"Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem..."

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Po raz siódmy biegliśmy dzisiaj "Wilczym tropem". To skuteczna i dobra metoda propagowania pamięci o polskich Żołnierzach Niezłomnych, obrońcach suwerennej i wolnej Ojczyzny. Jakże bardzo cieszył widok całych rodzin z dziećmi poprzebieranych w koszulki z wizerunkami Bohaterów wspólnie pokonujących dystans 1963 metrów. Były flagi, bannery, przedstawiciele polskiego wojska, grochówka, pieczone kiełbasy i kaszanka, ale przede wszystkim - niepowtarzalny nastrój wspólnoty, jedności. No i medale dla każdego z uczestników, wręczane na mecie. Budujące było to niedzielne spotkanie, Polacy w swej masie nadal przywiązani sa do fundamentów i wartości przez wieki kształtujących naszą narodową tożsamość.

Pierwszy i trzeci marca - dwa dni po raz dziewiąty przypominające postacie Bohaterów Antykomunistycznego Powstania z lat 1944-63. Wracają wtedy twarze Pileckiego, Fieldorfa, Sojczyńskiego, Cieplińskiego, Flamme, Szendzielarza i setek innych - poległych w walce, zakatowanych przez ubeckich zbirów, zastrzelonych z wyroków komunistycznych "sądów". Wreszcie Polska spłaca dług swoim najlepszym córkom i synom. Wrzuceni do anonimowych dołów, zamilczani przez lata - wracają. Bez rzetelnej wiedzy o historii tamtych lat nie da się prawidłowo ukształtować młodego pokolenia Polaków. Każdy, kto dokłada swój, niewielki nawet kamyk do tej pracy, jest kontynuatorem myśli i działań Niezłomnych...

W takim momencie, po radosnym, biało-czerwonym biegu aż nie chce się komentować haniebnych wypowiedzi Senyszyn, Czarzastego czy Zandberga na temat narodowych Bohaterów. Bo tego nie da się oceniać. Kolejne pokolenie komunistów i ubeków walczy po prostu z trzecim pokoleniem Niezłomnych - o Polskę. O dusze młodych Polaków, o kształt Ojczyzny w UE, o Jej pozycje w świecie. Wychowani w komunizmie potomkowie "władców" PRL-u z sowieckiego nadania, nienawidzą tych, którzy ofiarą swojego życia udowadniali, że można inaczej, że można nie na kolanach...Bo jak inaczej niż wrzaskiem i stekiem kłamstw oraz inwektyw mają reagować - Borowski - bratanek Bermana, Cimoszewicz- syn oficera Informacji Wojskowej, Święcicki - zięć "ministra" Szyra, Kwaśniewski - syn ubeka ? I tysiące innych...

I na koniec - komuniści, lewacy i wszelkiej maści "postępowcy" protestują przeciw Niezłomnych z pozycji swej ułomnej ideologii, trudno. Ale jak wytłumaczyć milczenie w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych tych z PO czy innych "europejskich" ugrupować ? Ludzi o "solidarnościowych" często korzeniach, otwarcie występujących przed laty przeciw władzom PRL-u. Czy nienawiść do PiS i parlamentarnej większości może odebrać rozum aż w takim stopniu...?

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

  Witam! Tu nie ma zdziwienia. Ci sowieccy pachołkowie pokoleniowo Jedli ze stołu okupantów sowieckich. To Oni budowniczowie PRLu utrwalali sowiecką władzę w Polsce. Naród się budzi przeciwko lewactwu, widząc ostatnie dokonania tejże lewizny. Wierzę, że będzie to miało rzeczywisty wydżwięk przy urnach wyborczych. Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1582385

ObywateleRP zamiast blokować marsze ku pamięci Wyklętych, powinni organizować swoje marsze. Np. marsz śladami Mieczysława Moczara, Karola Świerczewskiego, Bolesława Bieruta albo szerzej: bohaterów NKWD. Mogliby także demonstrować przeciw wszystkim wojnom, także wojnom obronnym.

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1582389

Yagonie, Napisałeś

:

.......Czy nienawiść do PiS i parlamentarnej większości może odebrać rozum aż w takim stopniu...?

Odpowiadam - tym, których wymieniłeś z nazwiska nienawiść uma nie odebrała. Nie było co odbierać. Tam uma nie było nigdy!

Im głupszy był - tym lepszy!

komusza waaaadza takich TYLKO wybierała.

uma nima, więc postkomusze guano sobie tylko pieprzy......

A te korzenie o których Wspominasz jakie były, to po dzisiejszych owocach poznajemy. Czyli też było g.... no, a nie korzenie.Telewizorni nie zaposiadam żadnej od Wiosny 2010, a te durnowate senyszyńskie czy inne debilne facjaty stają przed oczyma na zawołanie. Ciekaw jestem czemu tak się dzieje ? Zna ktoś odpowiedź na TO pytanie ??? 

Pozdrawiam Yagonie. NON POSSUMUS! Ani kroku w tył!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM NIEZŁOMNYM!

a

na pohybel durakom czerwonym!

Vote up!
3
Vote down!
0
#1582407

Szczerze mówiąc, to przy takich biegach nie jestem takim entuzjastą jak Ty. Pewnie dlatego, że znam wielu takich biegaczy, którzy po prostu lubią biegać i czy to bieg ku Niezłomnym czy byłby to bieg ku ubecji, to nie byłoby dla nich wielkiej różnicy, bo liczy siętylko chęć pobiegania.

Na dowód tego mogę przytoczyćchoćby fakt, że w faktycznych upamiętnieniach Niezłomnych ze złozeniem kwiatów, z Polskimi flagami, przemówieniami, czasem pieśniami jużjest o wiele mniej tych chętnych do oddania czci Niezłomnym. Zobacz też choćby ilu z tych co biegli np. wywiesiło tego dnia Polska flagę (a spytaj sie ich czy wywieszają jak są mistrzostwa gry w piłkę). - 1 marca do samochodu montowałem naszą flagę i znajomy kibic zobaczył i krzyczy do mnie "ale rozgrywki naszej druzyny są dopiero za 3 tygodnie" -  ja mu odparłem "ale ja nie używam flagi Polski jako gadżetu, a dziś jest świeto Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Ludzie uważają flagę Polski jako gadżet i wywieszaja na mistrzostwa futbolu, po czym rzucają jak szmaty - a potem nie raz gderają, ze są "patriotami".

Vote up!
2
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1582411

7 marca 1945 roku w Milanówku został aresztowany przez NKWD generał August Fieldorf "Nil". Aresztowanie było dziełem przypadku, a sam aresztowany posiadał wtedy nazwisko Walenty Gdanicki, co sprawiło, że Rosjanie nawet nie zdawali sobie sprawy kto trafił w ich ręce.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1582551