Chrześcijańsko-ludowa rodzinka

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Sztab wyborczy Bronisława Wsiowego został zasilony przez fachowców z bratniego PSLu, którzy pomimo osiągnięcia z kandydatem Jarubasem zawrotnego wyniku 1,5% są dalej rozgrzani i chcą pomagać w słusznej sprawie. Jak stwierdził ich naczelnik, Piechociński, stanowi to wielki wkład w formowanie ich europejskiej "chrześcijańsko-ludowej rodziny". Ciekawe, prawda? Kochana PO jest tak chrześcijańska jak dobry apostoł Niesiołowski, łzy Sawickiej i tęcza na placu Zbawiciela. 
Ale... Właśnie do tej rodzinki (grunt to rodzinka, grunt to rodzinka) wpadł z wizytą wujek Olek, znany ochlaptus i były komunista. Też chce udzielić wsparcia i to zupełnie na trzeźwo! Jak widać, system wartości tejże rodziny wskazuje na poważne dysfunkcje i nie wiem, czy ktoś w miarę normalny chciałby sponsorowanego przez nich kandydata wybrać choć na nocnego stróża w warzywniaku. No, ale normalność to towar deficytowy w Polsce, więc wszystko jeszcze możliwe.
 
 
  "Bo grunt to rodzinka grunt to rodzinka  
  Bo kto rodzinkę fajną ma
  Nie wie co bieda bo gdy potrzeba
  To mu rodzinka zawsze nie da
 
  Tato na lato łódki ma 
  W zimie na bębnie w cyrku gra
  A moi bracia dwaj przyrodni 
  Chodzą po sklepach jako głodni..."
 
  (S. Grzesiuk)
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)

Komentarze

Witaj

A nie przyszło Ci do głowy, że peezel jest

najtrwalszym elementem układanki, na znacznie wcześniej

niż tzw. transformacja?

Nie jest to zatem najsilniejsza ostoja komunizmu nad Wisłą?

A nie pinokio załatwił nas umową gazową?

Pozdrawiam z 5+

Vote up!
6
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1478816

To skansen pogrobowców PRLu. Ich sitwa paraliżuje wsie i powiaty, ich wredota pozwala utrzymywać się złodziejskim rządom kolesi z PO. A umowa gazowa to był wręcz ordynarny przekręt i... nic. Nawet któryś z dziennikarzy głupio spytał Pawlaka, za ile właściwie będzie ten gaz, ale ten nie był w stanie podać liczby:) Taki z niego niegocjator! Ale pewnie wiedział ile z tego wyląduje na różnych kontach... Ich trzeba wystrzelić w kosmos. Na zawsze. 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1478817

Piechociński łże jak jego kolesie z PO, co jego sitwa "ludowa" ma wspólnego z chadecją? To przecież tylko złodzieje i geszefciarze i urzednicza administracja rodzinna...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1478843