Jak wyprano mózgi ludziom na Zachodzie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kilkadziesiąt lat demoliberalizmu sprzężonego z konsumpcjonizmem doprowadziło do wypranie móżgów zachodnich Europejczyków. Jak do tego doszło ?

Trzeba wziąć pod uwagę, że proces odbywał się dwutorowo - propagowano pewne postawy i pojęcia polityczne na medialnych forach opinii publicznej, a jednocześnie, po przekształceniu kapitalistycznego sposobu gospodarowania w konsumpcjonizm zmieniono postawy ludzi Zachodu w sposób pozaświadomościowy poprzez generowane przez gospodarkę zmiany w strukturze społecznej Demoliberalizm doskonale uzupełniał się z konsumpcjonizmem, co ukierunkowywało uwagę ludzi na kwestie niezwiązane bezpośrednio z polityką. W centrum społecznej uwagiznalazły się hedonizm i wieczne imprezowanie. 

Po dziesięcioleciach przemilczania przez polityków brytyjskich kwestii destruktywnej dla kraju imigracji, a nawet gorzej, karania i represjonowania ludzi usiłujących ten problem podnosić na forum publicznym, Brytyjczycy w końcu się zbuntowali i zagłosowali za wyjśćiem z Unii. Od kilkudziesięiu lat narastałyb w Wielkiej Brytanii problemy z imigracją z byłych kolonii, a po przystąpieniu do Unii Europejskiej i w związku z tolerancyjną polityką niektórych krajów UE problemy imigracji nasiliły się do tego stopnia, że tama w końcu pękła. Tego było już dla Angoli za dużo.Trzeba też przypomnieć Polakom, że też mieli swój udział, jako imigranci, w otrzeźwieniu Brytyjczyków. 

Polacy powinni wyciągąć z tego wnioski i jeśli ktoś nadal będzie nas nadal obrzucał epitetami w rodzaju "faszyści", "homofobowie", "rasiści" i będzie wychwalał imigrację, to należy mu wręczyć wilczy bilet i pogonić z kraju. Takich durniów należy przepędzić na cztery wiatry. 

Mało tego, należy postawić politykom postkomunistycznym pytanie, dlaczego nie przestrzegano Plaków emigrujących do Wlk Brytanii czy Niemiec o nastrojach antyimigranckich w tamtejszych społeczęństwach i bezmyślnie ich wypychano z kraju, narażając naiwniaków na niechęć ze strony obywateli tamtych krajów. 

Ta bezmyślność jest posunięta tak dalece, że osobnicy szermujacy hasłem różnorodności i potępiający nas za rzekomą niechęć do obcych zupełnie ignorują rzeczywistość. Należy im zadać pytanie jaka cywilizacja poza europejską tak ceni różnrodność. Obawiam się, że nigdzie, poza Europą i USA, takiej cywilizacji nie znajdą. Więc mordy na kłódkę. 

Jest jeszcze jedna rzecz, która wymaga wyjaśnienia. Jak to się stało, że w rzekomo demokratycznym środowisku Zachodniej Europy, dopuszczono się tak gigantycznej operacji ignorującej opinię większości ? I tu warto przypomieć głuptakom argument chętnie przez głuptaków przywoływany, ale świadczący na ich niekorzyść. Wszyscy wiedzą doskonale, że Hitler doszedł do władzy w wyniku demokratycznych wyborów. No i teraz mamy wyjaśnienia tego, jak demoliberałowie doszli do władzy uzurpując sobie władzę nad demokratycznym społeczeństwem. Ale jak do tego mogło dojść ?  

Trzeba zająć się analizą strukturalną i wskazać na mechanizm, który pozwolił na skryte obalenie władzy demokratycznej w krajach Zachodu. Otóż błędu należy szukać w strukturze, ale nie w strukturze państwowej czy narodowej lecz poza nią, w strukturach miedzynarodowych lub ponadnarodowych. W ostatnich dziesięcioleciach wzrosła rola rozmaitych agencji międzynarodowych, a zaczęło się to od ONZ i jej rozmaitych agencji. Powstały takie instytucje jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, WHO i Unia Europejska, które doprowadziły do ograniczenia władzy demokratycznej w państwach narodowych. Do tego doszedł rozwój wielkich korporacji, które dysponując ogromnym kapitałem mogą wywierać olbrzymi wpływ na politykę. Zwróćmy baczną uwagę na korporacje - otóż właściciele korporacji mają podwójny, a nawet zwielokrotniony wpływ na politykę -- najpierw jako zwykli obywatele biorący udział w demokratycznym procesie wybierania władzy politycznej, a ponadto dodatkowo wywierają oficjalny lub półoficjalny wpływ na legislację i konkretną politykę rządów, czyli posiadają nieuzasadniony, niedemokratyczny wpływ na fukcjonowanie świata polityki. W ten sposób powstała oligarchia. 

I w ten właśnie sposób demoliberalizm stał się ustrojem totalitarnym. A ponieważ Wlk Brytania miała, w naszym kręgu cywilizacyjnym, największe tradycje.demokratyczne, nic dziwnego, że tam, w końcu, doszło do buntu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Na czym polega kapitalistyczny sposób gospodarowania, a na czym polega konsumpcjonizm?  

Kto uczestniczył  w "przekształceniu kapitalistycznego sposobu gospodarowania w konsumpcjonizm"

Kto i za co robi " hedonizm i wieczne imprezowanie". 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Anna K.

#1595515

W kapitalizmie struktura systemu była inna - podaż pieniądza była ograniczona, w konsumpcjonizmie banki zajęły się kreacją polityki pieniądza kredytowego, tworząc piramidy finansowe.

W konsumpcjonizmie zmieniły się inne elementy systemu - podaż zajęła miejsce popytu. Popyt nie był autentyczny, oddolny, zaczał być kreowany przez marketing a nie przez określone potrzeby klienta. Zniknął też klient, który był podstawą systemu i inicjował proces gospodarczy. W konsumpcjonizmie rolę sprawczą odgrywa marketer i bankier, a miejsce klienta zajmuje konsument, który jest obiektem manipulacji.

W obu przypadkach mamy zupełnie odmienne struktury a więc i odmienne systemy.

System konsumpcjonistyczny posługuje się rozbudowanym marketingiem i reklamą, która propaguje odpowiednie, sprzyjające systemowi postawy ludzkie - np. róbta co chceta, oraz mnóstwo różnych mód, a to generuje rozliczne dochody, przy okazji niszcząc fundamenty na której stoi ta cywilizacja i szykując sobie w ten sposób grób.

Pisałem o tym wielokrotnie, proszę sobie wygooglać.

https://www.salon24.pl/u/zetjot/732839,nieodparty-urok-konsumpcjonizmu

https://www.salon24.pl/u/zetjot/817541,strzezcie-sie-pulapek-konsumpcjonizmu

http://niepoprawni.pl/blog/zetjot/nowy-totalitaryzm-konsumpcjonistyczny

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1595541

bo mózgi już wyprano nie tylko ludziom z Europy zachodniej, ale także z bardzo wielu z Polski - większości decydentów!!! Znakomita większość polityków ma zlasowane mózgi i dostrzegają tylko to co swoje, własny interes i karierę, swoich krewnych, ewentualnie znajomych mając w głębokim poważaniu Polskę, czy Naród Polski i widać to w najbardziej znaczących decyzjach, także kontaktach z obcymi, którzy nas lekceważą i plują na nas, jak szydo-amerykanie, niemcy, czy ruscy! 

Wystarczy tylko podsumować wydarzenia ostatnich kilku tygodni, tą agresywną i chamską ekspansję sodomitów - lewaków, wszelkie przejawy antypolskich działań, zachowań, choćby w muzeum w Oświęcimiu, honorowane przez polskie władze, ale także znikomą reakcję tzw. zwykłych Polaków!

Nikczemne wypowiedzi obcych oficjeli w Polsce, baz adekwatnej reakcji polskich władz - polskich polityków biorących pieniądze za rządzenie krajem i reprezentowanie polskiej racji stanu i brak dla nich jakiejkolwiek kary za ich zaprzaństwo i zdradę, także brak potępienia społecznego, jakaś dziwna obojętność na jawne przejawy nikczemności "wybrańców narodu" i ich poczucie bezkarności!

Ale też przyzwolenie polskich oficjeli na reprezentowanie Polski przez jakiegoś spasionego danielassa, "psa na tanie laski" w rozmowach z państwem szydowskim, prowadzonych potajemnie w siedzibie polskich służb specjalnych!!! Jakieś haniebne antypolskie konszachty, wbrew polskiej racji stanu!!!

Zakup nieuzasadnienie drogiego gazu od szydo-ameryki za pieniądze polskiego podatnika!

Zakup za nieuzasadnione, zbyt wysokie ceny uzbrojenia służącego do ataku, a nie do obrony, zupełnie tak, jakby ktoś sterował Polakami w kierunku wojny - Polacy wojny nie potrzebowali kiedyś, w przeszłości, nie potrzebują teraz i nie będą nigdy potrzebować!

To szydo-amerykańscy banksterzy prowadzą naszych decydentów na pasku, pragnąc rozkręcić swój najbardziej dochodowy przemysł zbrojeniowy!!! Wygląda na to, że to oni decyzdują o zakupach dla państwa polskiego, za nasze pieniądze!!!

Ale to już było, poprzednio rozkręcili II wojnę światową finansując hitllera i jego nazistów niemieckich, a teraz polscy posłuszni politycy dają się powadzić na pasku przeciwko Rosji - ale my Polacy nie chcemy wojny i nie będziemy walczyć za szydo-amerykańskie sprawy!!!

I tylko grupka niewielka ludzi, którzy starają się działać dla dobra wspólnego Polaków, starają się odbudować wspolnotę w Polsce wokół wartości, ale ich głos ginie we wrzasku rozpasanych, bezkarnych i zaprzańskich niby jelit politycznych, które wiodą "polskie owce na manowce" oraz niszczycieli sodomicko-lewacko-libertyńskich!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1595614

Ostrożnie z szerokim frontem, zbyt szeroki front, nawet poznawczy prowadzić może łatwo do porażki. Przypisywanie wszystkich nieszczęść Żydom jest jedną z form wymigiwania się od własnej nieodpowiedzialności.

A co do Polski, to mam gotowy tekst na ten sam temat.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1595623

nie można pominąć naszego własnego udziału, a w zasadzie udziału naszych zdradzieckich "elit" - używam tego dumnego określenia, chociaż ono zupełnie do obecnych "przedstawicieli narodu" nie pasuje, nie można także zmarginalizować negatywnego wpływu naszych "odwiecznych, sprawdzonych już wrogów" ruskich i pruskich, ale ...

Ale jakoś tak w ostatnich latach wpływ tych najnowszych, tych o których przede wszystkim pisała Lionete jest najbardziej znaczący i najbardziej złowieszczy, zatem historycznie tak, ale obecnie jednak nie, bo to nasi sprawdzeni "sprzymierzeńcy szydo-amerykańscy", pierwsi, którzy chcą nas nikczemnie i bezprawnie ograbić, a drudzy, którzy nas już trzykrotnie zdradzali haniebnie, a teraz poo raz czwarty również, stając za nieuprawnionymi szydowskimi roszczeniami i powtarzając kłamstwa szydowskie i obelgi przeciwko Polakom oraz niestety nakręcając machinę wojenną!

Szydzi tą swoją bezczelnością, panoszeniem się, kłamstwami i nieuczciwością sami nakręcają niechęć przeciwko sobie i to zaprowadzi ich na manowce, jak już bywało w przeszłości - wystarczy wspomnieć wypędzenia tej nacji z kolejnych państw!!!

Oni sami są swoimi największymi wrogami, bo nie uczą się na błędach, nie wyciągają wniosków!!!

Ale Zetjocie, jeśli masz tekst na ten temat, jak sam napisałeś, to go zamieść, chętnie przeczytam, zapewne inni też. Lubię Twoje teksty, bo są wyważone, bez tej straszliwej bieżączki i taniej propagandy!

Pozdrawiam Grasja

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1595634

"Szydzi tą swoją bezczelnością, panoszeniem się, kłamstwami i nieuczciwością sami nakręcają niechęć przeciwko sobie i to zaprowadzi ich na manowce, jak już bywało w przeszłości"

Sęk w tym, że to wcale nie takie pewne.
Szukając analogii w przeszłości należy jednocześnie mieć na uwadze, że obecnie sytuacja jest istotnie inna i poniekąd bezprecedensowa - jeszcze bowiem nigdy nie dysponowali taką siłą i nigdy nie byli tak nietykalni. Niebezpieczna mieszanka.
Jeśli już, to chyba najbliższe byłoby porównanie do starożytnej Persji po omamieniu Kserksesa przez Esterkę - skończyło się to gigantyczną rzezią gojów radośnie świętowaną przez Szydów aż do dzisiaj jako Purim. Tak im się to spodobało.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1595650

Nie lubię prymatu emocji nad racjonalną analizą.

Analiza zaś oznacza odkrywanie mechanizmów i formułowanie algorytmów, a nie emocjonowanie się personaliami. Jeżeli ktoś uważa, że personalia są aż tak istotne, to musi znależć sposób na wstawienie tych personaliów do algorytmu danego mechanizmu. Bez tego to po prostu emocjonalne, mało efektywne lanie wody, do tego odwracające uwagę od meritum..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1595674