Coraz ciekawiej na Platformie, coraz bliżej szamba.

Obrazek użytkownika Piotr Franciszek Świder
Kraj

Coraz ciekawiej w Platformie, coraz biedniej nad Polską.

W Platformie rozpoczął się bój o jedynki na listach wyborczych, nad Polską zbierają się i gęstnieją burzowe chmury. Burzowe chmury uderzą w tym roku co najmniej kilka razy w Polskę, w związku z wybitną nieudolnością podejmowania rozsądnych decyzji przez Donalda Tuska.

Czym zajmuje się zarząd PO? Jak donosi portal "Wpolityce" zarządzaniem konfliktem w PO. Niespodziewanie jednak pole konfliktu z zapowiadanych starć o to, kto jest nr 1 w każdym okręgu wyborczym, przesunęło się na specustawę, która napisana została (przez kogo, w jakim trybie?) w celu oddania władzy nad posadami w najważniejszych spółkach skarbu państwa tzw. Komitetowi Nominacyjnemu.

Komitet Nominacyjny to ciało, coś jak Rada Państwa w PRL, miałby służyć do ręcznego sterowania przepływem kadr menadżerskich w spółkach, których nie zdążono sprzedać kapitałowi prywatnemu. W takich spółkach warto mieć spolegliwego prezesa, zarząd i radę nadzorczą, gdyż wówczas łatwiej podejmuje się strategiczne decyzje o podziale korzyści i wpływów.

Perfekcyjną wiedzę na ten temat ma protegowany i szara eminencja premiera Tuska, Jan Krzysztof Bielecki. Byłego Premiera, tego od ukradzionego pierwszego miliona - i to już tajemnica poliszynela - popiera zdecydowanie Hanna Gronkiewicz-Waltz, Cezary Grabarczyk, sam premier Donald Tusk (a jak on, to i Michał Boni).

Pozostałych sojuszników tego pokera pod stołem zlokalizuje łatwo każdy działacz PO. Działacz PO w terenie musi sobie odpowiedzieć przy tej okazji na pytanie: co ja z tego będę miał, że Jan Krzysztof Bielecki bez jakiegokolwiek mandatu społecznego ma coraz większy wpływ na batalie i bitwy toczone wokół koryta polskiego.

Podpowiadam: Jeśli nic wymiernego, co możesz włożyć do ręki lub przelać na konto, to lepiej poprzyj Grzegorza Schetynę. Taka skromna rada od obserwatora krytycznie analizującego okres rządów premiera Tuska. Dynamikę wzbudzania nadziei na zmianę na lepszze, następnie rozczarowania i goryczy.

Kierunek lotu Tuska jest wyraźny: od wzlotów opartych na obietnicach cudów niewidów do konsekwentnego upadku. Grzegorz Schetyna - widać to coraz wyraźniej - wyrasta w PO na polityka niezależnego i budującego przeciwwagę dla monopolu wąskiej grupy szarych eminencji trzymających w rękach gospodarkę i finanse. Ma mocną kartę: jest marszałkiem Sejmu. Jako Marszałek właśnie wstrzymał uchwalenie specustawy.

Gdyby nie to, maszyna bezmyślnej dyscypliny partyjnej wymusiłaby na posłach koalicji rządzącej przepchanie tego szkodliwego dla polskiej gospodarki bubla legislacyjnego. Skoro bronią Grabarczyka, a dziś pewnie Klicha, to to byłby pikuś po wydaniu rozkazu przez centralę pod zarządem szarych eminencji.

Nie zdziwię się, jeśli jeszcze w tym roku spod pomiętego i brudnego obrusa, na którym kilku wycyckanych cwaniaków gra w pokera, wypadną kolejne afery. Łajba Tuska złapie wówczas kolejną dziurę w burcie i zacznie szybciej tonąć.

W tej sytuacji szalupa Schetyny okaże się całkiem przytulnym statkiem wycieczkowym przez morza polityki. Oczywiście, że mało mnie interesuje kariera tego i owego działacza partii miłości. Ale mam jedną dobrą radę dla chłopaków w terenie. Czas na nieposłuszeństwo i samodzielne myślenie. Bo może byście tak pokazali wyborcy, że o nim też czasem myślicie?

Albo nie pokazujcie. Może uda wam się zjeść wielkiego loda, po którym - jak nic - dożywotnia zasobność portfela, bezkarność, palmy i emerytura. A jeśli nie, to nie dajcie się robić w "śląskiego ciula".

A Grzegorz Schetyna ma (u mnie) drugiego małego plusa - za odpór ataków Hanki i Donalda na zarządzie PO i słowa, że Bielecki powinien wygrać wybory, by oddawać władzę wąskiej koterii menedżerów. Pierwszy plus dostał za subtelną krytykę postępowania rządu w sprawie raportu MAK. (Czekam na trzeci, który wpiszę do kajetu tego bloga.)

Na Platformie robi się coraz ciekawiej. Dziury wypadają od dna. Schetyna musi wspólnie z Tuskiem i prezydentem Bronisławem Komorowskim - póki co - łatać te dziury. Do wyborów jednoczy ich wspólny wróg klasowy, Jarosław Kaczyński.

Ale sytuacja jest dynamiczna. Kto wie, co zacznie wpływać na szalupę PO w związku z kolejną burzą, która nadciąga nad Polskę.

Wiem jedno: nie będzie to słona woda; raczej coś z szamba. 

Brak głosów

Komentarze

"do sportu poszedłem po pieniądze a do polityki po... jeszcze większe pieniądze"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#132041

Nie jest on z mojej bajki, ale?
Ale złodzieja też warto pochwalić, gdy mówi, że nie pzowoli większemu złodziejowi na skok.
A jeśli udaje, co jest bardziej prawdopodobne, i mówi: panowie, czekam na lepsze propozycje dla siebie?

To może coś się zmieni i nie zdążą zrobić kilku skoków. Do wyborów coraz bliżej.
Ech, gdyby mój naród miał więcej oleju w głowie.
Wciąż za mało nas - z olejem rozumu.
Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#132048

nie trzeba tego komentować Platforma Obywatelska wykończy się sama , a Tuska trzeba osadzić i posadzić w wiezieniu .Ile ludzie maja znosić jego kłamstwa !?

Vote up!
0
Vote down!
0
#132051

Ale Tusk na tych krótkich nóżkach już ponad trzy lata popier... Polskę.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#132057

" (...)w związku z wybitną nieudolnością podejmowania rozsądnych decyzji przez Donalda Tuska. "
Obawiam się, że D. Tusk nie jest nieudolny, jak powszechnie się sądzi (z wyjątkiem wyznawców religii libertyńsko-tuskowej). Osobiście podejrzewam o celowe takie działania całego tego towarzystwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#132054

Chciałoby się, żeby wydalili siebie poza Polskę.
Celowe? Tak wydaje się, że w znacznym stopniu. Pytanie: w jakim celu? za jakie korzyści? jak długo jeszcze? - trzeba sobie stawiać.

I co z tego, ze mam onych serdecznie dość, skoro tumanią mózgi lemingom nad wyraz skutecznie.
Pytanie brzmi: co robić, by od-tumanić mózgi przynajmniej niektórym lemingom? Wszak to nasze siostry i bracia - jeśli nie w wierze, to w narodowości.

Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#132056

(od zarania dziejów PO), to tytuł wpisu (przepraszam, że się wtrącam) winien brzmieć - żeby nie powiedzieć grzmieć:
Coraz więcej gówna w szambie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#132070

nie wiem , czy wiecie? Platforma Obywatelska chce upolitycznić IPN ! Skur...y !Co oni robią z tego kraju ? Jak tak dalej pójdzie ludzie tego nie wytrzymają i rusza na belweder . Skończy się to jak w Egipcie zamieszkami  , bo ile tak można wytrzymać ?  PO to szambo,które trzeba wywieźć ! 

Vote up!
0
Vote down!
0
#132085

I szambo trzeba wywieźć. Drobna uwaga - za mało chętnych do tej roboty. Szukaj sojuszników, bo może zabraknąć rąk.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#132090

Tyle, że zbyt wielu takich, którym to odpowiada.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#132091

Mysle ze Kaczynski nie bedzie chcial wygrac tych wyborow gdyz oznaczaloby to dla niego zbieranie wszystkich ciegow za doprowadzenie do krachu finansow publicznych i zapasci polskiej gospodarki.Niech lepiej Tusk ze swoja ferajna odpowiedza za radosna tfurczosc ( nie myslic z tworczoscia)vincenta bez tytulu i pitu.Zejscie ratingu Polski do BB jest juz tylko kwestia czasu i coraz glosniej o przepowiedniach tej czy innej firmy ratingowej na temat tej radosnej tfurczosci.Na pewno nie jest to dobra wiadomosc dla ogolu polakow ale chce zobaczyc miny tych zakreconych w milosci bez zadnego sprzeciwu i na dodatek jeszcze w eufori popierajacych wszystkie durnoty i szwindle ryzego i jesgo kamaryli.Chinskie przeklenstwo mowi "obys zyl w ciekawych czasach" i zdaje sie ze czekaja nas one juz niedlugo.Jak mawia ich guru od popeliny-OJ BEDZIE SIE DZIALO.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132096

Nie wiem, czy Kaczyński chce, czy nie chce wygrać wybory. Mówił ostatnio, że chce być Premierem. To zresztą tylko częściowo zależy od niego. Na wynik wyborów wpływ ma zbyt wiele czynników, których nie będę nawet teraz omawiać.

Sprawa druga: faktycznie fatalnie nam się wiedzie pod rządami Tuska. Skandal za skandalem. Tusk musi odejść i trzeba zbadać, co "nawywijał razem z kamratami.

A co do Polski, lepiej niech nie spada w ratingach, bo i tak już zbyt wielu ludzi nie ma za co żyć. Słowem, niewesoło.

Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#132103

PO chce kontrolować wszystkie dziedziny gospodarki w Polsce. Juz teraz wzięło się nawet za kontrole TVP .Wyrzucili prezesów z PIS i teraz może robić co chce.Atak na media to zagrożenie demokracji w Polsce.Polska staje się krajem gdzie występuje ... dyktatura :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#132300

W szambie to siedzą od dawna, wmawiając dookoła że to wody termalne. Teraz szambo już im zalewa nozdrza.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#134497