach przypominają mi się słowa dwóch ruskich gdzieś na Dalekiej Syberii wypowiedziane. Wypowiedziane po tym, gdy Jedna z Matek Polek, by ratować życie swego maleńkiego dziecka, poszła nocą ciemną w step, by w najbliższym jakimś miasteczku, czy osadzie raczej, szukać pomocy, szukać lekarstwa. TA droga ciemną nocą, podczas jakiejś ulewy, to było siedemnaście chyba ruskich wiorst. Nie wiem ile to jest w przeliczeniu na nasze polskie..... Ale niemało. Wędrowała Matka Polka bez kompasu, w ciemności. Opatrzność Boża ją pewnie Prowadziła. Opowiadała, że trafiła na jakieś duże rozlewisko, gdzie woda sięgała jej wyżej pasa. A ona szła. Ciemną nocą w bezkresie stepu. Szła i doszła. I znalazła pomoc. Znalazła pomoc dla swego maleńkiego dziecka. Przyniosła mu lekarstwo. Uratowała mu życie...... A tych dwu ruskich barbarzyńców, nadzorców nad Polskimi Zesłańcami, gdy dowiedzieli się o tym fakcie, rozmawiając między sobą, powiedział jeden do drugiego:

- NARODU, KTÓRY MA TAKIJE MATIERY NIE POKONAMY NIGDY !   NIKT NIGDY GO NIE POKONA.....

Ktoś z Polaków usłyszał o czym ruskie gawarili, i słowa zostały zapamiętane. A ja historię całą chyba znalazłem gdzieś na Wspaniałym Blogu - sybiracylubaczów.pl, który prowadzi Basia - wnuczka i córka Sybiraków. Blog jest Niezwykły. Piękny. Dotyka Tego jakże tragicznego Rozdziału Naszej Polskiej Historii. Źródłem jest wiedzy, którą każdy z Nas Polaków powinien znać, powinien poznawać. Jest tam i poezja Sybiraków, i są tam Ich wspomnienia. Historie opowiedziane, historie zapamiętane, historie przekazywane dzieciom przez rodziców, dziadków, krewnych...... i tu muszę się pochwalić, bo TAM, na TYM Blogu, dzięki mnie, znalazły się wspomnienia niezwykłego człowieka, zakonnika, Marianina, który jako jedenastoletni chyba chłopiec z całą rodziną został zesłany na Syberię w tym pierwszym chyba transporcie z nocy 10  Lutego 1940.......Władysław Gurgul. Późniejszy Junak z Nazaretu. Udało mu się przeżyć Sybir. Nie udało się Jego ojcu i najmłodszej siostrzyczce, i najmłodszemu braciszkowi. On, Mama, Mamusia jego, i starszy brat ocaleli. Wyszli z Sybiru z Armią Andersa. Póżniej był Junak w Nazarecie. Później skończył studia w Tel Avivie. Studia w Rzymie, w Paryżu, w Londynie. Poznał Junak 9 języków. Można poczytać jego wspomnienia na tym Wspaniałym Blogu sybiracylubaczów.pl. Polecam. A trafiłem TAM, dzięki Naszym Niepoprawnym, bo Basia, Prowadząca ten blog, znalazła, zainteresowała się obrazkiem ilustrującym jeden z moich tutaj wierszy - Nie zdążyli do Armii Andersa......No i Nasz Szef poinformował mnie o TYM. Dziękuję Ci Gawrionie. Dzięki Wam Niepoprawni Przyjaciele. 

Przypomniało mi się coś jeszcze. Latem ubiegłego roku, PKP, Polski Klub Podróżnika, tu w USA, Jego Szef Pan Jurek Majcherczyk, Zorganizował wyprawę na Syberię. Kołymskim Traktem. To była chyba bardziej Pielgrzymka niż zwykła wyprawa. Tam na Kołymie, jeden wielki Cmentarz. Setki tysięcy Polaków, miliony straciło życie w kopalniach. Celem Tej Pielgrzymki, było postawienie Krzyża Tam, na górze, obok jednego z gułagów. Krzyż postawiono. Na TYM Krzyżu, znalazło się kilka zdań napisanych przeze mnie. Ta pielgrzymka, ta wyprawa PKP dotarła także do Wierszyny, Małej Polski na Dalekiej Syberii. O Której napisałem kiedyś wiersz wiszący tu, u Nas na moim blogu. No i ten mój wiersz dotarł do rąk Pani Ludy, Nauczycielki Polskiego w szkole w Wierszynie. Wykorzystałem jak widać TĘ okazję, by się "pojawić" na Dalekiej Syberii, nie będąc na TEJ Pielgrzymce PKP, nie będąc na TYM Kołymskim Trakcie.

A TO Wszystko Dzięki Wspaniałym Niepoprawnym. Mam zdjęcia z  Tej wyprawy, ale zapomniałem jak się je wkleja do komentów. Myślę, że pasowałyby tutaj jako ilustracja do treści tego mojego pisania. Może jest to możliwe ? Zdjęcia są piękne. I TEN Krzyż, TAKI Polski TAM, na Dalekiej Syberii. Na TYM Kołymskim Trakcie, gdzie grobów i cmentarzy nie ma, gdzie do dziś, gdzieś tam, wszędzie, bieleją Kości Naszych Rodaków......

Pozdrawiam

P.S.

Jako uzupełnienie i udokumentowanie moich powyższych słów, dotykających treścią swą tragedii Sybiru, Tragedii Polskich Zesłańców na tę nieludzką ziemię, ośmielam się wkleić w całości list, który otrzymałem od Pana Jurka Majcherczyka Szefa PKP, przed Jego wyprawą na Kołymski Trakt.......

 

Tablica na Kołymę

Inbox

x

Jurek Majcherczyk <yurek@odkrywcy.com>

Jul 2, 2018, 8:46 PM

to me

Witam Pana,

dziękuję za telefon – to był telefon na który czekałem.

W załączniku znajdzie pan kilka tekstów oraz zdjęć a poniżej fragmenty maili do różnych osób etc., które pomogą panu wgłębić się w temat.

Jak wyglądać będzie tablica:

Około 60 cm(wysoka) x 40 cm(szeroka)  ale to może ulec zmianie.

_______

I       I     I

I  ---I--- I

I       I     I

I       I      I

I______ I

W środku to krzyż dla rozpoznania na czerwono

W polach górnych miejsce godło Polski i napis 100 lat odzyskania Niepodległości.,  

W polach dolnych po prawej i lewej napis – z tym że konieczne tłumaczenie na rosyjski.  

To tyle na teraz.

Proszę potwierdzić otrzymanie, i czy podejmuje się pan napisać-  ułożyć treść na tę tak specjalną tablicę.

Pozdrawiam i jesteśmy w kontakcie – muszę tekst odesłać do Rosji najpóźniej w tę sobotę. 

Jerzy Majcherczyk

yurek@odkrywcy.com  1-973-473-1249.

POLONIJNY KLUB PODRÓŻNIKA

P.O.Box. 3011  Wallington, NJ 07057  

Fragmenty moich listów:

Pragniemy w 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę złożyć pomordowanym tam Polakom hołd poprzez modlitwę w kilku, lub nawet kilkunastu miejscach traktu kołymskiego oraz odsłonięcie tablicy lub krzyża w łagrze Dnieprowskim. Szczegóły znajdzie pan w załączonych materiałach. 

Chcielibyśmy współpracować chociażby w ułożeniu treści napisu na tej tablicy a być może i w innych aspektach tego wyjazdu.

 

KOŁYMA- Syberyjska Odyseja
Aby zrozumieć naszą motywację do zorganizowania tej wyprawy, konieczne jest przeczytanie artykułu Jerzego Majcherczyka; Kołyma – Moje wyzwanie, który ukazał się w aktualnym (24 Marca) wydaniu Nowego Dziennika.  W świątecznym wydaniu tygodnika „Biały Orzeł”, ukaże się wywiad Jurkiem „Ta podróż ma podłoże duchowe”.  
Ten niezwykły a zarazem niepowtarzalny wyjazd (nie planujemy jej powtarzania) ma również w sobie elementy wyprawy i pielgrzymki. Bo jak obojętnie jechać po kołymskim trakcie mają w świadomości, że jedziemy po cmentarzu. Ale zanim pojedziemy tą drogą to najpierw zwiedzimy Moskwę, przelecimy do Krasnojarska, gdzie będziemy gośćmi polskiej parafii. Słynnym pociągiem transsyberyjskim dojedziemy do Irkucka. Zwiedzimy miasto a także Jezioro Bajkał. Przelecimy do Magadanu aby z tego miasta-portu specjalnymi autobusami-ciężarówkami o napędzie na 4 koła, przejechać blisko 350km po nieprzewidywalnej drodze jakim jest trakt kołymski. Tam w łagrze Dnieporowskim „najbardziej polskim”, zamierzamy oddać hołd naszym pomordowanym rodakom ofiarom świeckiego nieludzkiego systemu. Więcej informacji nawww.odkrywcy.com lub dzwoniąc 1-973-473-1249 lub pisząc info@odkrywcy.com

Chciałbym aby ta informacja dotarła do nich, którzy są powiązani z Syberią – Kołymą, czy to poprzez ich najbliższych, którzy przeżyli pobyt w łagrach czy też tam zostali zamordowani.

Pragniemy w  100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę złożyć pomordowanym tam Polakom hołd, poprzez modlitwę w kilku lub nawet kilkunastu miejscach traktu kołymskiego (zatrzymując się i odprawiając krótkie msze święte) oraz odsłonięcie tablicy lub krzyża w łagrze Dnieprowskim i złożenie kwiatów. Te miliony ofiar oczekują od nas modlitwy i to chcemy w czasie tego wyjazdu uczynić.  

 

Ta niezwykła a zarazem niepowtarzalna wycieczka (nie planujemy jej powtarzania) ma również w sobie elementy wyprawy i pielgrzymki. Bo jak obojętnie jechać po kołymskim trakcie mają w świadomości, że jedziemy po cmentarzu. Ale zanim pojedziemy tą drogą to najpierw zwiedzimy Moskwę, przelecimy do Krasnojarska, gdzie będziemy gośćmi polskiej parafii. Słynnym pociągiem transsyberyjskim dojedziemy do Irkucka. Zwiedzimy miasto a także Jezioro Bajkał. Przelecimy do Magadanu aby z tego miasta-portu specjalnymi autobusami-ciężarówkami o napędzie na 4 koła, przejechać blisko 350km po nieprzewidywalnej drodze jakim jest trakt kołymski.

Serdecznie dziękuje i z Panem Bogiem.

 

From: Adam Szeluga 
Sent: Monday, July 2, 2018 8:15 PM
To: info@odkrywcy.com
Subject: WIERSZYNA & BŁYSKAWICA

Dziękuję za rozmowę.

Może faktycznie to Palec Boży Był???

a

niżej namiar na mój wiersz o Miejscu, do którego się Wybieracie

:

http://sybiracylubaczow.blogspot.com/2017/04/wierszyna-maa-polska-czyli-polskosc.html

namiar na wiersz drugi o koniu Polskim, który kochał Polskę i Nasz Język Polski

:

http://niepoprawni.pl/blog/poeta/blyskawicakon-ktory-nie-mowilpoemat-o-polskosci

Pozdrawia PKP w USA

były pracownik PKP, czyli maszynista CMD Polskich Kolei Państwowych,

od 1984 tutaj, za oceanem

 Adam Szeluga

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1589711

Z punktu widzenia żydowskiego (talmudycznego) nie ma sensu dyskutować ze Śpiewakiem. Talmudyczna mentalność nie jest w stanie zrozumieć katolickiego miłosierdzia. Gloryfikuje natomiast egoizm - nawet Żyd może poświęcić innego, słabszego Żyda aby się ratować.  Dla nas jest to niezrozumiałe, ale proszę sobie wbić do głowy: Polacy ratujący Żydów dla talmudycznych Żydów są idiotami, bo narażali się na śmierć z ręki Niemców. Żaden talmudyczny Żyd (a ich jest 90%) nigdy nie ratowałby Polaków w takiej sytuacji, żaden!!! I my nie jesteśmy w stanie zrozumieć żydowskiej mentalności, to inna cywilizacja. Chciałbym poznać choć jednego talmudycznego Żyda ratującego a niewydającego Polków w ręce Niemcow w latach 1939-1941. Nie MA, NIE MA....

Dlatego też piszę o tym, żeby ich zrozumieć poznając ich Talmud. 

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1589540

    Słuszna uwaga na temat Żydów talmudycznych. Niestety ze świadomością konsekwencji tego stanu rzeczy jest w Polsce tragicznie. Myślę że około 90% (a może i więcej) społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego jak jest to istotne. Choćby wypowiedzi, posunięcia, działania współczesne ze strony Izraela, czy znanych Żydów, nabierają nowej perspektywy. A wystarczy trochę się dokształcić i sporo się wyjaśnia.

Vote up!
4
Vote down!
0

Masaraksz

#1589588

dlaczego o tym nikt nie mówi?

Dlaczego Polacy mają być rozliczani z ratowania szydów, a co z innymi nacjami?

Czyżby przedstawiciele innych narodów w tym Polaków nie zasługiwali na ratowanie?

Czemu powtarzamy za szydami i szydo-amerykanami tą nikczemną i rasistowską retorykę?

Dlaczego szydzi nie ratowali Polaków, mieli do tego takie same warunki w Polsce, tak samo jak Polakom groziłaby im kara śmierci, jednak Polacy pomimo groźby utraty życia ratowali szydów, ale szydzi nie ratowali Polaków!!!

Ja sądzę, że to haniebna postawa i należy szydów za to potępić, że nie ratowali przedstawicieli innych nacji, w tym Polaków! To hańba i wstyd, że szydzi donosili na Polaków, wydawali ich w ręce okupantów - niemieckich nazistów, a na wschodzie w ręce komunistycznych okupantów, i nadal ciągle myślą tylko o sobie, lekceważąc i marginalizując inne narody, zakłamując historię i usiłując okraść nas z naszych pieniędzy!

To jest prawdziwy przekaz, dlaczego tego się nie nagłaśnia? Należy potępić szydów, że nie tylko nie ratowali Polaków, ale donosili na nas, a potem zawłaszczali majątki pozostające po wymordowanych lub zesłanych polskich rodzinach!!!

DLACZEGO SZYDZI NIE RATOWALI POLAKÓW???

 

Vote up!
11
Vote down!
-1

Serce słowianki nie zna łez ...

#1589544

SZYDZI som OD BRANIA!  a NIE OD DAWANIA........

Vote up!
9
Vote down!
0
#1589564

O tym, że to rozumowanie jest prostackie. Rozmyślnie sformułowałem to prostactwo bezosobowo, ponieważ dotyczy ono nie tylko profesora Jana Śpiewaka, ale jest właściwością całej ich kasty, całego antypolskiego obozu globalnej lewicy. Cała ich "cywilizacja", wszystkie ich ugrupowania polityczne skażone są prymitywnym sposobem myślenia. 

Można by przypuszczać, że oni są prymitywni do szpiku kości, wszystko widzą osobno i nie dostrzegają żadnych kolorów ani odcieni szarości, żadnych półcieni ani splotów rzeczywistości. Po prostu prymityw. Antyintelektualny, prymitywny aż do bólu sposób myślenia, wyłączający

Posłużę się przykładem: 

  • Pan Donald Tusk porównał tęczę LGBT do widocznego  symbolicznego łuku w obrazie Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny". Zasugerował, że kolorowanka pani Elżbiety Podleśnej to "wizja artystyczna", taka sama jak znana mu z tego tryptyku. Jeżeli pan Donald Tusk zna wizję artystyczną Hansa Memlinga, to powinien wiedzieć, że obie tęcze są podobne do siebie jak pięść do nosa, ale nie z powodu swojego wyglądu, lecz swojej wartości symbolicznej. Nie chcę analizować zniewagi wyreżyserowanej przez tą panią, skupię się na zniewadze wykonanej przez pana PDT, który przyłączył się do symbolicznej mowy nienawiści pana Jażdżewskiego oraz pani Podleśnej. [link]

Tak jest, ponieważ ich prymitywny sposób bezmyślnego myślenia narzuca im prymitywną interpretację: Tęcza to tęcza, namacalny konkret. Tęcza na horyzoncie, tęcza na chustce do nosa, tęcza na której siedzi Chrystus, tęcza namalowana na aureoli albo przyklejona do śmietnika, to tylko kolorowy pasek w kształcie łuku. Kiedyś dawno temu człowieczeństwo pojawiło się od chwili gdy ludzie nauczyli się myślenia abstrakcyjnego dzięki czemu mogli zacząć posługiwać się abstrakcyjnymi pojęciami oderwanymi od konkretnych desygnatów.. 

Dlatego według ich wszystkich tęcza jest kawałem wielokolorowej szmaty na szyi rozpasanego erotycznie geja, albo takiej samej szmaty na głowie jakieś pani z obrazu. Wszystko co stanowi abstrakcyjną albo symboliczną wartość pojęcia symbolizowanego teczą po prostu w ich prymitywnych łbach nie istnieje.  

Ordynarny, zachłanny prymityw - oto ich program, oto ich antyintelektualny wzór.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1589579

[link] I okazuje się, że ta konkretna tęcza z obrazu wcale nie jest tęczą, ale jest dwukolorowym łukiem, jest alegorią, jest tęczą symboliczną. Taki był artystyczny zamysł Hansa Memlinga. 

No i oczywiście prymitywne umysły lewackich awanturników są ślepe na cały intelektualny zasób abstrakcyjnego pojęcia tęczy łączącego się w chrześcijańskim sacrum. 

Prostactwo całego lewactwa jest uderzające, jest nieodłączną właściwością totalitaryzmu które pozwalało katyńskim strzelcom z ulicy Rakowieckiej nie kojarzyć strzału w tył głowy z morderstwem.

Ot, kazali strzelać, to strzelamy.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1589581

W coraz pełniejszej "okazałości" nowa rasa, z nazwy tylko ludzi - homo sovieticus.

Pozdrawiam 

Vote up!
3
Vote down!
-4

jan patmo

#1589586

Jestem przekonany, że artystyczna wizja Hansa Memlinga koncentrowała swoja uwagę na symbolicznej wartości pojęcia tęczy, zupełnie porzucając jej konkretną realizację.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1589599

"Wszystko co stanowi abstrakcyjną albo symboliczną wartość pojęcia symbolizowanego tęczą po prostu w ich prymitywnych łbach nie istnieje.  Ordynarny, zachłanny prymityw - oto ich program, oto ich antyintelektualny wzór".

Zgadzam się, ale warto też zawsze brać pod uwagę nie tylko lewacki i prymitywny ogląd rzeczywistości, ale w przypadku Żydów również talmudyczny ten ogląd, zresztą równie prymitywny i sprowadzający się w sumie do jednego krótkiego zdania: "Wszystko jest dobre, co jest dobre tylko dla Żyda". Wszystko w tym 12 tomowym Talmudzie sprowadza się więc tylko do tego, aby łopatologicznie przedstawić jak mają myśleć oraz co i jak powinni robić i jak postępować Żydzi, aby to było dla nich dobre. 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1589585

może dlatego, że przeglądając mapę antypolskiej kampanii trwających już kilkaset lat widzę, że zawsze jakiś śpiewak albo inny sowiecki, niemiecki albo francuski spec od marketingu politycznego czyli od goebbelsowskiej czarnej propagandy ma przed sobą "CZARNY ŚPIEWNIK" zawierający zbiór kantat o "divide et impera". A w tym śpiewniku jest bogaty spis punktów zaczepienia dla różnych narzędzi z zestawu "Młodego dywersanta Hitlerjugend". Jeśli tam ich nie ma, śpiewak zawsze może pogrzebać w archiwum Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu Leninizmu (WUML), może też coś znaleźć  w podręczniku dla agitatorów Komsomołu.

To jest cholernie produktywna metoda dywersji, ponieważ w ten sposób można w każdej, dosłownie w każdej świętej księdze, w każdej politycznej wypowiedzi i w każdym programie i przesłaniu znaleźć słowa, do których można przyłożyć łom totalitarnego dywersanta.

I dlatego zwracam uwagę na to, co analizujemy i czy przypadkiem nie oddziałuje na nas rezonans po tym dywersancie.

Dla przykładu - przyjrzyjmy się trwającej już prawie pół wieku działalności Janusza Korwin-Mikkego. Ten facet na ogół trwa w zabawowym letargu, aktywizuje się zawsze w kolejnych kampaniach przedwyborczych inspirując i budując rozłamowe "konfederacje", eksploatując wszelkie dostępne punkty zaczepienia politycznej dywersji, zawsze i w każdym bez wyjątku przypadku tylko w tym celu, by odebrać kilka procent najpoważniejszemu polskiemu ugrupowaniu patriotycznemu.

On nawet nie pretenduje do faktycznej roli politycznego języczka u wagi, jak na przykład robi to PSL. Jemu tylko i wyłącznie chodzi o skrzywienia wyniku. Dlatego, tylko na wyborczą chwilę zbiera kilku ludzi, którzy nigdy nie mogą działać razem, ludzi o sprzecznych poglądach na świat, by w rozstrzygającej chwili wykorzystać dowolny pretekst i na przykład teraz, w maju urwać pisowi byle jaki procent wyborców.

Wystarczy urwać tych kilka punktów i niech później wszystko szlag trafi, niech Braun porzuci Winnickiego, Bosak sprzeda się ruskim, niech Michalkiewicz pisze swoje felietony - co konia obchodzi że wóz się przewraca. JKM zawsze wykorzystuje takie punkty zapalne, gra nimi, a wszystko w rzekomo patriotycznym zamiarze.

Żydzi mają swój Talmud, maja także swoich rabinów i tak jest już parę tysięcy lat. To ich problem ich kłopot. Dlaczego akurat w chwili wyborów do europejskiego parlamentu ktoś nagle wygrzebuje wszystkie możliwe punkty sporne, wszelkie możliwe zapalne źródła konfliktów, dlaczego ni z gruszki ni pietruszki pojawia się jakiś Jażdżewski albo pani Podleśna, którzy ciągnięci i wspierani przez Donalda Tuska prowokują awanturę po awanturze, o wszystko, dlaczego akurat teraz ktoś wynosi przeciwko premierowi zarzut, ze adoptował dzieci. 447, tęcza, nauczyciele, obywatele...

To jest stara sowiecka metoda. Karabin maszynowy rzucający błotem. 

Vote up!
5
Vote down!
-2

michael

#1589610

Istnieją już naukowe dowody, pozwalające  sprowadzić lewicowe prostactwo do pewnego zbioru cech i poddania ich matematycznej ocenie. Jonathan Haidt , znakomity psycholog kulrury, dokonał zestawienie struktury koncepcji konserwatywnych i koncepcji lewicowo-liberalnych i okazało się, że konserwatyści operują szerszą liczbą wskaźników, w stosunku 6 do 3.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1589781

Bolszewicy oraz postbolszewicka opozycja w Polsce chcą zdobyć władzę w Polsce. Holland już to stwierdziła: "Żeby było, jak było".

Zaś antykaczyzm jest tylko wygodnym narzędziem wykorzystywanym do ogłupiania i odmóżdżania społeczeństwa w celu zdobycia władzy przez postbolszewików uważających się za “elitę”...

Dlatego — jak pisze Paweł Paliwoda5 — że ich własnym zdaniem jest to: “nadludzka bohema intelektulno-artystyczna. A tę cechuje - jak napisała Agnieszka Kołakowska - ‘bolszewickie poczucie wyższości moralnej.”

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589836

Do znacznie prostszej formuły sprowadzało się to i sprowadza w Rosji: Car (nieważne czarny czy czerwony) jest istotą boską "w starotestamentowym wydaniu". To jest prawdą, co car uzna za prawdę, to jest dobre, co car powie, że jest dobre. Każda zbrodnia, nawet najbardziej potworna,  jest uzasadniona i rozgrzeszona, jeśli jest popełniona z rozkazu cara!!! 

Pozdrawiam wszystkich

Vote up!
3
Vote down!
-2

jan patmo

#1589587

Śpiewakowi nie chodzi wcale o prawdę i rzetelność - jest po prostu medialnym propagandzistą lewactwa...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1589655

... wiem, na kogo (nie) będę głosował. Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję. Nie znam jeszcze listy wyborczej...

Vote up!
1
Vote down!
0

...

#1589692

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika nick nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zetjot: "Armia Krajowa wykonała wiele takich wyroków..".Wiele? Tzn ile? 3? 4? Ale to nie jest wiele! I od kiedy AK zajęła się tym problemem? Polacy ratujący Żydów? A ile procent Żydów mieszkających w Polsce i którzy byli polskimi obywatelami uratowali Polacy? Najłatwiej jest pisać "na okrągło".

Vote up!
0
Vote down!
-3
#1623681