4 czerwca – Dzień Zdrady.

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

4 czerwca nazywany Świętem Wolności ???

Mamy się zbiorowo cieszyć, radować i być wdzięcznymi „Ojcom Wolności”. Dokładnie 4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu. Tak naprawdę wbrew lewicowo – libertyńskiej propagandzie było to zaakceptowanie zgniłego „kompromisu”, układanie się z bandytami i legitymizacja ich układów i powiązań. Ja więc na przykład nie mam się z czego cieszyć. Bo zamiast przeciąć komunistyczne wrzody trawiące organizm naszego kraju, zaczęto je pielęgnować. Stąd dziś w kraju taka a nie inna sytuacja. To prawda. Czołgi po ulicach nie jeżdzą, ale za to regularnie i systematycznie tracimy suwerenność we wszystkich dziedzinach na rzecz UE czy Rosji. Oczywiście najgłośniej i najchętniej o tej rocznicy wypowiada się środowisko Gazety Wyborczej. Jarosław Kurski grzmi: „Dziś wzniesiemy toast za wolność. Tak jak wznosiliśmy go po raz pierwszy cztery lata temu – na 20. rocznicę wyborów, które zakończyły epokę komunizmu.” i dalej: „A dziś nie obrzydzajmy sobie naszego zwycięstwa. Cieszmy się wolnością”.

Jakoś mniej chętnie mówi się o innej rocznicy, również przypadającej na dzisiejszy dzień. 4 czerwca 1992 roku. Dziś mija 26 lat, od obalenia przez postkomunistyczną mafię rządu Jana Olszewskiego, czyli po prostu od „Nocnej Zmiany”.

     

Bardzo wiele wydarzeń, do których doszło tamtego dnia wskazuje, że było to coś ekstraordynaryjnego .To był po prostu typowy przewrót rządowy, wynikający z wewnętrznych tarć w obozie solidarnościowym .Czyli żydokomuchy i agentura SB kontra Polacy.

Wiemy dobrze, że za tym wszystkim stał Lech Wałęsa, który niestety miał na sumieniu współpracę w połowie lat 70-tych, kiedy był Tajnym Współpracownikiem. Rzeczywiście na Lechu Wałęsie ciąży zarzut odwołania nie tylko rządu Jana Olszewskiego, ale również grania na stronę komunistyczną, wzmacniania tej „lewej nogi” na początku lat 90-tych 

 Uważam, że naród polski powinien mieć poczucie, że wśród tych, którzy nim rządzą, nie ma ludzi, którzy pomagali UB i SB utrzymywać Polaków w zniewoleniu. Uważam, że dawni współpracownicy komunistycznej policji politycznej mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa wolnej Polski – akcentował Jan Olszewski, premier RP w latach 1991-92.

Paniczny strach wzbudziła słynna lista Antoniego Macierewicza, która była wykazem osób zajmujących wysokie stanowiska, figurujących w archiwach służb specjalnych PRL jako tajni współpracownicy. Zapowiedziano otwarcie bezkompromisową lustrację i dekomunizację. No i gacie zrobiły się pełne. W oczy zajrzało widmo utraty ciepłych posadek, pożegnania się z przywilejami. Trzeba więc było „utrącić” niewygodnego premiera. Jak mówi sam Olszewski, w rozmowie z portalem niezależna.pl „Kwestie biznesowe i prywatyzacyjne to było to, co konsolidowało naszych przeciwników. Sprawa robienia interesów na majątku narodowym wydawała się rozstrzygająca w wypadku naszego rządu”. Dokładnie tak było. Strach obleciał „Bolka”, który bał się upadku swojej legendy i tego, że jego brudy wyjdą na jaw. Kolesiów miał po byku. Donald Tusk, Tomasz Lis, Waldemar „Charyzma” Pawlak i wielu wielu innych. Panika w ślepiach, tajne narady z udziałem właśnie m.in Tuska, Mazowieckiego, Wałęsy. Słowa, że „Wy nie wiecie jak daleko oni w tym wszystkim zaszli, dlatego trzeba ich…” i świadomość tego co robią: „Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt…”

           

I ta mafia, ta klika, dzierżyła pełnię władzy i wypinała obłudnie swoje zakłamane klaty i gęby w czasie obchodów różnych patriotycznych rocznic.. Ta medialna sitwa teraz usiłuje kreować opinię publiczną, ma czelność pouczać co jest dobre a co złe. Prawda jest taka, że 4 czerwca 1992 coś się na zawsze skończyło. Jak słyszymy we wstępie do filmu „Nocna Zmiana”: „przez trzy lata uformował się system gospodarki mafijnej, została przechwycona duża część majątku narodowego przez dawną nomenklaturę, nastąpiła degeneracja i upadek finansów publicznych, silna polaryzacja społeczeństwa…” i tak dalej i tak dalej.

Po dojściu do władzy Wałęsy, nagle w tajemniczych okolicznościach poginęły i uległy zniszczeniu dokumenty, akta i archiwa bezpieki… Pan Prezydent co to „płot przeskoczył” harcował ile się dało w archiwach. Tak, tylko że ta rocznica jest niewygodna. Pamięć o tym bandyckim czasie próbuje się wymazać z pamięci, mydląc oczy wydmuszką demokratycznych wyborów. A to właśnie rok 1992 oddaje to co dziś dzieje się w kraju a nie 1989.

 W ocenie Jarosława Kaczyńskiego, Jan Olszewski przeszedł do historii Polski jako pierwszy premier, który starał się ten stan w Polsce podważyć.

]]>https://parezja.pl/4-czerwca-dzien-zdrady/]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Lata mijają.

Ale wszyscy pamiętają!!!

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1565271

Kanalia Bolkiem zwana, puściła Polaków w skarpetkach, a miał złodziei puścić w skarpetkach.

Okrągłostołowy, Magdalenkowy,i nocnej zmiany kaPO Bolek i jego towarzysze, rozPOczeli zwijanie i niszczenie Polski.

Żaden z tych bydlaków nie siedzi, bo Juda zawetował ustawę o sądach, a Kaczyński ją przyklepał dla Judy.

I wszystko zostaje po staremu w rodzinie.

A kto znowu zrobiony w konia, wyborcy.

 

Vote up!
14
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1565275

.... … Stefan Bandera nie miał ze zbrodnią wołyńską nic wspólnego…
stwierdził, że nie powinno się mieszać sprawy Holokaustu i skrajnego nacjonalizmu ukraińskiego w jednej ustawie:…
Cytat z "Masoneria polska 2014" Stanisława Krajskiego (strona 206) "Inną ważną osobą, i to nie tylko w młodości, w życiu Kaczyńskich był Jan Olszewski, mason najwyższego wtajemniczenia (potem to bagatelizował i mówił, że tylko wykorzystywał masonerię "dla Polski" - człowiek, który zawsze publicznie powtarzał, że masoneria to nic złego, że to szlachetni ludzie, że tylko kościół robi jej złą markę, bo to "dla niego konkurencja" "

Jan Olszewski był przeciwny nowelizacji o IPN.
https://mowiejakjest.tv/polonia-jan-olszewski-ukrywal-prawdziwe-antypolskie-oblicze-przez-lata/
https://www.youtube.com/watch?v=d2bul-0qHdc

Vote up!
8
Vote down!
-4

Verita

#1565283

dodaj że :

tajny agent Kremla

tajny agent UB

tajny agent SB i WSI

tajny agent Ukraińskiego KGB

i na 100% żyd

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1565287

Musimy również zadbać aby następne pokolenia na wieki pamiętały...

Obalenie rządu Jana Olszewskiego 4 czerwca 1992 r. było zamachem na suwerenność Polski! Wtedy to był najprawdziwszy rząd, który ostatecznie rozliczyłby się przeszłością. Gdyby przetrwał, dzisiaj wyprzedzalibyśmy siebie samych o lata świetlne!

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565323

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1565288

zarówno w 1989 jak i 1992 roku odbyła się taka sama "maskirowka" wobec narodu - różowi i czerwoni dogadali się by nadal było jak było...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1565289

Zginął śmiercią męczeńską (z prostytutką Ukraińską) ,za kierownicą w mercedesie S-kl. za niemieckie łapówki

Vote up!
8
Vote down!
0
#1565298

Joziu? Jeżeli jest tak jak napisałeś to jakie wnioski bo:

-  2008 sala sejmowa nr 14 w budynku „G” wykorzystywana przez Komisję Spraw Zagranicznych została nazwana imieniem Bronisława Geremka.

PS

Jak przypomniał profesor Ryszard Bender w liście do red. Józefy Hennelowej z "Tygodnika Powszechnego", wystosowanym 20 lutego 1991 r.: Bronisław Geremek, będąc w partii, zanim "przejrzał", w Uniwersytecie Warszawskim i poza nim, pisał panegiryki o PRL i komunistycznym raju, wychwalał "chorążego pokoju" Józefa Wisarionowicza (...) (Cyt. za: "Gazeta Wyborcza", 7 marca 1991 r.).

 

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1565310

i pora to zmienic

Vote up!
5
Vote down!
0
#1565311

Popieram.

A co z nadanym Orderem Orła Białego?

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

casium

#1565312

ekshumacja ???

 żydów nie wolno ekshumować ;-)

Vote up!
5
Vote down!
0
#1565315

Szambo... Obrzydliwe.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1565299

4. 06. 1992:

"NOCNA ZMIANA" 4 CZERWCA 1992 TO KLASYCZNY ZAMACH STANU...W WYKONANIU WAŁĘSY, TUSKA, ROKITY, MAZOWIECKIEGO, GEREMKA, PAWLAKA, KOMOROWSKIEGO, KWAŚNIEWSKIEGO, MILLERA et consortes

 

TAK TO LECIAŁO:

Moczulski: „Właściwie tak tuśmy doszli do wniosku, że można nawet w tej chwili powołać nowego premiera na tak zwane porozumienie dżentelmeńskie, żeby na tydzień był premierem. W ciągu tygodnia uformujemy koalicję”.

Wałęsa: „Wy nie wiecie jak daleko oni zaszli, dlatego trzeba ich błyskawicznie. Natychmiast, dzisiaj!”

Pawlak: „Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt”.

Wałęsa: „Słuchajcie, bo jak [Pawlak] nie przejdzie, to jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Toż możemy się porozumieć, że później będziemy robić różne układanki jeszcze. Ale natychmiast trzeba zablokować tych ludzi, żeby nie przyszli do biura”.

Tusk: „Jeśli SLD nie skrewi, to [odwołanie rządu] przejdzie”. „Panowie, policzmy głosy: KPN, SLD, Mała koalicja”.

Moczulski: „Za odwołaniem tak, ale czy będzie głosował [SLD] za Pawlakiem w ogóle?”

Wałęsa: „Dzisiaj wysondowałem wszystkie możliwości, dziś nie przeciągniemy inaczej.”

Moczulski: „Podejmujemy męską decyzję: Pawlak i koniec.”

Wałęsa: „Dzisiaj, natychmiast, dzisiaj. Ja jutro nie mogę ich wpuścić do biura”.

 

Przemówienie Premiera Jana Olszewskiego w Sejmie 4 czerwca 1992 r., w nocy:

„Ja chciałbym stąd wyjść tylko z jednym osiągnięciem. I jak do tej chwili mam przekonanie, że z nim wychodzę. Chciałbym mianowicie, wtedy kiedy ten gmach opuszczę, (...), że wtedy kiedy się to wreszcie skończy –

będę mógł wyjść na ulice tego miasta, wyjść i popatrzeć ludziom w oczy.

I tego wam - Panie Posłanki i Panowie Posłowie życzę po tym głosowaniu”.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1565330

Nocna Zmiana czyli zamach stanu czerwonych skurwysynów.Te niektóre zdradzieckie ryje są w polityce do dziś i nawet aspirują do Urzędu Prezydenta RP.

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565339

Nocna Zmiana czyli zamach stanu czerwonych skurwysynów.Te niektóre zdradzieckie ryje są w polityce do dziś i nawet aspirują do Urzędu Prezydenta RP.

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565340

Legendarny "Układ" (istniejący do dzisiaj) zaczął się tworzyć w połowie lat 80 (kiedy UB do biznesu powołało cwanych Chłopców-późniejszych miliarderów)  89 & 92 to już tylko pokłosie czyli Targowica i Grupa Trzymająca Władzę...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1565368

......niezwykle smutna data początku III RP Pomrocznej, trwającej 26 długich, strasznych lat! Ta druga data 4 czerwca 1992 r. gdy obalono rząd Premiera Jana Olszewskiego jest tylko kolejnym krokiem na mapie naszego zniewolenia od wielkich tego świata z wypchanymi portfelami. Niestety nie obyło się to wszystko, bez znacznej pomocy rodaków, spod znaku SLD, UP, UD-UW-PO, PSL, Palikotów i wielu innych. Pragnę także nadmienić, iż bohater tamtych dni Premier Jan Olszweski nie odejmując mu tamtych, wszystkich honorów, zbłaźnił się ogromnie, gdy strarał się wybielać jednego z największych zbrodniarzy wszechczasów, czyli Stepana Banderę. Pozdrawiam Zawiedziony

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1565364

Najbardziej parszywy dzień III RP to 4 czerwca 1992 roku gdy postkomuna, agenci SB, i donosiciele i zdrajcy ponownie ukradli nam wolną Polskę i zastąpili ją PRL bis.

I ta wystraszona morda tej kukły Pawlaka.

Obrzydliwość.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1565367

Czy ekipa kaczora, wsadziła któregoś bandytę z tamtych czasów do wora???

Teraz widzicie niewierne Tomasze, po co rezydent Juda wetował o sądach, a Kaczyński to przyklepał.

Swój swojego nie kąsa.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1565374

A ja Marku uważam , że J. K. jest najlepszym strategiem i taktykiem, a błędów nie popełnia tylko ten , kto nic nie robi i nie mam cienia watpliwości po której jest stronie,

bo to WIELKI PATRIOTA i kocha Polskę

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1565378

A ja Marku uważam , że J. K. jest najlepszym strategiem i taktykiem, a błędów nie popełnia tylko ten , kto nic nie robi i nie mam cienia watpliwości po której jest stronie,

bo to WIELKI PATRIOTA i kocha Polskę

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1565379

Jako Suweren mamy pełne prawo wytykać rządzącym ich błędy i porażki . Patrzmy więc na ręce politykom i rządowi i bijmy na alarm gdy błądzą .

Na tym polega DEMOKRACJA .

 

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1565380

to święto kuronia, michnika i innej komunistycznej "opozycji". dawnej władzy też się krzywda nie stała.

Vote up!
4
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1565454

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1565528