O zakaz wjazdu do UE i do Polski dla piewców banderyzmu na Ukrainie

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Z taką słuszną inicjatywą wystąpi na forum PE, europoseł z Polski.

Janusz Korwin – Mikke ma w naszej ojczyźnie b. podzieloną publikę bowiem są tu zarówno zdecydowani krytycy, jak i jego wierni wielbiciele. A jednak polityk ten pomimo wielu żywych kontrowersji, zaskakuje wciąż świeżą oryginalnością, z której jest znany niemal od początku. Każdy z nas pamięta uśmiechniętego, eleganckiego dryblasa w bialutkim graniturku, który zawadiacko przepychał się pod prąd rosyjskiego tłumu, maszerującego Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego na Stadion Narodowy i próbującego zawzięcie tłumaczyć zaskoczonym, rosyjskim kibicom z czerwonymi sztandarmi w rękach, dlaczego komunizm był ideologią zbrodniczą. Sam zastanawiałem się wtedy, czy Korwin jest jeszcze o zdrowych zmysłach, czy może to tylko trudy dnia powszedniego sprawiły, że chce się szybciej zabrać na drugą stronę życia, zamawiając na tę okazję, całkiem okazjonalny strój. Naturalnie jego manifestacja była b. słuszna, ale zarazem niezwykle odważna, ryzykowna, by nie powiedzieć wprost szalona, ale to jest właśnie w jakimś sensie on sam Korwin, jakiego znamy.

Innym razem podczas jednego ze swoich kolejnych spotów wyborczych, wybrał się Pan Korwin nie gdzie indziej, ale zwyczajnie na targ miejski w Warszawie i bodajże przed jakąś Halą Targową , po prostu krojąc zwyczajnie kolejne, grube pajdy chleba na stole, tłumaczył, tołkował zwykłym ludziom, na czym właściwie polegają podatki, którymi okrada nasze państwo swoich w końcu obywateli. Na pewno każdy z nas, takich anegdotek z życia Korwina zna więcej, a jednak jego styl robi swoje i w jakimś sensie, tę polską scenę polityczną niekiedy pozytywnie, jak ciasto które ma wzrastać, dość skutecznie zakwasza.

Krótko było o nim cicho i znowu zabłysnął inteligencją bowiem Janusz Korwin-Mikke, jako jedyny polski eurodeputowany, wystąpi na forum instytucji UE z inicjatywą, aby na teren wspólnoty nie wpuszczać nikogo, kto pochwala działania UPA i OUN.

            Korwin – Mikke stwierdza we wpisie na swoim blogu, co natychmiast nagłaśniają, poczytne portale: kresy.pl oraz prawy.pl, co następuje: „Republika ukraińska wychwala zbrodniarzy z UPA, gloryfikuje Stefana Banderę – i za to odpowiada! Bo to nie był jakiś ślepy poryw narodu ukraińskiego, tylko akcja ludobójstwa świadomie i starannie zaplanowana przez tę organizację i jej kierownictwo. I dopóki na Ukrainie nie tylko się UPA/OUN wychwala, ale i obowiązuje ustawa karząca więzieniem za potępianie Stefana Bandery – to Polacy nie mogą uznawać, że Ukraina porzuciła mongolski system wartości na rzecz europejskiego. Dlatego w Parlamencie Europejskim zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych przedstawicieli obecnej republiki ukraińskiej, którzy pochwalają działania UPA i OUN!”.

            Można zatem śmiało podsumować słowa Korwina, że nic tu ująć i nic tu dodać bowiem sama to prawda o banderowcach  i logicznie z niej wyrastające konsekwencje dla gloryfikatorów zbrodniczego banderyzmu. Czyż nasi przodkowie wychowując swoje dziatki nie powtarzali nam przy różnych okazjach, stare, polskie przysłowie, że: „Jak se pościelisz, tak się wyśpisz”.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (15 głosów)

Komentarze

Jak najbardziej pochwalam inicjatywę Janusza Korwina-Mikke, czy jednak przyłączą się do niej także inni polscy europarlamentarzyści? To wielki i odważny krok w kierunku międzynarodowego potępienia zdziczałych degeneratów szerzących ludobójczy banderyzm. A jeśli to nie odniesie spodziewanego skutku, można przecież zamknąć mały ruch graniczny z Ukrainą czy też podjąć inne kroki. Tylko trzeba chcieć i mieć odwagę stanąć po stronie dobra i prawdy!

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1518487

Nabrali wody w usta, gdy przed wyborami wysyłąłem donich zapytania jakie maja poglądy w sprawie Zbrodni Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.. Powiem, że nie raz ich nagabywałem na ten temat i cóż, żenujące milczenie - zbiorek ludzi których ciągnie za sobą JKM jest niegodny chyba niczego innego poza określeniem "do koryta". Jakoś tak odnoszę wrażenie.

Dobre że chociaż lider coś tam czuje ....w temacie.

Ale to chyba o wiele za mało. Powinien zweryfikować dość poważnie swoje odwody partyjne.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1518497

ale się pieknie komponuje z tym jakże mądrym wpisem. Trzeba by rozkazać opuścić Polskę tym którzy taką Ukrainę popierają. I o ile już sama nazwa SLD przyprawia mnie o podniesienie się treści żołądka, to jednak tym razem ich reakcja była jak najbardziej słuszna.

 

 

SLD pisze do Jarosława Kaczyńskiego list. Powód? Prezes PiS wystąpił w Kijowie obok Oleha Tiahnyboka, ukraińskiego nacjonalisty, i pozdrawiał demonstrantów okrzykiem "Sława Ukrajini! Herojam Sława!" ("Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!").

- Trzeba zapytać, o jakich to bohaterach mowa we wspomnianym pozdrowieniu? Czy, aby nie o tych, których "bohaterstwo" polegało na mordowaniu Polaków? - pyta Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD, Jarosława Kaczyńskiego.

Polityk SLD przypomina, że w czasie II wojny światowej okrzyk "Sława Ukrajini! Herojam Sława!" był oficjalnym pozdrowieniem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), używanym także przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA).

Organizacje te odpowiadają za rzezie na Wołyniu i Galicji Wschodniej - w latach 1942-46 wymordowały ponad 100 tys. Polaków - w tym kobiety i dzieci. W lipcu Sejm podjął uchwałę mówiącą o "czystce etnicznej o znamionach ludobójstwa". Prawo i Sprawiedliwość domagało się, by uchwała mówiła wprost o "ludobójstwie".

Także na to w liście do prezesa Kaczyńskiego wskazuje Gawkowski. - Mając w pamięci pańskie stanowisko ws. Zbrodni Wołyńskiej ze zdumieniem obserwowałem jak (…) w Kijowie stoi pan obok przedstawicieli nacjonalistycznej partii Swoboda, będącej w prostej linii ideową kontynuatorką OUN/UPA, czyli organizacji, które zaplanowały i zorganizowały ludobójstwo na Polakach - pisze Gawkowski.

Jednocześnie sek. generalny Sojuszu powołuje się na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, choć - co podkreśla - w wielu sprawach się z nim nie zgadza.

Związany z Radwanowicami duchowny był jedną z pierwszych osób, które publicznie wyraziły oburzenie zachowaniem prezesa PiS na Majdanie. - Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii "Swoboda", która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów - pisał ks. Isakowicz. Pytał też, czy politycy z Niemiec i Francji stanęliby przy boku gloryfikatora SS i Gestapo.

Gawkowski podpisuje się pod tym pytaniem. I dodaje: - Chciałbym wierzyć, że podczas swojej wyprawy kijowskiej miał pan (J. Kaczyński - red.) czyste intencje. Niestety (…) okoliczności zmuszają mnie do zwrócenia się do pana z apelem o odcięcie się od ukraińskich nacjonalistów.

Wedle Gawkowskiego spadkobiercy OUN/UPA, w tym Swoboda, "niezależnie od celów polskiej polityki wschodniej powinny być bojkotowane przez wszystkich znaczących polskich polityków". Sek. gen. Sojuszu wskazuje też, że partnerami Swobody w Polsce jest np. Narodowe Odrodzenie Polski, które reklamowało się hasłem "Faszyzm? My jesteśmy gorsi".

Kilka dni temu Jarosław Kaczyński podczas manifestacji w Kijowie szedł tuż obok Oleha Tiahnyboka. Z trybuny przemawiał również obok niego. Kim jest Tiahnybok? To szef partii Swoboda. Jest ukraińskim nacjonalistą. Często zarzuca mu się antysemityzm i antypolskość.

W przeszłości domagał się m.in. rozszerzenia granic Ukrainy. Ks. Isakowicz przypominał więc, że Swoboda domagała się oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów od Polski. Tiahnyboka był też bardzo aktywny przy okazji obchodów 102. rocznicy urodzin Stepana Bandery - przywódcy UON.

Ostatnio w czasie protestów na Majdanie Tiahnybok łagodził ton i mówił o współpracy Ukrainy z Polską, bo oba państwa mają "wspólnego oponenta" - Rosję.

W rozmowie z Onetem Tiahnybok mówił kilka dni temu: - Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kaczynski-wywolal-zdumienie-mordowanie-polakow-to-bohaterstwo/0kpey

Vote up!
3
Vote down!
-3

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1518505

Pełna zgoda co do treści notatki. Jeden podany tutaj szczegół jednak nie jest prawdziwy. Ukraińcy w czasie II wojny światowej i tuż po niej zamordowali nie 100 tysięcy lecz ponad 200 tysięcy Polaków. Mordowano głównie nieuzbrojone kobiety, dzieci i starców. Ludzi młodych polskiego pochodzenia, zdolnych do obrony, w tamtym okresie prawie nie było na tych terenach. Zostali oni wcześniej wywiezieni stamtąd albo przez sowietów albo przez niemców. Sposób mordowania Polaków był niezwykle okrutny, niespotykany w żadnych cywilizowanych krajach. Najczęściej tych okrutnych mordów dopuszczali się ukraińscy sąsiedzi Polaków tam zamieszkałych. O tym także warto pamiętać.

Vote up!
2
Vote down!
0

Grzest

#1518526

swoboda

 

wyznawców Bandery

łączy jedna moda

żeby w rezaniu Lachów

panowała swoboda

 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1518514

I guzik mnie obchodzi że bandycka Ukraina walczy z bandytami z Rosji, oba państwa mordowały obywateli Polskich.

Skoro stawiają pomniki tym mordercom bestialskim z OUN-UPA, są takimi ścierwami jak kacapy.

Martyrologia Narodu Polskiego, to mordy na Polskich obywatelach, przez Niemcy, Rosję, Ukrainę, oraz żydów.

I nie ma różnicy czy w Katyniu czy na Wołyniu, czy na Zamościu, Oświęcimiu, Warszawie, Krakowie czy w Żabikowie pod Poznaniem gdzie był Niemiecki obóz koncentracyjny.

Nie ma wjazdu do Polski, dla tych piewców Hitleryzmu, Bolszewizmu czy Bandery.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1518521