S24 na ślepym torze czyli cyfrowa demencja

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

S24 a także większość forów internetowych, jest doskonałym przykładem na rzecz tezy Manfreda Spitzera o cyfrowej demencji. Wiadomo z fizyki społecznej, że realne zmiany zachodzą w efekcie zmian postaw dokonujących się w toku bezpośrednich interakcji między członkami społeczeństwa. Wiedzą o tym doskonale wszelcy badacze i inicjatorzy trendów.

Pseudodyskusje odbywające się w s24 i gdzie indziej są dowodem na tezy Manfreda Spitzera i tezy fizyków społecznych. Służą one nie tyle jako wentyl bezpieczeństwa, lecz raczej jako bramka do wpuszczania ludzi na boczny, ślepy tor. Służą też samoułudzie i kompensacjom psychicznym. Na potwierdzenie wystarczy jeden fakt - z wieloletniej aktywności s24 wypączkowała tylko jedna jedyna inicjatywa - Reduta Świrskiego. Tak więc śmiało można przyjąć, że s24 jest faktycznie środkiem demobilizacji społecznej, a odbywające się tu namiastki dyskusji służą kompensowaniu osobistych neuroz uczestników. Ja swoją aktywność tutaj usiłuję tłumaczyć skłonnością zawodową i tradycją opozycyjną, ale wiadomo, że trudno być sędzią we własnej sprawie.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Komentuje na s24 od wielu lat,nie do konca zgadzam sie z Pana opinia.Ja specjalizuje sie w powojennej histori,i znajduje tam wielu co naprawde maja tam w tym temacie wiedze i wiele do powiedzenia,i warto ja poglebiac

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1453116

Nieporównywalnie większą wiedzę można zdobyć dzięki lekturze "Wsieci" czy "Do rzeczy". Ilość czasu stracona w internecie jest niewspólmierna do uzyskanych efektów.Efekty są złudne i o złudzenia chyba chodzi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1453126

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

już drugi raz dzisiaj zawodzisz...;-).Przecueż argumenty zetjota są bardzo jasne.Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1453139

Uważam że lepiej jest czytać Salon24 i różne fora internetowe niż oglądać TVN lub czytać
Gazetę Wyborczą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1453277

Zgadzam się co do porównania, ale też znam lepsze rzeczy do czytania.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1453290