Scenariusz drugi dla PiS

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Obawiać się trzeba nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć -N. Bonaparte

UWAGA! Przeczytanie tego scenariusza wyborczego nie ma sensu, jeśli nie zapoznasz się z pierwszą wersją:

http://niepoprawni.pl/blog/2005/dwa-scenariusze-dla-prawa-i-sprawiedliwosci-przeczytaj

A oto alternatywa dla pierwszej kampanii:

Jarosław Kaczyński znika na cały miesiąc. W Polsce wrze, Rosjanie kontynuują prowokacje, a światowe media czerpią tylko z wersji rosyjskiej. Dług publiczny przerósł Mount Everest, na wiosnę rozpoczynają się strajki poszczególnych grup zawodowych. Media domagają się komentarza od szefa największej partii opozycyjnej, ale ten milczy. Fakt sfotografował go podczas przejazdu na ul Nowogrodzką w Warszawie, ale dziennikarze nie zdołali go złapać podczas wchodzenia do budynku. Wyborcza zaniepokojona: "Czy to już koniec Jarosława Kaczyńskiego?"

Mariusz Błaszczak zapowiada niespodziewanie wielką konferencję prasową. Na Nowogrodzkiej ścisk jak nigdy dotąd. Piętnastominutowe opóźnienie doprawadza komentatorów do białej gorączki, bowiem stacje telewizyjne relacjonują całość na żywo.

Wreszcie wychodzi, rozlega się szum aparatów fotograficznych, świetlne flesze wypełniają pomieszczenie.
"Szanowni Państwo, drodzy rodacy! - rozpoczyna Prezes Kaczyński.
Obecna sytuacja naszego kraju, nie jest sytuacją zwykłą. Rozkład armii, finansów publicznych, rozkład moralny i polityczny widoczny jest na każdym kroku. Takiej hańby, jaką przeżyła Polska w ostatnich latach, nie zaznaliśmy od dwustu lat. Potrzebna jest nowa formuła, potrzebne jest połączenie sił wszystkich sił patriotycznych i obywatelskich, w celu odsunięcia od władzy ludzi skompromitowanych, a chronionych przez sojusz mediów i biznesu. Moja partia nie jest w stanie przemóc zła, które zewsząd nas otacza. Jesteśmy na to za słabi.
Dlatego Prawo i Sprawiedliwość nie będzie startowało w tegorocznych wyborach parlamentarnych...."

Nasila się odgłos aparatów fotograficznych, Katarzyna Kolenda – Zaleska mdleje przed kamerą, na Czerskiej i w Złotych Tarasach palnęły korki od szampanów.

Ale Prezes kontynuuje:

"Prawo i Sprawiedliwość nie będzie startowało w tegorocznych wyborach... samo! Zdecydowaliśmy się otworzyć listy wyborcze dla wszystkich istniejacych środowisk patriotycznych. Zapewniliśmy miejsca na listach dla ludzi rozmaitych środowisk, które reprezentują miliony Polaków. Obecnie naród polski nie ma wyboru. Od dziś, na listach Komitetu Wyborczego Lista Narodowa kandydować będą ludzie tacy jak..."

Otwierają się drzwi i na podest wchodzą kolejno postacie: Marka Jurka, Jerzego Roberta Nowaka, Artura Zawiszy, Gabriela Janowskiego, Romualda Szeremietiewa – tu Miecugow obnaża krzywiznę zębów komentując: zwariował. Lista Radia Maryja? - ale dalsze postacie zmieniają jego oblicze. Wchodzi Zyta Gilowska, Roman Kluska, gen. Roman Polko, gen. Waldemar Skrzypczak, Ludwik Dorn, Jan Maria Rokita (!), oraz przedstawiciele środowisk z Centrum im. Adama Smitha, Instytutu Pamięci Narodowej, znane postacie życia uniwersyteckiego, narodowcy, a także publicyści i dziennikarze wykluczeni przez obecną władzę.

Wszyscy już wiedzą, że konferencja prasowa będzie wydarzeniem miesiąca. Prasy drukarskie rozgrzewają się do czerwoności drukując przemówienie Premiera Kaczyńskiego. Tygodniki szykują analizy, nim jednak trafią do kiosków, całą Polskę, niczym grom z jasnego nieba, trafia wiadomość: "Jarosław Kaczyński w Budapeszcie dyskutuje z Orbanem o nowej Europie Środkowowschodniej". Na międzynarodowej konferencji rozmawiają także o walce z postkomunistyczną nomenklaturą osadzoną w wielkim biznesie, mediach i polityce. Na wiecach poparcia dla Orbana pojawiają się polskie flagi, na wiecach poparcia Kaczyńskiego pojawiają się flagi węgierskie.

-Nie boi się pan rozchwiania politycznego pańskiej partii, po takich wyborach? Że w sejmie się wszyscy rozejdą? - pyta Kaczyńskiego Łukasz Warzecha dla dziennika Fakt.
-Niech Polacy sami wybiorą, które środowiska im odpowiadają. Jeśli wolą Marka Jurka, niż Mariusza Błaszczaka-ich wola jest dla mnie święta. To jest Lista Narodowa, nie moja.
Kolejny tydzień upływa pod hasłem: "Niech Polacy sami wybiorą".

Kaczyński jedzie na Ukrainę, gdzie spotyka się z Julią Timoszenko. Podsumowaniem sześciogodzinnych narad jest hasło: "Nasza Europa ma wielki potencjał". Do Warszawy zjeżdżają specjaliści od polityki międzynarodowej, rosjoznawcy, są także obecni eksperci zagraniczni ze Stanów Zjednoczonych – Richard Pipes, Henry Kissinger, Patrick Buchanan. Konferencja naukowa owocuje wielką publikacją na temat szans i perspektyw Polski w regionie.

Zanim Janina Paradowska zdąży zająknąć się o programie gospodarczym Kaczyńskiego, specjalnie przygotowana internetowa Telewizja Wyborcza publikuje zapis spotkania Zyty Gilowskiej, Romana Kluski i Ryszarda Bugaja. Telewizja Trwam także prezentuje nagranie z rozmowy. Czytelnym przekazem jest utrzymanie pomocy socjalnej, uproszczenie podatków i ogromne cięcia w zakresie administracji państwowej. Przypomina się zarazem projekt konstytucji autorstwa Przemysława Gosiewskiego.

U Tomasza Lisa Grzegorz Schetyna i Jacek Kurski – Schetyna apeluje o głosowanie na PO, by nie dopuścić fanatyków do władzy. Kurski odpowiada:
-Jeśli nie chcecie fanatyków, to wspierajcie umiarkowanych działaczy na Liście Narodowej. To jedyne wyjście.

Szerokie zaplecze personalne Listy Narodowej rozjeżdża się po Polsce – inaugurują tam powstanie nowego portalu internetowego, na którym będzie się dyskutowało o najważniejszych dla Polaków sprawach. Dla tych, co nie mają dostępu do internetu, otwiera się Centrum Listy Narodowej, gdzie można zadzwonić, wysłać list, albo przyjść osobiście. Dziesiątki tysięcy informacji napływających do Centrum, segreguje się według tematyki, regionu i wartości merytorycznej. Działacze Listy Narodowej jadąc w konkretną część Polski cytują niektóre listy do Centrum. Polacy czują, że są słuchani. I są słuchani naprawdę.

Regionalne ośrodki Listy Narodowej nie narzucają lokalnych akcji poparcia, ale jedynie nagłaśniają te, które różne środowiska same organizują. Klub Gazety Polskiej w Gdańsku organizuje marsz? Regionalna Lista Narodowa zapowiada przybycie, rozsyła maile, informacje, nagłaśnia sprawę. Radio Maryja przygotowuje "piknik wyborczy" ? Narodowcy organizują wielką akcję składania hołdu żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych? – tak samo.

TVN nagłaśnia jakąś sprawę nadużyć posła PiS wobec Marka Jurka – że odsuwa się podobno innych od środków na kampanię. Jednak jątrzenie WSI zostaje zakłócone przez skandal z listem Migalskiego. "Od zawsze w Pana wierzyłem, Panie Prezesie" – pisze europoseł. Elżbieta Jakubiak opowiada o wielkości Jarosława Kaczyńskiego. Czy Lista Narodowa będzie już wtedy zamknięta?

Po zwycięskich wyborach Jarosław Kaczyński udziela wywiadu Gazecie Wyborczej, przejętej przez Jacka Kurskiego, po odejściu na emeryturę Adama Michnika i zawale Jarosława Kurskiego.
Rozważałem opcję zwyczajnych wyborów. Zajęlibyśmy drugie miejsce. Nawet jeśli byśmy wygrali – rządu byśmy nie stworzyli. Co prawda rok 2015 byłby na pewno nasz, ale zbyt wielu rodaków musiałoby przez ten czas żyć w nędzy i upokorzeniu
---
Jeśli Kaczyński chce naprawdę wygrać, to musi poprowadzić nas do boju niesztampowego, musi być to kampania dynamiczna i pełna wielkoformatowych niespodzianek, zagrań łamiących schematy i manewry marketingowe – musi to być wielka kampania ostatniej szansy. Bo do 2015 roku naprawdę wielu z nas nie dotrwa...
I nie czepiajcie się szczegółów, bo chodzi tu tylko o zarys wielkiej narodowej szarży! Do szabel dzieci Ojczyzny! Do szabel!

Brak głosów

Komentarze

no,teraz rozumiem,tak trzymać,jest super!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128527

Czy mam sama wydrukować i tak warować czekając na Jarosława Kaczyńskiego?
Konkretnie, proszę!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128532

od Warszawy, ale problem jest poważny. Nie tyle kwestia dostarczenia powyższej notki, ale w ogóle przekonanie Premiera Kaczyńskiego, że my - tu na samym dole, nawet pod ziemią, można by powiedzieć - mamy ogromny zapał i wielki też potencjał pomysłów. Wódz jest wielki, ale oficerów ma do d*py...

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#128538

http://rp1.salon24.pl/271431,wiem-jak-odsunac-po-od-wladzy

Vote up!
0
Vote down!
0
#128596

[quote=ossala]Czy mam sama wydrukować i tak warować czekając na Jarosława Kaczyńskiego? Konkretnie, proszę![/quote] Ossalo Niechże ta muzyka podpowie Ci dalej co robić .. pozdrawiam . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . " idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.." /Z.Herbert/ /Klub Gazety Polskiej w Opolu/ ]]>http://andruch.blogspot.com]]> ]]>http://ngo.opole.pl/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128608

 ...ale nie moglam skomentowac, bo mialam klopoty z logowaniem. Rozmarzylam sie podczas czytania wersji nr 2. Panie Boze... prosze o wersje nr 2!!!

Tutejszy...Dziekuje!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128533

Proszę szanowne nowe władze PIS nie lekceważcie tych rad!

Skorzystanie z dobrej rady wymaga większej mądrości niż jej udzielenie.

 

J. Collins

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#128537

Witaj i po cholerę zdradziłeś tajny plan. A może to dobrze, bo szeregi czas najwyższy zwierać.

Po Polsku Nisko Się Kłaniam Czapką do Ziemi.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#128536

drugi scenariusz.I choć można zaliczyć go do pobożnych życzeń jest w nim jakaś iskierka nadziei.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128539

 Panie Jarosławie,

trzeba zmobilizować Naród. Każda szabla się przyda. Nie dajmy się skłócić, a będą nas dzielić (a tak nas łatwo dzielić). W obronie Świętej sprawy. 

Mężów zaufania - koniecznie. sprawę internetowego przesyłu danych z wyborów - sprawdzić , dopilnować.

Zestawić ich obietnice ze stanem faktycznym. Znaleźć wsparcie za granicą u uczciwych polityków i w uczciwych mediach.

Poprosić o pomoc uczciwych biskupów.

MODLIĆ SIĘ WSPÓLNIE! o Narodowej Sprawy Zwycięstwo. Taka Modlitwa wymiotła Ruskich z Austrii (radziecka strefa okupacyjna po wojnie).

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#128546

Czekałem na tą optymistyczną drugą część.Przeczytałem 3 razy,delektując się jak dobrym winem.Niech ten post trafi do Prezesa Kaczyńskiego.W nim są nasze oczekiwania i serca nasze.

Pozdrawiam gorąco i dziękuję za wieczorny wiatr optymizmu

Vote up!
0
Vote down!
0
#128554

 Marszalek Pilsudski tez powiedzial-MUSI KTOS I DLA OJCZYZNY GOWNA WYWOZIC- Jesli przydzie co do czego moge sie tego podiac..

Vote up!
0
Vote down!
-1
#128558

 adus, pomogę, ja ze wsi pochodzę... i jestem POLKĄ 

Vote up!
0
Vote down!
0
#128564

tłumów !!! Poczułam smak zwycięstwa !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#128573

Czemu nie. Myślę, że należy mu się jeden miesiąc na przemyślenie i opracowanie strategii. I wtedy warto obserwować przeciwnika, bez głównego obiektu ataku wpadnie w popłoch.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128576

Dawno nie czytałem czegoś równie świeżego . Człowieku ..to jest w naszym zasięgu .

Ty wiesz co ty zrobiłeś ?????

:-)

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128577

Muszę przyznać, że tą wizją mnie kupiłeś. Wprawdzie dalej mnie tu czy tam, to czy tamto uwiera, ale czy życie musi być "nieuwierające??

Mimo wszystkiego jestem sceptyczny. Chociaż Jarek już niejednego zaskoczył i wykiwał. Zobaczymy.

___________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#128588

No Jurandzie , nie wykpisz się byle zdaniem że to czy tam to cię jeszcze uwiera . Sam przyznaj się do tego że jak na razie nikt do tej pory nie stworzył podobnej alternatywy dla tak niebywale trudnej sytuacji.

osobnym problemem będzie zmotywowanie tych szerokich rzesz spoglądających w tym samym kierunku do wyrażenia zgody na wspólny już marsz ku zwycięstwu .

Tu musi być taka mobilizacja jak pod Grunwaldem.

I On pogodził w imię świętej sprawy Tatarów , Lituanów , chorągwie spod Smoleńska .

Dla świętej sprawy spory na bok a wszelką prywatę gasić w zarodku.

Wielka bitwa przed nami.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128594

Żeby nie stanęło na tym, żeśmy tu sobie pogadali...

Vote up!
0
Vote down!
0
#128612

[quote=ossala]Żeby nie stanęło na tym, żeśmy tu sobie pogadali...
[/quote]

Przyznaj sama droga Ossalo że ten wariant być może zawiera w sobie sporą dozę niewiadomych ale jak dotąd żaden nie stawia sprawy , czyli naszej ewentualnej wygranej w tak realnej sytuacji.

Nie chcę być tu postrzegany za oszołoma czy naiwniaka ale to o czym napisał autor może mieć ciąg dalszy w rzeczywistości. To wcale nie muszą być mrzonki czy kolejna niespełniona obietnica.

Jestem o tym przekonany że idąc tym torem postępowania jednocząc wokół siebie nie tylko swoje szeregi ale i "litwinów" ,"tatarów" "białorusinów" , "półki smoleńskie"

Nie dajmy się podzielić , pod żadnym pozorem ..

-z pomocą Bożą a zjednoczeni rozniesiemy w pył tą zarazę.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128615

Pomysł jest wg mnie bardzo dobry, bo jest zaskakujący i oryginalny. Dlatego ma w sobie szansę powodzenia.
Przypominam tylko jak wyglądała kampania prezydencka, jakie zostały do niej zrobione założenia, jak wielu ludzi sygnalizowało, że nie tędy droga, jak nie można było się przedrzeć do sztabowców J. Kaczyńskiego. Dopiero jak powstał PJN widać było gołym okiem, że mieliśmy rację, że strategia Kluzik czy Migalskiego wcale nie miały doprowadzić Kaczyńskiego do zwycięstwa.
Jak nie wygramy tych wyborów, to w życiu pies z kulawą nogą nie zwróci się o pomoc do nikogo w sprawie katastrofy. A Smoleńsk to jeden z wielu problemów.
Mówię o tym, żeby pozbierać pomysły, stanąć na głowie i je przedłożyć J. Kaczyńskiemu.
I się nazwać np. Społeczny Sztab Wyborczy.
Z całym szacunkiem dla nas wszystkich, ale nie spodziewam się, aby Jarosław Kaczyński ślęczał wieczorami nad naszymi wpisami i robił sobie notatki.
Tutejszy się żalił, że już w poprzedniej kampanii sterczał i się do nikogo nie przedarł.
To pokazuje, jak ciężko jest przedrzeć się przez tzw. otoczenie, a otoczenie może doradzać co innego lub wręcz (jak widać po PJN), nie mieć interesu w przekazywaniu rozsądnych oddolnych głosów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128689

Co do uwierania, to wyobraź sobie że na moim własnym ślubie i weselu buty mnie cholernie uwierały. Wytrzymałem do końca. A buty jakoś się "rezeszły". Tylko my z żoną się nie rzeszliśmy. 35..... i liczymy dalej. 

Także uwierać może, ale można też zatańczyć. Zobaczymy jak ten taniec będzie wyglądał, jako że wiesz, że do tanga trzeba dwoje..... conajmniej.

Pozdrawiam

_______________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#128663

Piękna wizja, ale niestety obawiam się, że może się skończyć na tradycyjnym pienieniu się Brudzińskich, Suskich Kuchcińskich itp. i wyniku 25%.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#128610

[quote=wbimab]Piękna wizja, ale niestety obawiam się, że może się skończyć na tradycyjnym pienieniu się Brudzińskich, Suskich Kuchcińskich itp. i wyniku 25%.
[/quote]

I słuszne są pańskie obawy stąd należałoby czym prędzej przestrzec przed taką postawą . Jeśli już chcą brać udział to z pełnym zaangażowaniem i pełnym oddaniem dla sprawy nie bacząc na przyszłe profity ..

Naszym zadaniem będzie gdy tylko zajdzie taka potrzeba punktować takiego jegomościa bez oglądania się na to że to polityk z pierwszych stron gazet ..

Miejmy zatem nadzieję że tym razem do głosu zostaną dopuszczeni Co co znajdą rzeczywistą receptę na tę gangreną.

Jedyne co w naszej mocy będzie to ,tu zwracam się do tych dla których Bóg Ojciec i Jezus Chrystus są tarczą i ochroną przed złem tego świata , byśmy każdy osobiście modlili się o Ich wsparcie podczas tej najważniejszej próby dla Polski ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128623

Budzić śpiochów!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128611

[quote=Alisia]

Budzić śpiochów!!!!!!!

[/quote]

Właśnie tak ...

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128617

To rozsądny głos.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#128616

Amen.

P.s Lecz nie zapominajmy również o swoim obowiązku. Drukujmy i roznośmy biuletyn niepoprawnych po skrzynkach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128619

Zgodzę się z Andruchem, powiało optymizmem, tak rzadko danym nam w ten peowski czas.

Pomarzyć dobra rzecz w zimowy wieczór; myślę, że nie tylko Kolędzina by mdlała, Pochanke wziąłby zawał na wizji, Janeczka P. nie zdążyłaby do WC, a Lis poparzyłby się perhydrolem przy kolejnej próbie przefarbowania. Byłyby to pierwsze medialne ofiary IV RP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128622

[quote=tadman]Zgodzę się z Andruchem, powiało optymizmem, tak rzadko danym nam w ten peowski czas.

Pomarzyć dobra rzecz w zimowy wieczór; myślę, że nie tylko Kolędzina by mdlała, Pochanke wziąłby zawał na wizji, Janeczka P. nie zdążyłaby do WC, a Lis poparzyłby się perhydrolem przy kolejnej próbie przefarbowania. Byłyby to pierwsze medialne ofiary IV RP.[/quote]

Wiesz co Tadeusz , już ja im aż takiej tragedii nie życzę , znowuż się któryś mądrala doczepi że my katolicy nie potrafimy wybaczać itd.

Wiem że prawidłowo powinienem to zrobić i Bóg mi świadkiem że gdy o tym myślę mam w sercu litość i współczucie dla tego czy innego jeszcze współ(psu)brata , ale spokój się kończy gdy usłyszę bądź , co gorsze zobaczę ponownie te kreatury , wówczas to wstępuje we mnie niebywały dziwny do opisania spokój , dziękuję wówczas Stwórcy że jestem na tyle daleko od każdego z nich , że do tej pory mogę cieszyć się wolnością .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128628

scenariusz jest fajny, tylko że ...

"Prezydent Herman van Rompuy powiedział m.in, że “czas homogenicznego państwa narodowego dobiegł końca” oraz “w każdym państwie członkowskim [UE] są ludzie, którzy wierzą, że mogą przetrwać sami w zglobalizowanym świecie. To więcej niż iluzja. To kłamstwo.”

I chociaż jak powiedziałe Nigel Farage ma on ( Van Rompuy ) "wygląd urzędnika bankoweo niższego szczebla" to facet jest w bardziej temacie i wie trochę wiecej niż my.
:-(

Vote up!
0
Vote down!
0
#128629

andruch dodal do listy ludzi zaproszonych do debaty kissinger przed ktorym herman van rompuy zdawal ustny egzamin przed nominacja...

http://euobserver.com/9/28993?print=1

to z takim sparciem to komoruski i tusk beda uciekali jak ben ali z tunezii...

Vote up!
0
Vote down!
0
#128635

[quote=bxl]andruch dodal do listy ludzi zaproszonych do debaty kissinger przed ktorym herman van rompuy zdawal ustny egzamin przed nominacja...

http://euobserver.com/9/28993?print=1

to z takim sparciem to komoruski i tusk beda uciekali jak ben ali z tunezii...[/quote]

To ma być jakiś dowcip ,

W kolejnym wpisie zapoznaj się wcześniej nico z tym co kto zaproponował nim walniesz kolejną gafę.

Kissinger raczej z Bilderberg klubu niźli z PiS-u czy innej prawicy czy nawet centroprawicy.

A owszem do PO to nie tylko ów koleś by się nadawał , tam nadaje się każdy kto nie nadaje się do tych o których już wcześniej wspomniałem . To zresztą żadne tam odkrycie.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128641

[quote=Mr Green]scenariusz jest fajny, tylko że ...

"Prezydent Herman van Rompuy powiedział m.in, że “czas homogenicznego państwa narodowego dobiegł końca” oraz “w każdym państwie członkowskim [UE] są ludzie, którzy wierzą, że mogą przetrwać sami w zglobalizowanym świecie. To więcej niż iluzja. To kłamstwo.”
[/quote]

Co nie oznacza że wszystko co ta ciota z siebie "wydali" ma być dla nas wyrocznią i przeznaczeniem.

Powoływanie się w tym momencie na takiego "członka" wspólnoty UE może jedynie wywołać śmiech na sali .

Nigel Farage dawno sprowadził to coś do odpowiednich rozmiarów ..stonki ziemniaczanej w wydaniu europejskim .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128636

no tak, tylko, że po tym ćwoku to gładko spływa - Mr Farage jedzie po nim pieknie, a ta ciota uśmiecha się , robi głupie miny i ma to wszystko w d....

http://www.youtube.com/watch?v=lqovTGjYjM4&feature=related

Martwi mnie, że wróg jest większy niż tylko PO :-(
Poza tym Farage dobrze mówi, ale ma chyba opinnie jak u nas pan Korwin-Mikke. No i nie wiadomo jak długo jeszcze będzie mówił - przed wyborami w UK samolot, którym leciał spadł. Małe odniósł obrażenia, ale ...ale następnym razem, kto wie ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#128646

[quote=Mr Green]no tak, tylko, że po tym ćwoku to gładko spływa - Mr Farage jedzie po nim pieknie, a ta ciota uśmiecha się , robi głupie miny i ma to wszystko w d....[/quote]

To oczywiste że to marionetka ,którą wysługują się prawdziwi władcy Unii Jewrejskiej..

http://www.youtube.com/watch?v=lqovTGjYjM4&feature=related

[quote=Mr Green]Martwi mnie, że wróg jest większy niż tylko PO :-([/quote]
Ponoć Król Jan III w odpowiedzi na 12 worków maku jakie wysypali przed jego obliczem posłowie wielkiego Wezyra Kara Mustafy na podobieństwo jakie to liczne są zastępy obrońców Allaha ,w odpowiedzi Wezyrowi rozkazał ile tylko zdołano zebrać z okolicznych wsi ziaren pieprzu , następnie owe , chyba chodziło o trzy worki jakie zdołano w tak krótkim czasie zebrać , kazał wysypać ów pieprz a tych worków poczem Król Jan III oznajmił że wprawdzie ziaren jest o wiele mniej ale nich nawet i te ziarna spróbują rozgryźć..
Tak samo trudno będzie im przejść przez może i mniej liczne ale uzbrojone po zęby chorągwie Husarskie ..

Historia pokazała kto miał rację .

[quote=Mr Green]
Poza tym Farage dobrze mówi, ale ma chyba opinnie jak u nas pan Korwin-Mikke. No i nie wiadomo jak długo jeszcze będzie mówił - przed wyborami w UK samolot, którym leciał spadł. Małe odniósł obrażenia, ale ...ale następnym razem, kto wie ? [/quote]

Tego niestety nie można przewidzieć ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128648

na szczytach władzy UE - to co ma mówić? Ma forsować narodowców?
Oni w tej Unii o stołki też walczą.
Poza tym ja jego słowa traktuję co najwyżej jako opinię, a nie odniesienie do stanu faktycznego.
Czy mnie się dobrze zdaje, że Angela grzmiała z mównicy, że się społeczeństwo milti-kulti nie sprawdziło?

Vote up!
0
Vote down!
0
#128693

narodowej, którzy po zwycięskich dla siebie wyborach się żrą, kłócą , najeżdżają.Trzeba wymyśleć coś jeszcze dla spójności tego tworu po wygranych wyborach. Nic mi nie przychodzi do głowy specjalnie...heh.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#128633

Jeśli doprowadzimy do powstania Listy Narodowej, to będziemy też mogli wywierać na nich presję, by się jakośtam trzymali.

Zresztą jeśli nie Lista Narodowa, to pozostaje pierwszy scenariusz.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#128640

tylko...jak znam zycie w POstUBeklandzie, ta Lista Narodowa jak to nazywacie zostanie napakowana POstbolszewickimi szpionami jak kufajka czerwonoarmisty wszami! Przypomnijcie sobie pierwszy zjazd SOLIDARNOSCI!! 40% delagetow na zjazd to byli agenci SB ktorzy wybrali Bolka na przewodniczacego! Nie chce Was smucic moi drodzy niepoprawni...ale nie wierze w tzw.pokojowe przemiany albo za pomoca kartki wyborczej! Za silnych protegowanych ma za soba POstUBecja!! POpieraja ich Niemcy, Ruscy i niestety tez Zydzi!..No i co najgorsze...mamy wyjatkowo skundlony narod ktory dla doraznej michy dopusci sie kazdego dranstwa, kazdej zdrady!! Moim zdaniem jedyne wyjscie to reaktywowanie AK  a przede wszystkim KEDYWu! Tylko...czy znajdzie sie ktos taki jak gen.Nil?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128661

Tylko Lista Narodowa.Wymyśliłeś jedyny sposób.Trudne do wykonania się wydaje ,ale nie niemożliwe.Polska powinna przestać juz być MAK-Donaldem dla wszelkiej maści sprzedajnej hołoty.Dość.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#128676

potrzeba maksymalnej mobilizacji , inaczej zginiemy bo zdradzieckie i klamliwe media piorą ludziom mozgi oj piorą .

Vote up!
0
Vote down!
0

korab57

#128642

Przesyłam artykuł do prawych ludzi.Plan jest niesamowity choć na pewno będzie poszerzony o małe detale.
Ale Polko mógłby namieszać.Mały prawy,lecz bardzo pewny siebie gość który nie pęka przekonał by swoją osoba niejednego wykształconego z dużego miasta i nie tylko.
Ma duże doświadczenie.
A to ci dopiero sprytny plan?
Czytałem to jednym tchem.
Jarosław to musi zobaczyć.
---
Polska dla Polaków!
Nie dla zdrajców,
złodziei i łajdaków!
------------------------------------------------------------
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#128652

a gdzie UPR i WiP!!!!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#128655

Też na Liście Narodowej :)

Tylko niech na chwilę przestaną widzieć we wszystkich kryptosocjalistów ;D

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#128724

z wielkim niepokojem chce przypomniec ze 2015 rok to 200 rocznica Kongresu Wiedenskiego!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128658

Bardzo ciekawa wersja wydarzeń i coś kiedyś podobnego choć w bardziej ekstremalnym wydaniu do głowy mi przyszło; raczej w ramach zabawy niż czegoś do zastosowania w realu.

Nie wolno nam zapominać o kilku istotnych aspektach rządzenia w Polsce. Jest o głebokow w naszych genach niezależnie od systemów politycznych jakich doświadczyliśmy i doświadczamy.
Nie potrafimy sami sobą rządzić, i tylko forma swego rodzaju zamordyzmu jest w stanie trzymać nas do kupu. Nie te jednak czasy aby jakikolwiek zamordyzm mógł przejść. A najgorsze jest to iż zamordyzm w naszym własnym wykonaniu nie ma szans; na to nigdy się nie zgodzimy.
Zaiste ciekawe to jak jesteśmy skłonni godzić się jednak na zamordyzm narzucony z zewnątrz.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego iż kwestia wyborów i polskiej demokracji nie jest tak naprawdę wyłącznie naszą wewnętrzną sprawą.
Tutaj rolę istotną o ile nie najważniejszą ma Unia (raczej jej pewni członkowie) "nasze" wybory parlamentarne muszą byćpo linii Unii.
Merkel, Barosso, Buzek i pozostała część "mafii" już od dawna pracują nad tym kto i z jaką pomocą powinien zarządzać "gubernią".

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#128659

To jest możliwe do wykonania.
Aż mi się ciepło koło serca zrobiło...

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#128695

Mam nadzieję, że zgodnie z ksywą jesteś stąd i czujesz blusa, więc to co opublikowałeś, to wersja robocza.
Prawdziwy scenariusz, taki TUTEJSZY 2011 MkII trzymasz w sejfie i dostarczysz zainteresowanemu do rąk własnych, aby jego skuteczność była 100 %. Skoro ten mi się podoba, to ten tajny dopiero będzie niezłym zaskoczeniem dla peowców. Jak kręcić lody to oni wiedzą, bo wyssali to z mlekiem matki lub nauczyli się tego  za śmietnikiem od starszych macherów z podwórka, ale niestandardowe pociągnięcia to... nie ta inteligencja, o ile...

Vote up!
0
Vote down!
0
#128711

Tutaj że niby strategia jako podpucha, a w sejfie, z klauzulą "ściśle tajne", opracowanie trafia "do rąk własnych..."

Vote up!
0
Vote down!
0
#128712

W sejfie leży przede wszystkim entuzjazm Polaków, który wreszcie trzeba uwolnić.

Wiele osób wyraża słuszne obawy - że na Listę dostaną się ubecy, że potem posłowie z Listy pokłócą się między sobą...

To wszystko jest prawda. Ale i w dawnym PiSie, pewnie też i w obecnym, jakieś wtyki są. Poza tym, jeśli sztab Jarosława Kaczyńskiego stawia na pierwszy scenariusz, a nie pracuje np. nad TRZECIM scenariuszem, to ja chromolę taki układ.

Niektórym towarzyszom Kaczyńskiego, jest po prostu dobrze w opozycji, ich wypasione biura poselskie pełne są młodych "PiSowskich synalków", ich struktury za często gnuśnieją.

Z taką armią daleko nie zajdziemy.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#128729

PiSowskie synalki i wtyki w sztabach.
Dla samej siebie muszę mieć świadomość, że zrobiłam, ile mogłam.
Nie uda się? Trudno. Będę się rozpisywać o Polsce XVIII wieku, bo kolejnych kilku lat w pastwieniu się nad Niesiołowskim czy Tuskiem mój organizm nie zniesie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128755

Fantastyczny wpis.
Czy Jarek ma na tyle odwagi, żeby go zrealizować?
Nikt nie miał by szans z taką Listą Narodową.
Pozdrawiam

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#128713

Co jarasz ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#128715

Vogue (mentolowe).

Vote up!
0
Vote down!
0
#128719

porzuć ten syf - kłącza tataraku pomagają .

Vote up!
0
Vote down!
0
#128720

adresowane było pytanie o "jaraniu", które (to jest chyba jasne), było ironią mającą na celu zdyskredytowanie komentatorów.
A moja odpowiedź nie była prośbą o radę. Ufam, że to jasne.
Jak będę chciała znać czyjąkolwiek opinię na temat tego, co palę - spytam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#128721

oto przykład manipulacji -

Tatarak pomaga .
W dobrej wierze :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#128722

jeśli idzie o smak w rzuciu - podły mydlany.

Ale. od 1 kwietnia minki nam zrzedną wobec "dyrektyw unijnych"
Pozostanie spuścić się na koncerny chemiczne.

http://www.jabluszkowo.pl/
http://www.rzucaniepalenia.eu/

http://www.pt.maranatha.pl/zdrowie05.html

ostrożnie, ziele kopytnika
http://portalwiedzy.onet.pl/30350,,,,kopytnik_pospolity,haslo.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#128741

Dyrektywy okazały się nie takie straszne, ale ja się wtedy przestraszyłem. Ponieważ samodzielne rzucanie palenia nie odnosiło skutku udałem się do http://www.tomaszkryk.pl i co ? i od 3 miesięcy nie palę :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#274044

To rozgorzała dyskusja,wspaniały pomysł,tylko ruszyć du...y z przed kłamliwego TVN-u i do boju.Zarazić tym wszystkich. Niech każdy drukuje i roznosi po skrzynkach wszystko co może pomóc. Zabrali telewizje ale nie mogą odebrać nam wiary.
Tak mało, a tak dużo można zrobić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128726

podoba mi się rozmach - to musi być tak mocny akcent jak hasło IV RP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128732

strategię druga strona dostaje czas na reakcję i na przygotowanie się.
Dlatego jestem przeciwna rozdmuchiwaniu!
Co PO robi od lat z ustawami PiS i SLD?
Najpierw trzyma w szafie, a jak ich przyciśnie (bo słupki spadają!) to rekomenduje i uchwala jako WŁASNE!
Tak się dzieje, więc nie mogę wyjść z podziwu nad pomysłem rozpowszechniania.
Oby się moje słowa w g...wno obróciły, ale potrafię sobie wyobrazić scenariusz, w którym Tusk znika na miesiąc...
Dalszy ciąg jest u góry!
P.S. Chyba, że podpisujemy się wszyscy pod tezą, że doświadczenie to coś, co idzie bardzo głęboko w las! a nie w nas.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128752

no ale tak jest

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#128782

Aby bylo wszystko jasne - jestem za.

Jednak widze po drodze olbrzymie trudnosci.
Nie da sie niestety pogodzic ambicyjek partyjnych szefow partyjek kanapowych, ktorzy po akcesie do tej jednej wielkiej sily, zaraz zaczna szukac swojej drogi na szczyt, swojej drogi do swojego przywodztwa.
Zaden z tych mini przywodcow swojej kanapowej partii, nie podda sie jednemu Przywodcy ugrupowania, nie wystarczy takze aby kazdy z nich zostal wiceszefem, bo sie zaraz na pierwszej lepszej operatywce pozagryzaja i podziela na kolejne frakcje.
NIkt z nich nie bedzie chcial sluchac innego przywodcy, bo on sam jest najmadrzejszy.
To tragiczne, ale niestety prawdziwe, mielismy tego przyklad w AWSie i potem podczas rzadow PIS, Samoobrony i LPR.
ZApomnijcie o tym, aby ktorykolwiek szef jakiejkolwiek partii dal sobie odebrac przywodztwo.
Mysmy juz to przerabiali.

To co, ze czlonkowie tych ugrupowan zaglosuja i uda sie pokonac wspolnego wroga. To byc moze sie uda.
Niestety, dalsza wspolpraca juz jest niemozliwa. Zaraz sie zaczna wojenki podjazdowe o wlasne ogrodki, cel glowny spadnie na dalszy plan, i po skroconej kolejnej kadencji tym razem komunisci wroca juz na stale do wladzy.

Teraz, zeby bylo bardziej optymistycznie,
trzeba zaproponowac jakas formule, aby tak sie nie stalo, abysmy mogli sobie po 4 kolejnych latach spojrzec smialo w oczy i powiedziec ze sie udalo odsunac od wladzy PO i komune na zawsze.
Obawiam sie, ze tego nie bedziemy w stanie bez rewolucji zrobic. Oni maja przeciez tak olbrzymie srodki do dyspozycji, ze nam sie to w glowie nie miesci.
Jeden przyslowiowy Kulczyk czy Stoklosa moze sobie kupic kilku poslow i radnych, zeby mu napisali ustawe tak jak on chce, zeby moc kupowac ile ziemi i nieruchomosci chce i za ile chce.
Prasa i telewizja nie pomoze. Trzeba by ja odbic sila z bronia w reku.
itd itd...
widze raczej czarno.
Ludzie,ktorzy nie czytaja tej strony, sami sie nie zbiora i nie pojda wybrac PiSu, bo ich to juz nie obchodzi, za bardzo maja odmozdzone miejsce pomiedzy uszami aby samodzielnie myslec. Kazdy od dawna siedzi juz na gwozdziu, ale ten gwozdz mu jeszcze na tyle nie przeszkadza, aby chcial zmiany PO na PiS.
Niestety. Mlode pokolenie takze nie pojdzie za starym i tzw moherowym, bo jest juz przerobione na papke przez owsikowa orkiestre.
Jedyne wyjscie, stawiac KOSY NA SZTORC i dalej na Moskala.

Po pierwsze
MUSI byc do dyspozycji WLASNA TELEWIZJA.

pO DRUGIE
MUSI byc do dyspozycji WLASNA TELEWIZJA.

i PO TRZECIE wreszcie
MUSI byc do dyspozycji WLASNA TELEWIZJA.

Bez tego - ani rusz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128909

Miło Cię tu spotkać ...

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#128926

Bardzo trzeźwe spojrzenie. Niestety jednoczenie prawicy już przerabialiśmy. Mamy teraz silną partie prawicową, może nie jest ona szczytem marzeń każdego komu na sercu leży dobro Ojczyzny, ale lepszej nie mamy. Natomiast jej przywódca Pan Jarosław Kaczyński jest najwybitniejszym politykiem jaki jest teraz na polskiej scenie politycznej! Nie zmarnujmy tego! Wokół tego mamy obowiązek budować i wspierać PIS  i Pana Jarosława Kaczyńskiego! Pan Jarosław Kaczyński ma rację, że stawia na jedną kartę. Jeśli wyborów nie wygra skonsolidowany PIS i to z taką większością aby móc pójść drogą Premiera Orbana to żadna koalicja z mniej lub bardziej czerwonymi nie ma sensu! Naszym obowiązkiem jest rzucenie wszystkiego na szalę zwycięstwa silnego PIS! a nie kolejnego AWS!

Vote up!
0
Vote down!
0
#129510

Zgody tych wszystkich wymienionych:((
Ale słyszałam, że Prezes chce wielu młodych na listach. Może to też pomysł? Bo niektórzy mogą się wydawać "zgranymi kartami".
No i liczę na Kurskiego, już widzę w tle jego rękę, PIS zaczyna reagować natychmiast a nie z dwudniowym opóźnieniem.
Mam wrażenie, że Jarosław naprawdę chce wygrać

Vote up!
0
Vote down!
0

Ufka

#128922

tutejszy

http://niepoprawni.pl/content/prezes-kaczynski-w-warto-rozmawiac-25i

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#129462