Z życia elit. Informacje i plotki (odc. 2)

Obrazek użytkownika Rewizor
Blog

Ważna ankieta dziennika „Polska”

W samym środku wakacji redaktor naczelny "Polski" inauguruje ważną intelektualną dyskusję: Czy Platforma zabija nasze marzenia? Red. Paweł Fąfara zaprasza: Od dziś czekamy również na państwa maile, listy, opinie. Nie mogę sprawić red. Fąfarze zawodu, więc odpowiadam od razu: Tak, zabija i to nie tylko marzenia - także apetyt i chęć do życia. Jest gorsza od ciepłej wódki.

Przeciw zakłamywaniu historii

Jerzy Gorzelik, lider Ruchu Autonomii Śląska zapowiada walkę z zakłamywaniem historii na śląskich tablicach pamiątkowych i pomnikach. Jak można np. mówić o walce z zaborcą pruskim w Chorzowie? Chorzów był przecież zawsze pruski i nazywał się Königshütte! Gorzelik nie wyjaśnia jak odkłamać np. akt lokacyjny wsi Chorzów wydany w 1257 r. w Czeladzi przez księcia opolskiego Władysława. Zapowiada, że część tablic będzie musiała zniknąć - inne wystarczy poprawić. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z tablicą ku czci śląskich harcerzy poległych w 1939 r. przy obronie katowickiej wieży spadochronowej. Likwidujemy czy poprawiamy?

Prezydent – tak, Żydzew – nie!

W radiu Eska Rock Kuba Wojewódzki i Michał Figurski prowadzą program "Poranny WF". – „Dworujemy sobie ze wszystkiego: z osób i z instytucji. Naśmiewamy się z Dody Elektrody, Radka Majdana czy nawet prezydenta Kaczyńskiego” – mówią. No proszę, co za kozaki - śmieją się nawet z samej Dody! A jednak ostatnio trochę przebrali miarę - fani łódzkiego Widzewa napisali skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za nazwanie ich klubu Żydzewem. „Gazeta Wyborcza” obraziła się o Żydzew, ale o naśmiewaniu się z prezydenta - ani słowa. W Polsce mamy wolność słowa i każdemu wolno robić sobie jaja z głowy państwa. Na szczęście nie żyjemy we Francji, gdzie sądy nie mają poczucia humoru i walą grzywny za żarty z Sarkozy’ego.

Gadomski naprawia Polskę

Z ciekawą propozycją naprawy polskiego państwa wystąpił Witold Gadomski w artykule „Polska nierządu” (GW 26 lipca) : „...szansą na naprawę polskiego państwa jest stopniowe zmniejszanie jego prerogatyw, przekazywanie do instytucji ponadnarodowych (na przykład związanych z Unią Europejską), samorządów, organizacji pozarządowych, a przede wszystkim prywatnych firm działających na rynkowych zasadach.” Gadomski nie wstydzi się propozycji stopniowej likwidacji suwerenności Polski, ale nie wiadomo czemu udaje greka i pisze o „naprawie państwa polskiego”. Uwiera go niepoprawne słowo "likwidacja"? Na tej samej zasadzie przerabialiśmy w ostatnich latach naprawę polskiej bankowości, naprawę hutnictwa, naprawę floty morskiej itd. Widocznie tego żąda polityczna poprawność.

Odrobina kultury (fizycznej)

Antoni Piechniczek, senator PO kipi energią. A oto dokonania tego wybitnego polityka wypisane z jego oficjalnej strony internetowej:

12 marca Senator złożył swoim wyborcom życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych (na stronie www jest reprodukcja kartki z życzeniami).

16 kwietnia Senator Antoni Piechniczek spotkał się w biurze senatorskim z mieszkańcami regionu.

16 czerwca w artykule "Polonia w Senacie" Tomasza Kuczyńskiego dla gazety "Polska Dziennik Zachodni" przedstawiono stanowisko Senatora Antoniego Piechniczka dotyczące decyzji o nieprzyznaniu licencji Polonii Bytom na grę w ekstraklasie.

18 czerwca Senator Antoni Piechniczek, w wywiadzie "Trener się boi" dla "Dużego Formatu - Gazety Wyborczej" powiedział: "Mieliśmy za mało argumentów, choć przez większość meczu byliśmy dla Niemców równorzędnym partnerem. Nasza drużyna była waleczna, zagrażaliśmy ich bramce".

2 lipca odbyła się konferencja "Przyszłość polskiej piłki nożnej" w gmachu Senatu RP w Warszawie. Wśród zaproszonych gości m.in. byli: prof. Wojciech Przybylski, prof. Ryszard Panfil oraz Józef Bergier. Senator Antoni Piechniczek poprowadził debatę na temat: "Problemy polskiej piłki nożnej, a zapisy statutowe PZPN".

Wakacje Senatora będą wyjątkowo pracowite – trener Piechniczek przygotowuje piłkarską drużynę Senatu RP do meczu piłkarskiego z członkami senatów wyższych uczelni. Spotkanie odbędzie się 4 października na stadionie Górnika Zabrze. O wyniku spotkania i kosztach tej zabawy powiadomimy w porę Czytelników.

Brak głosów