Jak Tusk mit eine Vereine Europa budowali

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wieści z platformerskiego pacanowa ograniczają się głównie do werbalnych przepychanek, ale trzeba pamiętać, że prawdziwa polityka lub jej brak mogą mieć poważne konsekwencje.Patrząc poza sferę polityczną, kraj zamienia się w strefę imprezowni, czemu sprzyja świetna koniunktura towarzysząca reformom podejmowanym przez rząd PISu. Umyka uwadze ludzi powaga sytuacji w skali międzynarodowej..

Gdy w trakcie Finału WOŚP w Gdańsku zawaliło się gdańskie platformerskie państewko z dykty grzebiąc Pawła Adamowicza, rozległo się narzekanie i biadanie, szczególnie głośne wśród tych, którzy do budowy tego państewka się przyczynili. A to była tylko śmierć jednej osoby, wywołana konsekwencjami przyjęcia określonej, bylejakiej filozofii życiowej i politycznej. 

Gdyby nie przejęcie władzy przez PIS, konsekwencje takiego państwa z dykty mogły dotknąć nie jedną osobę lecz 38 mln mieszkańców Polski. Sprawowanie władzy przez popaprańców mogło nas kosztować drogo, bardzo drogo. Wyprowadzanie z kraju środków finansowych i niewolnicze naśladowanie zachodnich partnerów mogło przynieść niebliczalne konsekwencje, bo nie było środków na utrzymanie armii, którą de facto rozwiązano.. 

O tym, że zachodni sojusznicy Polski lekceważą zagrożenia i zobowiązania NATOwskie wspominał niejednokrotnie Donald Trump, wskazując, że budżety obronne tych państw nie sięgają niezbędnych 2% PKB. Ale to brzmi abastrakcyjnie, więc warto zobaczyć jak to wygląda w namacalnych konkretach, a wtedy twarz ci blednie, włos ci rzednie itede.  

Od 1997 do 2015 Niemcy ograniczyły siły lądowe z 240 tys. do 63 tys. liczbę okrętów z 31 do 21, liczbę eskadr samolotów wielozadaniowych z 16 do 8, liczbę dywizji pancernych i grenadierów pancernych oraz 5000 czołgów w r. 1991 do 3 dywizji pancernych i 2 zmechanizowanych, w tym 320 czołgów dzisiaj./.../ '" W jednej głośnej sytuacji niemieckie wojska używały ponoć na cwiczeniach pomalowanych mioteł zamiast karabinów maszynowych." 

Francuzi zredukowali armię z 220 tys. do 115 tys, marynarkę wojenną z 42 okrętów nawodnych i 14 podwodnych do 23 nawodnych i 10 podwodnych, eskadry samolotów wielozadaniowych z 12 do 9. 

Jeszcze bardziej radykalne zmiany zaszły w armii brytyjskiej.  

Wartość bojowa istniejących jednostek.jest praktycznie żadna, co się okazało przy okazji konfliktu w Libii. 

(dane za Jackiem Bartosiakiem "Rzeczpospolita między lądem a morzem".)

No i tak właśnie wyglądała "polityka" w wykonaniu rządów postkomunistycznych, szczegolnie za czasów Platformy. Aż strach się bać.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

..uczy się na "błędach". Po dwóch przegranych wojnach doszli do wniosku, że szybciej i bez strat zdobędą dla siebie "większą przestrzeń życiową" ekspansją gospodarczą i omal im się to mogło udać z Polską. Jugosławię rozwalili przy pomocy swojej agentury, NATO i USA,  ZSRR musiał się rozwalić bo został stworzony by żydokomuna mogła się dorobić. Niemcom zabrakło zbrojnych wrogów więc zamiast inwestować we własną armię zaczęli inwestować w agenturę polityczno-gospodarczą - vide Jugosławia, Polska, Ukraina itd....

Vote up!
2
Vote down!
0

antyleming

#1581470

Każde normalne państwo ma strategię realizowania interesu narodowego. Postkomuna bezmyślnie  podpięła się pod mglisty "interes europejski", który faktycznie okazuje się interesem niemieckim..

Vote up!
6
Vote down!
0
#1581481

Jak sobie pomyślę, że PO doszłaby do władzy, albo o zgrozo ten **uj Tusk wróciłby do Polski to mógłbym nawet na wiadro zagłosować byle ich zatrzymać.
PIS jest takim bezpiecznikiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1581573