Tak bardzo się cieszę

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Wyczekałem się na te zmiany, jak my wszyscy... No, może nie wszyscy. I tak się ucieszyłem, że nagle odeszła mi ochota na politykowanie. Odczułem taką "astralną" wiadomość, że teraz już będzie tylko lepiej, albo po prostu - normalnie. Oczywiście, to jeszcze potrwa, łatwo broni nie oddadzą te niedobitki PRL-bis i chłopcy z WSI. Będzie jeszcze dużo bełkotu, pomyj, insynuacji, kalumni, propagandy, prowokacji, szydzenia - prób powtórzenia początku kadencji L. Kaczyńskiego, kiedy to od pierwszego dnia ruszyła fabryka gówna miotanego na niego i na PiS, zresztą produkująca do dzisiaj, chociaż jakby już "na magazyn".
Są już inne media, są już też inni ludzie - dla młodzieży 18-28 letniej 10 lat, to epoka. To już inna era i rzeczy sprzed dekady nie zapracują. Stare dowcipy nie śmieszą.
 
Więc tak czekam na te nadchodzące wybory, ale jakoś nie przejmuję się. Wydaje mi się, że nie ma czym, wystarczy pójść.
Później będzie mniej efektownie, ale zacznie się oczyszczanie sądownictwa, wojska i prokuratury z tych agentów "układu", czy też jak ich tam zwał, kolesi mniej lub więcej wyhodowanych na PRLu, a jeżeli chodzi o wojsko i służby, to i na KGB. To potrwa pewnie jeszcze ze 2 lata i po kolejnej straconej dekadzie będziemy mogli odetchnąć i nagle wszyscy obudzą się w IV RP i nie poczują, że to jakoś boli.
 
Zastanawiam się, o czym by tu pisać, bo tak jak po 89 roku wszelkim kabareciarzom odebrało wenę do dowcipów na kilka lat, tak i ja czuję, że niedługo nie będzie o co się "strzępić" na politycznych blogach.
Bo normalność jest nudna, czego wszystkim życzę.
Będzie dobrze!
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Ale niestety ja mam kompletnie odwrotne uczucia. Patrze zawsze z pozycji geopolityki, a ta niestety nie układa się na korzyść. Ten trend można zmienić ale tylko pod jednym warunkiem, że ten naród faktycznie się obudzi, a przedewszystkim przestanie się bać. Naród boi się suwerenności bo ta wiążę się z odpowiedzialnością. Odpowiedzialnością, za moją rodzinę, za mój blok, dom, w którym mieszkam, za moją ulicę, za moje osiedle, miasto i wreszcie odpowiedzialność za mój kraj. Niestety ten naród się boi bo nikt go tego nie nauczył. Bo niby kto miał nauczyć ? Niemiecki okupant podczas wojny ? Bolszewicka komuna ? Bolszewicki eurokołchoz ? To jest prawdziwa tragedia tego narodu. Naród ten został przyzwyczajony do tego, że zawsze "ktoś" mu powie jak ma żyć i co on ma robić i co ma myśleć. Dlatego ten naród dalej będzie głosował na tych co będą mu mówić jak żyć, co robić i co myśleć. Ten naród ogłupiany przez owych rządzących dalej będzie myślał, że wolność to jakaś nieodpowiedzalna "hucba". Tak też owi politycy reprezentujący obce interesy w naszym kraju będą dalej siać dezinformację i ogłupianie. Niestety "Muni" jestem jak najgorszych przeczuć i raczej będzie jeszcze "ciekawiej" - brrrrrr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1486647

Na ogół jestem pesymistą, a znając nasze realia można zakładać jak najgorsze scenariusze. Ale... tym razem, myślę, że obóz patriotyczny nie zrobi tych wszystkich błędów przeszłości i zajmie się po kolei wszystkim, co trzeba. Łatwo nie będzie, wiem. Cały problem jest w tym, że większość myśli, że jest mniejszością, normalni myślą, że są głupi, a wszyscy są ogarnięci pesymizmem. Może tu trzeba zadziałać? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1486655

to Polacy i Polska.

Trzeba nas wszystkich "budzić", taka "praca od podstaw"!

Jak najszybciej, czasu jest mało, ale - wszystko jest możliwe!

Do pracy!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1486660

Zmiana się sama "nie zrobi" - nie wystarczy pójść na wybory. Po-szuści będa nadal fałszować , kłamać, jeśl;i tylko pozwolimy im działać jak dotąd - oszukają z wynikami...tu trzeba mobilizacji jak w maju...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1486649

"no one said it would be easy" [Cheryl Crow]

Prawda, długa droga przed nami, ale mam taką nadzieję, że tym razem z niej nie zboczymy i nie oddamy wywalczonych zwycięstw.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1486659

Też się cieszę , ale znając nasz "naród" , jeszcze raczej ostrożnie :-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1486696

Cieszę sie ostroznie bo widze (ostatni sondaż) : poparcie PO rośnie ( nasz kochany "naród" ), poparcie dla PiS zresztą też,

ale Kukiz opada z sił i gdzie ta wiekszośc konstytucyjna ? A bez niej , nawet jakby PiS mógł rządzić samodzielnie , to już te przemiany, nie ma się

z czego tak bardzo cieszyć . Ale zawsze trzeba się nie poddawać i mieć nadzieje . Bardzo się chciałbym mylić co do "narodu" i wtedy cieszył bym się ogromnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1486698

Oby ! Oby sie spełniło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


#1486917

Nie mogłem sobie odpuścić ! 

Grafiką przypominam o istnieniu jeszcze jednego gracza : Donalda Tuska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


#1486922