Jak Komorra Średniowieczem straszył

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Z niedowierzaniem słuchałem Bronisława Komorowskiego, historyka z wykształcenia i, rzekomo, konserwatysty, jak, polemizując z Andrzejem Dudą, straszył średniowieczem. Zastanawia mnie , dlaczego Średniowiecze ma taką złą prasę. Dlaczego ludzie tak sobie dają robić wodę z mózgu ? Myślę, że z tego samego powodu, dla którego w peerelu straszono  II Rzeczpospolitą, krajem czarnej reakcji i wyzysku. 

I niektórym pozostało to w mózgach.

Tymczasem Średniowiecze to był okres założycielski Europy, gdy, po upadku Rzymu, konsolidowały się narody europejskie i rozwijała cywilizacja chrzescijańska na bazie śpuścizny po Grekach i Rzymianach. Centrum cywilizacji znajdowało się w Rzymie oraz, o czym mało kto wie, w Cluny we Francji, w słynnym opactwie benedyktyńskim, z którego wiedza i technologia promieniowały na całą Europę, a mnisi stanowili elitę ówczesnego świata. Nawet polskie słowo "król" pochodzi od imienia wielkiego władcy z tego okresu, Karola Wielkiego.

Rosja nie przeszła okresu analogicznego do zachodniego średniowiecza i skutki tego braku odczuwa aż do dzisiaj.

Wróćmy do źródła negatywnego nastawienia do średniowiecza. Wzięło się ono z propagandy jakobińskiej bolszewii z końca w.XVIII. To nie afgańscy talibowie i terroryści z Państwa Islamskiego byli pierwszymi, którzy niszczyli zabytki kultury. To właśnie paryscy bolszewicy doprowadzili do rozbiórki większej części opactwa w Cluny a i tak, ta resztka, która pozostała po budowli, robi ogromne wrażenie. Strasznie ówczesnych głupków i zbrodniarzy to wspaniałe Średniowiecze uwierało. Tak już jest z buractwem, kultury ono nie lubi.

Warto też pamiętać, że to nie Turcy byli prekursorami ludobójstwa, gdy eksterminowali ludność armeńską 100 lat temu. To francuska bolszewia wymordowała setki tysięcy katolików w Wandei. Strzeżcie się więc ludzie wszelkiego lewactwa. A właśnie dzisiaj słyszę z dwóch publicznych radiostacji jak jest ono pompowane, w osobach pani Środy i pana Biedronia.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Elyta cierpi na syndrom papugi - nauczyła się kilku klisz i jedzie nimi na okrągło. Było to doskonale widoczne w kampanii prezydęckiej - co wyszło z ust Bronka, momentalnie podchwytywała to i powielała dyżurująca w łżemediach elyta PO i sami żurnaliści. Bronisław powiedział o "fali nienawiści i pogardy" rzekomo skierowanej do niego i momentalnie na tę nutę zaczął śpiewać o tym Nałęcz i jeszcze dwóch tzw.doradców prezydęta, różne leszcze z młodzieżówki PO np. wyszczekany cyngielek Rutnicki i stary szczekacz Niesiołowski, o babskim orszaku pełnonocniczek Kopacz nie wspominając.

Wystarczy przelecieć ich wypowiedzi i wszystkim jak jeden mąż z ust już nie zeszła ta "fala nienawiści".

To tylko jeden przykład, a było ich setki bo wszyscy "mówili Bronkiem". I tak jest z tym średniowieczem, ciemnogrodem itd. To wszystko szablony i podejrzewam, że mechanicznie przez nich bleblane bo wielu nie zna po prostu znaczenia słów ale są "modne" bo sam pan prezydęt ich używa czyli - słuchamy "ałtorytetu" i korzystamy z jego móndrości.

A naród z bulem musi tego słuchać.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1482712