Coś się postkomunie ubzdurało ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy zauważyliście Państwo ciekawe zjawiska w języku postkomuny ? Już jakiś czas temu pisałem na temat Cimoszewicza: http://zetjot.salon24.pl/709140,arystokrata-z-puszczy

Oni, o ironio losu, bachory resortowe, żulia awansowana przez okupanta na stanowiska w okupowanym kraju, naprawdę uważają się za lepsiejszych:

http://zetjot.salon24.pl/709629,nie-czarujmy-sie-to-krocza-ci-lepsiejsi

Już parę razy słyszałem w mediach określenie klasowe: “niższe klasy”, więc zasadnie mogę powiedzieć, że to jest już stanowisko jakby oficjalne, strukturalne. Oni naprawdę uznali się za elitę, czyli “klasę wyższą”, choć wszelkie dostępne fakty temu przeczą.

Oto dowody:

fragment tekstu Grzegorza Srioczyńskiego w Giewu:

“Ciekaw jestem, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby do nas dotarło, że straszeniem Kaczyńskim nie wygrywa się w Polsce wyborów. I że każda krytyka tej władzy abstrahująca od rzeczywistych podstaw jej wyborczych sukcesów de facto tę władzę utrwala. (…) Teraz PiS próbuje przekonać obywateli (na razie skutecznie), że jako jedyny widzi problemy, o których na co dzień rozmawia polska prowincja i klasy niższe. “

http://wpolityce.pl/polityka/293602-biedron-sroczynski-i-inni-pomagierzy-pis-dopoki-opozycja-nie-zrozumie-ze-nie-ma-powrotu-do-symbolicznej-iii-rp-dopoty-kaczynski-nie-bedzie-mial-z-kim-przegrac

Ten sam zwrot padł z ust socjologa prof.Domańskiego, w rozmowie z Pawłem Lisickim, a to już o czymś świadczy. Trzeba jak najszybciej wyprowadzić ich z błędu, prezentując takie sylwetki “wybitnych” przedstawicieli tego elitarnego gatunku jak Sławek Nowak czy Zbigniew Chlebowski.

Gdzieś też zdarzyło mi się czytać o ukierunkowaniu polityki PIS na plebejskość. Dobre. Niezłe mają oni mniemanie o sobie. Zgubne zadufanie.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

Zdaje się,że lider PiS jako jedyny z polityków zrozumiał,że zwylkli Polacy inaczej widzą śwait i problemy niż zza sejmowej kuloodpornej szyby...i dzieki temu wygrywa...oby jak najdłużej...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1513630

Szanowny blogerze zetjot ze bachory postkomuny , popluczyny pezedperowskie uwazaja sie za lepszych to my wiemy i wiemy ze ze to oni sa zakala , donosicielami , sabotazystami  dla nowego rzadu premier B. Szydlo , to oni robia wszystko wespol z innymi przegrancami politycznymi  aby Polski rzad byl zle odbierany na zachodzie , na zachodzie w ktorym panuja zgnilizna moralna oraz ""demokracja "" o dwoch obliczach , nie czas na wyliczanie tych zlych przywar owej zalej ""demokracji gdyz normalni ludzie znaja te sprawy .

Straszenie p.Kaczynskim i PiSem to juz przeszlosc i najbardziej otumanieni ludzie przez peowcow , ,ludowcow  oraz obecnej ""nowoczesnej ""zgnilizny moralnej , przesiaknietej  nienawiscia dazacej do wladzy za wszelka cene ,  juz poprostu to nie dziala i jak widac dawni sluchacze tych bredni  maja dosc tego jazgotu ..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1513631