Dialog małżeński i grill rodzinny w Bricket Wood

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

W dniu 30 czerwca 2019 r. odbył się kolejny Dialog małżeński, połączony z grillem i degustacją potraw, organizowany przez naszą grupę Spotkania Małżeńskie, wspólnotę wiernych, działającą z powodzeniem od kilku lat przy parafi św. Andrzeja Boboli na Hammersmith w Londynie. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Bricket Wood k. Watford, gdzie mieszkają Marcin i Lucyna wraz pociechami.

Wyjazdowe spotkanie Dialogu Małżeńskiego w zielony plener, było w planach, już od pewnego czasu. Skoro tylko Adam i Olga Biel poinfomowali nas szeroko o tych planach, zaraz przypadło nam to do gustu i obiecywaliśmy sobie z żoną Marią, po tym spotkaniu wiele dobrego. Raz bo to właściwie po sąsiedzku, a dwa że lato doskonale służy takim rodzinnym eskapadom i takim formom aktywności.

Tej niedzieli dopisała nam niezwykle piękna, słoneczna pogoda. Z autobusu jadącego do Saint Albans wysiedliśmy na wysokości Bricket Wood. Przeszliśmy małymi uliczkami tej miejscowości, podziwiając wiele okazałych gatunków drzew i ozdobnych krzewów, których całe bogactwo mogliśmy tu oglądać i fotografować w przydomowych, miniaturowych ogródkach. Cicha i zadbana to okolica, tak że jest na czym oko zawiesić. Gdy byliśmy już właściwie u celu, miły pan sąsiad wskazał nam ukrytą w głębi zieleni posesję.

Marcin i Lucyna mają b. zgrabny domek i pięknie zadbany i zagospodarowany ogródek. Po przywitaniu, zostaliśmy z miejsca zaproszeni do bogato zastawionego stołu na odkrytej werandzie przed salonem, kosztując łakocie i inne specjały. Przybyliśmy, gdy pierwsi goście byli już od godziny. Po nas byli następni i w krótkim czasie byliśmy niemal w komplecie.

Na Dialog przybyło b. wiele rodzin z dziećmi. Spotkanie rozpoczęliśmy zatem wspólną agapą z ciastami, sokami, kawą i herbatą, były także owoce. I w tym czasie gdy my gaworzyliśmy o wszystkich ważnych, zajmjących nas sprawach, trzech dzielnych mężczyzn pod wodzą Tomka, uwijało się sprawnie przy kiełbaskach i kurczaku z grilla. Nadto był stos smacznych kanapek który przywieźli Grzegorz i Maja, sałatki, a nawet placaki ziemniaczane, jakby wprost od babuni. Każdy z nas przyniósł coś od siebie, czym chciał się podzielić z resztą wspólnoty. Dzieciaki w tym czasie miały swój plac zabaw, tuż obok w ogrodzie, gdzie korzystały z wielką uciechą z trampoliny, gry w piłkarzyki oraz z wszelkich innych rozrywek na świeżym powietrzu.

Zaraz po wspólnym posiłku i po tych towarzyskich dysputach, rozpoczeliśmy nasz właściwy Dialog Małżeński. Modlitwą do Matki Bożej, do Ducha Świętego oraz tradycyjnie zapaleniem świecy, jednego z symboli naszych spotkań. Tego dnia skupiliśmy się na temacie: ,,Słowa które nas ranią i słowa które nas budują”. Prowadzący, Bartek i Agnieszka Grabas poddali nas na wstępie małej próbie, odczytali streszczenie jakoby jednego dnia z ich życia, niby jakowejś idylly, wprost sielanki życia. My słuchaliśmy tego z otwartymi ustami, wielkimi oczami. Fortel jednakowoż się udał, sądząc po rekacjach wszystkich, skoro tylko dowiedzieliśmy się, że to tylko taka reklama. Z każdym następnym akapitem prowadzący sprowadzali nas na ziemię, celnie wybierając kolejne kamyczyki, które każdy ze słuchających znał doskonale z własnego ogródka. Przy wprawnym oku i w szczerym trudzie, nic nie da się ukryć, a co nie mogłoby być dziś znalezione.

Weszliśmy zatem śmiało w te duchowe zmagania, angażując pamięć, osobiste talenta i życie duchowe. Dzieliliśmy się naszymi odczuciami najpierw ze współmałżonkiem, a następnie pracując w dwóch grupach, wymienialiśmy wspólne doświadczenia z życia małżeńskiego na codzień. Doszukiwalśmy się w sobie owych słów, czy uksztaltowanych postaw, które albo pomagają naszemu współmałżonkowi wzrastać, albo wręcz przeciwnie, takie które go blokują, zamykają, aliści wręcz ranią. A odkrywając w sobie, takie czy inne nasze zachowania, zastanawialiśmy się na gorąco co możemy zmienić, co winniśmy w sobie zmienić na lepsze. W końcu za co chcemy, tą drugą połówkę przeprosić. Nieodmiennie odkrywaliśmy przy tym naszą słabość, bezradność, które obnażone, odarte z naleciałości czasowych, traciły na sile ale i wymagały przemiany.

Czas spotkania przebiegł nam oto b. szybko, chwilami wydawało się iż jeszcze chcielibyśmy o czymś porozmawiać, zachaczyć nowy temat, bo z niektórymi może zbyt i długo nie widzieliśmy się. Było to też zarazem ostatnie spotkanie przedwakacyjne. Życzyliśmy sobie więc dobrego, udanego wypoczyku, nabrania sił na kolejny rok pracy. I rzecz jasna nowych, owocnych spotkań w grupach, zaczynajacych się ponownie od września.

W tym uroczystym dniu poświęconym czci Apostołów św. Piotra i Pawła niektórzy spieszyli na mszę świętą do polskiej parafii pw. Św. Brata Alberta w Letchworth, którą prowadzi ks. Cezary Komosiński. Raz jeszcze ucząc się z mądrości Kościoła i przypatrując się postawom tych dwóch wielkich filarów Bożego Królestwa na ziemi, wiele można się od nich nauczyć i dziś. Przede wszystkim zawierzenia życia Panu Bogu i poddaniu się łasce Ducha Świętego, która sprawia że moc w słabości się doskonali. To wezwanie do życia wiarą, do odważnego wypłynięcia na głębię, które skierowane wprzód do Świętych Piotra i Pawła, pozostaje aktualne i dla nas na dziś i teraz. Albowiem tylko wtedy gdy realnie porzucimy nasze smutki, przekroczymy schematy, przyzwyczajenia, możemy naprawdę wydać dobre owoce.

Sławomir i Maria Roch

 

P.S.

Grupa ,,Dialog Małżeński’’ z Londynu zaprasza zarazem wszystkich zainteresowanych do udziału w podstawowych rekolekcjach Spotkań Małżeńskich, które odbędą się na Wyspach w niedługim czasie. O szczegółach będziemy informować! Zgłoszenia przyjmują zwykle Bartłomiej i Agnieszka Grabas. Nasza wspólnota pozostaje pod stałą opieką ks. dr Marka Reczka i korzysta z wszystkich dobrodziejstw Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej – Zwycięskiej. Dodatkowych informacji można zasięgnąć na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:13)

Komentarze

Dobrej zabawy życzę...ale nie nazywajcie tego rekolekcjami.

Protestantyzacja  kościoła katolickiego trwa w najlepsze..to widać po owocach....więc czas wyrosnąć z krótkich spodenek.

Takie spotkania oazowo-charyzmatyczno-zielonoświątkowe...to być  może stanowi jakiś etap w rozwoju duchowym...ale czy wy tak chcecie jeszcze długo?

Popatrzcie co się dzieje z Polską, z polskim kościołem rzymsko-katolickim ....a wy tam sobie gruchu, gruchu...mniam, mniam:-)

Pozdrawiam gruchających małżonków.

Wybacz Sławku...ale tak to widzę.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1596473

Legalizm to faryzeizm, który surowo potępiał Chrystus Pan.

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

Jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzą.

(Świeckie "spotkania integracyjne" są zapewne lepsze).

Pozdrawiam czołową inkwizytorkę Niepoprawnych,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596474

Nigdzie i nigdy nie było mowy o spotkaniach integracyjnych.

Czy konfabulacje ..wynikają z zaburzeń pamięci czy też ze złośliwości...mało ważne. Nie zamierzam reagować na kolejne prowokacje

Więc ...wołam, proszę naczelną konfabulatorkę NP .. Katarzynę Tarnawską.....SPIEPRZAJ DZIADU !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1596475

Wiele razy już chciałem podziękować katarzynie.tarnawskiej za zamieszczone komentarze pod moimi wpisami, które czytam i zawsze sobie wielce chwalę i szanuję. Co prawda nie zawsze starcza czasu i sił, by na gorąco odpisać, bo moc obowiązków spada na młodych ludzi, specjalnie poza granicami ojczyzny ale kiedy mogę to piszę b. chętnie. Łączy nas tak wiele, a specjalnie Kresy, miłość do kultury kresowej i do naszej ojczystej historii. Patriotyzm to także słowo, które można odmieniać w naszych komentarzach przez wszystkie przypadki. Jednakowoż najbardziej chwali się mądrość i stateczność, te bowiem przynoszą czerstwe zdrowie, radość która jest życiem człowieka, sławę i szacunek potomnych. Raz jeszcze serdecznie dziękuję Katarzyno i pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596503

Bardzo to urocze, ale w rekolekcjach nie o towarzyskie przyjemności chodzi. Czy ksiądz na końcu spytał "everybody happy"? Zastanawiam się, czy to te same 'spotkaniamalzenskie', które lansuje RM?

postscriptum: Verito - dlaczego karmisz trolla? przecież ona nie "spieprzy".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596476

Ale jeszcze gorsza jest hipokryzja konfabulatorki, której tekst ...."Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie"....ma się nijak do jej religijności i i miłości, której jest tak spragniona.

Przyczepiło się to "rdzawe oko" do mnie....i płynie

https://www.youtube.com/watch?v=vqG6tkN4s4g

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1596477

"rdzawe oko' przynajmniej może służyć jako nawóz, trucizna - na nic się zda.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596478

... i cywilne za czasów Bieruta? Sądy. które skazywały AKowców  i  rotmistrza Pileckiego?

Kto podarował willę Kaczyńskim…?

Wujowie Kaczyńskich, bracia pani matki....jeden był prezesem sądu cywilnego a drugi sądu wojskowego…za czasów Bieruta.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kim-jest-jaroslaw-kaczynski-2019-01

A tak Łódź przywitała Bąkiewicza, który przybył na spotkanie z mieszkańcami.

https://www.youtube.com/watch?v=f6i0v5oM2Pg

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1596481

Kolejny popis niewieściej kultury i słodyczy.

Minusy - ode mnie. A czytanie ze zrozumieniem - to umiejętność, której jeśli się nie zdobyło w szkole - to już się nie nabędzie (co wyraźnie widać). 

Nie było mowy o "spotkaniach integracyjnych " bo to są współczesne praktyki w niektórych "korpo".

Rodzinne, wspólnotowe spotkania chrześcijan to, w pewnym sensie przeciwwaga tej "nowej, świeckiej tradycji".

A napadanie na ludzi, którzy tworzą wspólnotę małżeńską - to ewidentna "mądrość" inkwizytorki (jednak to kulturalniejszy epitet niż te, którymi Panie są łaskawe operować, ale rozumiem - wedle stawu grobla).

Bez pozdrowień,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596482

Powiedz Katarzyno,

co powoduje, że w niektórych kobietach gromadzi się tyle żółci, że w końcu bez przerwy przelewa się przez usta?

Czy na taką miłą, towarzyską sprawę nie można spojrzeć z pewną dozą sympatii? Co stoi na przeszkodzie?

Czy to fanatyzm, czy tylko lasyzm... Przecież to jest zaprzeczenie głównej prawdzie wiary - miłosierdziu Bożemu?

Jak można być takim negatywnym katolikiem.

Może to jakaś sekta?

 

Pozdrawiam

 

Ps. Też lubisz trochę się z nimi pokłócić ;-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1596485

Ale gdy widzę bezsensowne, złośliwe ataki na kogokolwiek - to mnie "ponosi". Przypomina mi się krótka strofa z Pieśni o fladze Gałczyńskiego:

Diabły w sercu swoim głupim, 
bo niedobrym

Głupota jest czymś złym, diabelskim. Złe oceny, złe sugestie to diabelska głupota. To jedna z form "gorszenia maluczkich".

Dlatego reaguję, czasami ostro.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596486

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawiedzony nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Staropanieństwo ma i dobre i złe strony.
W przypadku Verity nie najlepiej to wygląda, ale złóżmy to na kark jej dość wczesnego urodzenia
i już tylko może być gorzej.
Latka lecą.
Niemniej jednak życzę Jej 120 lat i jeden dzień dłużej

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596519

...szczególnie do przygotowania szczepionek...

I nie pomoże elegancka próba konfabulacji...odnośnie spotkań  ..chrześcijańskich, które pojawiły się grubo, grubo przed spotkaniami integracyjnymi i w żadnym przypadku ani w pewnym sensie nie mogły się stać przeciwwagą dla nich. 

To już całkiem żydowsko-romskie  argumenty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1596483

- pozostaje leczyć się na nogi, bo na głowę za późno!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596484

Wybacz ale odnoszę wrażenie, że jednak coś jest od dłuższego czasu na rzeczy! Owszem doceniam Twoją solidarność wobec papsiółki ale niekiedy co za dużo to niezdrowo, wszak nierzadko i same dziady tak powiadają. Nie krytykuję, iż tworzycie z Veritą zgrany tandem komentatorek na tym pożytecznym portalu, a jednak więcej przynisłoby to Wam samym dobra i uznania, gdybyście niekiedy umiały być krytyczne wględem i siebie samych. Wtedy nieodmiennie jedna drugą podtrzmałaby w chwili zawchwiania, co się każdemu zdarzyć może, a tak pierdzieli Verita, a markowa za nią klepie, jak najęta  i jeszcze się cieszy. To ci dopiero komedia na niepoprawnych.......

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1596501

To lumpenploretariat a nie Polacy się tam zbierają...skoro używają takiego języka. To nie nasi przodkowie.

Czy to  są te wyżyny człowieczeństwa, na które się wznosicie? To są te maniery i tradycje narodowe, do których nawołujesz?

Takich gości to nie tylko po trawie...ale i po rozżarzonych węglach bym pogoniła....póki nie nauczą się języka polskiego i kultury polskiej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1596504

Verito zwolnij, bo ze strachu wszyscy pouciekamy! Posłuchaj raczej tego, to może trochę więcej się w Twojej główce rozjaśni i pozytywniej zobaczysz świat, który Cię otacza. Ci ludzie wiedzą, co mówią! Z Ireną i Jerzym Grzybowskimi rozmawiają 12 kwietnia 2017 r. w Warszawie Urszula i Mikołaj Pstrągowscy, a zatem:

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596510

Nie dam się nabrać na słuchanie i psychomanipulacje "dialogujących". Widziałam, słuchałam...są dla mnie bez wartości, jak prywatne objawienia.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1596511

.....gdy św. jan Chrzciciel wylał wody Jordanu na skronie Chrystusa Pana. Otóż niebo się otworzyło i Duch Święty zstąpił na Jezusa i spoczął na Nim. Ale wydarzyło się coś jeszcze, coś b. spektakularnego, głośnego, nadprzyrodzonego. Odezwał się głos z Nieba..... ...... Lecz mi b. chodzi o reakcję ludzi na to wydarzenie, tłumu który tam był. Jedni wyznawali bowiem że Anioł do Niego przemówił, inni że tylko zagrzmiało ale jeszcze inni twierdzili, iż nic się nie wydarzyło. Zastanawiam się Verito w której grupie Ty byś się odnalazła wraz z Markową. Pozdrawian b. serdecznie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596527

Klasę i styk damy demonstruje publiczne używanie (cytuję dosłownie) "... a potem pierdzieli...".

 

Jeżeli nawet jest to jakiś cytat, to osoba na pewnym poziomie tego nie powtórzy.

 

Cóż... dom nie nauczył, szkoła też, a w otoczeniu wszyscy tak mówią pewnie.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1596549

....no doprawdy nie pojmuję, no tego jeszcze na niepoprawnych nie grali! Masz zatem rację jazgdyni, że Verita znana na naszym portalu nadwyraz dobrze z rzucania mięsem na lewo i prawo, potrafi zaskoczyć niejednego. Tym razem zatem nadleciała nam oto dobra pszczółka Verita urażona, zaciekła obrończyni ładu i porządku, kultury i czystej mowy! Verito, Verito cóż zobaczymy dziś.....

No... ale generalnie tak powinno i być, czyżby dobra zmiana na niepoprawnych......

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1596577

...wszystkich  za użycie wulgaryzmu w moim komentarzu. Nie powinnam tego zrobić.

Chciałam w ten sposób zwrócić uwagę na hipokryzję dialogującego  małżonka, który  jednym tchem wypowiada słowa  "....Bóg w dom "...i wulgaryzm, zresztą  wesoło powtarzany . Widocznie takim językiem rozmawia się na spotkaniach małżeńskich.

No cóż...reakcja  Sławomira na  moją opinię o  takich spotkaniach  była  zbyt  emocjonalna, wręcz dziecinna.

Tak złości się dziecko, któremu zabrano ulubioną zabawkę. To  świadczy o tym jak przekaz wiary oparty na uczuciach i emocjach wpływa  na psychikę uczestników tego rodzaju  spotkań.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1596585

Nie jest moją winą ani zasługą, ze na tym portalu zgadzam się jedynie z Veritą i Rebeliantką. Twój wywód: (cyt.)

"a tak pierdzieli Verita, a markowa za nią klepie, jak najęta" nic mi nie robi, sam sobie wydajesz świadectwo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596516

Znakomite i b. treściwe okienko na to czym jest właściwie Dialog małżeński, realizowany w formule Synaj - Spotkania Małżeńskie (SM) w Diecezji Tarnowskiej. Polecam gorąco wszystkim niepoprawnym i naszym sympatykom. Film jest częścią projektu Rodzina Wspólnot zleconego przez Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin w Tarnowie. Film zrealizowany został przez członków wspólnoty reprezentujących inicjatywę Spotkania Małżeńskie. Film opublikowany 18 czerwca 2018 r. przez Synaj, a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1596528

 «Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: "Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali". Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: "Zły duch go opętał".  Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników".  A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność». (Łk 7:31-35)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596799

Spotkania małżeńskie ratują rodzinę ok 40 lat która jest podporą i głównym składnikiem Polski i również Kościoła Rzymsko Katolickiego.
Głównym powodem tegonconsiw dzieje w Polsce i w Kościele jest atak Rodzine i tym samym na sakrament małżeństwa.
Organizacja została uznana przez stolicę apostolską i skąd skojarzenie z zielono swiatkowcami to nie mam pojęcia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Grzesiek

#1596497

Znam te organizacje oazowe i tym podobne próby uatrakcyjnienia  liturgii kościoła rzymsko-katolickiego, które wywodzą się z protestantyzmu...i które doszły do głosu po soborze V II. To nie było dobre.

Stolica apostolska robi różne dziwne rzeczy, które jeżeli nie są głoszone ex cathedra , nie są obowiązujące.

Wszelkie ruchy charyzmatyczne dzałają na zasadzie emocji a nie rozumu....co potwierdza wzburzenie Sławka.

Rozentuzjazmowanie emocjonalne spotkań religijnych niszczy prawdziwą wiarę katolicką.

http://jednoczmysie.pl/ruchy-charyzmatyczne-2/

A tu ostatni wyskok profesorów- ekumenistów z KUL...

https://www.pch24.pl/ekumenisci-z-kul-przeciwko-ksiedzu-prof--guzowi--sprostowanie-bez-sprostowania,69385,i.html

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1596508

.....tak od wieków mawiają nasi przodkowie! Dziwię się po temu  niezmiernie, iż pominęłaś całkowiecie ten staropolski porządek, w którym wiara katolicka w naszym narodzie wznosiła się w ludzie na wyżyny człowieczeństwa. Po drugie letnia sesja Dialogu małżeńskiego w Bricket Wood, to absolutnie nie rekolekcje, które zwykle trwają minimum trzy dni. To spotkanie było zwyczajnym miesięcznym spotkaniem naszej wspólnoty, a zatem rzeczywiście najpierw staraj się Verito dobrze wczytać w treść wpisu, a potem dopiero komentuj. Rozumiem jednakowoż, że podniecona dostałaś takiego spida (przynaglenia), że czytałaś co trzecie, czwarte zdanie, komentarze które jednak spłodziłaś, nie przynosły Ci raz jeszcze sławy, jak widzisz sama. Nadto zapewniam Cię Verito, iż co do zielonoświątkowców i ich oferty, to program Spotkań Małżeńskich (SM) ma tak blisko, jak do księżyca, a może i marsa.

Na koniec gorszysz się Verito, że my tam w towarzyskim czasie także gruchu gruchu i mniam i mniam, a co w tym złego, że się ludzie chcą spotkać i spokojnie porozmawiać. No o suchym pysku, to nawet w klauzurowych zakonach zapewne nie siedżą! Popraw się zatem Verito, zawsze można zmienić nieco nastawienie i otworzyć serce na to co płynie z prawdy i z dobrych manier i tradycji narodowych. Czyż nie mawiano także: "Czym chata bogata"! Kto Cię tam jednak wie, może Ty Verito swoich Gości i po surowej trawie byś przegoniła, a ktoby z tych szczęściarzy źle kicał, to byś pewnie jeszcze włosiennicą skórę wygarbowała, by się żwawiej ruszał. Zdrowie by było, a jaki duch! No nie ma to tamto, to byłyby grill u Verity.....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596499

Zamiast krzyża, różańca, modlitwy, kiełbacha i głupie miny. To rekolekcje czy idiotyzmy? Masz racje Verito, oni mają w d**** Polskę. Pełny kałdun, na zagramanicy, tam mają swoją.Nie widzę, żeby ta tu, Polska rozkradana, deprawowana, zaśmiecana itd. była przedmiotem zainteresowania. W pełni podzielam Twoją opinię. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Kolejorz

#1596608

.....którzy Tobie i innym niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom, radzi Nieba przychylić, a dziś własnym świadectwem o to tu stoją. Jak byk albo i całe stado byków jest napisane w powyższej relacji, iż nie są to rekolekcje, jedynie miesięczne spotkanie Dialogu małżeńskiego, organizowane raz w miesiącu. Wyjaśniłem to Vericie i Markowej ponadto i w komentarzu, bo również i one  tego nie doczytały lub nie były w stanie sczaić. Wnoszę, że i Ty nie raczyłeś nawet przeczytać tej relacji, a może i komentarzy, a kierowałeś się wyłącznie tym co znalazleś u Verity, no i wtopiłeś Kolejorzu. Dobrze by było byś przeprosił teraz wobec całego forum za swoje brudne i krzywdzące słowa, bo to się należy uczynić człowiekowi, za prawego się noszącym. O kiełbasę nawet nie punktuję, bo jeśli nie rozumiesz zwykłej polskiej gościnności, to jak możesz prawić innym o patriotyźmie komukolwiek?! Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1596625

Nikogo nie skrzywdziłem STR.To Ty dałeś świadectwo o swojej wierze. A to dowód że Ducha Św. Ci potrzeba. W mojej parafii młodzi spotykają się bez kiełbachy i innych radości. Obchodzą pierwszy piątek m-ca i pierwszą sobotę m-ca, a w Twojej wierze? A bicie dzwonów o godz. 15-tej coś Ci mówi? Znam polską gościnność od czasów powojennych i znam obecną zalecaną i polecaną jak; byle jaka kiełbacha, piewko a nawet kilka półlitrówek. Polak rozpity to swój chłop.O to chodzi?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Kolejorz

#1596695

.....straci i wiarę! Przyszedł Syn człowieczy do swoich, a swoi Go nie przejeli, bo zabrakło zwyczajnie miłości i rozumu. I na nic zdały się łiczne praktyki pokutne, bo właśnie to co normalne, to stało się przyczyną ich upadku, gorliwych faryzeuszy. Okazało się bowiem, że Syn człowieczy je i pije, spotyka się z celnikami i grzesznikami. I z tego uknuto wyrok! Straszne ale prawdziwe Kolejorzu dlatego bacz, byś nie uapdł, skoro tak twierdzisz, że stoisz.Nadto na naszych spotkaniach nie pije się alkoholu, uspokoję Cię!

Podsumowując: błędnie zarzuciłeś, że te spotkania to rekolekcje, a to nie rekolekcje, dalej pytasz o alkohol,a tu nie ma alkoholu, jeno pieczona kiełbaska, ciepły posiłek. No No Kolejorzu nadal będziesz się upierał, że nie jest tak. jak być powinno..... Popatrz, popatrz Kolejorzu grają Ci i śpiewają, a Ty nie zatańczysz.....

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1596708

Szanowny Sławomirze T Rochu. W mojej Wierzy nie tańczy się na modlitwie i uroczystościach. Nawet jeśli jesteś prawy, to trochę Ci nie wyszło. A dokładnie, źle wyszło. Nie potrzeba wysp, u nas też są tacy  co się zwą katolikami, roznoszą za darmo biblię i namawiają. Ja mam swoją Wiarę, a Wiary i Matki ... jeśli jesteś taki światły, dalej wiesz. Nasza prawdziwa Wiara w Polsce, jak wiesz jest tępiona, wyszydzana, obrzydzana poczynając na Jewropie, nad morzem i  w wielu innych dużych miastach. O mój  "upadek" się nie martw.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Kolejorz

#1596808

Otóż rozumiesz b. dobrze! Doskonale wiesz, że w naszej kulturze orkiestra gra, a ludzie podrygują radośnie do taktu tylko na weselach i przygodnych potańcówkach więc nie opwiadaj nam tu banialuków, które są oczywiste. Twój siwy włos i wąs szanuję, ale Ty miej w sobie tę przyzwoitość i uszanuj pracę i świadectwo wiary, służby i miłości innych, także Tych młodszych. Jeśli ja bowiem napisałem o muzyce i tańcach, to wyłącznie w odwołaniu do mądrości właśnie, a ta rządzi się tym oto prawem, iż jeśli Ci zagrają, to zatańcz wdzięcznie człowieku, a jeśli płaczą na pogrzebie, to zapłacz i Ty razem z nimi, jeśli się śmieją, umiej być radosny, a jeśli się smucą, zadumaj się choć przez chwilę. A gdy Cię chce kto ugościć w czasie prywatnym i w swoim domu, bądź wdzięczynm kompanem, bo głupotą jest czystą wzgardzić gościną! Nie udawaj zatem wiekowy Kolejorzu, żeś tego nie zrozumiał jakoby wcześniej, bo jakoś niepodobna w to wierzyć. Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1596888

taka to "mądrość etapu" pana Rocha:

"Jeśli ja bowiem napisałem o muzyce i tańcach, to wyłącznie w odwołaniu do mądrości właśnie, a ta rządzi się tym oto prawem, iż jeśli Ci zagrają, to zatańcz wdzięcznie człowieku, a jeśli płaczą na pogrzebie, to zapłacz i Ty razem z nimi, jeśli się śmieją, umiej być radosny, a jeśli się smucą, zadumaj się choć przez chwilę."

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1596888#comment-1596888

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596897

czy płakać nad  "mądrością" tego emigracyjnego pokolenia.

Dominuje buta, arogancja, bezczelność, hardość, impertynencja, niegrzeczność, tupet, zuchwałość, bufonada, czupurność, protekcjonalność, próżność, przekora.

Mam nadzieję, że tylko u "wybitnego" przedstawiciela Rocha, nie u wszystkich.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1596900

To nie były rekolekcje! STR już wyjaśniał.

A Dialogi Małżeńskie - o suchym pysku - to takie jakieś raczej niezwykłe. I - na jakiej podstawie możesz twierdzić, że ci Polacy w Wielkiej Brytanii  mają Polskę w "wielkim poważaniu". A - kurdyban (ups, wróć - kałdun) wg ciebie, jest jedynym celem tamtej wspólnoty? Sławek dzieli się doświadczeniem wspólnotowym dotyczącym życia małżeńskiego. Te "wypady" pod jego adresem - to jakaś obsesja Verity (ona nie lubi wielu blogerów, wolno jej), do której obsesji - na bardzo wydumanej, wątpliwej podstawie - właśnie się przyłączyłeś.

Powtórzę - Dialogi Małżeńskie (czy oglądnąłeś polecony przez Sławka krótki film - z diecezji tarnowskiej) mają za cel chrześcijańską formację małżonków, pomoc - w sytuacjach trudnych, a także - radość - ze wspólnoty i sukcesów.

Przypominacie mi - Ty i Verita - dowcip o proboszczu, który gani wikarego, gdy ten wraca na plebanię - po udziale w weselnej uroczystości u zaprzyjaźnionych parafian. Na uwagę wikarego, że "Chrystus Pan także był na weselu" proboszcz natychmiast replikuje: "To bardzo źle, mój synu"!

Wasza reakcja jest godna proboszcza z dowcipu, czyli jesteście "Plus catholique que le Pape" - bardziej katoliccy od papieża!

Proszę, przemyśl to sobie, jesteś wystarczająco mądry.

Tak mi się jakoś nasuwa porównanie, gdy czytam te "zatroskane o moralność" uwagi niektórych blogerów, z obrazem który niedawno oglądałam w Szpitalu w Rønne (poniżej). Malarzem jest słynny Bornholmczyk - Oluf Høst.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596630

pałkę postawiła.

Jak zwykle - zza węgła.

Taka "dajka" (od dawania). Żałosna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596636

Jeżeli tekst jest bez sensu...należy mu się minus. Motywowanie jest również bez sensu. To nie cicho ani głośno-dawanie.

Jeżeli ktoś napisał coś bez sensu...to również nie zrozumie w jednym zdaniu...dlaczego tekst  jest  bez sensu.

Upominanie się ciągle  o plusy  lub wyjaśnienia jest żenujące, podobne do żydowskiego antysemityzmu. Oni też chcą by ich podziwiać ...i chcą nas karać za to ,że nie podziwiamy. Przykład-Tarnawska czy STR. Nie trawią minusów.

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1596822

....i wmawia wszystkim oraz sobie , że ja nie lubię wielu blogerów.

Skandal w biały dzień. Ona widać tak musi....bo inaczej się udusi !!!

Kocham wszystkich blogerów....tę nieszczęsną konfabulatorkę też...czasem tylko reaguję na bzdury , które wypisuje ona , czy inni.i staram się je prostować....to mi wolno, to powinnam nawet..

Niektórych nawet bardzo kocham....inaczej by mnie tu nie było.

Jednak  to co  ona konfabuluje tzn. zmyśla,  z obsesją nie ma nic wspólnego. Tylko skąd ta bida z nędzą ma to wiedzieć. Pewnie uczyli ją taki Klich czy Kopacz.

Dowcipy o proboszczu niech sobie zachowa dla Sekielskiego lub Vegi...lub dla  swoich Duńczyków. ...specjalistka od nikiforków  się znalazła.   W  Polsce jest dość prymitywnych dowcipów o proboszczach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1596641

Jeden obraz wart tysiąca słów: patrząc na obrazek z pyzatym konsumentem tłustej kiełbachy - trudno dopatrzeć się wyższych wartości.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596637

Z całym szacunkiem ,te grupy spotykając się w im.Jezusa Chrystusa,dzieląc się problemami dnia i prosząc Boga by umacniał ich sakramentalne związki,by byli żywym świadectwem dla innych to już są rekolekcje.
Trzeba wyjść do ludzi i głosi prawdę Boga żywego, w przeciwnym razie ogarnie nas stęchlizna betonowa czeterech ścian,tacy mają najwięcej do powiedzenia.
Tak to widzę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Rybak

#1600825

Jak to zawsze powtarza mi to mój teść
W małżeństwie to najgorsze jest pierwsze 50 lat, później już leci

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596521

Serwus Zawiedziony. Dzięki wielkie za wpis, bo temat b. ważny i na czasie. Nie jest dziś żadną tajemnicą, iż w ojczyźnie naszej rozpadają się małżeństwa i b. wiele par żyje na kocią łapę. Spotkania Małżeńskie (SM) to wspanałe antidotum dla wszystkich przeżywających właśnie b. poważne problemy, których małżeństwo się chwieje, jest zagrożone, czy wręcz wali się w gruzy. To niekiedy ostatnia szansa, by ratować nasz sakramentałny, zagrożony związek małżeński. Nie ma innej drogi, jak przebaczenie, dialog, rozumienie i bezinteresowna miłość, a wszystko to oparte na Bogu i na naszej wiekowej tradycji Kościoła katolickiego. Wiem co mówię, bo w życiu z niejednego pieca chleb jadłem, a z Dialogiem małżeńskim wzrastam od trzech dobrych lat. To już szmat czasu, by wiele poznać i zobaczyć. Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596525

ś.p. Agnieszka Kalenkiewicz-Mironowiczowa, która wspólnie z Mężem - Władysławem, przez wiele lat animowała Dialogi Małżeńskie na Dolnym Śląsku.

Znając tę Osobę i niezwykłą aktywność oraz efekty Jej służby - gdy czytam głupoty pisane przez niektóre blogerki - bez znajomości problemu - to wpierw ogarnia mnie "śmiech pusty", a potem już gniew, nie "litość", ani "trwoga". Także tam były uratowane małżeństwa, rodziny, naprawione relacje, radość z rodzących się dzieci... Były znane DM organizowane w Trzebnicy, również dla Polonii zagranicznej. Dobro ludzi - na chwałę Bożą. I nie mogę zrozumieć tych bezsensownych (i bezinteresownych) złośliwości, ataków, krytyk.

Dziękuję STR że przybliżasz świadectwo takiej służby w Wielkiej Brytanii, wśród polskich rodzin.

Bardzo serdecznie pozdrawiam! Szczęść Boże,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596529

kpisz, czy o drogę pytasz?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596765

mówię poważnie - twoje gadanie o pogaduszce teścia całkowicie neguje małżeństwo

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596766

Gratuluję wspólnie spędzonego czasu. Znam takie wspólnoty, coraz więcej ich się robi. Oby Wasza była lepsza od tych co znam, gdzie ludzie też spotykają się na czytaniu pisma, na wspólnych grilach itd. a w życiu codziennym u nich, fałsz, obłuda i zakłamanie - jakby w czasie takich spotkań chcieli zapomnieć na chwilę o tym kim są na prawdę, może też sami siebie próbują okłamać?

Mam nadzieję, że Wasza wspólnota łączy ludzi prawych na codzień, a nie obłudnych.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1596578

Dzięki SolidarnyX za komentarz. Nie jesteśmy samsonami ale raczej pielgrzymami w drodze! Na postojach życiowych, na przystankach drogowych, a nawet w marszu różni ludzie są nam kompanami, lecz w tym wszystkim idziemy dalej i ważne by się nie zatrzymywać. Wiem że istnieją pustynie nawet w b. ruchliwych miastach, ludzie żyją tam samotni jak ten palec, a jednak nie tak ma wyglądać raczej nasze powołanie. Dlatego idziemy z innymi, potykamy się, mamy do siebie niekiedy pretensje, a potem znowu targamy się nawzajem do góry, by iść dziarsko dalej. To ma sens Solidarny X, ma sens!

Nie jestam ja ci spowiednikiem, by znać duszę tego czy innego franta, ani tym b. św. Janem Chrzcicielem, by wylewać wody oczyszczenia na głowy tej, czy tamtej. Ale wiem że w Sakramentach Świętych otrzymuję łaskę, bym zwyciężał na każdy dzień i tego się trzymym łapami i pazurami i nie puszczam i wiem że z Bożą pomocą dojdę. Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1596628

minusy dołożyła,

aparycję (cudzą) negatywnie określiła, 

teraz sądzi, że bliźnich pouczyła,

Pana Boga uwielbiła.

Niech jej Pan Bóg zdrowia użyczy, bo na dobroć i rozum - za późno.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596639

.....które przychodąc do stanu napięcia...... minusują właściwie wszystko, co kojarzy się z daną, wziętą właśnie na ząb osobą. Widzę choćby na powyższych przykładach, że nie przepuszczą nawet świadectwom wiary, służby drugiemu człowiekowi i miłości. Okazuje się, że treść wpisu z czasem przestaje częstokoroć mieć nawet znaczenie. I to jest już drodzy państwo zwyczajna głupota (ślepe minusowanie), podszyta zawiścią, innego wytłumaczenia być nie może, gdyż kłóci się to wtedy z przyrodzonym porządkiem. W takich sytuacjach trzeba zachować cierpliwość, gdyż głupota sama się ośmiesza, wystarczy konsekwentnie cedować słuszne argumenty, a głupota która nienawidzi rozumu, sama ucieknie, bo obecności mądrości znieść nie może I po sprawie! Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596709

Bywają i tacy , którzy przychodzą niszczyć i burzyć...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1596727

....jest każdego człeka na tym łez padole, jest jego przekleństwem. To dlatego Pan Jezus mógł powiedzieć o zdrajcy Judaszu: "Lepiej by było dla tego człowieka, przez którego Syn człowieczy, będzie wydany ludziom, by się na ten świat wcale nie narodził" i zarazem, temu samemu Judaszowi w ogrodzie oliwnym Pan Jezus rzekł: "Przyjacielu po coś przyszedł?!"

Tak oto każdy człowiek jest dla nas rzeczywiście darem, lecz już jego grzechy są przekleństwem na tej ziemi, po temu Verito zła zawsze i wszędzie trzeba się usilnie wystrzegać. Po temu Tobie Verito, papsiółce Markowej oraz innym blogerom Waszym klakierom, gorąco życzę niniejszym byście się jak ognia wystrzegali ślepego minusowania, gdzie już nie treść nawet się liczy ale Wasza zawziętość, czego dobitnym przykładem jest Wasza niszczycielska aktywność powyżej w komentarzach, by to wprost nie stało się Waszym owym wspomnianym przekleństwem. Tego bowiem oczywiście ani Wam, ani nikomu nie życzę! Szukajcie raczej tego co w górze, a nie tego co w dole! To przecież takie jasne jak słońce na niebie. Pozdarwiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596810

Przecież to co napisałeś nie trzyma się nie tylko kupy....Odcinasz człowieka od jego grzechu?

Precyzyjna chirurgia Science-Fiction..

Minusuję zawsze teksty bez sensu , tzn. głupie albo wulgarne...albo heretyckie.

Markowa na pewno też. Ot i cała tajemnica minusów.

Nie ma miejsca na zawziętość ani niszczycielską aktywność.

Zmyślasz bratku.

 Dziwne masz w ogóle skojarzenia...lekko niezrównoważone, delikatnie mówiąc.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1596818

A może Verita pochwali się oto na forum niepoprawnych swoim świadectwem wiary. Jakoś nigdy nie czytałem, by jasno zadeklarowała się, iż jest katoliczką i że do kościoła katolickiego chodzi i praktykuje. Ciekawe jak Pani buduje lub choćby tylko wspiera swoją lokalną wspolnote Kosciola. Do czyjego nauczania Pani sie odwoluje?! Czy zna Pani nauczanie św. Jana Pawla II  o cywilizacji śmierci i o cywilizacji życia i milości. To co Pani napisła, jak dotąd o cywilizacji życia, niestety tego nie wspiera. Na pewno jest się zatem nad czym zastanowić. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596820

Popatrzcie niepoprawni blogerzy i blogerki na to uczciwym i wprawnym okiem, to któryś już raz z kolei pytam Veritę po wcześniejszej, uprzedniej, długiej dyskusji, by się otwarcie przed naszym forum określiła, by się pokornie do swojej wiary przyznała, bo to zasługa jest i nie ma w tym ani krzty zła. I co?! I nic! Milczenie i zapewne tak już zostanie, no chyba że coś zaraz usłyszymy...... no to czekamy cierpliwie Verito...... Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1596835

   Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi,

i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego,

narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał,

wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Boga Ojca wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, Święty Kościół Powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

 . Główne prawdy wiary 1. Jest jeden Bóg. 2. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze. 3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. 4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. 5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna. 6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1596844

....idące do I Komunii Świętej! Praawda Ci jest że to nasze wyznanie wiary jest pięlne i Bogu niech będą dzięki za nie ale to zaledwie pierwszy stopień na drabinie do Niebieskiego Jerusalem. Miej odwagę Verito podzielić się z nami czy praktykujesz swoją wiarę, czy udzielasz się czynnie w swojej parafii, czy służba Twoja innym jest relana na codzień. Bo widzisz nasz Pan Jezus Chrystus przestrzegł każdego z nas, byśmy miłość prawdziwą i szczerą mieli w sercach, a nie jedynie na wargach!

Lekką ręką krytykujesz oto bowiem ludzi, którzy nie tylko że zmagają się na emigracji, ciężko pracują, zabiegają o współmałżonków i swoje pociechy ale jeszcz znajdują czas na formację, przynjmnaiej raz w miesiącu, a czasami nawet na udział w 3-dniowych rekolekcjach. Owi ludzie mimo realnych kosztów (w Anglii taka akomodacja jest dość wysoka) mimo to podwyższają swoje kwalifikacje w wiedzy, rogrzewają swoją wiarę. Pokaż nam w takim razie co Ty robisz i potrafisz, podziel się z innymi, daj żywe świadectwo, a nie chcesz lub nie umiesz, to przynajmniej doceń pozytywną pracę innych. Krytyka jest potrzebna i krytyki nikt się nie boi, ale już ślepa, zacietrzewiona krytyka jest błędem, bo jest niszcząca, takiej krytyki nikomu nie trzeba i takiej krytyki każdy winien się wystrzegać, także Ty Verito, Markowa i inni Wasi klakierzy, Jak już to wyjaśniłem bowiem powyżej dość klarownie, każdy człowiek jest darem, ale już jego złe czyny niekoniecznie. Pozdawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1596886

Czy Rocho czyta, co sam pisze? Czy tak się zagrillował, że czytać zapomniał?

(cytuję pana mentora) "Krytyka jest potrzebna i krytyki nikt się nie boi, ale już ślepa, zacietrzewiona krytyka jest błędem, bo jest niszcząca, takiej krytyki nikomu nie trzeba i takiej krytyki każdy winien się wystrzegać, także Ty Verito, Markowa i inni Wasi klakierzy..."

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1596886#comment-1596886

A więc - Verito - i inni klakierzy - wystrzegajmy się "ślepej, zacietrzewionej" krytyki. Tako rzecze STR. Postarajmy się o koncesję Sławomira Tomasza na słodką, czułą, gładką, nic-nie-znaczącą krytyczkę. Tylko taką jest w stanie znieść.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596898

- obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi (Boy..)

Czekamy teraz na przykłady "właściwie praktykowanej wiary", "prawdziwego katolicyzmu", jako przeciwwagi "nieortodoksyjnego" spotkania podczas Dialogów Małżeńskich.

Sama jestem zaintrygowana rodzajem, opisem i miejscem tych ortodoksyjnych praktyk. W katakumbach? W "górnej izbie"? Gdzieś indziej? Gdzie? Jak? Bez posiłku? Czy z jakimś posiłkiem? Jakim? Bo przecież nie chodzi  chyba wyłącznie o udział w Mszy Św. i tradycyjnych nabożeństwach.

Co, poza teorią wyznania wiary, czynią praktycznie nałogowe krytykantki i krytykanci.

Brak wiedzy i głupotę - podczas krytyki malarstwa sakralnego już zobaczyliśmy. Może doczekamy się także mądrości.

Spiritus flat ubi vult!

Oby,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596909

...jeśli dialogują tak pokrętnie, jak w tym wątku - to niech ich Pan Bóg ma w opiece. Pasywna agresja - tak się to nazywa. Niech Bóg ma w opiece dzieci tych hipokrytów.

I jeszcze jedno: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1596899

Ten powyżej jest właśnie bez sensu.

Poprzednie, tej samej autorki i jej psiapsiółki, w większej części - również.

To jest obłuda, fałszywa pobożność, zgrywanie się na świątobliwość:  "będę minusować, bo uważam, że mam prawo, bez uzasadnienia, oceniać negatywnie moich bliźnich - tak doskonała jestem. Oni są brzydcy, nieprawomyślni, jedzą kiełbachy, cieszą się i śmieją  - przy grillu, spotykają się ze sobą, a po co".

«Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników"»

To jest faryzeizm w czystej postaci i żadne minusowanie tego nie zmieni. 

EOT,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596922

kiełbaski z grilla

 

kto się zajada

kiełbaskami z grilla

ten od doktryny

ku herezji się odchyla

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1596937

Wszystkiemu winna ta pyszna składanka

A kto nie spróbuje ten kiep ponad kiepy

Tego wybatożą i wyślą na wygnanie tam w zielone stepy.

Temu się Brachu Vericie nie przeciwiaj

Bo już taki niepoprawny jej i Markowej zwyczaj.

Wielkie dzięki Janie i serdecznie pozdrawiam, jak zawsze wszystkiemu winna jest pieczona karkówka, kiełbaski i kaszanka. No kurka ślinka mi cieknie, a język zawija się już za lewe ucho, chyba prędko coś muszę wrzucić na ruszt...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1596940

Jestem akurat w wieczornej strefie czasowej i czekam na podanie karkówki z grilla. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak szczególnie serdecznie pozdrowić tych, u których samo wspomnienie takich potraw wywołuje wyrzuty sumienia.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1596943