Masakra w Paryżu i TVPInfo

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 120%; }

Masakra w Paryżu mnie nie zaskoczyła, bo wpisuje się logicznie w długofalowy scenariusz wydarzeń. Natomiast moją irytację wywołało coś innego, coś na co akurat mamy większy wpływ. Miałem okazję dziś oglądać u rodziny program TVPInfo poświęcony tej masakrze. Całe szczęście, że nie mam tej stacji w domowym pakiecie.

Gdybym był terrorystą, wiedziałbym jaki cel wybrać jako następny, a byłaby nim TVP. Założyłbym pas szahida i to dziadostwo wysadził, bo właśnie to dziadostwo przyczynia się do sekwencji wydarzeń jak to w Paryżu, bo idee mają konsekwencje. To przecież telewizja ze swoją propagandą przyczyniła się do tego, że Ryszard Cyba zamordował jednego a ranił drugiego pracownika biura PIS w Łodzi parę lat temu.

I to właśnie TVPInfo, stosujące ten paradygmat propagandowy, zaprosiła jako jednego z ekspertów komentujących paryską masakrę, znanego mi od wieków komuszego red. Jonasa, wprost ziejącego politpoprawnością.

Pan Jonas twierdzi odkrywczo, że to nie kultura zabija, po czym wdaje się w kolejne dywagacje rozmywające pełną odpowiedzialność za tę sytuację. Oczywiscie kultura sama nie strzela ani nie podkłada bomb, ale stwarza warunki albo sprzyjające albo hamujące agresywne skłonności i prawdopodobieństwo takich zachowań. Kultura islamu akurat sprzyja przemocy. Red. Jonmas użył argumentu, że przecież nazizm i bolszewizm też się wywodzą z naszej kultury, więc kultury nie należy obwiniać. Otóż mysli się pan Jonas mówiąc, że stąd się wywodzą. Komunizm i nazizm mają to samo źródło, wiążące się z zanegowaniem europejskiej kultury chrześcijańskiej i próbą stworzenia nowego człowieka.

Chroń nas Panie Boże przed TVPInfo i TVP generalnie w obecnej postaci.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Następny "ekspert" TVP Info - komunistyczny specjalista do spraw terroryzmu w tej stacji powiedział około godziny 3 w nocy (z piątku na sobotę) słowa, które po konsultacji z mężem (Satyrem) otworzyły mi oczy.

Dziewulski powiedział, że z terroryzmem nie można prowadzić walki. Należy się bać terroryzmu i nie bronić się przed nim, bo jest to niemożliwe. Trzeba natomiast wyprzedzać ich ruchy i... atakować. Dalej powiedział, że działania prewencyjne powinny być wzbogacone nauką przedszkolaków posługiwania się bronią palną oraz... i tu uwaga: - poznaniem przez tychże przedszkolaków... prawa szariatu.

Odniosłam wrażenie, że funkcjonariuszowi SLD Jerzemu Dziewulskiemu chodziło o to, by młode pokolenie Polaków było w przyszłości skrzydłem islamistów w walce z polskimi chrześcijanami. No bo jak tłumaczyć nabycie umiejętności posługiwania się bronią palną z pozyskaniem wiedzy na temat kanonów szariatu???

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
4
Vote down!
0
#1498620

Sami geniusze występują w TVP, co nie powinno nikogo dziwić.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1498646

TVP Info zaprasza do roli ekspertów tych z dawnego partyjnego lewackiego klucza. Inni się nie liczą. Oni nie akceptują żadnych zmian w funkcjonowaniu mediów. Przyzwyczaili się do starych utartych zasad. Można odnieść wrażenie, że u nich nie działa nawet teoria ewolucji stworzona przez ich idola Darwina.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Szpilka

#1498675