Gregor wsparł Dobrą Zmianę i ideę "taniego państwa"...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dwa genialne ruchy Pana Prezesa Kaczyńskiego jeszcze raz udowodniły przepaść dzielącą go od liderów "totalnych" oraz...Zjednoczonej Prawicy. Najpierw zdecydowanie przeciął dalszy rozwój akcji PO-szustów pod nazwą - "konwój wstydu". Nakazał ministrom oddanie otrzymanych "nagród" i to na szczytne działania Caritasu. Zmielił w ten sposób narrację "totalnych" i zostawił ich z fakturami w ręku za setki zakupionych i niepotrzebnych już bannerów i plakatów. Po drugie zamknął sprawę tzw. "ustawy degradacyjnej" ogłaszając, że PiS nie zajmie się wetem pana prezydenta wobec tego projektu.Do tego pomysł obniżenia uposażeń samorządowych "baronów" z wielkich miast i sejmików (poza parlamentarzystami i szefami spółek skarbu państwa) uderzył w samych pomysłodawców akcji "zawstydzania" PiS...chcieliście "taniego państwa" - no to proszę...

Od razu jednak rodzą się wątpliwości. Pan premier Morawiecki wcześniej już wzywał swoich ministrów do zwrócenia wielotysięcznych "nagród" - widocznie nieskutecznie. Jeden oddał, inny nie, jeszcze inny obiecał oddać później - mało spójny i czytelny był ten przekaz.Pokazuje on, że w rządzie nadal istnieją "udzielne księstwa", a pan premier ogłoszony silnym technokratą, jakoś oddala się od tego wizerunku. Pomijam całkowitą nieudolność pani rzecznik rządu i podobnie mało sprawną panią rzecznik PiS - nie tylko w tej kwestii. Znów nieczytelnie zachował się pan prezydent Duda- w sprawie zwrotu "nagród" - zostawił swoim ministrom wolną rękę...po co ?

W kwestii tzw. "ustawy degradacyjnej" wrócił cień weta prezydenckiego wobec ustaw sądowych. Podobnie jak wtedy, nie rozumiem dlaczego w trakcie procedowania projektu nie było stałego kontaktu parlamentu z kancelarią pana prezydenta ? Bo gdyby był, bez wzajemnego "ogrywania się", to potem nie byłoby publicznych wzajemnych oskarżeń i przerzucania się odpowiedzialnością za weto.To działania zupełnie niezrozumiałe dla elektoratu Dobrej Zmiany, co szybko przełożyło się na wyniki sondaży...

I na koniec - jeżeli za "stałymi nagrodami", wypłacanymi ministrom rządu pani premier Szydło comiesięcznie, stała pani Kempa - to co ona robi jeszcze w rządzie pana premiera Morawieckiego? I jak jej działanie ma się do idei Dobrej Zmiany? Czyli co - znowu pic dla naiwnych...? Gratuluję też szefowi "gabinetu cieci" PO-mafii Gregorowi, który przy intelektualnym wsparciu Neumanna, Grupińskiego, Halickiego, Kierwińskiego i paniulki - nomen omen - Leszczyny, wydał z budżetu PO-sitwy grube pieniądze na billbordy i plakaty antypisowskie, by w efekcie pomóc obniżyć pensje swym parlamentarnym i samorządowym kolesiom - tak trzymaj Gregor...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

kiedy nastąpi głosowanie nad ustawą obniżającą min. pobory posłów!

Vote up!
5
Vote down!
0

mika54

#1561577

a kto z potrzeby serca dla Ojczyzny ratowania.

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1561630

PAD znowu zablokuje! Taka zabawa w ciuciubabke!

Vote up!
1
Vote down!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1561718

Kto za marne wynagrodzenie będzie pracował dla Dobrej Zmiany? Po rozpętanej histerii nagrodowej, jakoś zapomnieliśmy zapytać się czy te nagrody były przyznane zgodne z kodeksem pracy i regulaminem zakładowym? Czy też jest tak jak twierdzi totalna histeryczna opozycja pieniądze zostały ukradzione? Inna sprawa, że tam gdzie dzieli się pieniążki zawsze znajdzie się kilku zawistnych, którzy potrafią wywołać koszmarną awanturę! Doświadczyłem tego przyznając, wspólnie z komisją 13nastkę, która dla mnie zakończyła się długotrwałym pobytem w szpitalu. Tak potraktowali mnie pracownicy! Koszmar. Uważam, że wynagrodzenia ministrów i pozostałych pracowników ministerstw powinny być godziwe, aby nie kusiło ich dorabianie bądź podatność na korupcję.

A co do decyzji prezesa rozegrał totalnych i PADa po mistrzowsku, „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić” jak powiedział klasyk Józef Piłsudski.

Vote up!
5
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1561588

J.Kaczynski rozegral ta mala afere dosyc dobrze, ale  z pewnoscia nie po mistrzowsku. Mimo, ze sprzyjam PIS.owi, od razu postawilam sobie pytanie;" dlaczego maja zwrocic  te nagrody do Caritasu, a nie do miejsca z ktorego zostaly odprowadzone, czyli do kasy panstwowej?"

Nie jestesmy az takim bogatym krajem, zeby robic prezenty na prawo i lewo.  Wedlug mnie bylo to zachowanie polityczne a nie ekonomiczne.

Ja chce przede wszystkim dobra Polski, a nie utarczek politycznych.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

Gosia

#1561960

No tak działa socjalizm...

Caritas za granicą naszego kraju posiada nawet hotele...o taka fajna to firma...uczniowie z puszkami zbierają datki - jałmużnę,  a oni mają hotele...

Przecież najlepszy interes to fundacje, albo właśnie caritas i krzyżowcy... " na zdrowie" zawsze dobrze dać pieniądze : -)))) szczególnie nie swoje :-)))

 

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1561970