Ojczyzno umiłowana Tobie na 100-lecie wskrzeszonej Niepodległości

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił, jak to zdrowie, kto gorący i w duszy wzniosły, kto Cię szczerze w sercu kocha i kto nadto uczynkiem szlachetnym o Ciebie zabiega. Wolność, suwerenność ojczyzny i rodzimej zagrody jest darem nieprzecenionym ale jak słusznie się przypomina, trzeba ją starannie pielęgnować, chronić, gdyż nie jest nam dana raz na zawsze.

Wdzięczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które jest nam dane przeżywać, rozpoczęła rano Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział Prezydent RP Andrzej Duda, Premier RP Mateusz Morawiecki, Marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski. Mszy św. przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Nadto w uroczystościach brali udział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz licznie zgromadzeni parlamentarzyści, duchowni i wierni.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki mówił w słowie do zebranych m.in.: „[...] W setną rocznicę odzyskania niepodległości najpierw oddajemy cześć polskiemu domowi czasu zaborów i jego staraniom na rzecz podtrzymania miłości do Ojczyzny. Wyrażamy nasze uznanie wszystkim organizatorom pracy u podstaw, którzy krzewili gospodarność, pracowitość, oświatę pośród uboższej ludności i przygotowywali ją do konkurencji z zaborcami. Oddajemy szacunek wszystkim twórcom ówczesnej kultury, która kształtowała dusze Polaków, gwarantując im zachowanie ich tożsamości. Dziękujemy duchowieństwu, które pracowało wówczas nad świętością ludu polskiego. A przede wszystkim oddajemy chwałę tym, którzy w kolejnych pokoleniach, walcząc z zaborcami, złożyli najwyższą ofiarę krwi. [...]”

Po homilii Prezydent RP Andrzej Duda zapalił Świecę Niepodległości, która została ofiarowana Warszawie przez papieża Piusa IX w 1867 roku z poleceniem, by zapalono ją, kiedy Polska odzyska wolność.

Na zakończenie tych uroczystości z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej miało miejsce posadzenie 7 dębów na cześć siedmiu Ojców Wolności – osób, które walnie przyczyniły się do odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

 

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza

 

W samo południe 11 listopada 2018 roku w całej Polsce i wielu miejscach na świecie Polacy dumnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. W Warszawie hymnem rozpoczęły się uroczystości państwowe przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po uroczystej odprawie Prezydent RP Andrzej Duda powiedział: „Dziękuję za tą piękną uroczystość. Dziękuję, że posłuchaliście państwo apelu, że przyszliście z biało-czerwonymi sztandarami, że jest las biało-czerwonych flag, że w tak niesamowity sposób możemy oddać hołd tym, którym zawdzięczamy wolną, niepodległą, suwerenną Polskę.”

I dodał: „Dziękuję tym, którzy odzyskali dla nas niepodległość w 1918 roku, tym którzy potem walczyli o utrzymanie jej granic, bronili jej w 1939 r., walczyli w podziemiu potem by ją odzyskać. Potem nie zgodzili się z komunistycznym, sowieckim jarzmem i walczyli nadal, ginęli. Tym, którzy wychodzili na ulice by protestować, by żądać godnych warunków życia, pracy, płacy, a wreszcie po prostu wolności. Tym, którzy zginęli i cierpieli, byśmy Polskę mogli odzyskać i dzięki którym ją odzyskaliśmy. Dzięki którym dziś ją mamy i biało-czerwone flagi mogą swobodnie nad nami łopotać i możemy śpiewać z radością „Mazurka Dąbrowskiego”.

Oto link do owego wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy, gdzie w 3 min. mówi o Orlęciu Lwowskim, tutaj pochowanym i recytacje wiersz „Orlątko”. Jedna jaskółka nie czyni wprawdzie wiosny, ale trzeba to docenić, jak bystro wyłapał ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, a zatem:

Prezydent Duda zakończył swoje wystąpinie pięknymi życzeniami: „Polsce, mojej wspaniałej ojczyźnie życzę, by naród, który ją zamieszkuje był wspólnotą ludzi wiernych, ludzi mądrych, nawzajem spierających się i tworzących właśnie wspólnotę! Tego życzę, by Pan Bóg miał zawsze naszą Ojczyznę w swojej opiece. Niech żyje wolna, suwerenna, niepodległa Polska.”

 

Na Krakowskim Przedmieściu Festiwal Niepodległa

 

Od godz. 13.30 tego dnia na Krakowskim Przedmieściu rozpoczął się Festiwal Niepodległa. A o 14.00 na Zamku Królewskim zostały nadane pośmiertnie Ordery Orła Białego 25 Polakom zasłużonym dla polskiej niepodległości. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. abp Antoni Baraniak SDB, sługa Boży Kościoła katolickiego, bp Juliusz Bursche gorliwy patriota i męczennik II wojny światowej, ks. Szymon Fedorońko, zamordowany przez funkcjonariuszy NKWD w Katyniu.

 

Biało-Czerwony Marsz Niepodległości

 

O godz. 15 ulicami Warszawy szedł już gigantyczny Biało-Czerwony Marsz pod hasłami: „Dla Ciebie Polsko" oraz „Bóg Honor Ojczyzna”! Ponad 250 tysięcy osób wzięło udział 11 listopada 2018 r. w Marszu Niepodległości w Warszawie! Na czele patriotycznego pochodu szli: Prezydent RP Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki, Marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, posłowie PiS oraz szef tej partii Jarosław Kaczyński.

Prezydent Andrzej Duda pięknie i mądrze powiedział przed rozpoczęciem marszu: „Chcę, żebyśmy szli pod naszymi biało-czerwonymi sztandarami razem, w atmosferze radości, hołdu dla naszych bohaterów i dla naszego państwa.” Marsz otworzyły pojazdy wojskowe, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra oraz żołnierze reprezentujący wszystkie formacje Sił Zbrojnych RP, niosący symboliczne 100 flag.

Oto gigantyczny Marsz Niepodległości 2018! Brawo polska młodzieży! Brawo polscy patrioci! Brawo polski, rodzimy patriotyzm i polskie rodziny! Tej siły miłości, męstwa i dobra nie da się już powstrzymać! Można w nią zakazami uderzać, jak czyniła to w ostatnich dniach niejaka HGW oraz jej poplecznicy z PO, lecz nie przemogli! Ta siła jest bowiem zdolna oprzeć się wszelkim atakom zła i będzie dalej dzielnie walczyć w czas pokoju, ale i gdy ojczyzna znów wezwie nas do świętego obowiązku, by stanąć na ubitej ziemi, jak jeden mąż. A zatem Polish Independence Day 2018, Marsz Niepodległości:

Około godz. 18.00 czoło Marszu Niepodległości dotarło na błonia Stadionu Narodowego, gdzie odbyły się przemówienia organizatorów. Robert Bąkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, miał powiedzieć: „Jestem szczęśliwy, że udał się dzisiaj ten marsz, że jest największym gigantycznym marszem. Ja nie wiem, czy taki drugi marsz w historii Polski był. Może jak przyjeżdżał nasz papież, ale naprawdę pobiliśmy rekord.”

Wtórował mu Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego: „Jesteśmy potomkami wojów Chrobrego, rycerzy Jagiełły, husarzy Sobieskiego. Jesteśmy potomkami zwycięzców i po to tu dziś przyszliśmy, by świętować zwycięstwo. To największa manifestacja po 1989 roku. (…) To coś niezwykłego, historyczna chwila, chciałbym, by wszyscy sobie z tego zdawali sprawę.”

Zaś komisarz Sylwester Marczak, rzecznik komendanta stołecznego policji, jeszcze w trakcie trwania tegorocznego Marszu Niepodległości stwierdził: „Już teraz możemy powiedzieć, że jest to największe zgromadzenie, jakie w ostatnich latach odbyło się na terenie Warszawy.”.

 

Piękne życzenia dla Polski i Polaków z całego świata

 

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało już 4 listopada specjalne życzenia z przesłaniem Ojca Świętego Franciszka:

Do Czcigodnego Brata

Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Sto lat temu, w dniu 11 listopada, Polska odzyskała niepodległość. Wraz z zakończeniem I wojny światowej zamknął się okres dominacji rosyjskiej, pruskiej i austriackiej nad narodem, który przed rozbiorami współtworzył historię chrześcijańskiej Europy, wnosząc całe bogactwo własnej, szlachetnej kultury i duchowości. Odzyskanie suwerenności było okupione poświęceniem wielu synów Polski, którzy gotowi byli poświęcić swą wolność osobistą, swoje dobra, a nawet życie, na rzecz utraconej Ojczyzny. Dążenie do wolności „opierali na nadziei, płynącej z głębokiej wiary w pomoc Boga, który jest Panem dziejów ludzi i narodów. Ta wiara była oparciem również wtedy, gdy po odzyskaniu niepodległości trzeba było szukać jedności pomimo różnic, aby wspólnymi siłami odbudowywać kraj i bronić jego granic” (Jan Paweł II, 11. 11. 1998).

Wraz z Kościołem w Polsce i wszystkimi Polakami dziękuję Bogu za to, że wspierał swoją łaską i mocą kolejne pokolenia i sprawił, że przed stu laty spełniła się ich nadzieja na wolność i nie utracili jej, mimo kolejnych, bolesnych doświadczeń dziejowych, związanych z II wojną światową, nazistowską okupacją i komunistycznym reżimem.

Podejmując modlitwę św. Jana Pawła II, szczególnego świadka tego stulecia, proszę Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności. Niech opieka Maryi, jasnogórskiej Królowej Polski, zawsze towarzyszy Waszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom! Niech Boża Opatrzność darzy naród polski pokojem i pomyślnością teraz i w przyszłości! Boże błogosławieństwo niech zawsze będzie z Wami!

Watykan, 4 listopada 2018 r.

FRANCISZEK

Źródło: KAI

Wzniosłe życzenia opublikował i Prezydent USA Donald Trump który przebywa obecnie we Francji. Przyjechał tam na uroczystości związane z setną rocznicą zakończenia I Wojny Światowej i przekazał na Twitterze serdeczne życzenia Polakom. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości napisał: „Polsko, wielki kraju. Gratulacje w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nigdy nie zapomnę czasu spędzonego w Polsce!” Dołączył przy tym zdjęcie z przemówienia wygłoszonego 6 lipca 2017 roku na Placu Krasińskich w Warszawie.

Nadto Ambasadorzy Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Izraela i wielu innych państw z całego świata złożyli gratulacje i życzenia dla Polski i wszystkich Polaków z okazji 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Dla przykładu Ambasada Izraela w Polsce napisała na Twitterze: „Droga Polsko, Wszystkiego najlepszego na stulecie niepodległości!”. Z kolei Ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott napisał również na Twitterze: „Język polski, wspaniałe tradycje, rodzina, gościnność, morze, góry, Mazury, sto odsłon pierogów - brak już znaków, żeby wyrazić dlaczego tak lubimy Polskę”.

 

Bicie dzwonów, biało-czerwone iluminacje i grające lokomotywy

 

W południe radośnie zabiły dzwony w ojczyźnie od Bałtyku, aż po Tatry i Sudety! Z takim apelem wystąpił wcześniej rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik, mówił: „Setna rocznica odzyskania niepodległości jest historycznym wydarzeniem, dlatego Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z prośbą, by jeśli to możliwe, 11 listopada o godz. 12.00 w kościołach zabiły dzwony.”

I dodał jeszcze: „Bicie dzwonów oznacza doniosłość chwili. Niech tak będzie również w dniu, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości. Dźwięk dzwonów niech będzie wezwaniem do modlitwy w intencji tych, którzy oddali życie za ojczyznę oraz znakiem wdzięczności Bogu i ludziom za wolność i niepodległość Polski.” Rzecznik Episkopatu podkreślił także, iż Stolica Apostolska była jednym z pierwszych państw, które uznały niepodległość Polski. Stało się to 7 marca 1919 r.

Iluminacje na mostach, budynkach czy stadionach! Tysiące miejsc w kraju i na całym świecie, podświetlonych zostało biało-czerwonych barwach, by tak właśnie uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród nich były: Wieża Klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie, ratusz w Zamościu, Krzywa Wieża w Pizie, piramidy w Egipcie, statua Chrystusa z Rio de Janeiro, Fiński MSZ, The CN Tower w Toronto w Kanadzie, wieża ratusza w Czeskiej Ostrawie i Torre Costanera czyli najwyższy budynek w Chile i zarazem Ameryce Południowej.

A na Litwie siedem lokomotyw zagrało hymn Polski! Nietypowej orkiestrze dyrygował maestro Zbigniew Lewicki, koncertmistrz i pierwszy skrzypek Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej w Wilnie. Jak zaznacza artysta, jest on litewskim Polakiem i 11 listopada jest dla niego bardzo ważnym dniem.

Zaś Robert Komar, przedstawiciel przedsiębiorstwa transportowego w Polsce w rozmowie z TVP Info wyznał: „Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy razem z Polakami. My tez obchodzimy w tym roku stulecie odzyskania niepodległości, razem z Litwą świętowali je także Litwini w Polsce. Teraz na stulecie polskiej niepodległości sygnały lokomotyw zagrały polski hymn jako taki nasz mały prezent, a zarazem wyraz wielkiego szacunku.”

Podobnych inicjatyw radosnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości w ojczyźnie i poza granicami jest bez liku i możnaby pisać o tym jeszcze dość długo. Pozdrawiam wszystkich, którym ojczyzna droga jest i będzie..... dziś i już na zawsze.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575409

To stary jak świat numerek złego, by nam odebrać optymizm i radość, które są naturalne i błogosławione lub wpędzić nas z kolei w wybuch histerycznego śmiechu, gdy należałoby zachować powagę i uzasadniony żal. Księgi Mądrościowe ze ST podpowiadają nam jako żywo, by zawsze radować się z tymi, którzy się radują, a płakać z tymi którzy płaczą. Tu mamy wielkie powody do radości: Wskrzeszona po 123 latach niewoli Niepodległość, 100-lecie tamtego wydarzenia i ów wspaniały, historyczny już Marsz Niepodległości. Zatem Twoja irytacja Verito, czyni Cię tą przysłowiową sknerą, bo jest tu zwyczajnie nie na miejscu!

Z kolei co do poruszonego przez Ciebie tematu łotra abp Andrzeja Szeptyckeigo, któremu wmurowano tablicę pamiątkową na Uniwersytecie Wrocławskim, to masz rację! Nie odsłania się bowiem tablicy zbrodniarzom moralnym, hitlerowcom i nazistom, a ten łotr był jednym z największych zbrodniarzy moralnych wszechczasów, który osobiście, publicznie w 1941 r., kilka razy błogosławił bestię Adolfa Hitlera i jego armię hitlerowską, niemieckich nazistów III Rzeszy Niemieckiej.

Te fakty podaje nawet wikipedia! A ile to faktów o tym podłym człowieku wciąż czeka na odkrycie?! Dla przykładu musiały się zachować przecież zdjęcia abp Szeptyckiego z hitlerowskimi politykami i oficerami we Lwowie, gdzie są te zdjęcia, niech nam pokażą, niech zobaczą ludzie z kim się bratał ten zbir spod ciemnej gwiazdy! Po temu zapraszam po raz setny może Ciebie Verito oraz wszystkich blogerów i blogerki oraz naszych sympatyków na stronę: „Nie dla beatyfikacji abp Andrzeja Szeptyckiego”. Już ponad 1300 osób nie chce tego podłego drania przez jego podłe czyny na Ołtarzach Kościoła katolickiego. Mówcie o tej stronie innym, przesyłajcie ten błogosławiony link! Jeśli taka będzie wola Boża, to się to stanie i abp Szeptyckiemu cofną wszystkie honory! Temu łotrowi trzeba bowiem pokuty, a nie watykańskich honorów!

Raz jeszcze pozdrawiam Cię zatem Verito, a na pocieszenie zapodaję ten film, który Cię wzruszy zapewne do łez! Litewskie lokomotywy wykonują polski hymn, a zatem:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575436

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tylko gdzie ta Niepodległość? Może w celi wraz z Basią Poleszuk?

A może za kordonem policji i wojska oddzielających prezydencką hucpę pana Andrzeja od Marszu Bóg-Honor-Ojczyzna  zorganizowanego przez Ruch Narodowy?

A może w pokoiku księdza Stanisława Małkowskiego?

Bo nawet na grobie księdza Jerzego Popiełuszki nie ma prawdziwej daty śmierci...

Rozgłośnia toruńska księdza Rydzyka dawno już przeszła 'transformację' i woli "dżej-di" od niezłomnych Patriotów.

Czym jest Niepodległość? Życiem pod pałką 1066 i w obliczu sojusznika 447?

Piosenka (masońska) i chorągiewka - to wszystko?

 

Vote up!
2
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575437

Markowa posłuchaj tej prawdy i jak można o niej mówić z wielką klasą i kulturą! Marsz Niepodległości nie może się ścigać sam ze sobą i bić kolejne rekordy frekwencyjne, czy też powolić zmieniać się w jakąś nieokreśloną Wielką Orkiestrę Niepodległościowej Pomocy Polaków Sobie Samym. Nie może również pozwolić na autopacyfikację i upaństwowienie, mówi w rozmowie z PChTV Grzegorz Braun. Jaka w związku z tym przyszłość czeka największą patriotyczną manifestację w Polsce? Naprawdę ciekawe i b. wartościowe spojrzenie na ten fenomen polskiego patriotyzmu, zatem polecam:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575441

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Sama jestem z nurtu 'Pobudki' - w pełni zgadzam się z przesłaniem Grzegorza Brauna.

Jednak pytanie: gdzie jest Niepodległość? pozostaje bez odpowiedzi.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575461

Jakże pięknie i obrazowo to opisałeś. Pod wpływem Twojego opisu poczułem jakbym to przeżywał po raz drugi na żywo!

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1575415

malkontenci

 

taki z wszystkiego

żółć wykręci

czyż nie tak mają

malkontenci?!

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1575418

Janie Patmo dzięki za wpis, wszyscy znamy oryginalność Verity i oby z wiekiem, coraz bardziej nie przerodziło się to u niej w przysłowiowe dziwactwo. A poniżej zapodaję niesamowią (mądrą) analizę polityczną Europy, dokonaną przez The Economist, którą trzeba koniecznie zobaczyć!

Raz jeszcze udawadnia ona, iż Brytyjczycy mają świetne rozeznanie, co w europejskiej trawie piszczy. Po angielsku to jest tak: “How do Europeans really feel about each other? Emoticon diplomacy: An animated, tongue-in-cheek infographic in which Europeans' opinions of each other are written all over their emoticon faces.” A zatem miłego oglądania:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575438

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575443

Verito coś dla Ciebie! Józef Piłsudski i Roman Dmowski. Dwie drogi do jednej Polski! Niepoprawni blogerzy polecam wsystkim b. gorąco tę naukową debatę w polskim radiu:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575624

oryginalności kontury

 

wskazane tutaj problemy

są zupełnie innej natury

nie dadzą się wpasować

w oryginalności kontury

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1575447

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Telewizja Polsat oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają wszystkich Polaków do obejrzenia wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju pamiętnika tamtych lat. Film „Niepodległość” powstał dzięki kilkuletniej pracy oraz odnalezieniu doskonałej jakości materiałów archiwalnych z lat 1914-1923, które nie były dotychczas publikowane. Całość materiałów, dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej, została odrestaurowana i pokolorowana.

Film będzie miał swoją uroczystą premierę pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Teatrze Wielkim w Warszawie wieczorem 12 listopada, a wszyscy Polacy będą mogli go obejrzeć w tym samym czasie w Polsacie. Oto ten zwiastun:

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1575453

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575456

Verito jak sądzisz dla jakich zasług nasz naród w ten sposób uczcił Jego służbę ojczyźnie! Marszałek w życiu popełniał błędy, gdyż nie był aniołem, jednakowoż we właściwym czasie umiał wysiąść na przystanku Niepodległości. Potem też umiał wziąć władze w swoje ręce, gdy na wschodzie i zachodzie rosły w siłę dwa groźne totalitaryzmy: faszyzmu, nazizmu i komunizmu!

Ten film może zawiera błędy merytoryczne, krytyka spada zatem na twórców, ma jednak tę wartość, że odkrywa archiwalne zdjęcia z tamtych czasów, które mamy prawo dziś wszyscy widzieć, bo one przybliżają nam wszystkim klimat tamtych chwil, pełnych chwały.

Dlatego Twoja krytyka Verito jest płytka i w zasadzie to nietrafiona. Usiłujesz grać od pewnego czasu na emocjach i to Cię gubi, gdyż sama zapędzasz się w ślepy zaułek zacietrzewienia. Przykładów jest wiele nawet powyżej, nie mówiąc już o tym co inni czytają w Twoich komentarzach, przy innych wpisach. Nie chcę Cię publicznie osądzać przed społecznością niepoprawnych ale podpowiem Ci, iż ewentualna zawiść, to b. ciężki i niewdzięczny kawałek chleba, oby to na Ciebie nie przyszło ani dziś, ani jutro, ani w przyszłości. Tego życzę i pozdrawiam (pozwól, iż to o tym kogo i kiedy będę pozdrawiał, ja sam będę decydował, a nie ty Verito)!

Zwracałem Ci także uwagę Verito, już kilka razy zresztą na mój wiek ale bez powodzenia. Nawet jeśli jesteś zatem starszą niewaistą, to nie obnoś się z tym proszę na wyrost na forum, mianując innych swoimi prywatnymi terminami: młody...... To tymczasem.....

Vote up!
6
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1575463

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575472

.....którzy Marszałka Józefa Piłsudskiego tam zgodnie i z honorami odprowadzali. Widzisz Verito Twoja nienawiść do tego bohatera naszego narodu (jego czynów), zdradza Cię przed każdym, kto ma trochę zwykłego rozumu. Życie prywatne Józefa Piłsudskiego nie było usłane różami, to prawda ale jego geniusz polityczny i wojskowy został na szczęście doceniony b. szeroko. Naturalnie ekspertem od polityki i wojskowości to Ty nie jesteś dlatego możesz się pultać ale to nie robi wrażenia na ludziach poważnych i odpowiedzialnych.

Marszałek Piłsudski nie błogosławił publicznie bestii winnej ludobójstwa, jak dla przykładu czynił to abp Andrzej Szeptycki ze Lwowa. Owszem nagrzeszył on prywatnie wg źródeł i opracowań, co nie miara, jednakowoż narodu całego do tego nie wzywał! Sakramentu spowiedzi w jego czasach, też nie zakazano i drzwi przed nim nie zamykano, zatem co mu odpuszczono, a co zatrzymano, to już nie nam ważyć. Ostatnie namaszczenie, też pewnie otrzymał! Licz się zatem Verito ze słowami, jak się Pana Boga jeszcze boisz!

Co do mojej skromnej osoby, to pozdrawiać mogę na swoim blogu kogo chcę, bo jestem wolny i swojej wolności nikomu nie oddaję, zła też tym samym nie czynię ale to dobro właśnie. Jeśli tego nie chcesz, to Twoja sprawa i nie musisz czytać! Nikt Cię przecież nie zmusza! Bł. ks. Jerzy Popiełuszko Męczennik za prawdę, uczył nas wszystkich: „Zło dobrem zwyciężaj!”. A zatem pozdrawiam serdecznie.....

Vote up!
4
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1575476

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kpisz waść, czy o drogę pytasz?!

Vote up!
1
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575477

Markowa chcesz być mądrzejsza, niż cała zgromadzona wiedza historyczna, choćby w IPN?! Nie ma sprawy, życzę powodzenia! Już 3 listopada 2018 Instytut Pamięci Narodowej (IPN) zapraszał do Przystanku Historia na ul. Marszałkowską w Warszawie, gdzie przez cały tydzień odbywało się szereg imprez w związku z obchodami 100-lecia Niepodległości. Między 5 a 10 listopada Przystanek Historia zmieni się w Przystanek Niepodległość.

Prezes IPN dr Jarosław Szarek informował wtedy: „Teraz zapraszamy wszystkich na ul. Marszałkowską, na nasz Przystanek Historia w Warszawie, gdzie czerwonym tramwajem przyjedzie Józef Piłsudski, wysiądzie na tym przystanku, który na ten tydzień przyjmie nazwę Przystanku Niepodległość. Przez cały tydzień będą wykłady, pokazy filmów, gry, puzzle.”

Prezes IPN ujawnił w tamtych dniach, że to tylko część obchodów organizowanych przez Instytut. Różne wydarzenia trwały, już od dłuższego czasu: „Obliczaliśmy, na pewno pięćset, a niektórzy mówią, że nawet tysiąc tych przedsięwzięć organizuje Instytut Pamięci Narodowej. I nie kończymy tego [...]. Przygotowania i realne działania zaczęliśmy już dwa lata temu. Pierwsze to był cykl debat belwederskich, co kwartał spotykaliśmy się z historykami, idąc tym szlakiem, którym szli nasi przodkowie. Ich zwieńczenie nastąpi 17 listopada na Zamku Królewskim z obecnością pana prezydenta. Wtedy zaprezentujemy też wystawę IPN pt. ‘Gen Wolności’. I książkowy pomnik, sześć albumów o ojcach niepodległości – Piłsudskim, Dmowskim, Paderewskim, Daszyńskim, Witosie i Korfantym.”

Cały artykuł jest opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/202785,przystanek-niepodleglosc.html

Vote up!
4
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575483

Markowa otwórz serce swoje na prawdę to i zaraz widzieć lepiej będziesz. Zapewniam! Oto i sam Józef Piłsudski - Dokument (1937 r.). Podziemna Telewizja opublikowała 16 grudnia 2012 r. znakomity dokument filmowy, który serdecznie polecam Tobie, Vericie i innym wszystkim niepoprawnym blogerom:

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575537

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Co ma Wawel do okultyzmu?

Nie obchodzi mnie  życie prywatne Piłsudskiego. O wojskowości nie miał pojęcia, nigdy nie służył w żadnym wojsku.

Stopień marszałka to jego "pierwszy" stopień wojskowy, który sobie sam nadał. Był samoukiem, jak Wałęsa.

Dlaczego manipulujesz -przeciwstawiając Szeptyckiego? To innego rodzaju zło. Gubisz się sam w tym bałaganie myślowym.

Namaszczenia nie przyjął, do końca nie chciał mieć z księdzem do czynienia.

Wysłuchaj podane linki wykładów..a potem spiesz z kolejną nawalanką....i nie wzywaj przy tym imienia Pana Boga.

Twoje teksty czytam z obowiązku...patriotycznego i katolickiego,  bynajmniej nie z ciekawości.

  A ten Męczennik, na którego się powołujesz , ciągle się nie może doczekać w NIEPODLEGŁEJ Polsce, sprawiedliwego osądzenia mordu założycielskiego III RP.

Chcesz wiedzieć ile osób ma na sumieniu twój "marszałek"?

https://twojahistoria.pl/2017/08/27/ilu-zabitych-ma-na-sumieniu-jozef-pilsudski/

Niewiele osób w historii Polski zasłużyło się dla jej niepodległości tak bardzo jak generał Tadeusz Jordan Rozwadowski. I chyba żaden z naszych bohaterów nie został równie haniebnie zepchnięty na margines pamięci narodowej.

https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/307289911-Czy-marszalek-Pilsudski-kazal-zabic-generala-Rozwadowskiego.html

Generał Włodzimierz Zagórski. Zniknięcie w niewyjaśnionych okolicznościach

Czytaj więcej na https://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-zlamane-kariery-losy-przeciwnikow-marszalka-pilsudskiego-po-,nId,1399581#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Kończ waść , wstydu oszczędź.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

Verita

#1575478

.....Majestat Najjaśnieszej II Rzeczypospolitej Polskiej! Nie rozumiesz tego?! Główka za mała, by to pojąć?! To jest nasz bohater narodowy!

Vote up!
5
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1575484

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575486

.....który miał wielki szacunek i respekt dla osoby Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz dla Jego dokonań dla ojczyzny naszej, czemu dawał wyraz publicznie i to powielokroć. Tym samym znieważasz i Majestat III Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej. Owszem i ja sam często piszę o tzw. III RP Pomrocznej, jednakowoż jasno i klarownie określam patalogie systemu zbudowanego przez SLD, UD-UW-PO, UP, PSL, a ostatnio nadto przez Palikotów, Nowoczesną i KOD-y.

Ty zaś mieszasz z błotem osobę bohatera narodu polskiego Marszałka Józefa Piłsudskiego, który spoczął na Wawelu. Znieważasz tym samym i Legiony Polskie i czyn Legionowy, lecz znieważając polski Korpus Oficerski II Rzeczypospolitej Polskiej ale i polskich patriotów, kilku pokoleń zresztą dla których Marszałek Piłsudski zawsze był ucieleśnieniem wskrzeszonej wolności Polski, dajesz żywe świadectwo kim jesteś. Nadto znieważasz i Kresowian wśród których Marszałek Józef Piłsudski, cieszył się jeszcze za życia ogromnym autorytetem i był przez pokolenia otoczony szczerą miłością. Ogarnij się kobieto, ludzie patrzą.....

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575488

W Belwederze 12 maja 1935 r. ks. Władysław Korniłowicz udzielił mu ostatniego namaszczenia, o godź. 20.34 Marszałek Józef Piłsudski zmarł. Wszystkim blogerom polecam 10 ciekawostek oraz 10 nieznanych faktów na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego, a zatem:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575562

.....a teraz nie ukrywa, że liczy na kasiorkę od polskiej policji! No po prostu cyrk na kółkach! Komendant stołeczny policji wyznaczył wcześniej nagrodę w wysokości 5 tysięcy zł dla osoby, która przyczyni się do wskazania sprawców podpalenia flagi Unii Europejskiej podczas Marszu Niepodległości.

Tymczasem do popalenia flagi przyznał się dobrowolnie Ziemowit Przebitkowski, szef Młodzieży Wszechpolskiej, który napisał na Twitterze: „Skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej na moją prośbę zgłosił mnie na podany numer, celem uzyskania obiecanej nagrody za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE! Ja nie mam zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze Młodzież Wszechpolska może zarobić! :)”.

Polak potrafi! A tu dla zainteresowanych, jak to się robi w Arizonie, Wojciech Cejrowski pali logo UE (Minęła 20 TVP INFO 2018/11/15), nie ma to tamto polecam:

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575469

Powoływanie się na Henryka Pająka jako autorytetu "od" Józefa Piłsudskiego nie wymaga doprawdy komentarza. Podobnie bałwochwalcze wręcz uwielbienie można zauważyć w podejściu do kilku innych autorów, których "wyniki "badań" traktowane są jak Prawda Objawiona. W tym kontekście nasuwa mi się porównanie do "wyjątkowo krytycznego" odbioru - przez wiadomą publikę -  "historycznej tfurczość" bajkopisarza Jana Grossa!   

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1575479

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Polecam prace pana Tomasza Ciołkowskiego. Np. książkę "Józef Piłsudski bez retuszu". Dość już bajania  o "czerwonym tramwaju" i "przystanku Niepodległość".

A w stulecie? Znów przejmowanie cudzych zasług, tym razem przez grupę prezydencko-rządową. Marsz Niepodległości - zorganizowany przez Stowarzyszenie MN pod wodzą Roberta Bąkiewicza, za pieniądze wpłacane przez dobrowolnych ofiarodawców - ten wspaniały Marsz został obciążony "czapą" nieudaczników, którzy dysponując 20-ma milionami zdartymi z polskiego podatnika - nie potrafili porwać za sobą ludzi.

Vote up!
1
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575487

....porzekadło, iż: "Nie od razu Kraków zbudowano". Przysłowie to uczy, że do celu należy podążać powoli i że na wszystko przyjdzie odpowiednia pora. Zatem najpierw była konspiracja, zagrożenie relane przez lata aresztowaniem, potem była I Kompania Kadrowa, potem I Brygada, potem czyn Legionowy, potem kryzys tzw. przysięgowy, potem wybuchła Niepodległość 1918 r., następnie Wyprawa Kijowska i Bitwa Warszawska 1920 r., a potem wolna ojczyzna przez następne dwadzieścia lat, podczas których wyrosły pokolenia "Kolumbów"! Mało Ci jeszcze kobieto.......

A tego że ktoś ten Marsz Niepodległości 2018 relanie obronił też nie zajumała, a tego że na czele pochodu szła Armia Polska III RP też nie pojęła, a tego że był tam i Prezydent RP Andrzej Duda oraz Premier RP Mateusz Morawiecki nie zdolna pojąć?! Pozdrawiam 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575489

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... bóstw mysłwym; sm pn n pjmj, ż pwl nchlną prpgndę &qt;rtwn mrsz&qt; przz czynnk fcjln. Pn n zdł sb trd, by przśldzć rdynrną grę Jdy.

p.s. nwkcj: &qt;kbt!&qt; w znczn &qt;pch mrny&qt; dprwdy dyskwlfkj pn jk rzmówcę. Żgnm.

Vote up!
0
Vote down!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575490

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Odbrązawiania Piłsudskiego - ciąg dalszy

Vote up!
1
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575491

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575497

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rzkm &qt;Npprwn&qt; jwą m sę jk dwbgnw gtt. Czsm t zchdzę, l crz mnj chętn. Psłchj mjj pwśc...

N Mrsz Npdlgłśc - bk mn szl chłpcy typ &qt;kbl&qt; w njlpszym znczn tg słw. Chcl zśpwć Rtę, l n znl słów. Pdrzcłm m kljn vrsy, n ndwl m dcybl. W kńc mówę: - nygsy, trzb sę był czyć w szkl! n n t - ns tg w szkl n czyl. J - trdycj, n - sł. N NP n m n trdycj, n sły, l n stnmy - czyż n?

Vote up!
0
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575498

@Verito - co możemy zrobić więcej?

 

Wystarczy nie mylić kolorów tabletek

Oj Braun-ówki,Branu-ówki

Leczta się na nogi

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1575567

….nowy świat według Kiepskich, dosłownie na b. pożytecznym portalu Niepoprawnych. Obie Panie w starszym wieku, jak owi Paździoch i Boczek szukają, tej trzeciej blogerki. Spór o publiczną prawdę się zaostrza! W takim razie powstaje pytanie jaką rolę w sporze odegrają Hobbici?

Blogerze i blogerko nie przegap, tej jedynej szansy! Sprawa tyczy się bohatera narodu polskiego Marszałka Józefa Piłsudskiego, zatem sprawa b. poważna. Znalazły już Pająka i Nicponia, kogo znajdą jeszcze?! Oto jest pytanie, kto się załapie?! Sprawdź szczegóły powyżej! Pozdrawiam wszystkich na forum....

Vote up!
5
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1575510

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575511

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

publikowałaś gdzieś metrykę, czy wywiad wroga tak doskonały? hahaha chamstwo obnażone!

Vote up!
0
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575513

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575516

"Agentura trzyma się mocno"??? No, jak już Ty to potwierdzasz, to chyba świat się kończy! 

Vote up!
4
Vote down!
-1

viki

#1575576

Niepoprawni blogerzy i blogerki serdecznie polecam wykład opublikowany w 153. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych Polaków, jego niezwykłą historię opowiada doktor Krzysztof Kawęcki.

Polscy patrioci w dużej mierze poznali już mowy polityczne Romana Dmowskiego. Czytali jego książki, zachwycali się przemówieniami. Rozumieją jak wielki wkład miał ten człowiek w budowę odrodzonej Ojczyzny. Jednak życie prywatne założyciela Narodowej Demokracji dla wielu jest nadal zagadką. Jaki naprawdę był Roman Dmowski? Czym zajmował się w dzieciństwie? Jak się uczył? Ilu miał przyjaciół? Co myślał o swoich przeciwnikach politycznych? Jaki był jego stosunek do kobiet? Iloma językami władał? Dokąd podróżował? To pytania, które w pierwszej chwili mogą wydawać się nieistotne, lecz po głębszej analizie okażą się kluczowe dla lepszego zrozumienia tej niesamowitej postaci.

Działacze liberalnej lewicy starają się przedstawić Dmowskiego jako ksenofoba, faszystę i politycznego "dinozaura", jednak nie mogą być dalej od prawdy! Roman Dmowski znał szereg języków obcych, którymi biegle posługiwał się podczas swych podróży. A zwiedził niemal cały świat! Był człowiekiem nowoczesnym, a nawet wyprzedził swoją epokę. Doskonale znał Europę. Bywał też w obu Amerykach i na Dalekim Wschodzie. Każdy wyjazd potrafił przekuć w wiedzę i cenne kontakty. Będąc w USA otrzymał doktorat honoris causa na Uniwersytecie Cambridge, ale wybitni profesorowie i artyści odwiedzali Dmowskiego także w Polsce. Przyjaciele widzieli w nim człowieka o wielkiej wyobraźni i żelaznej woli, słynącego z poczucia humoru i ciętego języka.

A zatem musicie to koniecznie wysłuchać:

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575674

Zwycięstwo nad bolszewikami i decydująca rola jaką odegrał w nim Józef Piłsudski przyczyniły się najbardziej do stworzenia czarnej legendy Marszałka, czemu akurat nie należy się specjalnie dziwić. Z tego niewątpliwie źródła czerpią również niektórzy blogerzy na Niepoprawnych, "malując " Józefa Piłsudskiego wyłącznie w czarnym "kolorze".

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1575494

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

współczuję przeterminowanej zawartości umysłu.

 

Vote up!
1
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575495

Taka wasza "prawda" jak bolszewicka gazeta "Prawda"! Nie dziwi zatem, że Verita do tego starego bolszewickiego kawału wprost nawiązała, nazywając się w nicku taką właśnie "Prawdą". 

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1575499

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

przestań się kompromitować

Vote up!
3
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575500

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jeżeli to nie pomoże...to wypada strącić pył z naszych sandałów....

 

https://www.youtube.com/watch?v=SK3kD_n-Njg

Vote up!
3
Vote down!
-5

Verita

#1575501

jedyna nadzieja...

 

jedyna nadzieja

dla was płonie

w znaku neonie

 

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1575503

Spoko! Spoko! Co można zrobić pożytecznego, gdy już włos siwy na głowie. Niestety to proces naturalny I nikt tego nie uniknie, nie możemy tego zatrzymać. Są jednak inne drogi i wyjścia! Dla przykładu owa słynna sztafeta pokoleń! Z albumu dziadka historia Józefa Piłsudskiego, opowiedziana dla dzieci. Opublikowana przez RKW Mazowsze 23 grudnia 2017 r., gorąco polecam, a zatem:

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575535

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575565

na własne potrzeby...

 

na własne potrzeby

swoje historie wytwarzają

i z własną potrzebą

na zewnątrz je wydalają

 

PS Bez komentarza!

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

jan patmo

#1575502

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

odnieś to do siebie:

"na własne potrzeby

swoje historie wytwarzają

i z własną potrzebą

na zewnątrz je wydalają"

prawda jest taka, że każdy mówi o sobie

Vote up!
1
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575504

ten najnowszy

 

tamten wierszyk

był bez komentarza

ten najnowszy

przypomina i powtarza

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1575508

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575517

świątobliwe staruszki...

 

świątobliwe staruszki

którym wyrosły różki!

Vote up!
4
Vote down!
-3

jan patmo

#1575515

czarna legenda win

 

czyż z wielkiego kaca

nie wyleczy przysłowiowy klin 

a z legendy Piłsudskiego

jego czarna legenda win?!

 

PS Świątobliwym staruszkom wypada pogratulować zastosowanej iście bolszewickiej "metodologii" w jej dzisiejszej lewackiej odsłonie!

Vote up!
5
Vote down!
-4

jan patmo

#1575520

Tak po prawdzie zapętlasz się w swej własnej niewiedzy (no offence z mojej strony) w ślepy zaułek. Zarówno Szanowne Markowa jak i Verita mają rację. Podążanie czy też utrzymywanie swoich racji bez celu jest skazane na porażkę. Więcej szacunku zyskasz jak przyznasz się do błędu, niż będziesz brnął w błędzie. 

Ps. Bardzo chciałbym kiedyś poznać te wymienione kobiety osobiście. Fantastyczny zmysł do rozstrzygania kwestii spornych (spornych dla tych, którzy nic nie rozumieją). I czuję się naprawdę wyróżniony, że mogę z takimi osobami dzielić swoje myśli. Pozdrawiam. Czerpcie z tego wszyscy, póki jest to wam dane.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1575536

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

a dla panów - piewców legendy Piłsudskiego, rozsadników przeterminowanej/denaturowanej  wiedzy - może jednak schylicie kark i posłuchacie prawdy

Vote up!
2
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575546

dno głupoty

 

nie ma w tym źdźbła cnoty

popierać samo dno głupoty!

  

Vote up!
5
Vote down!
-3

jan patmo

#1575554

Zostawmy te uprzejmości i przejdźmy do meritum sprawy, bo to zainteresuje jak sądźę dziś i jutro wielu niepoprawnych i nie tylko. Po pierwsze: Zerknąłem na twojego bloga i przekonałem się jako żywo, iż jeden z twoich pierwszych wpisów bije rekordy otwarć (33724), czyli: „Nie będę przepraszał za swój antysemityzm”. Stawiam zatem pytanie: czy nadal uważasz się za antysemitę i tu i teraz wobec wszystkich, deklarujesz się jako świadomy antysemita?! Pytanie jest jak najbardziej poważne i oczekuję poważnej odpowiedzi!

Po drugie Verita w powyższych wpisach podle znieważa bohatera narodu polskiego Marszałka Józefa Piłsudskiego, znieważa Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zawsze miał wielki honor dla Marszałka, znieważa polski Korpus Oficerski i to zarówno II, jak i III Rzeczypospolitej Polskiej, wreszcie znieważa i Kresowian, którzy zawsze mieli wielką miłość do Marszałka. Czyni to za przyklaskiem niejakiej Markowej. Na koniec warto dopowiedzieć, iż znieważa i sam Majestat Najjaśniejszej II i też III Rzeczypospolitej Polskiej.

Tych haniebnych czynów dopuszcza się oto nie tylko na moim blogu ale i przed całym forum blogerów i blogerek niepoprawnych! A teraz jeszcze i ty zaświadczasz, że obie te podłe osóbki mają rację. Musisz mieć zatem świadmość swoich czynów, co potwierdzasz osobiście i z czego będziesz dziś i w swoim czasie zdawał sprawę zarówno przed tym ludzkim, jak i tym Bożym sądem. Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575555

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie

Verita i ja, markowa, zostałyśmy nazwane "podłymi osóbkami" przez hochsztaplera wycierającego sobie gębę Polską.

Bez uzasadnienia. Bóg widzi, profanie.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575559

świat jak żaby widzą

 

świątobliwe staruszki

świąt jak żaby widzą

kto z nimi nie skacze

tego nienawidzą

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

jan patmo

#1575561

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1575568

....oto poziom tzw. Verity, która jednakowoż z prawdą ma tyle do czynienia, zresztą nie tylko tu ale o wiele częściej, w innych komantarzach i owszem także, co przysłowiowy piernik do wiatraka! To na razie co tylko i aż tyle w temacie ale jestem......

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575570

Oprócz biustu to obie te panie nic innego nie posiadają

Vote up!
5
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1575572

To i tak dużo!

Vote up!
4
Vote down!
-2

jan patmo

#1575573

No, że Putina chwalisz, to zrozumiałe, ale Trumpa też? Koniec świata!

Vote up!
3
Vote down!
-1

viki

#1575579

No cieszę się, że rozpoznałeś, towarzystwo wzajemnej adoracji! Prawie całymi dniami, od rana do wieczora, temat dyżurny!

Żyd, Ukrainiec, a Polaków to prawie nie ma! Jak to dobrze, że można mieć wgląd we wszystkie wpisy każdego tu piszącego i wyrobić sobie zdanie tych, co to udają innych, niż są!

Vote up!
3
Vote down!
-2

viki

#1575578

Nie chciałbym wyciągać zbyt daleko idących wniosków, co do Twojej osoby, jednakże pewne myśli nasuwają się same...

Wracasz do mojego wpisu, gdzie w sposób bardzo konkretny określiłem swój stosunek do żydowskiej zarazy. Jeśli tam dotychczas nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie to polecam jeszcze raz przeczytanie tego tekstu. I tak do skutku.

Oczekujesz odpowiedzi...Jakoś ja do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi z Twojej strony na moje pytanie, które zawarłem pod tymże wpisem. Rozumiem, że stanowi dla Ciebie określony problem i jest z gatunku niewygodnych, niejako zaburzających Twój pogląd na w/w kwestię. Ponadto, strachu przed sądem ludzkim nie czuję, bo już nie tacy jak ja byli i są nadal więźniami sumienia i własnych przekonań. Tak więc niech Ciebie głowa o to nie boli.

Nietrudno także zauważyć, że swoje teksty traktujesz jako prawdę objawioną i bardzo źle znosisz najmniejszą choćby ich krytykę czy uwagi do nich. I to Ty musisz mieć świadomość tego, że nie wszyscy i nie zawsze będą się zgadzać z tym, co chcesz przekazać. Nie wiem czy taka odpowiedź Ciebie usatysfakcjonuje, niemniej z mojej strony to tyle i nie zamierzam drążyć tematu.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1575718

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak mi się jakoś to, co tu się dzieje, kojarzy - pewnie przez te panie Kowalskie między jakimś szwajcarskim orłem a Virtuti Militari

- A to jest pani Kowalska!
- Mów mi wuju!

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1575584

.....nie dla cienkich bolków jest przeznaczony! W tej scenie nasz wieszcz narodowy Henryk Sienkiewicz ukazał dramat polskich oficerów (Roch Kowalski), którzy w obliczu jawnej zdrady magnata Janusza Radziwiłła, bili się w swoich sercach, pomiędzy posłuszeństwem wojskowej przysiędze, a zdrowym rozsądkiem i miłością do ojczyzny. Z pomocą przyszedł właśnie Pan Zagłoba z gąsiorkiem przedniej gorzałki!

Po pierwsze dziś powyżej znieważa się w osobie bohatera narodowego Marszałka Józefa Piłsudskiego, znieważa się raz jeszcze oto sam Majestat II i III Rzeczypospolitej Polskiej, a ty kefasie (tak się mienisz) ani be, ani me, ani kukuryku o tym właśnie! Jeno w swoim mizernym komentarzu Jana Patmo sprytnie się czepiasz, sugerując wprost, iż o moje względy (plusiki) zabiega, co jest bzdurą wierutną, gdyż Jan odnosi wyłącznie do meritum sprawy, czyli do podłej postawy niejakich Verity i Markowej. To jednak sugerowałoby, iż są w Tobie ukryte pokłady zawiści i kunktatorstwa, jednakowoż mam nadzieję że tak nie jest.

Po drugie błaźnisz się okrutnie kefasie z czegoś tam, gdy na b. pożytecznym portalu niepoprawnych blogerów i blogerek, piszesz o orle ze znaku 27 Wołyńskiej DP AK (do tego pijesz) piszesz, iż do szwajcarskiego podobny. Człowieku to jest Orzeł Konstytucji 3 Maja! Dobrze jeszcze, że szablę potrafisz rozpoznać! I co tu więcej dodać, mądremu wystarczy......

Warto sobie nadto kefasie to i owo przypomnieć, a zatem: film poświęcony polskiej konstytucji z 3 maja 1791 uchwalonej przez Sejm Wielki obradujący w latach 1788 - 1792.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575587

przerywa ciąże, krawaty wiąże, nawet Sienkiewicza potrafi czytać po sowiecku.....

Fajnie, że sobie tak to tłumaczysz, tylko jednak obawiam się, że ci się coś permanentnie stało w ten twój majestat.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1575616

No cóż kefasie z czegoś tam…., skałą to ty raczej nie jesteś! Już tylko ta odpowiedź powiedziała o tobie dużo więcej, niż niejedna inna. Nadto podpowiem ci stare, ludowe przysłowie: “Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada”. Zatem dbaj o swoją główkę! Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1575627

głupio-mądry wpis, kefasa z "czegoś tam"! Jest takie powiedzenie: "my o zupie, on o doopie"! 

Vote up!
3
Vote down!
0

viki

#1575634

Z wielką i niekłamaną przyjemnością przeczytałbym tekst historyka Kefasa na temat wzajemnych relacji Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego; ich spotkań, tematów rozmów etc. Prosiłbym tylko o nadanie pracy charakteru naukowego, szczególnie dodanie przypisów do źródeł bądź opracowań, z których autor będzie korzystał.

Pozostaję z wyrazami najwyższego (naukowego) poważania   

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1575595

Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie zaprasza w sobotę 24 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w ramach cyklu „Spotkań z Historią i Kulturą” DROGI DO NIEPODLEGŁEJ na wykład Pana Prof. Andrzeja Nowaka „KOŚCIÓŁ I NIEPODLEGŁOŚĆ”.

Pełna nformacja o spotkaniu jest dostępna na stronie:

https://diecezja.pl/wydarzenia/wyklad-prof-andrzeja-nowaka-w-ramach-cyklu-spotkan-z-historia-i-kultura/

A oto ten wykład ,,Kościół i Niepodległość”, wygłoszony dn. 4 października 2018 r. na inauguracji w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, a zatem:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575635

Prof. Andrzej Witold Nowak (ur. 12 listopada 1960 w Krakowie) historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ), były redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”. Od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Autor cenionych „Dziejów Polski”.

Niepodległa

Niepoprawni blogerzy polecam gorąco ten b. ważny wieczór autorski Prof. Andrzeja Nowaka „Niepodległa”, który miał miejsce 16 kwietnia 2018 r. w Klubie Ronina pod tytułem: „1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę”, a zatem:

 

Naród i niepodległość

Oraz inny wykład Prof. Nowaka: „Naród i niepodległość”, który odbył się w III Dzień Patrioty, 21 października 2017 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i przyciągnął rzesze publiczności. Wykłady głosili wtedy także m.in. ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Wojciech Roszkowski i prof. Krzysztof Szczerski.

Prof. Andrzej Nowak w interesujący sposób mówi w nim m.in. o pojęciu narodu w dawnej i współczesnej nauce, „historyczności” narodów oraz zjawisku wspólnoty narodowej. Na tym tle przedstawił dzieje narodu polskiego, liczące już ponad tysiąc lat. A zatem:

 

Jak bronić niepodległości

I trzeci wykład prof. Andrzeja Nowaka tym razem z cyklu „Węzły polskiej pamięci” p.t. „Jak bronić niepodległości (1918-1921)?”. Polecam:

 

Ku Niepodległej

Prof. Andrzej Nowak - Niepodległość: warstwy doświadczenia i horyzonty oczekiwań w polskiej myśli politycznej XIX wieku. Konferencja Magna Res Libertas. Ku Niepodległej 21-22 czerwca 2018 r. (Uniwersytet Jagielloński, Kraków; Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, Warszawa). A zatem:

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575651

Z tej racji otrzymałem w środę 21 listopada e-mail od ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, tej treści: „Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele! Jutro, 22 listopada przypada 100. rocznica oswobodzenia Lwowa oraz zwycięstwa "Orląt Lwowskich" i żołnierzy odradzającego się Wojska Polskiego, które przybyło z odsieczą. Z tej okazji polecam mój felieton na ten temat: [...]”

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-jutro-setna-rocznica-oswobodzenia-lwowa-czy-beda-uroczystosc,nId,2688373

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1575796

The Polish Spirit of Independence in Copernicus Center, czyli Darek zaprasza na obejrzenie wystawy: „Polski Duch Niepodległości” w Chicago. Rodaku naprawdę warto to zobaczyć:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576093

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, w imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za uczestnictwo w esseńskich obchodach 100 rocznicy Święta Niepodległości w Essen. Cieszymy sie ogromnie z przybycia pana Jakuba Wawrzyniaka - konsula generalnego RP w Kolonii, Andrzeja Dudzińskiego – konsula ds. Polonii, Wojciecha Poczachowskiego – dyr. Instytutu Polskiego w Düsseldorf, naukowców wrocławskiego oddziału IPN – dr Stanisława Bogaczewicza i dr Tomasza Gałwiaczka oraz bardów – Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka.

Dziękujemy przedstawicielowi Stowarzyszenia Kombatantów Polskich z Paryża, środowisku Akwizgrańskiemu i z Kolonii oraz Polakom z Essen i okolic. Będziemy wdzięczni za Państwa komentarze na stronie:

www.polacywessen.de

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1576127

Tego ranka, właśnie dziś z ciekawości zajrzałem na stronę naszych rodaków w Essen i znalazłem prawdziwe skarby duchowe. Oto niektóre z nich: Pieśń Konfederatów Barskich opiblikowana 23 maja 2018 r. . Wszyscy artyści II Festiwalu Pieśni Prawdziwej - Concordia 2018, koniecznie to wysłuchajcie, piękne, mocne i łza kręci się w oczach, a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576129

Mimo, że 8 marca powinien kojarzyć się z dniem szczególnego szacunku do kobiet, które doceniamy za poświęcenie na rzecz budowy rodziny, społeczeństwa i narodu, coraz częściej przebiega on pod znakiem buntu feministek tropiących faszystów i ksenofobów, walczących o prawa gejów i lesbijek oraz aborcję na życzenie.

W tym roku lewicowe działaczki wspierane przez aktywistów LGBT oraz członków KOD i Obywateli RP wystąpiły z postulatem zmiany nazwy centralnego ronda w Warszawie. W miejsce dotychczasowego patrona, niekwestionowanego ojca polskiej niepodległości, Romana Dmowskiego, miałaby pojawić się nazwa „Rondo Praw Kobiet”. Aby zwrócić uwagę na ten pomysł feministki zorganizowały akcję „Disco przeciw nienawiści”, której głównym punktem była dyskoteka na wspomnianym rondzie. Mimo paraliżu komunikacyjnego na głównych arteriach stolicy oraz kilkudziesięciominutowych objazdach komunikacji miejskiej organizatorzy imprezy twierdzili, że odnieśli sukces.

Uczestnicy akcji pytani, dlaczego akurat Roman Dmowski ma zniknąć z przestrzeni publicznej odpowiadali, że: „to faszysta”, „nikt istotny dla kobiet”, a nawet Polski! Ponadto zadedykowano mu najważniejsze rondo w stolicy, a feministki chciałyby coś równie wielkiego na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Niesamowity, ciekawy matariał o tym wydarzeniu, opublikowany 10 marca 2019 r. przez eMisjaTv, a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583190

Mocne i prawdziwe! Obudź się Polsko! Stań mężnie w obronie wiary swoich przodków, stań mężnie w obronie rodziny i wartości chrześcijańskich na których budowałaś swoją wielkość przez stulecia. Metropolita częstochowski abp Wacław Depo 29 kwietnia 2019 r., w uroczystość patrona Polski przewodniczył Mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha. Było to dziękczynienie za 50 lat istnienia parafii położonej na terenie dzielnicy Tysiąclecie w Częstochowie.

W homilii ksiądz arcybiskup przypomniał słowa, które św. Wojciech wypowiedział po przybyciu z misją apostolską i ewangelizacyjną na ziemię Jadźwingów: „Przyczyną mojej podróży jest wasze zbawienie”. I dodał stanowczo: „Było to jasne odcięcie się od innych motywów poza dziełem zbawienia w Chrystusie. Sam Duch Święty czyni apostołów Jezusa Chrystusa”.

Następnie Pasterz Kościoła Częstochowskiego podkreślił: „Św. Wojciech od przeszło tysiąca lat na ziemi polskiej mówi nam o oddaniu życia dla Chrystusa. Od początku w pamięci naszego narodu po chrzcie staje się mocnym fundamentem wiary naszych ojców i matek. To przez świadectwo swojego męczeństwa potwierdza, że świętość zdobywa się ofiarą. Nie ma tutaj mowy o jakiś kompromisach. Trzeba być wiernym do końca. Trzeba mieć odwagę chronić Boży obraz zarówno w swojej duszy, jak i w duszach powierzonych ludzi nawet za największą cenę życia.

Metropolita częstochowski wskazał, że: „Od początku na polskiej ziemi jesteśmy w niezwykłej szkole Najświętszej Maryi Panny danej nam z wysokości krzyża. I nie możemy być tylko tymi, którzy wspominają przeszłość i są niejako teoretykami wiary. Musimy być na wzór Maryi, św. Wojciecha i w mocy Ducha Świętego przejrzystymi świadkami Chrystusa i Jego miłości wczoraj, dziś i jutro.”

Po czym nazwał odważnie rzeczy po imieniu, jasno i klarownie tytułując tych którzy sieją straszne zgorszenie: „Osobiście dotknęło nas sprofanowanie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Dzieciątka, który był naklejony nie tylko na urzędowych miejscach kościoła czy parafii, ale również na śmietnikach i w miejscach niegodnych. Trzeba nie być Polakiem, ale zdrajcą narodu i Kościoła, tej wiary tysiąclecia, żeby tak zrobić. I prowokować chrześcijan i katolików do wojny, a później usłyszymy: religijna wojna polsko-polska. Nie ma zgody na takie postawy.”

Na koniec abp Wacław Depo gorąco zaapelował do Ciebie i przypomniał nam wszystkim: „Prosimy św. Wojciecha, abyśmy na nowo uwierzyli w moc wiary, w moc bezpośredniej więzi z Żywym Bogiem. Abyśmy w sposób świadomy zadbali o rozwój wiary i jej przekazanie dzieciom i młodzieży. Wiara jest obecna nie tylko w nastrojach i przeżyciach religijnych, ale musi się wyrazić przede wszystkim w myśleniu i działaniu, w codziennej pracy zmaganiu ze sobą, ponieważ sprawia ona, że nasze życie jest przeniknięte mocą samego Boga.” Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie:

Read more: http://www.pch24.pl/arcybiskup-depo--profanujacy-wizerunek-matki-bozej-z-dzieciatkiem-to-zdrajcy-narodu-i-kosciola,67882,i.html#ixzz5mYodUxYZ

W konteście powyższego zobacz koniecznie ten „sukces bananowego protestu”. 29 kwietnia aż kilkaset osób zgromadziło się przed warszawskim Muzeum Narodowym. Zajadając się bananami, manifestanci protestowali przeciwko wycofaniu z wystawy dzieł autorstwa Natalii LL i Katarzyny Kozyry. Protestujący uznali decyzję dyrektora Jerzego Miziołka za formę cenzury sztuki. Cały artykuł o tym ze zdjęciami znajdziesz pod adresem: https://wiadomosci.wp.pl/sukces-bananowego-protestu-przed-muzeum-narodowym-6375659802683009a

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588103