Salwa honorowa i Apel Pamięci – upamiętnienie 8. Rocznicy katastrofy smoleńskiej w Opolu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

We wtorek 10 kwietnia na uroczystościach poświęconych 8. rocznicy największej polskiej (politycznej i duchowej) tragedii po 1945 roku, które odbywały się na Placu Wolności w Opolu, było wielu znamienitych gości:

Wicewojewoda opolski Wioletta Porowska
Wiceprezydent Opola Przemysław Zych
Naczelnik delegatury IPN w Opolu Bartosz Kuświk
Dowódca 10. Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz
Szef wojewódzkiego sztabu szkoleniowego pułkownik Dariusz Kaminiów
Zastępca komendanta WKU major Arkady Smoliński
Komendant miejskiej policji w Opolu podinspektor Bogdan Piotrowski
Strażacy, leśnicy, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego 
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

i wielu innych  przedstawicieli znamienitych środowisk...

Najbardziej podniosłą częścią uroczystości był Uroczysty Apel Pamięci odczytany przez pułkownika Dariusz Kaminiówa i salwa honorowa:
- Chwała bohaterom!
- Cześć ich pamięci!

Uroczystości przebiegły bardzo udanie. Były przemówienia i polski hymn. Wielu z nas – patriotów – nigdy nie zapomni tego, co się stało 10 kwietnia 2010 r. Cieszę się, że w rocznicę tragedii można było godnie uczcić tych, którzy lecąc do Smoleńska, zamierzali upamiętnić polskie elity – zamordowane przez sowiecki system – podczas jednej z cięższych zbrodni stalinizmu, podczas której zamordowano co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 000 oficerów wojska i policji, ludzi, którzy według podłej stalinowskiej logiki, musieli zginać, gdyż nigdy nie przeszliby „na drugą stronę”.

Uroczystości współorganizował Opolski Urząd Wojewódzki, a poprowadził Ryszard Szram.

Relacja filmowa: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=zOCHhSS05M4]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (7 głosów)

Komentarze

We are the champions.........of the world! Kurna, wystarczy. Dobrze, że parę kropel z weekendu zostało!

Kurna! wystarczyło mi tchu, żeby obiegnąć dookoła bloku na nago, z flagą nad głową! Nawet nie jestem pewien czyja to była flaga.

A tak na serio. Blogerze Kałwa i redakcjo, która polecasz! What is your fucking point?

W dzień, kiedy Pajac Namiestnikowski nie potrafi pokazać w imieniu narodu środkowego palca ........?

W dzień, kiedy nie wiadomo, czy nie idziemy na wojnę za jakieś wyimaginowane przez pajaca namiestnikowskiego braterstwo broni, bo nasz sojusznik już celuje w naszego  dwiecznego wroga (znaczy się naszego brata, co nas odwiecznie harata). W Opolu strzelają na wiwat? Na wiwat czego, ja się pytam?

Kukiz, ciebie przede wszystkim pytam, bo miałeś przynajmniej pytać w Naszym Imieniu,  w Imieniu J.......edonmandatowego  Narodu, a siedzisz na dupie w tej j.....j ławie i komisjach i wymyślasz tylko głupie piosenki! Pobudka! Larum grają!

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1562010

W końcu sensowne podejście Komisji, żeby zająć się dowodami które są w Polsce czyli zwłokami. To, że nie ma rejestratorów i wraku to nie ma znaczenia bo jest trzeci KLUCZOWY dowód jakim są zwłoki na których jest wszystko "zapisane".
W końcu z sensem co nie znaczy, że poprzednie badania p. Macierewicza i związanych z nim ofiarnych Polaków-uczonych były niepotrzebne. Były potrzebne tylko były też podatne na manipulacje i zagadywanie przez żydów z TVN i GW a żydów nikt nie przegada. To nowe podejście eliminuje ten rozszalały szajs. W końcu z sensem Bardzo to cieszy.

Drzwi i ręka wbite w na metr grunt zanim szczątki kadłuba dotknęły gruntu oznaczają, że wróg jest tu! To w Warszawie podłożono bomby do Tupolewa w 2010 r., to tu przeprowadzono „dochodzenie dr Laska” z przysłoniętym "łatką" TAWS_38 i nie wspomnianymi wstrzelonymi  w ziemię drzwiami i ręką w oficjalnym raporcie z którego świat się śmieje. To tu zamordowano kilkadziesiąt osób związanych ze "Smoleńskiem" (Michniewicz, Knyż, Wróbel, Szpineta, Dulinicz, Petelicki, Muś, Zalewski,...). Wróg jest tu! Państwo piątej klepki ósmy rok już "wyjaśnia" i co znamienne nikt nie siedzi w pierdlu za to "wyjaśnianie". To jest państwo to teatrzyk piątej klepki w którym "my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych". Drzwi i ręka wbite w na metr grunt zanim szczątki kadłuba dotknęły gruntu oznaczają, że wysadzono w powietrze samolot z 96 pasażerami i od 8 lat nikt za to nie poniósł konsekwencji. Cicho sza, ani słówka jak w tej żydowskiej przyśpiewce: ”Koci, koci, łapci, / pojedziem do babci, / ale ani słówka, / bo babcia Żydówka”. Rej wodzą dalej Czuchnowskie, Laski, Artymowicze o których ojcach i dziadkach nie znajdziesz NIC! Dlaczego?
 

Vote up!
1
Vote down!
0

panMarek

#1562021

Nie ma kasy dla Polaków, bo wydają setki milionów złotych lekką ręką dla żydów i dalej będą wydawali.

Cichym imigrantom których sprowadzili, też trzeba płacić 1000 zł na osobę, a Polskiemu bezrobotnemu wała, gdy mu się skończyła kuroniówka, a pracy dalej nie ma.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1562091