Dzisiaj 38. rocznica zamachu na Jana Pawła II (1981)

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Historia

Był papieżem - przywódcą Kościoła Katolickiego na Ziemi, ale też miłującym Boga – politykiem, którego wybór na papieża znacząco przyczynił się do upadku radzieckiej wersji komunizmu. Tworzył „niebiański parasol” nad Polską. ZSRR, NRD-owska STASI, czy bułgarskie służby, dobrze wiedziały, że wybór na papieża osobę z Polski, będzie śmiertelne niebezpieczny dla ich systemu.

Turecki terrorysta Mehmet Ali Ağca 13 maja 1981 o godzinie 17:19., podczas audiencji generalnej na placu świętego Piotra w Rzymie dokonał nieudanego zamachu na Jana Pawła II. Aż strach pomyśleć, jakby wyglądał świat, gdyby zamach się udał. Na szczęście papież przeżył. Otóż podczas, gdy z Wałęsą na całym świecie rozmawiano, poklepywano, co służyło wówczas unaocznieniu światu problemu Polaków i budowało do nas sympatię, to jednak z Karolem Wojtyłą, w czterech ścianach do naprawdę bardzo poważne dyskusje zamykali się przywódcy tego świata: Margaret Thatcher” Ronald Reagan czy Michaił Gorbaczow.

Jan Paweł II zabierał głos w ważnych sprawach politycznych, nieustannie mówił o pokoju na świecie i bronił niewinnych przez złem. Mylą się jednak ci, którzy twierdzą, że miał pełnię władz w Watykanie. Nie wiedział o wielu przestępstwach duchownych, podobnie jak nie wiedział o licznej, otaczającej go agenturze wielu wrogich mu państw.

Jak pisał we „Wprost” w artykule z 22 stycznia 2008 r. „Szatan w Watykanie”* Ferdinando Imposimato – niezwykle znany we Włoszech sędzia i polityk (1936-2018), prowadzący śledztwo m.in. w sprawie zamachu na Jana Pawła II, czy premiera Aldo Moro – dowiadujemy się ze papieża bronił przywódca Rumunii!

W Moskwie podjęto decyzję o zamordowaniu papieża". Informację Mantarowa potwierdził Nicolae Ceausţescu, który dowiedziawszy się w styczniu 1981 r. o bułgarskim planie zabicia papieża, usiłował przekonać władze w Sofii, by z niego zrezygnowały. Bułgarzy stwierdzili, że o żadnym planie nic nie wiedzą.

Jako Polacy nie zdajemy sobie sprawy, jakim atakom Karol Wojtyła był nieustannie poddawany. Był podsłuchiwany nawet w swoim apartamencie. Atakowany jest nawet dzisiaj, jako wciąż aktywny autorytet. Właściwie przekroczył granice „autorytetowania”. Historia Jana Pawła II to też ciężkie dzieciństwo i młodość, ale w osobie papieża widzimy legendę katolików, która by zostać zniszczona, musi być atakowana i obarczana winą za wszelkie zło na świecie.

W 1983 r. na terenie Watykanu dokonano porwania Emanueli Orlandi i Rafaelli Gugel – córki pracowników watykańskich, w tym funkcjonariusza gwardii szwajcarskiej. Wydarzenie to było i pozostaje właściwie nie rozwiązane. Coraz więcej wiadomo o agentach otaczających papieża, ale sprawy te wciąż pozostają tajemnicą. Porywacze w zamian od włoskiego rządu, jak pisze F. Imposimato, mieli żądać wypuszczenia Ali Ağczy, co wydaje się zwykłym blefem odwracającym uwagę od prawdziwego źródła ataku, ale widowiskowo mogło upokorzyć papieża.

Karol Wojtyła, jako papież, szczególnie mocno atakowany jest również dzisiaj. Dziwne, ale do ataku wykorzystywany jest nawet charakter organizacji „szare wilki”, do których należał niedoszły zabójca papieża. Otóż w Internecie przedstawiani są jako organizacja prawicowa, wręcz neonazistowska. Czyżby prawicowa organizacja została wynajęta przez komunistów do zabicia innego „prawicowca”, jakim był katolicki papież? A może cechą skłaniającą ich do zamachu była religia ofiary? Gdyby tak było, byłby to wielki międzynarodowy skandal zapowiadający ogromny konflikt religijny: w kontekście Islami, i cywilizacyjny: barbarzyństwo tworzone przez komunizm, w czym się ze mną wielu nie zgodzi, tworzy własną cywilizację – „stopień rozwoju społeczeństwa w danym okresie historycznym” ( Słownik języka polskiego PWN).

Wspominajmy Tego Wielkiego Człowieka, Jego kazania, anegdoty oraz całą działalność. Jego działalności na rzecz Polski i chrześcijaństwa może nam dzisiaj brakować. Dziękujmy Bogu, że istniał!

]]>https://www.wprost.pl/37243/szatan-w-watykanie]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

" – politykiem, którego wybór na papieża znacząco przyczynił się do upadku radzieckiej wersji komunizmu."

 

W jakim sensie niepełna?

Ano w takim, że wysunięcie Jego kandydatury na Stolicę Piotrową nie było tylko wyborem religijnej głowy KRK ale było inspirowane przez władze USA/Zachodu w ramach ostatecznej rozgrywki z "imperium zła" w ostatnim dziesięcioleciu zimnej wojny.

Wybór Karola Wojtyły, kardynała z Polski, najbardziej katolickiego kraju sowieckiego imperium, miało być iskra do rozniecenia wewnętrznej rewolty w tym imperium(wizyta JPII w czerwcu 1979 roku w Polsce, ze słynną homilią na Placu Zwycięstwa była tą iskrą do powstania Ruchu Solidarność) a wciągnięcie przez USA ZSRR do interwencji w Afganistanie, co stało się pod koniec 1979 roku, poprzez uzbrojenie przez USA afgańskich Talibów, było wbiciem gwoździa do trumny ZSRR.

W 1989 roku rozpadł się obóz państw socjalistycznych a w 1991 roku rozpadł się ZSRR.

 

Zamach na JPII, był próbą wyeliminowania Go z wpływu na społeczeństwo polskie(zlikwidowania przywódcy Narodu jak to czyniono w stosunku do Polski wielokrotnie; ostatnio 10.04.2010 roku)

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1590067

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1590079

w dniu 13 maja 1981 roku, patrząc po ludzku byłby nie żył. Maryi z Fatimy zawdzięczał życie. W szpitalu skojarzył datę i godzinę. Przeczytał listy Łucji i wiedział Komu dziękować. Tak więc dzisiaj jest rocznica na szczęście nieudanego zamachu na papieża ale jest 102 rocznica Objawień Matki Bożej we Fatimie.

Do dziś nie wypełniono próśb Maryi o poświęcenie Rosji! Dzięki Bogu w Polsce wiele parafii i RM praktykują nabożeństwo I-szych sobót miesiąca. Pokuta! Potrzebna, by uzdrowić, nawracać Polaków.

Vote up!
1
Vote down!
0

CISZA

#1590088

    Witam! Rosja nie ma rządu, tylko gangstera Putina i 1% popleczników rodem mafii KGB. Kraj 144,5 mil. populacji, z czego ponad 30 mil, czyli 1/5 społeczeństwa w koloniach karnych. Duża część, to opętani komuniści wzorca mroku mordercy Stalina. Więc, kogo niby można poświęcić...Rządowy kościół prawosławny? A może w podziękowaniu, za próbę mordu na papieżu...Chyba w przyszłym stuleciu.

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1590246

W USA albo Kanadzie, gdy ktoś zacznie narzekać, że mu się tam nie podoba etc. to w odpowiedzi usłyszy zaraz: Get the fuck out of here! Nie widzę najmniejszego powodu dlaczego antypolska swołocz, wychwalająca pod niebiosa zbrodniarza Putina i Rosję, a plująca wściekle na Polskę i Polaków nie przeniesie się kacapskiego raju. Droga wolna!

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1590252

Ataki lewactwa na papieża - Polaka są celowym i świadomym działaniem zmierzającym do zniechęcania ludzi do Kościoła i wiary...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1590090

,, Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.,, Jan Paweł II

https://www.facebook.com/1570675886500298/photos/a.1570676576500229.1073741827.1570675886500298/1650348658533020/

https://www.youtube.com/watch?v=cwBAbpZ1ZUw

https://www.youtube.com/watch?v=OQcU_teDc5c

Vote up!
2
Vote down!
0
#1590163

Wraz z Królową Polski Matką Boga, która Cię Jezu urodziła.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1590254