akcyza

Obrazek użytkownika brian
Idee

Niedawno z wielkim hukiem ogłoszono sukces Służb a jakże, międzynarodowy.  Rozbiły bowiem taaakie grupy przestępcze zajmujące się konkurencją dla Monopolu Tytoniowego.

https://www.gov.pl/web/kas/kas-cbsp-i-slowackie-sluzby-wykryly-nielegalna-fabryke-papierosów

W ubiegłym tygodniu, kolejny podobny sukces, oczywiście odpowiednio nagłośniony. Celnicy, KAS, Policja, reporterzy, sukces, kolejny...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Gospodarka

Ogólnie: jednym z najbardziej niesprawiedliwych w obecnym systemie podatkowym jest podatek od dochodów osób fizycznych, tzw. "PIT". Jest to nienależna państwu danina, którą musimy płacić wszyscy a to jest nawet niezgodne z zasadą nie akceptacji podwójnego opodatkowania.

 

Chciałbym likwidacji tegoż podatku. Jest jak wspomniałem ku temu wiele argumentów, ale przedstawię właśnie ten jeden...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika elig
Świat

na paliwa.  Wskutek wzrostu cen paliw setki tysięcy Francuzów wyszło na drogi i zaczęło je blokować, stawiając barykady i podpalając je. {TUTAJ}  Zablokowano też składy paliw oraz rafinerie.  W sobotę. 17.11..2018, w protestach brało udział 350 tysięcy osób.  We wtorek wieczorem mówiono już tylko o 10 tysiącach, ale dziś [21.11.2018], w piątym dniu demonstracji, blokady znów się pojawiły {TUTAJ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wydaje mi się, że zbyt minimalistyczne, za ostrożne jak na gorący rok wyborczy jest prognozowanie sukcesów gospodarczych przez koalicję PO/PSL.

Tylko skromne max.3,8% skoro sytuacja polskiej gospodarki jest cyt.: "dobra, ale nie nadmiernie dobra".
Dobra i jeno 3,8 %!?, gdy nawet tzw analitycy z sektora tez tzw bankowego, czyli tego, który wraz ze służbami!?(? na wszelki wypadek!) ze sztandarowym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

 

Celnicy w czasach Jezusa to były wyjątkowo perfidne osobniki, potrafili pobierać podatki większe niż się należały. Byli to ludzie "obrzydliwie" zamożni, niemniej byli w pogardzie u ludzi. Celnicy nabijali swoje trzosy podobnie jak złodzieje, ale z tą różnicą, że robili to w świetle prawa.

Zacheusz, zwierzchnik celników, można by rzec był facetem znudzonym życiem, jego "przyjaciele" odwiedzali...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (15 głosów)
Obrazek użytkownika witold46
Kraj

Rzuć palenie i alkohol nie karm sprzedawczyków !!! Nakarm ptaki!!!!

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Czy jeszcze ktokolwiek może wierzyć polityką rządzącej partii? Przecież to, co dzieje się w ostatnich dniach, to czysta hipokryzja. Obejrzenie kilku minut dzisiejszych „Wiadomości”, połączonych z pobieżną lekturą głównych informacji opisanych przez główne portale, utwierdziła mnie w przekonaniu, że nawet mnie, kreatywność naszych polityków i mediów potrafi jeszcze zaskoczyć.

Najpierw pan premier...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jasieńko
Gospodarka

To kolejny braciszek Akcyzy – młodszej siostry Lichwy. Nie wiadomo o ile, ale Akcyza jest młodsza i to dużo. Obie ciągle żyją i mają się dobrze w przeciwieństwie do swoich braci, których było tylu, że ho ho! Każdy z nich miał na pierwsze Podatek, a dla rozróżnienia – jak w Chinach – poetyckie określenia. 

Zacznę od tych starszych co to już pomarli:  Pogłówny, Podymny, Czopowy, Szos, Podwodne,...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Paweł T
Gospodarka

Dzisiaj miałem przyjemność oglądać i słuchać w TV Trwam wywodów posła europarlamentarzysty z dawnego PSL-u (ZSL) dzisiaj PiS, pana Zbigniewa Kuźmiuka obecnie już dra nauk ekonomicznych. Jego zdaniem po dojściu w Polsce do władzy PiS-u, PiS uprości metody wydobywania od Polaków podatku od towarów i usług (VAT) oraz zmieni i uprości przepisy dotyczące podatku dochodowego, ale tylko po to, aby do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Jedna z najważniejszych osób polskich finansów, szef wywiadu skarbowego jest podejrzany o popełnienie przestępstwa.

Andrzej Parafianowicz – podsekretarz stanu, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej i Pełnomocnik Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej od 22 listopada 2007 roku.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Przyszłoroczna podwyżka VAT-u, to dopiero początek podatkowej karuzeli.

W części pierwszej napisałem jak „jednoprocentowa” podwyżka VAT odbije się na naszych kieszeniach w korelacji ze wzrostem akcyzy na paliwo. Będzie to znacząco więcej niż jeden procent. Ale to nie koniec zabaw z VAT-em łże-liberalnej (he, he) Platformy i naszego natchnionego nie-rządu.

I. Ambitne plany.

Otóż, plany rządowe...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Podwyżka VAT o 1% spowoduje podwyżkę cen... wyższą niż 1%.

I. Częściowa prawda.

Podwyżka VAT-u od 2011 roku, którą zaplanował nasz łże - liberalny (he, he) rząd co niektórych (mniejszość) wzburzyła, większość zareagowała obojętnością uśpiona sączoną przez mediodajnie kołysanką, że chleb praktycznie nie zdrożeje, do części opinii publicznej natomiast chyba zupełnie nie dotarła, bo pod krzyżem na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bacz
Kraj

Rosjanie twardo negocjują z Polską warunki potrzebnych nam dodatkowych dostaw gazu - starają się wmusić nam więcej gazu niż będziemy go potrzebować, czyli mówią: albo zakontraktujecie go dużo, za dużo, i zapłacicie potem nawet za nieodebrany gaz, albo nie dostaniecie dodatkowo nic. Czas gra na korzyść Rosjan, brak dodatkowych dostaw spowoduje konieczność ograniczania zużycia go*.

Rząd nie...

0
Brak głosów