Dobra Zmiana nie pozwala na "magdalenkowe kompromisy"....

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

PO-szuści, kierowani przez nowego "lidera" - Grześka S. juz otwarcie wdziali na siebie targowickie stroje. Ich żałosne pobekiwania i smętne spojrzenia w stronę lewaków z Brukseli przypominają XVIII-wieczne adresy antypolskich zdrajców do "Semiramidy pólnocy". Ponieważ Polacy z obojętnością i pobłażaniem patrzyli na ich sobotni "protest" uilczny "w obronie TK i opinii weneckiej komisji", dziś podnieśli wrzask by ich "genossen" z PE doprowadzili do "debaty" w sprawie polskiej. Żałosne pajace, prowadzone przez pajaca (Grzesiu- czy mówi ci coś pseudonim "Radek"?), szukają wsparcia u zniewieściałych lewackich sybarytów. Nie dostrzegają, że niemieccy, belgijscy czy francuscy lewacy przegrali juz dawno temu walkę o swoje kraje z wojującym islamem? Jak moga pomóc PO-sitwie czy elycie III RP? Poza tym komicznie wypadają Borys Budka (bliźniaczy brat prezesa NIK - kwiatkowskiego?), czy Neumann popiskujący dyszkantem by "zrobić majdan w Warszawie". Do tego Kidawa czy HGW, obwieszone biżuterią, zakupioną za "trofiejną" kasę, mogą wywoływać tylko wzruszenie ramion u Polaków. Podobnie jak "zwykła obywatelka" Komorowska, o dobrych resortowych korzeniach, uczestnicząca w :"manifestacjach" KOD-łoty.

Wczorajszy sondaż popracia partii politycznych zapewne wrzask ten spowodował. PiS ma dzisiaj większe poparcie niż trzy "opozycyjne" sitwy razem wzięte. Kukiz nie traci ale i nie zyskuje. Ale euforii być nie powinno. PiS zaczyna wykonywać dziwaczne ruchy, nie mające nic wspólnego z dobrą Zmianą. Nie chodzi mi nawet o odwołanie z funkcji pana Rachonia w TVP-info i powołanie w jego miejsce wyrobnika z TVN-u. To pokazuje tylko dramatycznie "krótką ławkę" partii rządzącej. Ale już poparcie przez rząd pani premier Sztdło kandydatury betonowego komunisty Marka Belki na funkcję szefa EBOiR-u nakazuje zadawać pytania. Nie ma innej propozycji? Nie ma ludzi kompetentnych w obozie zwycięzców wyborów z 2015 roku? Wszak to pan Belka żrąc ośmiorniczki z panem Sienkiewiczem planowali jak okraść NBP by pomóc PO-sitwie i elycie III RP, oczywiście pozaprawnie. I co? Ano dziś pan Belka, odchodząc z NBP dostaje "błogosławieństwo " PiS na dalszą karierę w Europie. A ja pytam - po co ten kompromis i komu ma służyć? Czy ktoś normalny uwierzy, że komunista dotzrzyma jakichkolwiek zobowiązań czy umów? Panie Prezesie - Polska wydała werdykt w ubiegłym roku właśnie po to by takie decyzje nie zaskakiwały jej mieszkańców. Ja wiem, polityka itd....ale kto powiedział, że polityczne decyzje nie mogą być uczicwe i przejrzyste? Nawet "marsz miliona" w szóstą rocznicę smoleńskiej tragedii nie pozwoli zamilczeć tych i podobnych pytań...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (11 głosów)

Komentarze

 Witam! Belka kojarzy się nieodłącznie z Balcerowiczem. Te hieny trzeba trzymać z dala od publicznych pieniędzy! Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1509310

Witam
Widocznie Prezes zamierza wspierac lewa noge, POdobnie jak to robil BOLEK.
I co z tego wyszlo?

Pozdrawiam :-)

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1509313

Dobre i merytoryczne uwagi, ja również dostrzegam po stronie PiS dziwne ruchy i nominacje. Coś dłuży się publikacja aneksu z liwidacji WSI oraz ujawnienie zbioru zastrzeżonego IPN. Chyba kogoś chca ochronić! kogo?

Vote up!
6
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1509333

Nigdy w życiu.
Kto w obliczu agresji i kampanii nienawiści ze strony sukcesorów komunizmu mówi dziś o porozumieniu i dialogu, jest skończonym durniem lub zdrajcą sprawy polskiej. Fałsz „porozumienia” i „zgody narodowej” jest naturalną bronią Obcych, podstępnym orężem okupantów i wrogów polskości. Ponad dwie dekady kłamstw i nachalnej propagandy sprawiły, że niewielu Polaków dostrzega dziś prawdziwy kontekst wydarzeń z lat 80/90., a jeszcze mniej ma świadomość, że tzw. okrągły stół nie tylko uratował komunistów od odpowiedzialności za zbrodnie przeciwko narodowi, ale doprowadził do legalizacji PRL-u i zafałszowania naszej rzeczywistości na niewyobrażalną skalę. (....) Czas po katastrofie odkrył przed nam niewyobrażalne pokłady wrogości i nienawiści, tkwiące w ludziach mieniących się „elitą” dzisiejszego państwa. Obnażył bezmiar obojętności na zło, tryumf fałszu i hipokryzji, ukazał upiorną pustkę i niewolniczą mentalność. Ujawnił też najgłębsze podziały, biegnące nie wzdłuż rzekomych różnic politycznych, lecz w głąb ludzkich sumień i systemów wartości, dotykające samych podstaw człowieczeństwa i narodowej tożsamości. Doświadczenia płynące z takich wydarzeń, mają moc wyzwalającą - decydują o ocaleniu narodu lub przyspieszają jego upadek. Jednym boleśnie otwierają oczy, innym zatrzaskują drzwi do prawdy. To wówczas okazało się, że terytorium Polski zaludnia ogromna rzesza apatrydów – bękartów bez ojczyzny i poczucia wspólnoty narodowej, całkowicie obca naszej kulturze i tradycji. (....)Na niekonsekwencji i pomieszaniu pojęć – tak charakterystycznych dla środowiska Prawa i Sprawiedliwości, nie da się zbudować nic trwałego.

http://bezdekretu.blogspot.com/2016/03/taktyka-kompromisu-praktyka-zdrady.html
Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Verita

#1509338

Do czego prowadzą owe kompromisy, to już od prawie 26 lat mieliśmy okazję "przećwiczyć" na własnej, narodowej "skórze". Doprawdy, jakem zwykła, polska baba, nijak pojąć nie mogę skąd się bierze owo cackanie się z wichrzycielami, którzy - wg mojej skromnej opinii - dążą do konfrontacji z obecną, wszak demokratycznie wybraną, władzą. A zatem: 1-o  ktoś (kto?) boi się, że niewygodna/naga prawda ujrzy światło dzienne i nimb chwały spadnie, jako ta zasłona, 2-o  Krajem naszym rządzą marionetki a za sznurki owych figurek w polskim teatrzyku pociągają łapki znajdujące się np. gdzieś we Wszechświecie. Tertium non datur. W świetle tego co byłam napisałam, uważam, iż Szacowni blogerzy portalu niepoprawni.pl winni dalej robić swoje a przy każdej okazji - propagować zamieszczane tu opinie/teksty/linki, etc. (sama działam w ten sposób) wśród społeczeństwa zamieszkującego ziemie między Bugo-Narwią a Odrą, tytułem oświecenia rzeczonej populacji. Zasada prosta, jak konstrukcja cepa, wżdy to kropla drąży skałę, nieprawdaż? 

Vote up!
4
Vote down!
0

Janina otęska

#1509396