Dumny, mądry polski patriota, dla którego Ojczyzna była wszystkim

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Pro Memoria.
1 mają 2013 zmarł Tomasz "Seawolf" Mierzwiński - znany bloger portalu Niepoprawni.pl, kapitan żeglugi wielkiej, felietonista i pisarz.
"Dumny, mądry polski patriota, dla którego Ojczyzna była wszystkim."

              

 

Mija siedem lat jak zmarł bloger Seawolf. Autor blogerskich tekstów również na tym portalu. Jego blog nadal tutaj się znajduje. Ale od siedmiu lat nowych notek już nie przybywa.

Na blogerskim firmamencie jego talent zaświecił jasnym, mocnym blaskiem niczym pojawiający się nagle meteor. Zaświecił i zniknął. Nie z powodu utraty twórczej fantazji, ale z powodu ciężkiej choroby i przedwczesnej śmierci.

Tomasz Mierzwiński, znany z ciętego języka i niesamowicie celnych komentarzy na najbardziej gorące polityczne tematy, bardzo szybko zdobył imponujące grono fanów i czytelników.  Z niezwykłą pasją i prostotą pisał o polityce przedstawiając swój subiektywny obraz kraju. W swoich tekstach odkrywał marzenia i pomysły na nową naprawdę lepszą Polskę.

Seawolf o polityce to wybór najciekawszych tekstów z jego blogów, uratowanych przed odejściem, wraz ze śmiercią autora, w niebyt. Wiele z nich jest już bowiem niedostępnych w blogosferze.

Kapitan żeglugi wielkiej Tomasz Mierzwiński, znany tutaj jako bloger Seawolf, zawodowo pracował na morzu. Był kapitanem i superintendentem statków morskich.

Siedem lat jest już na wiecznej wachcie po tamtej stronie horyzontu.

Ale tutaj też jest. Bo człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. A pojęcia, które stworzył - „pancerna brzoza”, „seryjny samobójca” i „antypis”  nadal trwają i funkcjonują. W języku pisanym, blogerskim a także potocznym i mówionym.

Spokojnej wachty Tomaszu.

 

film dedykowany pamięci Seawolfa

Pamiętamy.

Wieczór wspomnień o "Seawolfie" – Tomaszu Mierzwińskim

"Tata bardzo podkreślał swoją miłość do kraju i mimo że zwiedził cały świat zawsze powtarzał, że najlepiej czuje się w Polsce"- mówił Kornel Mierzwiński, syn jednego z najbardziej znanych polskich blogerów - "Seawolfa" w czasie spotkania wspomnieniowego

http://blogpress.pl/node/18170

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)