Żołnierka zgwałcona na poligonie pod Suwałkami walczy o sprawiedliwość

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Wojsko nie jest miejscem dla kobiet. Ciągle się słyszy o gwałconych i wykorzystywanych seksualnie, czy też molestowanych kobietach, zatrudnionych na stanowiskach żołnierzy.

Żołnierka została zgwałcona na poligonie przy biernej postawie innych żołnierzy – donosi PAP. I mówimy tu o kadrze zawodowej! Brawo…

Tam, gdzie zaczyna się życie, kończy się polityczna poprawność i feministyczne marzenia (urojenia)! Wielu krytykuje Freuda, ale czy kompleks braku członka u kobiet nie przynosi kłopotów im samym? Po co Wam to Szanowne Panie?! Naprawdę chcecie być jak idioci w mundurach? Nie twierdzę, że wszyscy z nich to durnie, ale wojsko i wojna nie jest wymysłem ludzi cywilizowanych. Mówię tu o spojrzeniu globalnym, a nie o Wojsku Polskim. To samo dzieje się z kobietami w wojsku w USA, czy innych, rzekomo cywilizowanych armiach na świecie.

Wojsko (i wojna) jest miejscem dla ludzi chcących legalnie zabijać i wypruwać wnętrzności innym ludziom. Tylko mniejszości w wojsku interesuje patriotyzm. Trochę więcej z nich interesuje wcześniejsza emerytura. I tych ludzi jestem w stanie zrozumieć. Wojna to straszne wydarzenie, spełnienie marzeń idiotów z niskim ilorazem inteligencji i zaburzeniami rozwojowymi.

Zgwałcona filigranowa żołnierka ma bronić np. 100 kilowych chłopów w cywilu, którzy robili wszystko, by nie tracić dwóch lat, a później 9 miesięcy życia w służbie zasadniczej (gdy "służba" stawala się coraz krósza)? W 2000 roku od jednego gościa usłyszałem, że do wojska idą głupi albo biedni. Bajanie trepów, że wojsko jest szkołą dla prawdziwych mężczyzn niech sobie włożą w d…ę.

Tak szanowne kobiety, jesteście twarde tylko do pracy w biurze. W ogóle, praca biurowa jest nieefektywna i przez to zatrudnieni w handlu, produkcji czy usługach, mężczyźni - zarabiają mniej. Polityczna poprawność powoduje cały ciąg niekorzystnych społecznie zdarzeń. Wojna to straszna rzecz. Kobiety są przeznaczone do rodzenia dzieci, dawania życia, a nie zabijania.

Kobiety w wojsku nadają się do śpiewania piosenek. Naprawdę, w latach 90-tych moje pokolenie słyszało się o prawdziwych debilach, degeneratach, idiotach, prymitywnych małpach zgromadzonyh w jednostkach wojskowych. Nie będę pisał co robili pod prysznicem, a słyszałem to od kolegów, którzy mieli pecha zaliczyć służbę zasadniczą, bo redakcje (Niepoprawnych, NEon-u, czy Salonu24 - gdzie został opublikowany) choć tolerancyjne, mogą ocenzurować mój tekst. A jak przyjdzie co do czego, to Polski będą skutecznie bronić zwykłe chłopaki (ci, którzy nie chcieli być popychadłem kadry zawodowej w służbie zasadniczej), a nie przygłupy, których marzeniem jest bycie w plutonach egzekucyjnych.

Chciałbym, żeby gwałciciel – żołnierz poniósł wyrok i poszedł za kratki. Tam wiedzą co robić z facetami skazanymi „za majty”. Mężczyzna gwałcący kobietę to najniższa forma ludzkiego bytu. Przełożeni próbujący wyciszać te i inne sprawy, również są winni. Ale przyznajmy, miejsce kobiety nie jest w wojsku. Na pewno jednak, miejsce gwałcicieli jest w więzieniu.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (18 głosów)

Komentarze

Hm wyszło tak jak byś obwiniał kobiety, że jedna z nich została zgwałcona w wojsku. Oczywiście to nie wina kobiet, jednak fakt, że kobiety na sanitariuszki nadają się świetnie, do obsługi radaru może też, ale do walki wręcz - no wybaczcie, to jakaś profanacja kobiety.

Nie zgodzę się z tym, że do woja idą sami idioci. Jak wszędzie tak i tak ich nie brakuje, jednak nie ma ich tam więcej niz w jakikolwiek innym zawodzie. Autor widzę jest pacyfistą - pobozne życzenie autora aby nie było wojen. Drogi Panie, od dawien dawna wiadomo, ze jak nie chcesz mieć wojny, to się do niej szykuj - a do tego jest potrzebne sprawne wojsko! Mam nadzieję, że autor nie jest jednym z tych, którzy jak widzą, że się kogoś zabija, to maluje kredą po asfalcie...

Ps. gwałciciela jak i wszystkich, którzy widzieli i nic nie zrobili - wykastrować i gołych pogonić przez miasto, a gwałciciela do tego powiesić za jaja (przed kastracją).

Vote up!
10
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1583659

Przeczytaj spokojnie jeszcze raz mój wpis.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1583662

Panie Romualdzie.

Trudno polemizować bo o wojsku słyszał pan tylko  od kolegów? Należy dla prawdy i przyzwoitości skomentować powyższe - cytuję: "Wojsko jest miejscem dla ludzi chcących legalnie zabijać i wypruwać wnętrzności innym ludziom. Tylko mniejszości w wojsku interesuje patriotyzm. Trochę więcej z nich interesuje wcześniejsza emerytura. I tych ludzi jestem w stanie zrozumieć. Wojna to straszne wydarzenie, spełnienie marzeń idiotów z niskim ilorazem inteligencji i zaburzeniami rozwojowymi."

Otóż:

- Wojsko nie jest miejscem dla psychopatów chcących zabijać i legalnie wypruwać wnętrzności innym ludziom!

- co pan wie o patriotyzmie młodych Polaków wybierających zawód wojskowego? Proszę o źródło!

- student szkoły oficerskiej podobnie jak student politechniki i uniwersytetu rzadko kiedy myśli o życiu po pięćdziesiątce. Tym samym mało kto idąc w kamasze myśli o emeryturze. Może pan słyszał od kolegi o służbie kontraktowej? Wątpię, ale dla dogłębnego przybliżenia tematu przydałby się długi esej! Wyjaśnię krótko co następuje. Żołnierz służby kontraktowej traktowany był przez demokratyczne rządy RP jak dojna krówka. Wydoić a jak się doić nie da to do rzeźni! Żołnierze kontraktowi ocknęli się po 12 roku służby, kiedy zorientowali się, że po upływie czwartego kontraktu ( jeden kontrakt = 4 lata kalendarzowe) MON ich zwalnia. Bez zaopatrzenia emerytalnego, bez przygotowania do zawodu (jakiegokolwiek) w cywilu. Ot tak Rzeczypospolita porzucała kontraktowych na łaskę losu. Wśród nich było wielu specjalistów wojskowych z doświadczeniem bojowym na misjach w Namibii, Iraku, Afganistanie, Kambodży, Libanie, Syrii, Czadzie, Kosowie, Chorwacji, Haiti, Albani. Kuwejcie, etc. Wyszkolenie następców kosztowało krocie. Wśród nich oczywiście były też kobiety! Gdyby Bozia dała młodym ludziom więcej rozumu przy podpisywaniu kontraktu....

- W pełni zgadzam się za panem, panie Romualdzie, że wojna to straszne wydarzenie. Absolutnie nie podzielam zdania, że tylko (tak pan sugeruje!!!)  idioci z niskim IQ i zaburzeniami rozwojowymi spełniają swoje marzenia służąc Ojczyźnie!

- Uprzejmie pana informuję, że tych jak to pan określił "idiotów" w Polsce coraz mniej! Armia posiada szereg vacatów a werbunek do wojsk OT zaciął się na magicznej liczbie 17 tysięcy, gdzie docelowo zakładano tysięcy 60!

- Można skierować zapytanie do Komisji Obrony Narodowej dotyczące ilości gejów, przypadków gwałtu, molestowania żołnierek tj. kobiet żołnierzy etc. http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=8&KodKom=OBN    Zadziwi się  pan! Statystyka jest bardzo niska!  Podobnie było w LWP z prozaicznej przyczyny. Komisje Lekarskie powoływane przez Wojewodę skutecznie przesiewały przez sito poborowych do zasadniczej służby wojskowej - obecnie równie skutecznie  kwalifikują do  WP. Wojskowe Komisje Lekarskie w przeszłości i obecnie profesjonalnie kwalifikują kandydatów do szkół wyższych i akademii wojskowych.  Za przeproszeniem to już nie ta epoka w której pan żył i zapamiętał hasło z czasów II WŚ i z okresu powojennego, że nie matura a chęć szczera... Bajki spod prysznica można wcisnąć tylko tym, którzy nie stawali na owych komisjach, gdzie między innymi lekarz sprawdza stan zwieraczy skutecznie eliminując pedałów nie na podstawie oświadczenia a w sposób świetlny!

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nikogo, tym bardziej Pana nie chcę obrazić. Niemniej jednak cytuję: "A jak przyjdzie co do czego, to Polski będą skutecznie bronić zwykłe chłopaki (ci, którzy nie chcieli być popychadłem kadry zawodowej w służbie zasadniczej), a nie przygłupy, których marzeniem jest bycie w plutonach egzekucyjnych."

Tym zdaniem pan się obnaża : - ))

Zwykłe chłopaki tym razem po raz pierwszy w historii nie będą skutecznie bronić Polski! Z prozaicznego powodu. Ostatni pobór do wojska odbył się w roku 2008, a ostatnie wcielenie do wojska w ramach tego poboru od 2 do 4 grudnia 2008. Później poborów nie było, ponieważ 9 stycznia 2009 r. Sejm dokonał nowelizacji odpowiedniej ustawy (obowiązuje od 11 lutego 2009 r.). Zwolnienie z zasadniczej służby wojskowej ostatnich poborowych odbyło się w sierpniu 2009 r. Minęło 20 lat. Rezerwistom w sposób naturalny przybyło lat! Zasoby rezerw osobowych Sił Zbrojnych niepokojąco stopniały. Zabezpieczenie Mobilizacyjnego Rozwinięcia Jednostek Wojskowych (o ile w ogóle ma pan wiedzę co to pojecie znaczy?) staje się iluzoryczne natomiast ZMRSZ (twierdzę!!!) jest nie możliwe do realizacji! Dodam, że dostęp do broni jest w RP starannie ograniczony. Możliwości przysposobienia chętnej młodzieży do posługiwania się bronią spalają na panewce nie tylko z powodu znacznych opłat na prywatnych strzelnicach!

Co do kobiet służących w WP przedstawię swoja opinię przy innej okazji. Natomiast twierdzę, że  zlikwidowanie odrębnych sądów i prokuratur wojskowych było/jest błędem! Takim samym błędem (celowym działaniem!!!) było zlikwidowanie przez ekipę premiera Tuska 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego im. Obrońców Warszawy (36 splt). Media informują: postępowanie prokuratury i sądu rejonowego w Suwałkach jest bulwersujące!   

PS

Sąd II instancji, czyli  suwalski Sąd Okręgowy, mógł  przyznać tylko  odszkodowanie, ponieważ wniosek rozpatrywany był przez Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Organ orzekł, że wnioskodawczyni padła ofiarą gwałtu. Decyzją sądu przyznano jej odszkodowanie w wysokości 3,9 tysiąca złotych.  Bez komentarza!

Pozdrawiam Pana Romualdzie i liczę w przyszłości na więcej obiektywizmu a mniej symplifikacji.
 

 

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1583723

Ponasekov (człowiek wszchstronnie uzdolniony rosyjski historyk, doskonały tenor, reżyser, bywalec europejskich salonów nie tak dawno napisał ponad 1000 stronicowe dzieło o Napoleonie ,pisze w nim że po stronie Napoleona walczył żeński ochotniczy batalion wystawiony przez Małorosję, Małorosja to nasze kresy wschodnie, być może chodzi tu o naszą Emilie Plater. Ale ona była chyba później. Przypomina że w tym czasie tereny te były powszechnie zarówno przez Polaków jak i Rosjan uważane za tereny Rzeczypospolitej. Podoba mi się ten Ponasenkov.

Niżej jako tenor w duecie ze Swietłaną Zlobiną.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1583727

Dla jasności dodam, że zwalniali żołnierzy kontraktowych po 12 latach skur...le z PO. Macierwicz jak tylko zaczał być Ministrem Obrony Narodowej, zaczął to cofać, nie wiem czy zdążył do końca nim go w PiSie zastąpili Błaszczakiem.

 

Co do wojsk OT, to słaby nabór, bo jest ogólny burdel w woju niestety. Niektórzy żołnierze mówią, że się nic nie zmieniło w tej kwestii. Jak był Macierewicz to miałem nadzieję, że to pozmienia ale zmienili jego (podziękować też za to oczywiście Dudzie). Jest wielu chętnych do OT ale oni tam zachowują się jakby nie chcieli przyjmować - w rezultacie wielu rezygnuje czekajac na odpowiedź na wniosek o przyjęcie pare lat i niedoczekawszy sie odpowiedzi.

Vote up!
4
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1583761

wyjątkowo głupi i chamski tekst.

do tego jeszcze wspomniano "redakcję NEon-u", która ma tu mieć moce cenzury.

Vote up!
4
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583731

Karą za gwałt powinno być więzienie - bez dwóch zdań. Natomiast otwarcie służb mundurowych szeroko dla kobiet niesie ze sobą także problemy kiedyś nieznane...

Vote up!
7
Vote down!
-1

Yagon 12

#1583740

100 : 100 z plusem.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

casium

#1583741

Natomiast zły jest gwałt, bo odbiera człowiekowi jego niewinność i zdrowie, niszczy prywatność, poniża godność i człowieczeństwo. Dlatego jestem za dzielnymi dziewczętami w polskiej armii, dobrze wyszkolonymi! Dlatego jestem za surowymi karami dla gwałcicieli, którzy swoimi czynami zapisują czarne, haniebne karty. Za wpis dobry i b. pożyteczny wielka piona. Pozdrawiam b. serdecznie

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583753

kulka z karabinu filigranowej kobiety robi ładną dziurkę w głowie największego i najsilniejszego wroga. I tyle. Wojsko nie polega na podnoszeniu ciężarów, to nie te czasy, nie te armie. Ile strat zadały Amerykanom w Wietnamie dziewczyny z Viet-Congu? Wojsko to cała masa funkcji - nie pamiętasz choćby Marusi i Lidki z 4 Pancernych? To nie tylko "combat zone" i to twarzą w twarz. Ta cała sytuacja powinna być wyjaśniona, a winni, łącznie z biernymi świadkami skazani i wywaleni z armii. 

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1583852

Nie ma sprawiedliwości w Polin dla gojów. Nic nie wywalczy, to przestroga dla tych, którzy są optymistami że w Polin można coś zrobić. Nie będzie winnych.

Sprawa będzie odłożona do archimum, tak jak sprawa rozliczenia PO, Gronkiewicz Waltz i innych bandytów takich jak prezydent Gdańska na przykład. Ręka rękę myje ... w gównie....same afery.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1583917

A ja sparafrazuje Tuwima i powiem:

"Jacy madrzy byliby mezczyzni, gdyby oddano im rozum, stracony w pogoni za kobietami"

Panski artykul wywolal we mnie mieszane uczucia.

Kiedys kobietom tez nie bylo wolno glosowac w wyborach.

Wiele z nas - kobiet broni sie przed redukowaniem nas do: kuchni, kosciola i rodzenia

Co by bylo z rozwojem nauki gdyby taka  Maria Sklodowska-Curie ustapila . Do dzis nie mielibysmy zadnej Pani Profesor na uczelniach.

Za gwalt nie ma innej kary niz  wiezienie, obojetnie czy gwalcicielem jest zolnierz. ksiadz czy wychowawca.

Ten artykul odczuwam jako relatywizowanie okropnosci. Mezczyzna musi wiedziec w kazdej sytuacji, ze nie wolno mu przekraczac pewnych granic moralnych..

Vote up!
5
Vote down!
0

Gosia

#1584005

No tak, prawo do wyborów, Maria Curie itd - ale czy od razu kobiety musza prać się po buziach w boksie czy kopać w MMA w imię równości płci, nadal oczekując przepuszczania w drzwiach czy wstawania kiedy one siadają przy stole.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1584230