Korupcyjny Blitzkrieg - kierunek Ukraina

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Oceniając efekty „walki” z korupcją w wykonaniu PO, od czasu afery hazardowej, można stwierdzić że korupcja w naszym kraju rozprzestrzenia się w tempie wojny błyskawicznej. Siły antykorupcyjne są kompletnie rozbite, siły prokorupcyjne świecą same zwycięstwa:
1. Komisja hazardowa – spacyfikowana w stylu Jaruzelskiego.
2. 400 afer PO – takie wstępne podsumowanie, bije rekordy popularności na „Niepoprawnych”.
3. CBA ścięto głowę. Osoby poprzednio przez nie rozpracowywane, zaczęły nim kierować.
4. Pitera – martwiło ją ostatnio, że jak się będzie zwalczać korupcję, to ceny łapówek wzrosną, czy coś w tym rodzaju. Natomiast działania Pitery są dla mnie niezauważalne.
5. Temida korupcji nie widzi i nie chcą widzieć, potwierdziły to ostatnio wyroki w sprawie korupcji wyborczej w Wałbrzychu i Marczuk Pazury. Sądy wiedzą, że władza „musi się wyżywić” a „rękę na władzę podniesioną odrąbie”.
Wniosek jest jeden. Maszerujemy a właściwie pędzimy na pełnym gazie w kierunku ukraińskiego poziomu korupcji. A jest on obok rosyjskiego i białoruskiego, jeden z najwyższych na świecie.
Tam, jak mi opowiadali Ukraińcy wygląda to tak. Jak się idzie coś załatwić to oczywiście jest to niemożliwe albo długotrwałe. Więc co zrobić?! Napiszytie listoczku – słyszymy. Pisać nic nie musimy, natomiast tą drukowaną „listoczkę” trzeba w kopercie wręczyć. A że prawo i sądy są jeszcze gorsze niż u nas, tak więc wyjścia niema. Korupcja na Ukrainie jest praktycznie oficjalna. Mówi się o niej w normalnych rozmowach biznesowych, np. że urzędnicy to będą kosztowali tyle a tyle, prawie że są cenniki. Zwrot VAT np. kosztuje jakiś tam procent od sumy. A jak nie, to czekaj latami i spodziewaj się dociekliwych kontroli skarbowych, itp.
Jak komuś taki wariant odpowiada, to chciałbym zauważyć że Ukraina jest od nas znacznie biedniejsza a kiedyś nie była. I że niema w przyrodzie – bogatych, skorumpowanych krajów.
Natomiast biedne i tkwiące w stagnacji kraje są skorumpowane jak jeden mąż.
Swoją drogą, to ciekawe ile teraz u nas kosztuje ustawa, około roku 2000 było to parę milionów złotych. Ile teraz kosztuje minister na posyłki? Na pewno od kiedy agent Tomek jest na emeryturze i Mariusz Kamiński przestał być min. jego szefem, ceny ze względu na brak ryzyka spadły. Teraz to się wie od kogo się bierze w łapę a i sąd niestraszny, bo będzie się bał wychylić. Jedyne co człowiekowi grozi, to runda po zaprzyjaźnionych telewizjach w charakterze pokrzywdzonej niewinności. Żyć nie umierać. Oczywiście nie dotyczy to np tych, na których leczenie państwu pieniędzy zabraknie, bo przepłaciło za to, czy tamto.
A kryć złodziei, medialnie czy w inny sposób mogą tylko złodzieje. No przepraszam, także bandyci.
Straty spowodowane korupcją to rocznie kilka procent PKB – właściwie moglibyśmy odpuścić sobie wszelkie reformy, tak jak PO i tylko skutecznie walczyć z korupcją i ekonomicznie doganiamy najbogatsze kraje UE w rozsądnym czasie, na co, bez tego warunku, nie mamy szans. Właśnie paru procent rocznie nam do tego brakuje.
Jak temu korupcyjnemu blitzkriegowi się przeciwstawić? Tu trzeba sięgnąć do strategii największego polskiego, zwycięskiego wodza ostatniego stulecia Józefa Piłsudskiego. Gdy go spytano o jego program polityczny odpowiedział „Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio".

Inne moje notki w tym temacie: „Świetlana przyszłość korupcji w Polsce”
i „Legalizacja bezprawia”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Proponuję przejazd via Mo ł Dawia- tir a spol -ben der- od i esa :)
Pozdrawiam
PS. A Ukraińcy w pociągach opowiadają naprawdę makabryczne rzeczy i to się nie nadaje na żaden blog a tym bardziej forum.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128282

Biznes to czysty w Polsce zaczyna sie. A wy tu zaraz KORUPCJA!

Biznes przecie tak dobrze brzmi! Hehe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128316

Jak w skeczu Laskowika I Bolusia z 1980 roku.
B.Tjaktoj nie pojedzie bo koło się spier...
L. Ale 3 koła są dobre
B. Przecież to to samo
L. Ale jak brzmi, 3 koła dobre

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128342

Nadaje się, to w końcu nasza najbliższa przyszłość.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128341