Elyta III RP czyli ludzie wykształceni ponad swoją inteligencję...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Przyjechała "wenecka komisja". Rzecz jasna europejska, nowoczesna i bezstronna. Przyjechała bo nadal jest zaniepokojona. Pewnie dlatego gros cennego czasu "wenecjanie" poświęca spotkaniu z właściwymi "sędziami" TK i SN z tow. Rzeplińskim i tow. Gersdorf na czele. Do tego by wyrobić sobie "niezależną" opinię spotkają się z tęczowym RPO. By nie wyglądało0 to na zupełną "ustawkę" odwiedza także Sejm, Senat a nawet KPRM. Po piętniaście minut na każde z tych miejsc. za to dla "sędziów" mają czasu - skolko godno. Pogadają, pojedzą dobrze, pośpią i pojadą. Potem wydadzą "Miażdżącą" PiS opinię. Polacy już nie chca sluchac o tych "najazdach europejczyków", wspierających zdychającą "totalną" opozycję. Najlepiej znaczenie tej wizyty "weneckich" oddał dziś w Sejmie Ryszard Terlecki, mówiąc,że to raczej " wizyta krajoznawcza".A w Polsce jest co zwiedzać...

Błysnęła wrodzona inteligencją euroPOslanka Pitera, specjalistka od walki z korupcją wśród...dorszy. Od 2011 roku ciąży na niej prawomocny wyrok przeproszenia koordynatora służb Mariusza Kamińskiego i wpłacenia 15 tysięcy zlotych na rzecz Fundacji "Pamiętamy". I co? Ano nic. Pitera nie ma sobie nic do zarzucenia. Pytana czy wykonała wyrok odpowiada jak przystało na przedstawicielke łżę-elyty III RP - "Chyba nie. Liczę, że zostanę ułaskawiona.(...) Wie pan jak patrzę na to co wyrabia PiS w tej chwili z sądami to myślę sobie, że ja nie wykonałam wyroków sądów ale to jest niczym przy tym co robi PiS". Tego nie da się komentować. Osoba wybrana przez Polaków do reprezentowania Polski w PE z pełną pogardą kpi sobie z równości wobec prawa. Wierzę, że ta osoba nigdy już nie będzie nigdzie Polski reprezentować.

Pogarda, buta, kłamstwo to sztandary PO-sitwy i skumplowanych z nią elyt III RP. Gdy tylko na chwilę zasłony me(n)dialne rozsuwają się przez polska widownią to zamiast "autorytetów" "POlityków" czy "ekspertów" widzimy geszefciarzy, oszustów, ciemniaków. To w takich momentach okazuje się, że Kwasniewski prawie skończył studia, "nowośmieszny" były dyrektor teatru we Wrocławiu prawie ma dyplom z kulturoznawstwa, a "profesorowie" Stępień czy Środa są prawie profesorami a w rzeczywistości magistrami. Prawnicy, aktorzy, pisarze, "tfurcy" czyli lizusy każdej władzy od 1945 roku nie chcą zrozumieć, że w Polsce wszyscy musza podlegać tym samym prawom i trzeba miec takie same obowiązki, a elita są nie ci, których wybierze władza i obcy mocodawcy ale Polacy po prostu.Państwo z dykty czyli III RP doprowadziła do całkowitego odwrócenia pojęć, wyhodowania elyty mądrzącej się i żyjącej na wysokim poziomie, ale za nic nie odpowiadającej. Czas to wreszcie zmienić - postawic Polskę z powrotem z głowy na nogi...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

Kiedy psychopaci zdobywają władzę i dobrobyt — a więc stają się patokracją — stają się skłonni do uznania siebie za kryterium normalności, a tym samym ludzi normalnych za wadliwych

W pisanej przez niego trzykrotnie[i] książce “Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych” — psycholog Andrzej Łobaczewski pisze:

W każdym kraju świata osobnicy psychopatyczni i część innych dewiantów tworzą ponerogennie aktywną siatkę porozumień, po części wyobcowaną z więzi społecznej normalnych ludzi. Wydaje się także, że pewna inspiracyjna rola psychopatii właściwej w tej siatce jest zjawiskiem powszechnym. W poczuciu swojej odmienności zdobywają oni specyficzne doświadczenie życiowe i odkrywają swoje odmienne sposoby działania i walki o byt. Ich świat pozostaje zawsze podzielony na “my i oni”, na ich światek o swoistych prawach i obyczajach i tamten świat im obcy, który ma swoje przemądrzałe idee i obyczaje, wedle których oni bywają moralnie potępiani.

Ich poczucie honoru, szczególnie tych inspiratorów, nakazuje im oszukiwać i wyszydzać tamten świat ludzki, obiecać, zapewnić, podpisać, a niczego nie dotrzymać, jest postępowaniem właściwym.

Przecież “tamci” są komicznie naiwni. Uczą się także i tego, jak ich osobowości mogą wpływać traumatyzująco na ludzi normalnych i wyzyskiwania tego jako środka terroru użytecznego dla osiągania swoich celów. Ten podział na dwa światy jest trwały i nie znika nawet wtedy, kiedy udało się im zrealizować ich marzenie młodości i zdobyć władzę nad “masami” ludzi normalnych.

(...)

Psychopaci zawsze są wśród nas. W spokojnych czasach my badamy ich zachowania, lecz w okresach niepokojów oni nami rządzą. 

— Ernst Kretschmer (1888–1964), niemiecki psychiatra  [tłumaczenie moje — Andy]

*Science Quotes by Ernst Kretschmer

The psychopaths are always around. In calm times we study them, but in times of upheaval, they rule over us.

— Ernst Kretschmer (1888–1964), niemiecki psychiatra

Gestalten und Gedanken (1963), 94, trans. P. Lerner.

Za: http://todayinsci.com/K/Kretschmer_Ernst/KretschmerErnst-Quotations.htm

* * * * *

Całość: http://3obieg.pl/kiedy-psychopaci-zdobywaja-wladze-i-dobrobyt-staja-sie-...

[Powyżej zacytowałem początek mojej notki sprzed kilku lat - Andy]

Choć można powiedzieć, że to nie są wyłącznie psychopaci. Bowiem dobrali sobie mafię - albo ta postbolszewicka mafia - dobrała sobie ich...

Natomiast, jak taka mafijno-psychopatyczna władza rządząca w PRL-bis nas urządziła i jak znów marzą o tym, by na co dzień wszystko wyglądało jak w PRL-bis - codziennie widzimy...

Po przegranych przez tę mafię wyborach - postbolszewicka michnikowszczyzna zrobiła z "GWna" biuletyn partyjny zdrajców znanych jako zaKODowani!

Zresztą bez ogródek stwierdziła to nienawidząca Polaków i polskiego patriotyzmu tow. Holland: "Żeby wszystko było jak było"...

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1520030

Podobno w młodości z Tworek uciekł

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1520035

Witam! Brak dekomunizacji pozwolił SBcji stworzyć twór partyjny POstkomuny.Wszystkie menty przykleiły sie do POszustów tworzac  przestępczy układ mafijny,który rozlał się na cały kraj. PO straszliwie zdeprawołało moralnie część społeczeństwa swoją przestępczą działalnością.Całość tego tworu chronił stalinowski wymiar sprawiedliwości.Dużą rolę odegrała i nadal odgrywa pozostawiona w kraju sowiecka wielotysięczna agentura.Macki tej Ośmiornicy rozciągają się również poza granice naszego kraju. Obecnie mamy  walkę o TK. Ten zajadły wściekły atak Sitwy w obronie dotychczasowej twarzy TK.POstkomuny jest dla nich uzasadniony. Bez zmiany składu TK,nie da się formalnie przeprowadzić dogłębnej reformy sądownictwa w Polsce! Kłody rzucane przez Totalną opozycję,jednak nie powstrzymają kroczącej drogą skutecznych reform Dobrej Zmiany! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1520042

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1520081