Do Prezesa PiS pana Jarosława Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Kraj

Warszawa, 23 sierpnia 2011

Fax nr.+48226216767

Szanowny Panie Prezesie,

w najbliższych dniach zostaną ogłoszone listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Z Panem na czele znajdą się na nich osoby cieszące się autorytetem, obdarzone poczuciem odpowiedzialności za suwerenną Polskę i dobro jej obywateli. Na nich jako wyborcy PiS liczymy i na nich będziemy głosować.

Mam jednak problem z osobą Jacka Sasina, ministra w Kancelarii Prezydenta RP, ś.p. Lecha Kaczyńskiego.

Minister Sasin był odpowiedzialny za organizację zakończonej tragicznie podróży do Katynia w dniu 10 kwietnia 2010 r. Minister Jacek Sasin wywołał poczucie tragedii oświadczając w sobotę 10 kwietnia 2010 r. Informacyjnej Agencji Radiowej, że : "Para Prezydencka nie żyje".
Godzina 9:53, kiedy IAR ogłosiła ten komunikat wyprzedza o wiele godzin fakt odnalezienia ciała ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jeszcze późniejszą, dokonaną przez Pana Jego identyfikację. Tym bardziej dramatyczna i niezrozumiała jest różnica wynosząca aż kilkudziesiąt godzin dzieląca ten komunikat od identyfikacji ciała towarzyszącej mężowi ś.p. Pani Prezydentowej, Marii Kaczyńskiej.

Jacek Sasin swoje oświadczenie wsparł autorytetem ministra Kancelarii Prezydenta RP oraz autorytetem zaufanego współpracownika Lecha Kaczyńskiego. Słowami tymi wywołał ciąg dalszych decyzji najwyższego szczebla sprzecznych z Konstytucją RP (Rozd.V, Art.131) , tzn.:

a.) oświadczenie Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w telewizji

b.) objęcie obowiązków p.o. Prezydenta przez tegoż z odebraniem z rąk min. Andrzeja Dudy insygniów państwowych.

Uprzejmie proszę o poinformowanie wyborców PiS, na podstawie jakich niezbitych dowodów i na podstawie jakich prerogatyw, minister Jacek Sasin swoim oświadczeniem w Katyniu uruchomił ciąg decyzji w oczywisty sposób pozbawionych oparcia w Konstytucji Rzeczypospolitej.

Dopiero wtedy, gdy kwestia źródła informacji ministra Jacka Sasina w dniu 10 kwietnia o śmierci Pary Prezydenckiej zostanie jednoznacznie wyborcom PiS wyjaśniona, będziemy mogli oddać z czystym sumieniem nasze głosy na pana Jacka Sasina.

W przypadku braku spójnego wyjaśnienia rozważę doniesienie do Prokuratury RP w kwestii nadużycia władzy przez ministra Jacka Sasina w dniu 10 kwietnia 2010.

Pragnę Pana zapewnić, że kieruje mną wyłącznie troska o kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Sama jestem wyborcą PiS. W ub. roku podczas wyborów prezydenckich reprezentowałam Prawo i Sprawiedliwość w Komisji Wyborczej nr 125 w Berlinie.

Z poważaniem Joanna M.Wiórkiewicz, (adres do wyłącznej wiadomości)

Brak głosów

Komentarze

Chcemy odbudować państwo, więc zacznijmy to robić na gruncie prawdy, nawet gdy jest ona trudna.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#178460

Gawronski Rafzen
.. zadaje kłopotliwe pytania. Jak Pani postawi pytanie o śmierć gen. Papały oraz dlaczego nie popiera się wniosku o Trybunał Stanu za spełnione grożby karalne,pomimo że stawia sie wnioski o odwołanie poszczególnych ministrów wiedząc, że nie ma się wiekszości parlamentarnej, a także udział Sassina w aferze Krzyża na Krakowskim Przedmieściu to gwarantuję Pani, że będzie Pani persona non grata w PiS-ie.
Zyczymy jednak pomyślności w zadawaniu merytorycznych pytań.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#178473

co z tym udziałem w aferze krzyża?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#178475

Gawronski Rafzen
..i prawda : http://www.youtube.com/watch?v=RdBlwOwnhl8
(dodałem 10 pkt. za merytoryczne pytanie)

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
2
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#178476

Życzenia "pomyślności w zadawaniu pytań" są chyba nie zamierzoną ironią? Coraz mocniej(obserwując J.K. od wielu lat) kołacze się we mnie myśl,że tutaj zawsze chodzi o to,aby gonić króliczka,ale go nie złapać.To widać gołym okiem, a obserwując "pracę "struktur PiS w terenie  można dojść do wniosku,że mamy ciagle wybierać między dżumą a cholerą.Nominacja p.Sasina na listę wyborczą to też  moim zdaniem kpina z myślących i kumatych wyborców.Dlatego odsetek  unikających  wyborów wzrasta...Szkoda,bo Polska to taki piękny Kraj. Dziesięć za wpis i za pracę TAM.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
-1

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#178483

bo prawda jest najważniejsza.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#178472

Zadawajcie te pytania Prezesowi na spotkaniach wyborczych!
Pytajcie o to Sasina na spotkaniach - skąd miał tę niezbitą pewność, która pozwoliła Komorowskiemu & Co przejąć władzę?

Pozdr.
JMW

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pozdr.
JMW

#178492

Zgadzam się z Panią co do osoby p.Sasina.Jest jeszcze kilka nazwisk w PiS-e,co do których mam mieszane uczucia.Nie konieczanie są one związane z tragedią smoleńską.Tylko dlaczego dopiero teraz napisała Pani do Prezesa?Przecież od tego tragicznego dnia upłynęło kilkanaście miesięcy.Poza tym może byłoby właściwiej napisać bezpośredni do p.J.kaczyńskiego?.

Vote up!
0
Vote down!
0
#178510

Obawiam sie, ze nie przeczytała Pani mojego listu uważnie. Mój list ma bezposredni związek z wyborami i z zapowiedzią umieszczenia nazwiska Jacka Sasina na liscie kandydatów PiS.
Uprzejmie dziękuję za sugestię, co do właściwej komunikacji z JK, ale pragnę Panią zapewnić, że uczyniłam to w pierwszej kolejności.

Pozdr.
JMW

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pozdr.
JMW

#178680