Trzeba zlikwidować podatek PIT i VAT!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Gospodarka

Ogólnie: jednym z najbardziej niesprawiedliwych w obecnym systemie podatkowym jest podatek od dochodów osób fizycznych, tzw. "PIT". Jest to nienależna państwu danina, którą musimy płacić wszyscy a to jest nawet niezgodne z zasadą nie akceptacji podwójnego opodatkowania.

 

Chciałbym likwidacji tegoż podatku. Jest jak wspomniałem ku temu wiele argumentów, ale przedstawię właśnie ten jeden najważniejszy: firma u której pracujemy już odprowadza podatek CIT, też za nas, bo nasze wynagrodzenia są kwalifikowane jako koszty uzyskania przychodu i nie może być sytuacji podwójnego opodatkowania pracowników i firm a tak jest obecnie. Może jeszcze taki argument dotyczący emerytów i rencistów. Dostają świadczenia od Państwa i muszą płacić PIT odprowadzając ten podatek do Państwa. To jakieś kuriozum.

 

Uważam, że powinien zostać jedynie podatek CIT odprowadzany do Państwa przez określone firmy. Może jeszcze podatek akcyzowy czy podatki lokalne, ale VAT należałoby zastąpić podatkiem obrotowym od przychodów firmy, tym samym likwidując VAT, który ma tak wiele możliwości oszustwa, że przez wiele lat mafiozi "vatowcy" potrafili wyprowadzić z Polski niemal 250 mld złotych. Od wielu miesięcy obraduje nad tymi wyłudzeniami Komisja Sejmowa, ale nie słyszałem, aby padł wniosek o likwidację tegoż podatku. Dlaczego?

 

Zdaję sobie sprawę ze skomplikowanej procedury reformy systemu podatkowego, bowiem może się okazać, że należałoby wyłączyć nasze dochody z kosztów uzyskania przychodów firmy a to niestety by obligowało za płaceniem podatku PIT i zwiększałoby zysk netto firmy, która by musiała odprowadzać większy CIT. Ale w tej sytuacji byłoby bardziej sprawiedliwe dla zwykłych pracowników.

 

Po takiej reformie systemu podatkowego mielibyśmy jasne i proste zasady: pracuję więc moje zarobki są tylko moje, firma u której pracuję odprowadza podatek CIT i podatek obrotowy. I nie byłoby ciągłego "grzebania" w przepisach o podatku należnym czy innym w postaci VAT-U.

 

Oczywiście niestety muszą być zachowane składki na ZUS, bo jest to konieczne. Można jedynie ewentualnie zmniejszyć ich wysokość, co obecny rząd czyni np. dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale one muszą w jakiejś formie przetrwać, bowiem przecież muszą być pieniądze na naszą emeryturę lub rentę. Zresztą w tym względzie też rząd wprowadza nowatorskie rozwiązania w stylu kapitałów pracowniczych dla tych, którzy się na to zdecydują a winny się zdecydować bowiem jest to diametralnie różna propozycja od złodziejskich OFE, na które się nabrało miliony Polaków a rząd PO-PSL ukradł im 150 mld złotych .

 

Pozdrawiam

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Trochę dziwne jest to pańskie życzenie w sytuacji kiedy Polska zmienia się w galopującym tempie w państwo socjalistyczne a mentalność większości Polaków bardziej przypomina mentalonść komunistów niż ludzi którzy chcieli by aby państwo trzymało sie od nich jak najbardziej z daleka (jak to jest w USA czy w UK).

Zwłaszcza Amerykanie - nic nie chcą od państwa ale nie chcą by państwo chciało cokolwiek od nich.  Dlatego sami płacą bajońskie sumy za edukację, za ochronę zdrowia, za uczestnictwo swoich dzieci w najróżnieszych klubach sportowych czy aktywnościach pozaszkolnych. Ba... sami nawet płacą za uczestwnictwo w olimpiadach (jeśli nie zdobędą sponsorów). Pamiętny przykład kiedy nie tak dawno temu ojciec sprzedał stado krów by córka mogła brać udział w olimpiadzie (zdobyła złoto). W Polsce nie do pomyślenia, więc nie ma znaczenia w jaki sposób rząd wydrze Polakom 70% ich zarobków.

Przez PIT, VAT, CiT, akcyzy, opłaty za autostrady wybudowane za pieniądze podatnika, cła, ZUS... Można to wszystko zastąpić jednym podatkiem, ale jedna rzecz się nie zmieni: wyniesie on w sumie 70% i ostatecznie zapłaci go zwykły Kowalski. Tak samo jak to on płaci "podatek bankowy" lub akcyzę paliwową choć politycy swoimi złotymi ustami prosto w oczy kłamali Kowalskiemu że zapłacą je banki i rafinerie.

Sorry... socjalizm kosztuje. Przy okazji wszystkich rujnuje, zwłaszcza gospodarke.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1598134