Rzepa

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Nowy rok przynosi nam potwierdzenie tego co każdy z nas się domyślał. Po pierwsze-rządy PO sprawiły że Niemcy traktują Polskę jak swój bantustan. Co i rusz jakiś tamtejszy polityk miesza się w nasze wewnętrzne sprawy. Rządy PO tak rozzuchwaliły Niemców że chcą decydować o obsadzie stanowisk w państwowych spółkach!!! Na taką bezczelność pozwolił sobie tym razem Guenther Oettinger.  Nie wolno...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)
Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

„Wybuchła wojna na listy otwarte i komentarze.” - pisze dzisiaj na stronie głównej portal „dziennik.pl.”, w artykule pt.: „Macierewicz pisze list do naczelnego "Rz". Chrabota: Nie czytałem w życiu nic głupszego”.
Wszystko zaczęło się od artykułu naczelnego „Rzepy” Bogusława Chraboty, pt. „Świeczki na grobach smoleńskich”.
Na artykuł zareagował Antoni Macierewicz – publikując list otwarty do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Humor i satyra

OKdR - Obrazkowy Komentarz do Rzeczywistości. Z cyklu - jeden obraz wart tysiąca słów.

Aby zobaczyć pełny rozmiar, kliknij prawym klawiszem myszy na obrazek i wybierz polecenie - pokaż obraz.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bielszym
Kraj

Czym jeszcze rozbawią nas do łez gamonie z NPW? Odstrzeleniem sobie przez kolejnego prokuratora tym razem ucha czy może spektakularną próbą  wysadzenia się w powietrze kiełbasą-trotylówką?

Myśli te naszły mnie po przeczytaniu ostatniego komunikatu Naczelnej Prokuratury Wojskowej z 11.2.2013, podpisanego przez płk. Zbigniewa Rzepę, w którym czytamy (podkr. moje):

”Jednocześnie do dalszych badań...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

czyli dywagacje WSI-owego listonosza.

Nie ma nic w tym dziwnego, że służby specjalne, jak i ich wcześniejsze formy pozyskują pracowników i współpracowników z różnych środowisk i na różnym etapie ich życia. Znane są przypadki „chowania od małego”. Celowo piszę o praco- i współpraco-, gdyż pod tymi pojęciami mieści się cały wachlarz osadzenia agentury.

Czy rzeczony Grześ, raczej przez Ch, niż samo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Od początku przejęcie Presspubliki śmierdziało jak tyłek niestrzyżonego pudla. No, bo jakże to jest, że facet, któremu udało się już położyć inne pisma bierze się nagle od razu za pięć tytułów? W dodatku dostaje całą kupę forsy w pożyczkach na to, żeby ten biznes "wyciągać", bo podobno "Rzepa" była w słabej kondycji. Podobno...
To tak, jakby zabrać chorą mamusię do lekarza o ksywie "doktor glinka...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Podobno zbliża się koniec świata i jak popatrzeć na to, co wyprawia się ostatnio Polsce – zbyt wielu w to uwierzyło, bo widać, że odbiera im rozum.
Byłego Premiera rządu – Jarosława Kaczyńskiego, oraz Ministra Sprawiedliwości w jego rządzie – Zbigniewa Ziobro, platforma chce postawić przed Trybunałem Stanu. Wniosek poparły, jak podaje prasa: SLD i ruch imienia i nazwiska, którego w moich notkach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Była w Polsce pewna ważna, niezależna gazeta. W ramach walki z faszyzmem grozi jej zeszmacenie.

Była poważna,wolna gazeta. Już kilka lat temu, kiedy nabył ją (na kredyt, a komu dają takie kredyty?!) niejaki Hajdarowicz, nowy „pan” na Karniowicach, już mówiono o upadku gazety. Rzepę otoczono kordonem, a następnie przystąpiono do rozprawy z wolną gazetą. Kiedy

Gmyz

znalazł się za burtą za...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Lis zaatakował dziennikarzy „Uważam Rze”, Węglarczyk „Solidarnych 2010”. Pojawił się więc słuszny odpór, tymczasem, nie będąc ani Lisem, ani Węglarczykiem ośmielam się twierdzić, że jednak coś tu nie gra. O co poszło? Zacznijmy od Lisa. Lis napisał na swoim portalu, ze skoro dziennikarze uważają, że Hajdarowicz dokonał zamachu na wolność słowa, to konsekwencją powinna być rezygnacja z pracy dla...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Nareszcie!
Sami swoi postkomuniści, lewactwo i michnikowszczyzna w mediach.
Tyle trudu jednak nie poszło na marne.

Były dziennikarz "Wyborczej" i partner radiowy Wojewódzkiego - Bartosz Węglarczyk - zastępcą naczelnego "Rzeczpospolitej".

- Rada Nadzorcza spółki Presspublica Sp. z o.o. w Warszawie, wydawcy dziennika „Rzeczpospolita”, ogłasza konkurs na stanowisko redaktora naczelnego tego tytułu.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Czyżbyśmy mieli pierwszy efekt czystki w dzienniku Rzeczpospolita? W dzisiejszym (9.11) wydaniu Życia Warszawy, będącym częścią głównego grzbietu Rzepy, pojawiła się informacja o imprezach związanych z 11 listopada. Czytamy m.in., że przez stolicę przejdą trzy marsze. Następnie przedstawione są trasy i godziny rozpoczęcia demonstracji: socjalistów niepodległościowych, Porozumienia 11 Listopada (...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Prokuraturwa poinformowała świat, że ślady "tych cząstek", czyli trójnitrotoluenu, mogą pochodzić z różnych źródeł.
Dla ułatwienia, pomagam prokuratorom w sformułowaniu listy, która zawiera możliwości i prawdopodobieństwo pochodzenia tych cząstek, co się chłopaki mają męczyć jeszcze 3 lata żeby coś takiego wyprodukować?

1. Trotyl - 99,6% prawdopodobieństwa
2. Namiot "Wigry" z tropikiem - 0,01%
3...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Obserwując „zaprzyjaźnione media” zauważyłem lawinę antygmyzowych tekstów ale ani jednego merytorycznego.

Interesują mnie dwie sprawy – sprzęt (detektory), którym operowali polscy prokuratorzy oraz aspekt prawny (Prawo Prasowe) związany z reakcją Hajdarowicza na tekst Gmyza.

Konia z rzędem temu, kto wskaże mi merytoryczny tekst w „zaprzyjaźnionych mediach”, w którym pyta się o podstawowe...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Od nienawiści do miłości.

- Do zakochania jeden krok , jeden jedyny krok nic więcej
Do zakochania jeden krok , trzeba go zrobić jak najprędzej....

- Cezary Gmyz jest niewiarygodny i nie chcę, żeby niewiarygodny dziennikarz pracował w mojej gazecie - powiedział na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Hajdarowicz, prezes zarządu wydawnictwa Presspublica.

A poza tym, kiedy dzielny Hajdarowicz rzucał...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Witek miejski
Kraj

Wyrażamy oburzenie brakiem solidarności dziennikarskiej ze strony części koleżanek i kolegów dziennikarzy wobec Cezarego Gmyza, Bartosza Marczuka, Mariusza Staniszewskiego i Tomasza Wróblewskiego zwolnionych z redakcji „Rzeczpospolitej”, w związku z ostatnimi publikacjami tego dziennika poświęconymi katastrofie smoleńskiej. Tyle fragment oświadczenia Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Gdzie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

A tak to się zaczęło.

Hajdarowicz kupuje Presspublikę.
Spółka Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza, zawarła umowę nabycia spółki Mecom Poland Holdings S.A., do której należy 51,01 proc. udziałów spółki Presspublica, wydającej m.in. gazetę "Rzeczpospolita".

Grzegorz Hajdarowicz ur. w 1965 roku przedsiębiorca, producent filmowy i wydawca. Politolog z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika foros
Kraj

 

http://static.presspublica.pl/red/rp/img/oswiadczenie2.jpg

 

Dzisiejszy dzień to dzień chwały polskiego dziennikarstwa i czarny dzień polskich wydawców.   30 października Rzeczpospolita publikuje artykuł sygnowany nazwiskiem Cezarego Gmyza, (wg związanego z rzadem Newseweeka w ustalaniu tekstu brali udział rónież redaktorzy naczelni) który stawia tezę, że we wraku polskiego tupolewa, który...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Humor i satyra

Z cyklu - jeden obraz wart tysiąca słów...

Aby zobaczyć pełny rozmiar, kliknij prawym klawiszem myszy na obrazek i wybierz polecenie - pokaż obraz.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Kraj

Paweł Graś, cieć i rzekomo rzecznik tuskowego nierządu gaworzący PO rusku.

Ad rem.

Panie i Panowie.

Zapewne znacie Państwo niemieckiego ciecia, który pełni również fuchę rzekomego rzecznika TuskoPOmiotnego nierządu, prawda?

Otóż ten rzecznik o nazwisku Graś w Tusk Vision Network (TVN24) u Pochanke WSIowiedzącej raczył był powiedzieć, że niejaki prokurator generalny Seremet, znaczy Andrzej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Oświadczenie naczelnego Rzeczpospolitej Tomasza Wróblewskiego z rana:

(...)

Dzisiejsza czołówka „Rzeczpospolitej” nigdy nie ukazałaby się bez wcześniejszego potwierdzenia tych informacji, zarówno u osób  znających szczegóły śledztwa, jak i wysokich urzędników w kraju.  W tym tych, którzy apelowali do naszego poczucia odpowiedzialności za państwo i sugerowali zwłokę.
Jesteśmy oczywiście w pełni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

12 grudnia 2011 roku to data zakończenia najważniejszych inwestycji w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, którego jednym ze współudziałowców jest samorząd województwa pomorskiego.
Marszałek województwa pomorskiego był jednym z wielu uczestników tej ważnej dla naszego regionu uroczystości zorganizowanej przez władze lotniska, czyli Port Lotniczy w Gdańsku.
Za konia pociagowego robił...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Ponownie wpis na podstawie artykułu: http://niezalezna.pl/30523-%E2%80%9Egw%E2%80%9D-i-%E2%80%9Erzepa%E2%80%9D-o-mszach-w-niedziele

Dziwi mnie, że wciąż porusza się temat GWna. Wiadomo przecież, że żyją oni w swoim własnym świecie z własną matematyką i statystyką.

Taka sytuacja: GW oraz Rzeczpospolita napisała artykuł o odchodzeniu ludzi z KRK na podstawie tych samych danych. A teraz kwestia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ndb2010
Kraj

Jacy biegli taka prokuratura, jaka prokuratura takie śledztwo, tak w skrócie można potraktować najnowsze poczyniania Naczelnej Prokuratury Wojskowej szeroko reklamowane w prorządowych mediach.

Zapewnie niektórzy pamiętają mój tekst w którym zostało wykazane, że prokuratura wojskowa zleciła badania na wykrycie materiałów wybuchowych na pokładzie rządowego Tu-154m - a więc jedne z najważniejszych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Gospodarka

Bardzo wkurza mnie polityczna poprawność, niezależnie od miejsca z którego wyziera. Choć wolę polemizować z Rzepą niż GW, jednak dziś doprawdy nie widzę różnicy między obu tytułami po lekturze artykułu Pawła Jabłońskiego „Grecja – ostatni bastion eurolandu”.

Bezrefleksyjny w treści tekst, jak rytm prasowych tam-tamów z każdym słowem budzi mój sprzeciw. Przekaz bowiem głosi: „Greccy oszuści!...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Pewnie Hajdarowicz jest wirtuozem a może i geniuszem biznesu. Nie wiem, nie znam się. Potrafię jednak pewne fakty zauważyć. Nie zawsze zrozumieć Rzeczpospolitą” zacząłem regularnie kupować zaraz po tym, jak Michalski popełnił samobójstwo „Dziennika”. Z krótką przerwą na refleksję redakcji w sprawie samospalenia pod KPRM płaciłem te (ostatnio) 3,50 złotego dzień w dzień oprócz niedzieli. Teraz...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Koteusz
Kraj

Polecam tekst z cyklu „Subotnik Ziemkiewicza” z dzisiejszej „Rzepy”. Cytuję króciutkie fragmenty, ale przeczytajcie całość tekstu pt.: „Życie z dziurą w potylicy” , bo jest bardzo mocny i wyrazisty.
CAŁY TEKST JEST TUTAJ - http://www.rp.pl/artykul/774489,788044-Zycie-z-dziura-w-potylicy--Subotnik-Ziemkiewicza.html?p=1
 
Nie wiem, czy widzieli Państwo ten żenujący spektakl, jakim był wywiad...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
wpolityce.pl publikuje kolejny, dramatyczny w swej wymowie tekst na temat przyszłości "Uważam Rze" i "Rzepy". I stawia mnie, jako czytelnika i sympatyka linii obu tych tytułów (z naciskiem na tygodnik) w trochę głupiej sytuacji. Okoliczności i wątpliwości związane z przejęciem obu przez Grzegorza Hajdarowicza są mi dobrze znane, podobnie jak wcześniejsza gra wokół własności "Rzepy". Wiem, jakim...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika protagoras
Kraj

Przez długi czas media wspólnie ustalały narrację. Pytanie brzmiało: "Jak to podać, by nie zrobić krzywdy ukochanej władzy i jednocześnie kaczorowi dokopać?"

Wygląda na to, że sytuacja została opanowana:


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10346178,Listy_niedoszlego_samobojcy_trafialy_juz_do_PiS.html


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/podpalil-sie-przed-kprm-wysylal-listy-do-pis,1,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika eska
Kraj

No nie, pojedzie człowiek na dwa dni w Polskę ( a dokładnie w Warszawę – brrr...), a tu koniec świata! Rzepę i Uważam Rze WSI kupiło !!! Ratunku!!!

Żeby dodać smaczku sprawie, to kupiło to inne (nowe)WSI, niż to (stare)WSI, co założyło (ponoć) nE. I w ogóle to kupiło chyba na złość Szeremietiewowi, co jest głównym bohaterem (pozytywnym oczywiście!) nE. A to nowsze WSI to było kiedyś od Rokity...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

"Polska potrzebuje atrakcyjnej opozycji " tak brzmi tytuł w gazecie którą symapatycy PiS uważają za swoją, w Rzeczpospolitej.

Rzeczpospolita nie pozostawiła na PiS suchej nitki ,dyskwalifikując partię Jarosława Kaczyńskiego jako poważną opozycję. Mało tego, stwierdza  że w Polsce opozycji normalnej BRAK. Według Dominika Zdorta Kaczyński tkwi w swoim tradycyjnym elektoracie i nie potrafiąc...

0
Brak głosów

Strony