Czy 1. Armia Wojska Polskiego była grupą przestępczą?

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

W sieci pojawił się interesujący list Macieja Krogulskiego z Katowic do premiera Mateusza Morawieckiego. Oto jego pełna treść:

Z przykrością zawiadamiam o możliwości popełnienia 21 kwietnia 2018 przestępstwa z Artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego, poprzez publiczne upamiętnienie rocznicy forsowania Odry w połowie kwietnia 1945 przez polskojęzyczną, zorganizowaną grupę przestępczą - komunistyczne oddziały zbrojne, fałszywie określane w publicystyce PRL jako 1. Armia Wojska Polskiego.

Przestępstwa tego miał dopuścić się minister Pańskiego rządu, szef MSWiA - Joachim Brudziński.

Oficjalna uroczystość odbyła się we wsi Stare Łysogórki, w gminie Mieszkowice (powiat gryfiński, woj. zachodniopomorskie), gdzie nadal znajduje się też siedziba powstałego w 1960-tych latach, dzisiaj nielegalnego Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego.

Choć z pewnością nie będzie to dla Pana pocieszeniem, ale ważne, aby wiedział Pan również, że częścią tych skandalicznych obchodów był list od Prezydenta RP, który odczytał zastępca szefa prezydenckiej kancelarii - Paweł M.

Jako reakcji na moje zawiadomienie, oczekuję od Pana Premiera podjęcia rychłych działań, mających na celu ściganie przestępstwa, które oprócz naruszenia Artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego, było też złamaniem Konstytucji RP.

Ciekawe, czy będzie jakaś reakcja szefa rządu na to formalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra jego rządu.

     

ps.

 Armia Wojska Polskiego – związek operacyjny zorganizowany przez władze Związku Sowieckiego wbrew władzom państwowym Rzeczypospolitej Polskiej w 1944 roku. Najpierw powstał pod nazwą „1 Armia Polska w ZSRS”, następnie – po utworzeniu przez Stalina PKWN – przemianowano go formalnie na „1 Armię Wojska Polskiego”. Władze Rzeczypospolitej Polskiej nazywały te jednostki „formacjami powołanymi do życia przez Rząd Sowiecki pod polską nazwą”, oddzielając polityczny wymiar ich wykorzystania przez Stalina od deklarowanego zrozumienia dla losu szeregowych żołnierzy, którzy w tych szeregach się znaleźli.

Na czele 1 Armii Wojska Polskiego Stalin postawił generała Armii Czerwonej Władysława Korczyca. W grudniu 1944 r. zmienił go na generała Armii Czerwonej Stanisława Popławskiego

https://wpolityce.pl/blogi/jerzy-bukowski/1081-czy-1-armia-wojska-polskiego-byla-grupa-przestepcza

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)

Komentarze

Ciekawa i odważna teoria, choć nie pozbawiona logiki.
To nie była Polska armia.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1563037

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy tym panem Krogulskim zainteresowały się już odpowiednie służby medyczne?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

M.I.Onuckina

#1563042

Spiryto , czy tak bardzo ci dolega samotność w tym psychiatrycznym szpitalu.
Szukasz kolegi

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563059

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Widzę, że pańska mania prześladowcza nie ustępuje a wręcz się nasila. Tutaj już naprawdę potrzebny jest specjalista i to bardzo dobry.

Szkoda, że nie żyje już mój śp wujek, ktory przeszedł szlak bojowy od Lenino do Berlina. Prosty żołnierz, po wojnie był kilkadziesiąt lat sołtysem w swojej wsi. Z pewnością zainteresowałby się tym idiotą, pewnie kłonica by poszła w ruch. Podobny los by spotkał tych co kolportują takie gówna.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

M.I.Onuckina

#1563061

śp wujek z pewnością wiedział, że służy w komunistycznym wojsku. gdyby okazał jakiekolwiek wątpliwości, szybko by go "zniknęli". znałem już takich, co udawali obkutych z tematu ze względu na rodzinną przeszlość. jakimś dziwnym trafem zawsze pomijali niewygodne tematy.a działo sie wiele, jak w każdej jednostce. np. odznaczano na uroczystym apelu po Lenino. pewien żołnierz odmówił przyjęcia orderu Suworowa- wiadomo, jak ta postać kojarzy się Polakom (rzeź Pragi, po ostatniej bitwie insurekcji kościuszkowskiej w obronie I.RP). order Suworowa dla "kościuszkowca". żołnierza zabrano i już nikt go więcej nie widział. o innych represjach tez już wiele napisano. kto, jak kto, ale ci prości żołnierze wiedzieli najlepiej, gdzie trafili i kto nimi rządzi. byli przeznaczeni na mięso armatnie Stalina. 

ciekawe swoją drogą, że wielu sowietów wolało zostać w Polsce, nawet udając polonizowanie się, niz wracać do swojego komunistycznego raju.

ciekawe też, czy badano niemieckie archiwa, iluż to berlingowców uciekło do niemców- są podejrzenia, że stąd taka liczba zaginionych pod Lenino. bo, że w kraju jedni zwiewali a innych wcielano, to jasne.

Wujek też taki antysemitnik? czy aby nie nabawił się tego w Rosji czy dopiero pod sowiecko-żydowskimi oficerami.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563133

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powiem szczerze, jest pan wyjątkową, żydowską gnidą na tym portalu.
Szkoda słów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

M.I.Onuckina

#1563136

Polki służące w armii Berlinga były w znacznie gorszym położeniu niż mężczyźni. Oprócz Niemców i NKWD, musiały obawiać się również swoich kolegów i dowódców. Wykorzystywanie seksualne było powszechne.
Seks w armii Berlinga

od 11 do 14 listopada, informował, że „znaczna część oficerów upiła się. Bili się, strzelali, chodzili po ziemiankach i obejmowali dziewczęta. Najgorzej zachowywali się ci z kompanii 4 pp. »Żołnierze rzucali się na dziewczęta, bili je po twarzy, przemocą wydzierali karabiny, których dziewczęta nie chciały oddać, kopali dziewczęta, bili kolbami, były próby gwałtów. Dowódca kompanii kpt. Lola [? – mało czytelne] nie reagował na to, a wręcz jeszcze podniecał swoich żołnierzy«”.

https://dorzeczy.pl/46952/Seks-w-armii-Berlinga.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563134

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pan jest głupszy od buta z lewej nogi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

M.I.Onuckina

#1563137

 

Zygmunt Berling we wspomnieniach: »za rozpowszechnione i niczym nie hamowane pijaństwo i pewną demoralizację korpusu oficerskiego, w tym daleko idące rozluźnienie dyscypliny w oddziałach, odpowiedzialny był Świerczewski. […] Świerczewski znany był jako nałogowy pijak«. Ten sam Berling napisał do żony, że po powrocie do obozu »zastał w Sielcach burdel«. […]

Wszystkie te żołnierskie obyczaje w Wojsku Polskim – pijaństwo, demoralizacja, gwałty, przechodnie polowe żony – przypominały te z Armii Czerwonej, a wręcz były ich kalką. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Do WP oddelegowano około 21 tys. oficerów i generałów AC.

Gustaw Herling-Grudziński w »Innym świecie« o kobietach wykorzystywanych seksualnie w łagrze: »Dla Rosjan, nawykłych do «ślubów za pięć rubli» i kopulacji uprawianej na wzór potrzeb fizjologicznych w wychodkach publicznych, nie był to właściwie problem istotny i służył raczej za przedmiot drwin z równouprawnienia kobiet w nowym ustroju«.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563138

o możliwym przestepstwie wspomniał ktoś jeszcze, jakaś persona publiczna a i parę innych osób zwróciło uwagę.
premier, jako instytucja polska, nie może zlekcewazyć zawiadomienia, powinien przekazać je do prokuratury.

całą armię uznać za przestępczą nie sposób, tak w norymberdze uznano SS. Czesi uznali "swoją" pierwotną partię komunistyczną za zbrodniczą, u nas nie poszło z dekomunizacją dalej. Czczić jednak też sie nie godzi, było to narzędzie sowietyzacji Polski, gdzie wszystko, łacznie z czynem zbrojnym, odbywało się na rozkaz. 1. Armia WP powstała z woli Stalina a frakcja polskich komunistów- wojskowych chciała jej użyć do rządzenia nowej Polski przez wojsko (co, wbrew pozorom, było powszechnym zamiarem w okupowanych demoludach), czemu sprzeciwiała się bezpieka i partia. Początkowo w tle była i gra Berii, który tworzył własną siatkę agenturalną dla swoich intryg (np. Berling). Prześladowano i mordowano żołnierzy za poglądy niepodległościowe (wielu zresztą tam trafiło i z Sybiru, wielu i mając wybór- Sybir albo armia), zwalczano tez podziemie zbrojne w kraju. każdy wie, że obca władza komunistyczna musiała fizycznie likwidować struktury polskie, ich okupacja i terror jest oczywistą antypolską zbrodnią ze współudziałem rodzimych zdrajców, wyrzekających się polskości a przecież i koncepcji narodu (frakcja komunistów ze ZPP chciała nawet przyłączenia Polski do ZSRR). Opór społeczny przez kilka lat mial charakter powstania zbrojnego, w którym komunistyczne wojsko znalazło sie po wrogiej stronie. wielu tych zwykłych żołnierzy było kierowanych do walki z podziemiem, choćby jednostka filmowego "Rudego 102".

już roku temu prez. Duda zrównał berlingowców z formacjami polskimi, sugerując równoważność różnych dróg żołnierskich.

no i Klich ustanowił święto 1. PSK w Lublińcu (obecnie: Jednostka Wojskowa Komandosów), gdzie formalnie za patrona uznał i Polski Samodzielny Batalion Specjalny, czyli berlingowskie siły specjalne bezpieki PWN.

nie ma powodu, by zgodnie z faktami nie uznać kadry berlingowców za zdrajców i okupantów a całej 1.AWP za komunistyczne wojsko. powstali z inicjatywy sowietów a walczyli w czasie istnienia legalnego rządu RP.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563050

"nie może zlekcewazyć zawiadomienia, powinien przekazać je do prokuratury."

 

musi, 

ma inne wyjscie ?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563060

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Każdy Polak walczył z Niemcami jak mógł i gdzie mógł. Jeśli uważa pan, że żołnierze 1 AWP byli zdrajcami i okupantami to jesteś pan zwykłe bydle i swołocz żydowska nie warta nawet, żeby go opluć i zdeptać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

M.I.Onuckina

#1563063

jestem Polakiem, więc jestem przeciwny stalinowskiej okupacji z sowietyzacją kraju. dobrze wiadomo, co to oznaczało w praktyce- terror z utratą niepodległości. ruina sowieckiej kolonii zwanej PRL do dziś odbija się czkawką, to wasi towarzysze zafundowali nam i transformację z jej III. RP. co do Żydów, to właśnie sowieci zainstalowali nam tę bandę we władzy a od czasów carskich próbują rozgrywać mniejszościami. w 1 DP połowa oficerów to sowiety a połowa z reszty to właśnie wasi żydzi. wiele znanych nazwisk stamtąd stało sie typową żydokomuną, robiąc karierę w wojsku, bezpiece i u wladzy- minc, zambrowski, fejgin.. widać to właśnie o nich sie upominacie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563071

Bolszewickie porządki zaprowadzili sowieci, głównie żydowskimi rękami.
Plucie na żołnierzy, którzy bili się z okupantem to odrażające chamstwo i zbydlęcenie.
To plucie na 17 500 zabitych, 10 000 zaginionych i 40 000 rannych żołnierzy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

M.I.Onuckina

#1563072

1. AWP była właśnie sowieckim wojskiem, nawet jak dla zmylenia mieli "kuricę" na czapkach.

jej kadra to właśnie sowieci z żydami

ze stratami towarzysze się nie liczyli a czemu one posłużyły? żolnierze chcieli się wyrwać z "nieludzkiej ziemi" zaś ich wysiłek posłużył walce z niemcami ale i zniewoleniu Polski. tu współczuć nalezy, że sowieccy niewolnicy musieli niewolic innych a bywalo, że i strzelać do Polaków. 

przed i w czasie Powstania Warszawskiego komuniści zakładali, że w razie wejścia sowietów potrzebne będą jednostki wojsk wewnętrznych, które fizycznie wyczyszczą miasto z akowców.

władze "polski ludowej", nie tylko NKWD, stosowaly represje podobne do niemieckich- pacyfikacje, zakładnicy, wywózki, odpowiedzialność zbiorowa, straszne obozy niczym niemieckie (z wyj. obozów zagłady).

KBW powstało na bazie 4. DP, choć efektem było niezadowolenie z dezercjami. dwie inne frontowe dywizje skierowano na płd-wsch a resztą obsadzono granice. ale już od czasów Powstania Warszawskiego wyznaczano "polskie", liniowe jednostki do walk z podziemiem, typowe akcje przeczesywania terenu i natarć, szczęśliwie z marnym skutkiem. stacjonujące wojsko było też później wsparciem lokalnej bezpieki, straty w walce z Polakami to 2,5-4 tys., gł. z KBW, przy czym podziemie unikało ich zabijania.

 

widać jasno, że i wojsko komunistyczne było narzędziem sowietyzacji, że i "polskie władze" i "wojsko polskie" zaprowadzało porządek, choć mało komu sie to wtedy podobało. tak więc broniąc nawet szeregowych należy wziąć pod uwagę, że chcieli wrócić do domu a nie walczyć za stalina i strzelać do Polaków. okupant Polski zmienił się na sowieckiego a i z nim wielu walczyło. poważne były bunty i dezercje, wg oficjalnych danych w 5 lat zdezerterowało 24 tys. żołnierzy. zwiewały całe jednostki z bronią, często jeńcy po walce przechodzili do partyzantki.

historia z PRL jest więc zakłamana, jak dzisiejsza rosyjska, berlingowcy chcieli wrócić do Polski lecz kazano im walczyć o Polskę sowiecką a ich straty nie są chlubą, tylko efektem sowieckich rozkazów, chlubą jest, że niektórzy przeciwstawili się sowietom.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563143

Maszerując sowieckie onuce do Berlina zostawiły tu sporo potomstwa.
Efekty mamy do dziś czego jesteś przykładem

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563064

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę pana, I AWP liczyła ok 77 tyś. żołnierzy Polaków, którzy wyzwalali polskie ziemie i to dzięki ich poświęceniu odzyskaliśmy nasze stare piastowskie ziemie. Wielu z nich, pochodzących z Kresów, które nam ukradli bolszewicy zasiedliła właśnie te ziemie odzyskane. Pan, nazywając ich "sowieckimi onucami" stawia się w szeregu żydowskich oszczerców i bydlaków, którzy plują na Polskę i Polaków.

Dla porównania przypomnę jeszcze, że z armii gen.Andersa zdezerterowało ok 10% żołnierzy - żydów, którzy mieli Polskę gdzieś i woleli budować zbrodnicze państwo Izrael. Stało się to za zgodą i aprobatą gen Andersa, z pochodzenia Niemca, ochotnika do armii carskiej. Ukończył nawet kurs Akademii Sztabu Generalnego w Petersburgu. Czy generała Andersa nazwie pan "carską onucą" czy może "żydowską onucą"?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

M.I.Onuckina

#1563067

A Niemcy tak samo "wyzwalali" od sowietów, wszyscy oni zaś od Polaków. 1.AWP było komunistycznym wojskiem, nie naszym polskim. do lipca 1945. a często i dłużej uznawano dalej polski legalny rząd a nie agenturalną bandę stalinowców.

Ziemie Odzyskane przejęto z woli Stalina za aprobatą mocarstw zaś niemal każda opcja Polska postulowała ich włączenie.

Z armii Andersa zdezertowało za cichym przyzwoleniem ok. 3 z 6,5 tys. żołnierzy zydowskiego pochodzenia (3 tys. z 4300 w Palestynie) co nie ma nic do rzeczy i jest naszą, polską sprawą. juz przed wojną cichcem wspieraliśmy emigracje żydowską oraz szkoliliśmy ich bojowców zaś Anders pomógł w ewakuacji Żydów z ZSRR i przerzucie do Palestyny. Znane są i późniejsze walki pozostalych Żydów, choćby we Włoszech. ok. 1/3 wojska izraelskiego została przeszkolona przez naszych oficerów a krajem rządzili polscy żydzi. również w '68 cieszono się, że "polscy żydzi dokopali sowieckim arabom". warto więc wspomnieć, że Polska miała świetne stosunki, działała skrycie wbrew interesom swojego strategicznego sojusznika- W. Brytanii, dopiero komuniści poszczuli Polaków na Żydów i zafundowali nam łatkę antysemitów. atomizowano społeczeństwo szczuciem, przykrywano fałszerstwo wyborcze, uzasadniano tym i okupację a potem winy rządu zwalano na Żydów, tak jakby żydokomuna nie była jedną komuną. U Andersa przynajmniej nie było antysemityzmu, nie to co u was. za dzisiejsze problemy z wizerunkiem można śmiało "dziekować" Moskwie. nie wspominając, że powracających andersowców prześladowano, ci z Kresów automatycznie mieli wywózkę na dekadę Sybiru ale o tych to się nie upomnicie, tylko o stalinowców i żydokomunę.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563073

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Porównuje pan bohaterskich żołnierzy I AWP do Niemców? To już szczyt chamstwa i żydowskiej bezczelności!
Nie jestem antysemitą, nienawidzę tylko tych żydów, którzy plują na Polskę. Tak jak pan.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

M.I.Onuckina

#1563079

Do armii gen. Berlinga zgłaszali się ludzie obdarci i wynędzniali. Ich droga wiodła przez niezliczone łagry, więzienia, posiołki. Przychodzili z piętnem cierpienia na twarzy, pełni niepokoju i lęku o to, co powie komisja wojskowa. Czy nie odeśle z ich powrotem? Znowu do łagrów?
- To było decydujące. Pragnienie wydostania się z tego przeklętego kraju. Wszystko jedno czy żywym czy umarłym – wspominała na antenie Radia Wolna Europa Irena Born, żołnierz 1. Armii Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Berlinga.
Propaganda starała się przedstawić sytuację tak, jakby armia składała się z samych entuzjastów, pragnących położyć życie za przyszłą sowiecką Polskę wbrew tzw. reakcji londyńskiej.
- Wystarczyło jednak zobaczyć tych żołnierzy, żeby zrozumieć jakie żywili naprawdę uczucia wobec sowietów

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563091

Widzę, że pan trochę ochłonął i zaczął używać mózgu.
Większość żołnierzy armii Berlinga to byli wywiezieni w głąb Rosji Polacy z Kresów. Diabłu by duszę oddali, żeby tylko wziąć karabin do ręki, wyrwać się z nieludzkiej ziemi i bić się o Polskę.

Każdy kto ich nazwie "sowieckimi onucami" jest łajdakiem, świnią, bydlakiem i zwykłym głąbem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

M.I.Onuckina

#1563114

poskiego bohatera gen. Andersa.

Do tej pory kacapskiej swoloczy sie sni po nocach Anders ze im wjezdza na kniu do sypialni i sieka szabla przez kacapski zakuty lep na odlew.

Onucowa propaganda jak zwykle po kacapsku kupy sie nie trzyma ,ale tak ma wygladac klamstwo.

Anders byl polskim patryjota bil sie ze szwabami i z kacapami .A ze zyl w zaborze rosyjskim konczyl szkoly rosyjskie w tym wojskowe co mu dalo wielki atut pozniej w walce z nimi tez znajc kacapska mentalnosc oszukal Stalina, ten ciubaryka mial nawet podziw i respekt do Andersa.

Kuklinski jak i Anders byli w armi najwiekszego wroga Polski i ci dwaj wykorzystali to i oszukali kacapow.Obaj zaplacili zyciem swoich dzieci Kuklinski stracil w USA dwoch  synow, Anders stracil w Canadzie  jednego syna.

CHWALA POLSKIM BOHATEROM!

SMIERC KACAPSKIM ONUCOM!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1563077

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Proszę pana, fakty z życia gen.Andersa są prawdziwe i wcale nie umniejszają jego późniejszych dokonań. Nie potrafi pan czytać ze zrozumieniem.
Co do Kuklińskiego to mam prawo do swojego zdania, zdrajca pozostanie zawsze zdrajcą, nawet jak się wysługiwał CIA. Nikt go nie zmuszał do wstąpienia do armii, która była pod nadzorem bolszewików i robienia tam kariery oficerskiej. Mógł zostać np. lekarzem albo inżynierem. Judasz też sprzedał Chrystusa. Za 30 srebrników.
Pańska nienawiść do "kacapów" odbiera panu zdolność logicznego myślenia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

M.I.Onuckina

#1563080

Twoje logiczne myślenie Jarek, to wasalstwo dla Putina.

A moje logiczne myślenie, to w tedy Gdy Polacy posprzątają ten cały syf z tej stajni Augiasza, jakim są żydzi, kacapy, szwaby i banderowcy.

I żadne żydo-ubeckie ścierwa, ani folksdojcze czy kacapstwo wszelakie, nie będzie zasiadało w sądach, ani na urzędach.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1563087

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę pana, logika jest tylko jedna, reszta to propaganda i manipulacja.
To prawda, że prawie 40% kadry oficerskiej to byli sowieci ale skąd mieliśmy wziąć naszych oficerów? Żydobolszewickie NKWD wytłukło ich w Katyniu...
Mój śp wujek Julian przeszedł cały szlak aż do Berlina. Nie miał dokąd wracać i został, ożenił się i był świetnym sołtysem w swojej wsi przez kilkadziesiąt lat. A to nie jest funkcja z nominacji tylko z wyboru.
Nie pozwolę, żeby publicznie jakieś łachudry pluły na żołnierzy I AWP.

Pan mnie z kimś myli, mam na imię Maria a na drugie Olga.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

M.I.Onuckina

#1563115

Od bohaterstwa do zbrodni

Nie można jednak zapomnieć i o tym: kiedy rozkazem 29 lipca 1944 r. podpisanym przez gen. Michała Rolę-Żymierskiego tworzono formalnie nowe Wojsko Polskie, w przejętych przez NKWD więzieniach na wileńskich Łukiszkach czy na lwowskim Zamarstynowie siedziały już tysiące polskich patriotów – żołnierzy AK, którzy z tym wojskiem nie poszli dalej. Oni poszli do łagrów: w Norylsku, Workucie, Kołymie. Tylko na odcinku operacji sowieckiego 1. Frontu Białoruskiego do połowy maja 1945 r. aresztowano ponad 16 tys. żołnierzy AK i innych organizacji podziemnych. A przecież w północnej części ziem polskich podobnie operowały jeszcze tyły 2. Frontu Białoruskiego, a na południu – 1. Frontu Ukraińskiego...

W sprawozdaniu dla Stalina z października 1945 r. Ławrientij Beria podawał, że do obozów na obszarze ZSRS wywieziono z terytorium Polski („lubelskiej”) 27 tys. Polaków. Kiedy żołnierze 1. Armii Wojska Polskiego przełamali z najwyższym poświęceniem umocnienia niemieckiego Wału Pomorskiego i zawiesili polską flagę w Kołobrzegu, NKWD porwało 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, krajowych członków legalnego, uznawanego wtedy jeszcze przez zachodnie mocarstwa rządu polskiego w Londynie, na czele z ostatnim komendantem Armii Krajowej gen. Leopoldem Okulickim (którego pamięć jest tak haniebnie poniewierana teraz w książce noszącej trafny tytuł: „Obłęd”). Dla części jednostek 1. i 2. Armii szlak bojowy nie skończył się w maju 1945 r. w Berlinie i Pradze. Niektóre uczestniczyły potem w zbrodni. Splamili w ten sposób swój mundur żołnierze 1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Jej wydzielony pododdział, 110 ludzi, wziął udział w osławionej Obławie Augustowskiej, w lipcu 1945 r., kiedy to ramię w ramię z formacjami NKWD zajmował się wyłapywaniem polskich cywilów i żołnierzy niepodległościowej partyzantki. 600 ludzi wywieziono w nieznanym kierunku. Prawdopodobnie w okolice Grodna, gdzie zostali zamordowani. Nie odnaleziono ich ciał do dziś. Tragiczny los ofiar upamiętnia krzyż ustawiony w Gibach – widnieją na nim 530 nazwiska. Szlak bojowy części żołnierzy spod Lenino doprowadził garstkę z nich do tej zbrodni. Tak jak prowadził takich ludzi, jak porucznik Wojciech Jaruzelski, od bohaterskiej walki na Wale Pomorskim, do bezwzględnej rozprawy z „bandami” WiN u i zwalczania „reakcyjnego” PSL.

Co musimy pamiętać

Jak to rozsupłać? Jak rozwikłać tak splątany los, jak opisać go we wspólnotowej pamięci? Dam jeden przykład, opisany przeze mnie przed 20 laty na łamach dwumiesięcznika „Arka”. To utrwalona w dokumentach historia dwóch żołnierzy 2. Armii Wojska Polskiego (tej, którą dowodził gen. Karol Świerczewski). Obaj z 3. Kompanii 5. Pułku Zapasowego. Jeden, Jan Nessler, wcielony przymusowo z AK, przeżywał dylemat związany z tym, że ma przysięgać na wierność Krajowej Radzie Narodowej (z Bierutem na czele). Drugi wysłuchał jego zwierzeń – i doniósł do Oddziału Śledczego Informacji Wojskowej 2. Armii. W Informacji niemal urzędowym językiem był rosyjski – wszyscy oficerowie tej służby mówili w tym właśnie języku. Donosiciel został chętnie wysłuchany. Jana Nesslera skazano na karę śmierci. Jego apelację o ułaskawienie odrzucił sam gen. Świerczewski. Nessler został 11 lutego 1945 r. rozstrzelany. Miał 21 lat. Starszy od niego donosiciel, także żołnierz 2. Armii, zaczął wtedy swoją błyskotliwą karierę – przeszedł do służby w aparacie polityczno-propagandowym WP, ukończył tę służbę w stopniu majora w 1951 r. Nazywał się Zbigniew Safjan. Został pisarzem. Znany jest przede wszystkim jako autor scenariusza do najpopularniejszego serialu w historii TVP – „Stawki większej niż życie”.

Zakłamany, świetny serial o walce z prawdziwym wrogiem. Jakoś wciąż nikt w III RP nie chce przypomnieć prawdy o autorze tego serialu. Jest w niej zarazem jakaś część prawdy, tragicznej prawdy o tym Wojsku Polskim, które zaczęło swój szlak bojowy pod Lenino. Tylko cała prawda powinna tworzyć podstawę naszej zbiorowej pamięci. Musi być w niej miejsce dla godnej pamięci o bohaterstwie i wojennym trudzie tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego. Ale musi być prawda o postawie takich ludzi jak TW „Wolski”, jak autor „Stawki większej niż życie”, i takich jak wspomniany gen. Świerczewski, który miał na sumieniu setki odrzuconych próśb o ułaskawienie żołnierzy AK. Musi być też miejsce na prawdę o ofiarach – takich jak mieszkańcy wsi pod Augustowem, jak żołnierze WiN spod Hrubieszowa likwidowani przez „Wolskiego” i takich jak Jan Nessler. Zabity o świcie 11 lutego. To był, niestety, świt nowej władzy w Polsce. Nie był to świt tej wolnej, bezprzymiotnikowej Polski, o jaką chcieli walczyć i walczyli ci, którzy „spoza gór i rzek” szli ze Wschodu na spotkanie „grających wierzb, malowanych zbóż”. I tyle musimy chyba pamiętać.

http://niezalezna.pl/47063-od-lenino-do-berlina-ale-i-do-gib

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563300

Manipulacja historii – bitwa pod Lenino

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1563105

Zresztą my też ją mało znamy...bo jest fałszowana.Ciągle żyjemy w kłamstwie i oszustwie. Zamiast skakać sobie do oczu, spróbujmy wspólnie dojść do prawdy. Anders nie był bohaterem. Kaczorowski nigdy nie przekazał władzy Wałęsie. Anders, Arciszewski i Raczyński – Rada Trzech, to grupa agentów ,intrygantów grupy Berg

https://www.youtube.com/watch?v=9XrDDJOrMJk

 

https://www.youtube.com/watch?v=hiL2v51UTL8

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1563122

Pani Verito, staram się właśnie o tym pisać. Prawda zawsze była i jest fałszowana bo Historia jest niewygodna. Historię tworzą zwycięzcy i ustawiają pod swoje cele.
Niech Pani zobaczy, Pani Verito, jaką agresję na tm portalu wywołała obrona dobrego imienia Żołnierzy I AWP?
Plują na szczerych Polaków tylko dlatego, że to praktycznie była druga Armia polska bo pierwszą, zorganizowaną na terytorium Sowietów była armia gen.Andersa. Była "dobra" bo dostarczyła ponad 5000 wyszkolonych przez II RP żydów do opanowania Palestyny. Ten koszmar trwa do dziś.
Portalowym żydom to się bardzo nie podoba.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

M.I.Onuckina

#1563124

skoro w kółko obsesyjnie mieszacie żydami, to chyba powinno być dobrze, że gen. Anders wyprowadził Żydów do Palestyny a powinno być niedobrze, że wraz z sowietami i komunistyczną 1. AWP zainstalowano nam żydokomunę. jedni walczyli o wolną Polskę jako ochotnicy a drudzy byli zmuszeni walczyć o stalinizm, pomagając w instalacji żydokomuny. jest spora różnica, wolni walczyli o wolność a zniewoleni o zniewolenie. a dla was tylko obrona stalinizmu z rosją jest ważna, byle mącić żydami, stara sztuczka komunistów. o innych Żydów się nie martwcie, radziliśmy sobie i walczyliśmy wspólnie we Wrześniu, za to żydokomunę macie na tacy w instalowanym systemie sowieckim.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563147

Śp. płk Kukliński to BOHATER, gdyż wypowiedział wojnę czerwonej zarazie za cenę swojego życie i swojej Rodziny. Jeśli P. Kuklińskiego nazywasz zdrajcą, to z Twoją głowa jest nie tak jak powinno. Nie neguję nadziei bijących się o Polskę w I armii lwp, ale myślę że w końcu doszli do wniosku,że zostali wykorzystani i oszukani.Także że służyli oprawcom.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1563171

Oczywiście, że ten trep Kukliński był zdrajcą.
I on nie jest żadnej "świętej pamięci" tylko zwykły żul z CIA za pieniądze.
Stawianie temu gnojowi pomników i awansowanie na stopień generała jest jawną, żydowską intrygą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

M.I.Onuckina

#1563179

 Zwykły sowiecki żul za  Moskiewskie pieniądze.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563198

Fajny chłopak. To pan?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1563225

ze strony tej samej płci można leczyć. No...chyba ,że to następny kandydat na prezydenta Słupska.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1563231

Zbolszewizowni "historycy" w PRL-bis zajęli się niestety opracowywaniem informacji "historycznych" dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie ma tu ani słowa o tym, że zdrajca Berling został skazany na degrdcję oraz śmierć za dezercję z Wojska Polskiego.

 

Na jednej ze stron internetowych Muzeum Powstania Warszawskiego znajduje się informacja “29. Berlingowcy”. Jest to informacja o utworzonej na rozkaz komunistycznego zbrodniarza tow. Stalina sowieckiej formacji wojskowej nazwanej 1. Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, która miała udawać przed całym światem “Wojsko Polskie”.

 

Jednak to sowieckie, "ludowe" wojsko nigdy nie służyło Polsce — było bowiem wyłącznie sowietyzowanym “Ludowym Wojskiem Polskim”, którego podstawowymi zadaniami było pilnowanie porządku w sowieckiej kolonii zwanej PRL oraz przygotowywanie się do wspólnego udziału w zbrodniczym ataku czerwonej armii komunistycznych zbrodniarzy z Kremla na demokratyczny Zachód.

 

O tym, jakie były wyczyny sowieckich zbrodniarzy z NKWD oraz pomagających im zbrodniarzy w mundurach armii Berlinga świadczy raport płk. Władysława Liniarskiego ps. Mścisław, dowódcy Okręgu Białystok ZWZ/AK, sporządzony 25 marca 1945 roku — w którym “Mścisław” melduje Naczelnemu Wodzowi: "NKWD i Berlingowcy stosują niesłychany terror na ludności polskiej. Grabieże, mordy, gwałty. Dnia 7 marca spalono wieś Guty, powiat Ostrów Mazowiecka. Ludność wymordowana, kobiety i dzieci, żywcem wrzucane w ogień".

 

Natomiast, zacytowana poniżej informacja ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego o dowódcy tej sowieckiej jednostki — obywatelu Związku Sowieckiego i agencie NKWD, a więc zdrajcy Zygmuncie Berlingu służącym sowieckim najeźdźcom — jest wyłącznie przykładem tego, jak wygląda bolszewizacja informacji historycznych w PRL-bis.

 

Niestety, jak z tego wynika, zbolszewizowni “historycy” w PRL-bis zajęli się także opracowywaniem informacji “historycznych” dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie ma bowiem w tej informacji ani słowa o tym, że zdrajca Berling został zdegradowany oraz skazany na śmierć za dezercję z Wojska Polskiego.

 

 

http://blogmedia24.pl/node/59392

Andy-aandy, pon., 13/08/2012

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563297

Na zajętych przez Sowietów obszarach skupiła się śmietanka niedobitych polskich komunistów, w tym postacie tej miary, co Jakub Berman, Jan Turlejski, Wanda Wasilewska, Bolesław Bierut, Jerzy Borejsza, Paweł Finder, Jan Krasicki, Alfred Lampe, Hilary Minc, Marceli Nowotko, Włodzimierz Sokorski, Aleksander Zawadzki i mniej wówczas znani: Gomułka, Kliszko, Moczar – Wymieniam te nazwiska, bo one ”zajaśniały” potem w historii Polski haniebnym blaskiem.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563092

Ci, których pan wymienił to nie byli polscy żołnierze, bohaterowie, tylko internacjonalistyczna zgraja bolszewików, głównie pochodzenia żydowskiego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1563116

polecam sprawdzić nazwiska kadry 1.AWP, a chocby i samej 1.DP. sporo żydów i sporo awansowało w PRL.

nawet ten wasz Berling, zdrajca i dezerter, agent NKWD, za młodu wyznawał judaizm. wg Rosjan 1. Armia składała sie z Polaków oraz obywateli radzieckich, najczęściej polskiego pochodzenia. dla sowietów zresztą pojęcie narodu nie istnieje. jakoś wasz stalin nie mial nic przeciwko instalowaniu żydokomuny a to on rządził i on ponosi odpowiedzialność, wraz w Rosją zresztą. bohaterami byli ci, którzy sprzeciwili się nowej okupacji, reszta chciała przeżyć, mając na karku nkwd.

zdecydujcie się zresztą, czy stalinizm z komunimem wam sie podoba, bo wyjasnianie wszystkiego żydami powoduje sprzeczności. toż stalin zainstalował nam żydokomunę. jesli komuna zła, bo pochodzi od żydowskich bolszewików, to i berlingowcy źli. jesli komuna dobra, no to berlingowcy dobrzy tylko propagandowo, bo ci szeregowi nie marzyli o komunizmie. nie kochacie żydo-bolszewików a tacy dowodzili berlingowcami. jeśli prosty żołnierz dobry, to nie sowiet, bo na ich bagnetach przyszła żydokomuna.

tylko nie zgłupiejcie i nie zacznijcie chwalić niemieckich żołnierzy za walkę z komuną i żydami xD

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563148

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jest pan zwykłym żydowskim łajdakiem. I do tego idiotą.
Z tym co pan pisze to jest niemożliwością polemizować. Tacy jak pan powinni dostać bilet z Polski w jedną stronę, bez możliwości powrotu.
Obawiam się, że przyjdą czasy gdy Polacy będą was wycinać i wieszać na pierwszym napotkanym drzewie. Pan usilnie pracuje, żeby tak się stało.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

M.I.Onuckina

#1563165

Co się tak Spiryto plujesz - te yebaki i "panienki" to były Wasze matki i Wasi ojcowie

Wyrzekasz się matki ???

Wyrzekasz się nieznanego ojca ??

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563197

" to były Wasze matki i Wasi ojcowie

Wyrzekasz się matki ???

Wyrzekasz się nieznanego ojca ??"

Mój ojciec był znany, to był świetny lotnik.

Pan, jak widzę, jest zwykłym żydowskim gnojem podszywającym pod Polaka.
Nie wróżę panu długiej przyszłości bo takich jak pan będziemy wieszać. Na pierwszej napotkanej latarni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

M.I.Onuckina

#1563230

za sobą

za sobą

 

niech onuca

niżej się zgina

ma za sobą

członka Stalina!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1563088

ma za sobą  członka Stalina ???

w sobie ma tego członka - a konkretnie to w wlasnej d...ie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563093

... nie są winni.

Ale kadra oficerska pierwszej armii LWP złożona z sowieckich oficerów już tak.

Takim oficerem po trzy miesięcznym szkoleniu w Riazaniu, był towarzysz Jaruzelski.

A marszałkiem Polskim był towarzysz kacapski Rokosowski.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1563103

Rzeźnia pod Lenino

Polacy zostali wysłani na śmierć, aby odwrócić uwagę od prawdziwego ataku, który miał zostać przeprowadzony w innym miejscu. Zginęła jedna piąta oddziału i bitwa zakończyła się porażką. Mimo to w PRL bitwę pod Lenino przedstawiano jako pierwsze wielkie zwycięstwo żołnierzy Berlinga. Naprawdę nie było to ani, zwycięstwo, ani nawet walki nie toczyły się pod Lenino.
Skąd nazwa bitwy „pod Lenino”, skoro walki toczyły się o wsie Połzuchy i Trygubowo?
Nazwę przylepiono wyłącznie ze względów propagandowych. Brzmi niemal tak pięknie jak Stalingrad. Ta miejscowość znajdowała się już wtedy jednak po sowieckiej stronie frontu, nie toczyły się o nią żadne boje. Tyle tylko, że był tu mostek nad Miereją, którym przejechało na drugą stronę kilka czołgów, bo te, które usiłowały wcześniej przejechać przez rzeczkę, utknęły na jej bagnistych brzegach.

https://dorzeczy.pl/historia/39171/Rzeznia-pod-Lenino.html

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1563104

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jesteście zwykłymi, ordynarnymi bydlakami.
Kto was tu toleruje?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

M.I.Onuckina

#1563117

Pecunia non olet !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1563146

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pani Verito, niech mi Pani powie jak można tak się szmacić? Nawet za pieniądze to wstyd. Widać jednak, że portalowi żydzi typu "zawiedzony" czy "kontrik" nie mają takich skrupułów.
Oni by swoją Matkę na rzeź oddali, żeby tylko dostać michę.
Jesli na portalu, który mieni się "polskim" takie żydowskie gnidy mogą hasać do woli to co powiemy o życiu realnym?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

M.I.Onuckina

#1563167

kuriozalnym wyczynem "historyków" w PRL-bis jest to, że zgodnie z decyzją MON zbrodniarze z NKWD patronują 1. Pułkowi Specjalnemu Komandosów Wojska Polskiego

W PRL-bis istnieje stowarzyszenie zdrajców z sowieckiego LWP w PRL — kontynuujące komunistyczne tradycje zdradzania interesów Polski. Pewnie tylko dlatego jest ono nazwane Stowarzyszeniem Tradycji Ludowego Wojska Polskiego im. gen. Zygmunta Berlinga. Czyli jest to stowarzyszenie mające kontynuować zdradzieckie tradycje sowieckiego generała tow. Berlinga — skazanego na karę śmierci za dezercję z Wojska Polskiego...

Zarówno towarzysze spod znaku zdrajcy Berlinga, jak i towarzysze bolszewiccy historycy — nawet i PRL-bis jakoś nie mogą się pozbyć swojej miłości do stalinowskich, komunistycznych zbrodniarzy mordujących polskich patriotów. Bowiem, tylko tym można wytłumaczyć sytuację, że sowieccy zbrodniarze z NKWD do dzisiaj patronują 1. Pułkowi Specjalnemu Komandosów Wojska Polskiego. [sic!]

W skład tradycji jednostek Wojska Polskiego kustosz Muzeum Wojska Polskiego (MWP) niedawno zaliczył także tzw. Polski Samodzielny Batalion Specjalny (PSBS) — specjalny oddział utworzony przez NKWD w celu rozpoznawania oraz niszczenia polskiego podziemia niepodległościowego.

Żołnierze PSBS zrzucani byli za linią frontu z Niemcami, gdzie zajmowali się głównie rozpoznawaniem struktur polskiego podziemia. Od maja do września 1944 roku wysłano 12 grup wywiadowczych i dywersyjnych w łącznej sile 296 ludzi.

Powołany pod nadzorem obywatela sowieckiego i komunistycznego zbrodniarza Stanisława Radkiewicza — PSBS był zalążkiem wojskowych oddziałów Resortu Bezpieczeństwa Publicznego przy PKWN, czyli zalążkiem komunistycznych band mordujących polskich patriotów. Szkoleniem tego oddziału zajmowali się sowieccy specjaliści z NKWD, a niektórzy z nich objęli potem w tym sowieckim oddziale stanowiska dowódcze.

Ta sowiecka jednostka nie miała nic wspólnego z polskością, tak samo jak nie miała nic wspólnego z polskością zorganizowana przez NKWD i składająca się z agentów NKWD — stalinowska tzw. Polska Partia Robotnicza, która w imieniu Stalina nadzorowała mordowanie polskich patriotów oraz sowietyzowała Polskę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563296

"PEDAGOGIKA CHAMSTWA - KULTURA JAK U SZCZURA
michael-abakus"...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1563218

To z twojego CV...

"Z racji tego, że przez wiele lat zajmowałem się krytyką arystyczną, znam dość dobrze krajobraz współczesnej kultury"

Moje pytanie... Czy aby na pewno ?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1563221

a nie mówiłem?

 

a nie mówiłem

że się burzę

przeciw sowietom

i ich kulturze?!

 

PS To przepraszam, że o tym nie wspomniałem w swoim "CV"!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1563228