Porozumienie Prawicy czy PO-rozumienie Gowina...?

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dziś wicepremier Gowin zaprezentował swą nową partię. Nazwano ją mało fortunnie - "Porozumienie" (czytaj - PO-rozumienie), będzie to ratunek dla odstrzelonych kukizowców, "nowośmiesznych" "zielonej zarazy" no i PO-szustów pewnie także. Oświadczenie, że będą w tej partii samorządowcy oznacza, że ludzie z nadania albo przez lata związani z lokalnymi PO-mafiami znaleźli dla siebie tratwę. Ciekawe czy wsiądą na nią np. "bezpartyjni samorządowcy" z sejmiku dolnośląskiego? Dla Gowina była to ucieczka do przodu, czuł oddech Pana Prezesa, gotowego szybko uzupełnić klub poselski PiS i teleportować poza niego gowinowe dziewięć sejmowych szabel. Dlatego trwa gorączkowe "dobieranie" do "Porozumienia" a to Gryglas od Ryśka, a to republikanka Błeńska, a to "zielony" senator  - nomen omen - Zając. Gowin liczy, że nowe ugrupowanie stanie się drugą siłą w Zjednoczonej Prawicy i osiągnie znaczący wynik w wyborach samorządowych w przyszłym roku. Poza tym kilkanaście osób w Sejmie to juz stabilizacja raczej pewna. PO-kolesie z tylnych ław PO-mafii już szeroko uśmiechają się do byłego ministra w rządzie Tuska...

Coraz bardziej martwi mnie pat w rozmowach o ustawach reformujących sądownictwo. Bierność i brak elastyczności urzędników pana prezydenta nie rokuje dobrze. Po ostatnich wybrykach KRS i wyrokach niektórych przedstawicieli "nadzwyczajnej kasty" czuć już dobrze gnilny zapach tego towarzystwa. Z tymi ludźmi nie można się dogadywać, nie można nawet pomyśleć by się na nich opierać w politycznych kalkulacjach - panie prezydencie! Nadchodzi czas odkrycia kart - jeżeli pan prezydent Duda nadal będzie trwał w gorączce weta (minęło właśnie sto dni) to utraci szanse na reelekcję a pod znakiem zapytania staną kolejne sprawy - np. paląca już potrzeba znowelizowania ordynacji wyborczej do samorządów. Czas na odważne decyzje...dwa są "miękkie podbrzusza" rządzącej koalicji - właśnie reforma sądów i sprawa stosunków z Ukrainą. Tam odradza się kult Bandery a my w zamian -  przyjmujemy do kraju setki tysięcy Ukraińców na preferencyjnych warunkach...a co z tysiącami naszych rodaków na wschodzie Szanowni Państwo...?

I na koniec - Gregor (moim zdaniem to najwybitniejszy "kret" pana prezesa) zaprezentował "nowego" kandydata PO-mafii na prezydenta stolicy. Został nim jeden z najbliższych od lat doradców HGW - Trzaskowski. Tym "nowym otwarciem" Gregor załatwił od razu kilka spraw - rozwalił jedność "totalnych", zasiał wśród nich "totalną" nieufność, no i spalił Trzaskowskiego. Bo kto wystawia kandydata rok przed wyborami robionymi według nieznanej ordynacji ?! Jasne, u siebie Gregor wyeliminował jednego z konkurentów do władzy. Podobnie jak wcześniej Borysa, mianując go szefem "od zadym" ulicznych w kraju. Ale i tak jedności klubu parlamentarnego nie uratuje. Sondaże pokazują, że w wyborach szanse mają osoby z "jedynek" i "dwójek" list kandydatów. A co z resztą? Dobrze, że powstało "Porozumienie"...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

PO

-rozum

-mienie

 

Centrum :-))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1551786

w parlamencie - poty konieczne sa rozmowy z innymi partiami i samorzadowcami, bo to jedyna mozliwosc sprawowania wladzy i utrzymania jej w przyszlosci. Wielu komentatorow na lamach tego portalu jawi sie jako nieprzejednani wrogowie wszystkich, ktorzy slepo nie popieraja PiS-u i Kaczynskiego... ale przeciez ani PiS ani Kaczynski nie maja monopolu na wladze, nie sa tez bezbledni (choc to "niebo" w porownaniu do "ziemi" poprzedniej ekipy rzadzacej ).

Tak wiec poki co - zamiast wybrzydzac i oskarzac potencjalnych sojusznikow - zajmijmy sie moze sprawami, ktore nalezy szybko zalatwic i ktore sa mozliwe do zalatwienia - dla dobra Polakow (wszystkich - nie tylko tych nalezacych do PiS-u).

Takich spraw jest multum... nie zapominajmy tez, ze rzadzenie nie powinno polegac na produkowaniu dziesiatek tysiecy stron ustaw i rozporzadzen (kto jest w stanie ogarnac je wszystkie????), ale na tworzeniu prawa "prostego" w obsludze i nie narzucajace obywatelom niepotrzebnych obciazen i ograniczen.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1551791

Ja wiem jedno, gdy powstaje nowa partia - oslabia ona  inne partie. Tu nasuwa sie pytanie czy nie oslabi PIS-u ?

Temat Andrzeja Dudy drazni mnie po trosze. Prezydent powinien byc Prezydentem wszystkich Polakow, dlatego uwazam, ze jego postepowanie jest zasadne. Oczywiscie nie mysle tu o SB-cji  i im podobmych. Bardziej chodzi mi o tych z drugiej strony, nieswiadomych, ze sa po niewlasciwej stronie. Oni odczuwaja to jako troske Prezydenta o wszystkich rodakow. Poczekajmy jeszcze troche. Caly czas mam nadzieje, ze to wszystko sie dzieje za przyzwoleniem Prezesa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1551801

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1551810

albowiem porównywanie panowania popłuczyn po uniach demokratycznych królujących przez ostatnie dziesięciolecia z dwuletnim PIS-em, co by nie mówić jest (naciągane, nieprawdziwe, nieeleganckie, kłamliwe - niepotrzebne skreślić). Oczywiście wszystko można obśmiać i ob....ać to najłatwiej. Rozumie, iż według Ciebie obie partie to tylko dwie strony tej samej monety. Jeśli nie widzisz różnicy, to trudno, już jej nie wypatrzysz, natomiast pozwól innym w coś wreszcie uwierzyć. Uwierzyć, że wreszcie mamy ekipę, która może robi to niezbyt szybko, może niezbyt skutecznie, ale bierze za gardło wszelkiej maści złodziei. Tego przez minione 72 lata nie było.

Ci ludzie kierują Polską dopiero 2 lata. Poczekajmy.

I na koniec zapytam: co by było gdyby broń Boże lansowani przez Ciebie narodowcy dostali się do władzy. Kto? Wymień skład tej władzy? Skoro masz takie bezgraniczne zaufanie, to oświeć mnie, czy zlikwidują zadłużenie naszego kraju, gdy odsetki od długu wynoszą ca 30% dochodu krajowego, czy spowodują, że rozkradzione miliardy wrócą do Polski, czy zrównane z ziemia zakłady pracy zaczną pracować, czy zdemoralizowana część społeczeństwa będzie pchała ten wózek do przodu ? Jesteś pewna ?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1551813

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kto kogo bierze za gardło? Siedzi ktoś? Uwierzyć? Wierzcie w co chcecie...ja tylko przypominam co jest i co nie chcecie zobaczyć. Macie ekipę, która robi coś niezbyt szybko? Tylko w ubiegłym roku zabito 1086 dzieci w wyniku aborcji..bo nie śpieszy się im z uchwaleniem ustawy? Wolne żarty. Krew tych niewinnych spływa nie tylko na tych co nie uchwalili...ale również na tych co ich popierają. To nie jest obśmiewanie...to są fakty.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1551816

Zamiast wytaczać kolejne działa (skądinąd słuszne, ale daj czas, weź na wstrzymanie) odpowiedz na pytania.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1551890

To liczenie szabel, kiepsko wychodzi realnie licząc, natomiast medialnie wszyscy są zadowoleni. Ciekawe, czy wódz od "Porozumienie" weźmie się wreszcie za rozbijanie betonu w szkolnictwie wyższym, czy przeciwnie postanowi brylować w mediach, a czerwona kadra na uniwersytetach jak była tak pozostanie wszechmocna.

Zgadzam się z Yagonem, iż słabą stroną ( w istocie nie do obrony) jest kwestia: wielbienia UPA-a na Ukrainie. Aż dziw bierze, że Grzesio nie korzysta z tej szansy, że nie przypiął się do tematu i nie kopie PIS-u w UPA(ę). Może ma zakazane?

Sam nie wiem co myśleć, gdy patrzę co z naszym rządem wyprawia rząd, i jacyś tam ukraińscy politykierzy od siódmych boleści. Zgroza.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1551806

...ale ulotka za długa. Jeżeli Polska przejmie system finansowy i zlikwiduje lichwę i podatki to pieniądze się znajdą na wszystko. Nawet na 1000+....Ale jak tego dokonać gdy więlszości Polaków obojętne jest czy ppd pruskim, ruskim czy amerykańskim.... byle ciepła woda w kranie. Orbanowi się to częściowo udało...Kannedyemu - nie..Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1551836

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1551873

ponownie z nami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1551880

porozumienie ? kogo z kim ?
To co wymyślił Gowin z odpadami i uciekinierami politycznymi z innych partii to osłabienie PiSu i w najbliższej przyszłości będzie prowadziło do osłabienia prawicy albo nawet do upadku rządu.
Nie obawiajmy się o POpieprzencow , Nowoczesnej która wprowadziła bezpardonowa walkę przeciwko PiS owi i rządowi , to organizacja kapuśi , zdrajców i oszołomów .
To co zrobił Gowin jest niebezpieczne i zagrozi dalszemu radowi PiS u oraz reforma jakie chce wprowadzić rząd p. premier Szydło .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1552033