Dzis 6 rocznica śmierci kapitana Tomasza Mierzwińskiego - „Seawolf”

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Kapitan żeglugi wielkiej, felietonista i pisarz

                     

 

Był jednym z najbardziej aktywnych felietonistów niezależnych.

Kochał morze i podróże. Pływał po najbardziej egzotycznych morzach, od Karaibów po Antarktydę. Posiadał niezwykły talent do pisania i cięty dowcip. Swoimi opiniami poruszał, wzruszał, ale i bulwersował.

Niech spoczywa w pokoju

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Niezwykły, niepowtarzalny .....

Seawolf żegluje teraz po niebiańskich morzach i oceanach.Zaczytywaliśmy się w jego tekstach.W tamtych mrocznych czasach po 10.04 niósł drobiny nadziei.

Boże, miej go w swojej opiece

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/444892-szosta-rocznica-smierci-najlepszego-blogera-prawicy?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28wPolityce.pl+-+Najnowsze%29

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588263

Cytaty z książki "Alfabet Seawolfa" śp. Tomasza Mierzwińskiego przygotowane specjalnie dla tygodnika "Sieci".

Asnyk

Wundewaffe kaczyzmu, broń masowego rażenia. Jak pamiętamy, Asnyk był główną bronią największego „zbrodniarza” kaczyzmu-macierewizmu, agenta Tomka, to tymi właśnie strofami omotał on nieszczęsną posłankę Cielebąk, jak twierdziła w przerwach między nieco mniej romantycznymi deklaracjami, że „jak za darmo, to ona to pieprzy”. A może właśnie to było romantyczne, że pieprzy za darmo, nie pamiętam dokładnie. Zeznania były dość pogmatwane. Może jeszcze kiedyś pani doprecyzuje. Według linii obrony pani posłanki, strofy Asnyka spowodowały rozmiękczenie standardów moralnych, rozszczelnienie linii obronnych i przyjęcie korzyści majątkowych.

Obrona zadziałała znakomicie, nie pomogło to, co prawda osobiście pani posłance. Nieludzki sąd okazał się nieczuły na ojczystą poezję  i jednak zapudłował miłośniczkę literatury, zwłaszcza zapisanej na banknotach. Jednak w szerszym kontekście obrona „na obsmarkaną Sawicką” okazała się wielkim sukcesem PO, która dzięki temu wygrała wybory. Tak, że co prawda pani posłanka siedzi, ale PO rządzi. Asnyk okazał się też nadspodziewanie skuteczny w przełamaniu oporów ukraińskich tancerek na rurze, o czym zapewne poeta w życiu nie marzył.

Bandyci

Wszyscy wiemy, jak trudno złapać przestępcę, zwłaszcza takiego naprawdę niebezpiecznego, sadystę atakującego przechodniów, kopiącego ich po twarzy ni z gruszki, ni z pietruszki. A tu społeczeństwo się domaga i weź mu wykryj! Pan Premier z marsową miną zapowiada, że będzie ścigał sprawców przemocy z nieubłaganą zawziętością, że sędziowie tylko czekają w pozycji startowej, by przestępców zapuszkować i skazać na milion lat ciężkich robót. No i jest kłopot.

W czasie Marszu Niepodległości ujawniła się specjalna jednostka, która miała bardzo udany występ, raz udając policję, raz bandytów. Nawet się fajnie nagrało, jak przechodnie bestialsko atakują swoimi twarzami podeszwy ich butów.

Złapanie takiego sadystycznego przestępcy i dostarczenie przed surowe oblicze sprawiedliwości jest łatwe, po prostu robi się zbiórkę w jednostce, wydaje komendę „Bandyci- wystąp!” i już!

Berserk

Średniowieczny Wiking po spożyciu grzybków halucynogennych, wyskakiwał z pianą na ustach ze swego drakkaru i rozganiał przerażonych obrońców. Bardzo skuteczny, choć na krótką metę, bo szybko opadał z sił. Receptura owych grzybków pozostawała zapomniana przez stulecia, aż Platformie Obywatelskiej udało się ją odtworzyć i sadząc z efektów, zastosować na pośle Niesiołowskim.

Więcej na: https://wpolityce.pl/polityka/156636-alfabet-seawolfa-skrot-ksiazki-tomasza-mierzwinskiego-przygotowany-przez-autora-specjalnie-dla-tygodnika-sieci

Vote up!
10
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1588265

R.I.P

Vote up!
6
Vote down!
0
#1588271

nie byl najlepszym blogerem prawicy. On byl najlepszym komentatorem politycznym w Polsce i okolicach. I najgoretszym patriota. 

 

Czesc Jego pamieci.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1588298

kolejnym wspaniałym blogerze

już za m-c pierwsza rocznica śmierci

R.I.P

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588314