Dogonić Zachód ? Broń Boże.

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zadziwiające a jednocześnie niezwykle niebezpieczne jest posługiwanie się stereotypowymi frazami, które na pierwszy rzut oka, wydają się całkiem rozsądne. Jednej z takich fraz używają politycy ze wszystkich stron sceny politycznej, nie wgłębiając się w jej sens.

“Dogonić Zachód “

Jak to ambitnie brzmi, któż by takiego postulatu nie poparł.

Jest to dość wiekowe hasło, a zatem należałoby przetestować jego sensowność czy aktualność. Więc przed wyrażeniem poparcia dla takiego hasła, lepiej się trochę zastanowić, bo przecież nie kto inny jak sam Gombrowicz lata świetlne temu pomysł ten wykpił, zachęcając nie do małpowania innych,lecz do rozwijania własnej tożsamości. I miał rację, bo okazał się prorokiem. Gonienie Zachodu w tej chwili oznaczałoby pogoń ku przepaści, ku której ten Zachód zmierza.

Szczególnie polecam refleksję nad tym hasłem prawicy i konserwatystom.

Zachód popełnił jeden zasadniczy błąd, pod wpływem środowisk lew-lib – zastąpił kapitalizm konsumpcjonizmem. Podstawą konsumpcjonizmu jest jednostkowe chciejstwo, które przekształcone w skali makro w społeczny mechanizm urojeń systemowo-ekonomicznych niszczy jednostkę i społeczeństwo. Towarzyszy temu, o dziwo, korporacyjny totalitaryzm, odgórnie wymuszający rozwiązania polityczno-prawne w interesie globalnych korporacji, tym samym ograniczający demokrację.

Ponadto takie wydarzenia z ostatnich lat jak kryzys strefy euro, upadek mitu multi-kulti i inwazja imigrantów oraz ekscesy związane z gender i promocją homoseksualizmu powinny przekonać wszystkich o niezdolności Zachodu do reformy, z wyjątkiem oczywiście niepohamowanych entuzjastów, którzy przypisują te kryzysy jedynie zbyt małym dozom implementowanych dawek euroideologii.

Sytuacja Polski nie jest jakimś nadzwyczajnym wyjątkiem. Jest wręcz przeciwnie, bo to znany przypadek, w którym strategia polega nie na prostej imitacji lecz na poszukiwaniu tzw. “korzyści z zacofania”. Moim zdaniem, po likwidacji gimnazjum i powrocie do zintegrowanego szkolnictwa, z systemu edukacji możnaby uczynić koło zamachowe polskiego rozwoju. W odróżnieniu od obecnego systemu, koncentrującego się, bez większego powodzenia, na ekonomii, szkolnictwo powszechne i wyższe uzyskałoby priorytet w działaniu rządu. Podstawą jakiegokolwiek rozwoju jest rozwój jednostki i wspieranie jej kreatywności, do czego potrzebny jest efektywny system edukacyjny. Dodać należy, dla precyzji, że jest tylko jedno źródło ale za to są dwa czynniki wpływające na kreatywność – rozwój jednostki i wspierające go instytucje.

Tak więc prawidłowe hasło powinno raczej brzmieć tak: wyminąć Zachód.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:15)

Komentarze

Witam! Obecnym modnym trendem zachodu ,jest wyjalowienie obywatela,jako jednostki,aby jego postrzeganie ladu zewnetrznego sluzylo poszczegolnym wplywom, ktore to stwarzaja iluzje ogolnej szczesliwosci zbiorowej! Taka utrata,samokontroli moralnej  jest niebezpieczna,bo daje sterujacym grupom zamierzonych interesow ekonomicznych,lub politycznych kontrole manipulacji tejze jednostki! Tak zmiekczono niektore postawy Polakow,zachlysniete w poczatkowej fazie wejscia Polski do UE! Reszty dopelnili kolaboranci! Ogolnie nie neguje UE,ale w takiej formie ,jak teraz jest nie do zaakceptowania! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1501611

Odpowiedź: żadnych! Popatrzmy co stało się z tymi, które goniliśmy przez wiele lat, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Szwecja. Przestają istnieć jako państwa narodowe, powolna, systematyczna praca tajemniczego rządu (nowy porządek świata), doprowadziła do coraz szybszego zsuwania się tych państw po równi pochyłej, na której końcu jak piszesz jest przepaść.

Zaczęto od niszczenia chrześcijaństwa i opartej na nim kultury łacińskiej. Głoszono przez lata hasła miłości, równości i wolności, ale po cichu ograniczano stopniowo tę wolność. Dzisiaj społeczeństwa zachodnich państw zostały odmózdrzone i stały się tchórzliwą masą, niezdolną do samodzielnego myślenia. Stały się bryłką plasteliny, którą formuje się tak, jak tylko chcą tego władcy tego Świata.

Nie tak dawno temu szwedzki pastor został skazany na kilka lat więzienia za przytoczenie z biblii cytatu na temat homoseksualizmu i nie było kogokolwiek, kto odważyłby się jego bronić.  Gombrowicz miał rację, nie oglądajmy się na innych. Nie małpujmy, bądźmy sobą i bądźmy wzorem dla innych. Możemy być dumni ze swojej historii i osiągnięć, często pomimo bardzo trudnych okresów w naszej historii.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie", a posiadamy olbrzymi potencjał, który jest tłumiony przez wrogów zewnętrznych i zdrajców. Nasz rozwój i dobrobyt przyszłych pokoleń zależy od tego, czy uda się nam unieszkodliwić zdrajców, z których wielu powinno siedzieć za kratami.

Pozdrawiam

http://wpolityce.pl/swiat/274454-wazne-szwecji-jaka-znali-polacy-juz-nie-bedzie-rozmowa-z-joanna-teglund-polka-od-1981-mieszkajaca-w-szwecji

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1501627

( W wersji dla niewierzacych: dlaczego ewolucja spowodowala, ze czlowiek jest istota rozumna?)

Organy nieuzywane zanikaja... i dzisiaj widac to najlepiej na przykladzie chocby rzadzacych Parlamentem Europejskim socjalistow wraz z Partia Ludowa.  Zachowuja sie ci politycy prawie zupelnie tak samo, jak PO w ciagu ostatnich 4 lat: za wszelka cene daza do rozsadzenia fundamentow wspolczesnej Europy...

Polska moze i powinna "gonic" Zachod - jesli idzie o poziom zycia obywateli - nie mozna mydlic im oczu, ze wysoki dochod jest "be" i my bedziemy madrzejsi wybierajac inna droge... (do wyboru: komunizm, pseudokomunizm, faszyzm, dyktatura...?)

Zwiekszajac dochody obywateli (co powinno byc podstawowym zadaniem kazdego rzadu) trzeba jednoczesnie edukowac spoleczenstwo i przedstawiac roznorakie mozliwosci realizowania swoich pasji, zainteresowan - a nie pozwalac mediom  reklamowac wylacznie konsumpcje. Dlatego tez TV publiczna powinna obywac sie bez reklam - przedstawiajac za to alternatywne do konsumpcjonizmu propozycje.

To nie pod wplywem srodowisk lewicowo-liberalnych Zachod zastapil kapitalizm konsumpcjonizmem - bo mialo to miejsce w USA po II wojnie swiatowej: nie bylo zadnych srodowisk lewicowych czy gender - to korporacje dazace do sprzedazy jak najwiekszej ilosci produkowanych towarow zalaly media reklamami, ktore oglupialy przecietnego obywatela powodujac tzw. "wyscig szczurow". Wydaje sie, ze jedyna aby zwiekszajac dochody obywateli nie pozwolic jednoczesnie, zeby wiekszosc z nich skupila sie wylacznie na konsumpcji - to popieranie firm rodzinnych, posiadajacych jednego wlasciciela (nie anonimowych korporacji dazacych przede wszystkim do osiagniecia jak najwiekszego zysku).

Nie da sie tego zrobic odgornie - trzeba zaryzykowac - i stworzyc pewne mechanizmy - ale ostateczna decyzje musza podejmowac obywatele - pamietajmy, ze wolnosc zdobylismy po dziesiatkach lat zniewolenia... 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1501629

Witam! Wiele sie nie zmieni,jak przykladowy Kowalski bedzie mial dziure w kieszeni! Miara zmian ,jest zasobnosc portwela przecietnego Polaka! To rozwiaze wszystkie problemy! Wyboista jeszcze  droga do zrealizowania! Plaga korupcji musi byc szczegolnie karnie napietnowana! Wszyscy rowni wobec prawa! Aby ,to bylo mozliwe,musi powstac calkowicie nowy wymiar sprawiedliwosci! Przepadek zagrabionego mienia bylej rzadzacej mafii! Klania sie spozniona,ale blyskawicznie przeprowadzona lustracja i dekomunizacja kluczowych podmoiotow w panstwie! Nowe media! Dosc plucia towarzyszy i gangsterskiego ukladu mafijnego,bangsterskiej marionetki Petru! Chorym przykladem ,jest obecny TK! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1501637

Z tym rozumem to zalecam ostrożność, bo Oświecenie postawiło na sam rozum i źle na tym wyszliśmy.O tym rozmawiał prof.Zybertowicz na ostatnich spotkaniach przedstawiając pracę zbiorową swojej ekipy badawczej, zatytułowaną "Samobójstwo Oświecenia".

Ponadto, podążanie ścieżką konsumpcjonizmu jako strategii gospodarczej byłoby, nawet w średniodługiej perspektywie, samobójcze. A przecież wszystki ekipy polityczne mówią o zwiększaniu konsumpcji jako jedymej strategii rozwojowej. A to przecież równia pochyła.

Fakt, że to biznes amerykańskie odpowiada za likwidację kapitalizmu i zastąpienie go konsumpcjonizmem, ale przyklepały to środowiska lib-lew.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1501664

i to na najwyzszym poziomie.  Polski,  matematyka z logika wlacznie,  historja niezaklamana,  religja,  etyka,  przygotowanie do zycia w rodzinie,  przysposobienie obronne,  fizyka i chemia.  Za duzo ?.  Zycie jest dosc dlugie starczy czasu.  Zaczac od przedszkola.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casey

#1501635

Nie ma co sie spieszyć do tego zachodu bo nic dobrego nie przynosi i przyniesie .

Jeśli chce sie zniszczyć wartosc narodowe to tylko brac przykłady z zachodu i wprowadzić kulturę multi kulti która niszczy wartości narodowe i religijne.

Polacy to madry naród i zrozumieli ze to wszystko co z zachodu nie sluzy im oraz odwiecznemu haslu

Bóg -Honor -Ojczyzna  te slowa sa gleboko zapisane w sercach prawdziwych Polaków , zdrajca , sabotażysta zawsze bedzie wprowadzał to co obce i prowadzi do dewastacji porządku oraz zniszczenia wartości narodowych  takich jak wolnosc i suwerennosc narodu .

Czyz to nie ""przyjaciele ""napadali na Polske i niszczyli oraz mordowali Polakow ???

Czyz to nie panstwa zachodnie narzucaja Polsce co ma robic i jak sie zachowywac ???

Czyz to nie panstwa rzadzace UE  wprowadzaja w Polsce swe przepisy i ustawy ???

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1501636

Poruszyłeś Temat Boga Zetjocie....

Na wielu płaszczyznach. W końcu  wszyscy dziećmi Boga jesteśmy. Mawiało się kiedyś: BEZ BOGA ANI DO PROGA ! Pozwolę sobie dotknąć tego Tematu w specyficzny sposób. Polska Nasza przetrwała 1050 lat dzięki głębokiej wierze. W Dobrego Boga.....

Przetrwała wiele burz dziejowych na przestrzeni wieków. Temat wiary wciąż wraca. Wciąż powraca. Wraca tu i wraca tam, i gdzie indziej. Dziś szczególnie istotny i ważny w tym czasie nowego zalewu bisurmanów, tych sług szatana, za którymi terror i krew i bomby i trupy. Wierzą w swoje bóstwo i zabijają w okrutny sposób ludzi Innych od siebie. Uchodźcy, imigranci. bandyci ! Zło wcielone. Sługi szatana.

Dotknijmy tematu wiary. Polecam, bardzo interesujące:

https://youtu.be/X2slTFWEXhY

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1501640

Poruszyłeś Temat Boga Zetjocie....

Na wielu płaszczyznach. W końcu  wszyscy dziećmi Boga jesteśmy. Mawiało się kiedyś: BEZ BOGA ANI DO PROGA ! Pozwolę sobie dotknąć tego Tematu w specyficzny sposób. Polska Nasza przetrwała 1050 lat dzięki głębokiej wierze. W Dobrego Boga.....

Przetrwała wiele burz dziejowych na przestrzeni wieków. Temat wiary wciąż wraca. Wciąż powraca. Wraca tu i wraca tam, i gdzie indziej. Dziś szczególnie istotny i ważny w tym czasie nowego zalewu bisurmanów, tych sług szatana, za którymi terror i krew i bomby i trupy. Wierzą w swoje bóstwo i zabijają w okrutny sposób ludzi Innych od siebie. Uchodźcy, imigranci. bandyci ! Zło wcielone. Sługi szatana.

Dotknijmy tematu wiary. Czym jest dobro ?

Czym jest zło ?  Polecam, bardzo interesujące:

https://youtu.be/X2slTFWEXhY

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1501641