Konwencja i sporo pytań...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Drugi dzień konwencji Prawa i Sprawiedliwości pokazał przepaść dzielącą tę partię od PO-sitwy. Jak słusznie zauważył pan Legutko, PO przez osiem lat nie stworzyła nawet jednostronicowej ramy programu rządzenia Polską. Zastąpiła go codziennym kłamstwem, picem, korupcją, nepotyzmem i złodziejstwem. Przychylne me(n)dia i "wymiar sprawiedliwości" zapewniały PO-mafii bezkarność. No to hulali po polu i pili...wcale nie kakao. Dziś Beata Szydło nakreśliła pomysł na sprawowanie władzy, dość precyzyjnie niszcząc narrację PO-szustów o "kiełbasie wyborczej" i gigantycznych kosztach reform proponowanych przez opozycję. Od poniedziałku polskojęzyczna żydowska gazeta a za nią "europejskie" me(n)dia podniosą wrzask na pomysł  nałożenia podatków na banki i markety. Wypada tylko ubolewać, że tak późno polskie władze zaczną odbudowywać swój suwerenny i wolny status. Z jednej strony mamy więc poukładany logicznie ciąg przyszłych działań, są ludzie, którzy chcą za ich realizację odpowiadać, jest entuzjazm Zmiany i odtwarzania fundamnetów normalnego państwa. Do tego prezydent- elekt Andrzej Duda zdaje się dawać gwarancję wspierania koniecznych, choć czasem niepopularnych w UE reform. Z drugiej strony mamy chaos, bałagan w przekazie "obywatelskiej sitwy", ludzi pogubionych i po prostu niekompetentnych.Nazywanie przez panią premierę Kopacz-kę konwencji PiS "trzydniowym greckim weselem" przejdzie do annałów absurdu politycznego w świecie. Nie oceniam intelektu Kłamacz-ki, to widać od razu, ale na Boga, skąd ona wzięła ludzi, którzy jej takie teksty podpowiadają i piszą? Obrzydliwy grubas Kamiński, sewrski wzorzec braku zasad i godności, wymyślił straszenie "Grecją" jako antidotum na rosnącą różnicę w poparciu dla obu partii. Rzeczywiście trzeba mieć nieuleczalną lemingozę by uwierzyć, że PO-sitwa, która w ciągu ośmiu lat wpędziała kraj w bilionowy dług, zadłużyła każdego żyjącego Polaka i przyszłe pokolenia ogromnie, teraz coś ugra przestrzegając przed rozrzutnością opozycji. Kolesie typu Michała Kamińskiego, Giertycha, Marcinkiewicza, Zdradka występujący na ekranie ogłupiacza skuteczniej niż propaganda PiS-u odbierają "koalicji" PO-PSL resztki wsparcia i powagi.

 Mnie natomiast poza falą upałów martwi kilka kwestii. Dekompozycja "projektu Kukiz", coraz bardziej widoczna, spowodowała, że PO-sitwa ma w ostatnim sondażu 27% poparcia. To daje głównym geszefciarzom- vide Miro, HGW, Sławku Nowak itd-  bezkarność przez cztery lata, bo dostaną się do sejmu i przetrwają. Jeżeli "Ruch" Kukiza padnie i doczołga się z mniej niż 10%-wym poparciem do października, to kto jeszcze wejdzie do Sejmu? PIS wygra, ale z większościa wykluczającą samodzielne rządzenie. A poza tym - sami swoi - PO, PSL ( oni wejdą z 7-8% - mają sejmiki po "cudzie" z listopada ub. roku), być moze SLD.Projekt międzynarodowych grandziarzy finansowych, firmowany twarzą przedstawiciela rumuńskiej mniejszości zdycha, lewica poza SLD to plankton - "biało-czerwony", "zielony" czy tęczowy. Na szczęście zdechł "projekt Palikot". Na prawicy raczej progu nie osiągnie KORWiN, nie mówiąc o Ruchu Narodowym czy Nowej Prawicy. Oby więc nie stało się tak, że Zmiana da w eefekcie "koalicję" wszystkich przeciw PiS. A może "projekt Kukiz" miał własnie taki cel ? Skanalizowanie buntu młodych i rozpad w momencie gdy nie ma już czasu na stworzenie niczego innego i autentycznie antysystemowego???

Jutro Grecy powiedzą "nie" banksterom i lewackim biurokratom z Brukseli. Eurostrefa zacznie się sypać...Dodając do tego eskalację wojny na Ukrainie gorąco będzie nie tylko w słonecznych promieniach. Dzwonkiem alarmowym może być to o czym me(n)dia nie mówią. Świetnie pokazała to Pani "Elig" w ostatnim tekście polecam.. Jeżeli rzeczywiście w Polsce jest obecnie kilkanaście tysięcy amaerykańskich żołnierzy, to oni są tu w określonym celu! Niekoniecznie tożsamym ze zdaniem Polaków i narodową racją stanu. Przyjmowanie z honorami izraelskich szpiegów Gąsiorowskiego i Bagsika, autorów megaprzekrętu "afery ART-B" ale i udanej dla Izrerala operacji "Most" z lat 1990-92, bez żadnych, nawet słownych, uwag "władz" III RP, również jest sygnałem. Oczywiście żaden z poważnych przywódców państw nie poinformuje Kopacz-ki, jeżdżacej pociągami i łażacej po plaży, o tym co dziać się może także na polskim terytorium.Ciekawe jakie zdanie ma w tych kwestiach Jarosław Kaczyński...?

 I na koniec coś śmiesznego. Zawsze w filmach najweselej robi się widzowi gdy jeden oszust ogra (matacząć oczywiście) innych, nawet niedawnych kolesi. Dziś były już na szczęście płemieł Tusk, robiący obecnie za niemieckiego lokaja w UE, powiedział - "Jeśli by doszło do zmiany władzy w Polsce to w sprawach europejskich nie będzie to jakaś rewolucja". Zdanie to dedykuję chciwej, antypolskiej sitwie z PO, bo pokazuje najlepiej czym jest "partia" do której należą. Facet co do niedawna straszył, że gdy PiS wygra, będziemy mieć nad Wisła drugi Teheran, albo Grecję, ewentualnie dzieci nie pójdą 1 września do szkoły -teraz bez mrugnięcia okiem olewa niedawnych "towarzyszy geszeftu" i mając gwarancję bezkarności ...kieruje ich w stronę śmietnika. Za prawdę - na nic innego nie zasłużyliście pani premiero i "obywatelska" Platformo...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)

Komentarze

siegajace co najmniej 50 mld zl.

Na co drugim portalu internetowym mozna przeczytac, ze od kilku miesiecy znacznie wzrosl poziom wyludzania VAT-u (nienaleznego zwrotu podatku)- fachowcy oceniaja, ze wyludzenia moga siegnac 20-30 mld w tym roku .

Robi sie to na zasadzie "karuzeli" - szczegoly kazdy znajdzie bez problemu w iternecie.

Drugi sposob wyludzania to tzw. optymalizacja podatkowa - czyli unikanie placenia podatku CIT w Polsce - znaczace jest, ze zagraniczne koncerny w Polsce zwiekszaja obroty a zmniejszaja platnosc podatku dochodowego... po prostu ich dzialanosc w Polsce przynosi powiekszajace sie straty...

Tylko te dwa sposoby (stosowane nie przez drobnych przedsiebiorcow - ale przez wielkie koncerny) uszczupla budzet o co najmniej 50 mld zl.

Tylko pani Premier nie ma czasu sie tym zajac - jezdzac pociagami i sprawdzajac, czy kotlety dobrze pachna...

Te w Warsie - moze i pachna - ale caly rzad troche juz traci nieswiezo... do jesieni pewnie zacznie cuchnac... ale przeciez pecunia not olet... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1486801

Witam! Wielka chwala konwencji PISu,ze wreszcie poruszono opodatkowanie bankow i marketow! Oj bedzie wrzask bangsterow Europy! Mysle ,ze dobrym posunieciem byloby natychmiastowe umieszczenie stacji tv Republika na multipleksie,aby prawda zawitala pod strzechy calego spoleczenstwa Polskiego! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1486811

Powinien miec ze wzgledu na obecnosc w Polsce szwadronu smierci. Ludzie znikaja, sa zamordowani lub popelniaja samobojstwa. Trzeba uwazac.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casey

#1486814

Witaj

 

Zastanawiam się, dlaczego ludzie są tak delikatni (a może tylko tchórzliwi), że boją się mowić otwarcie, jak to powiedział redaktor Marek Król, że Ewa Kopacz jest po prostu głupia.

Nie trzeba wówczas przeróżnych, opisowych eufemizmów.

Głupia kobieta i tyle.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1486820

Co sie Pan Panie Szanowny dziwisz!? Osiem lat dzialan tej osmiornicy uspilo narod,ktory dotej pory dzialal zachowawczo! Jakos to bedzie! Jednak po wyborze Pana A. Dudy i tasmach nastapilo przebudzenie! Tak jakos jako narod to mamy! Teraz narod nie odpusci! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1486873