Moja rada dla prezesa TVP - minimum 4 mld zł odszkodowania od Emitela!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Stało się coś, co nie powinno się stać.

Rząd PO-PSL i kierujący nim D. Tusk oraz B. Komorowski dokonali zdrady stanu polegającej na doprowadzeniu do sprzedaży w obce ręce strategicznej ze względów bezpieczeństwa i obrony kraju w razie wojny spółki Emitel. Spółka ta była wcześniej częścią Telekomunikacji Polskiej a potem w maju 2002 roku została sprzedana w prywatne ręce. Dziś to własność kapitału zagranicznego. Jak podaje portal wpolityce.pl [1] spółka Emitel ze względu na posiadaną infrastrukturę telekomunikacyjną ma faktyczny monopol na przesyłanie sygnału radiowego i telewizyjnego na terenie Polski a profesor Jerzy Urbanowicz od dawna wskazuje na bardzo dziwną sytuację wokół tej spółki powstałą w marcu roku 2010 [2].

Jak dalej podaje portal wpolityce.pl spółka do roku 2009 znajdowała się na  liście firm o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego, którą sporządzała Rada Ministrów na podstawie ustawy z dnia 3 czerwca 2005 roku o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa. Jednak za rządów Platformy Obywatelskiej (projekt ustawy rządu D. Tuska), 18 marca 2010 roku, Sejm uchylił tę ustawę przyjmując nową, z której usunięto zapisy dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej. Ś.p. prezydent Lech Kaczyński nie podpisał tej ustawy. Zrobił to - i to już 12 kwietnia 2010 roku (sic!) - Bronisław Komorowski, wykonujący wówczas obowiązki prezydenta RP, który poległ w Smoleńsku. Była to jedna z pierwszych decyzji Komorowskiego, wykonana w pierwszy jego roboczym dniu na tym stanowisku. Rok później, to jest 22 czerwca 2011 roku, Telekomunikacja Polska (przez spółkę zależną) sprzedała 100 procent udziałów w spółce TP Emitel Sp. z o.o. spółce EM Bidco sp. z o.o. (dawniej Kapri Investments sp. z o.o.), której prezesem był Christian Gaunt. To menedżer, który od lat 90. prowadził różne interesy w Kijowie i Moskwie. Następnym nabywcą Emitela (2013 rok) została amerykańska firma Alinda Capital Partners. Po drodze, dzięki decyzjom KRRiT, spółka Emitel została operatorem technicznym dla wszystkich ogólnopolskich stacji telewizyjnych nadających na multipleksie. W 2011 roku Telekomunikacja Polska SA sprzedała spółkę Emitel EM Bidco sp. z o.o. za 1miliard 725 milionów złotych. Dwa lata później, w 2013 rok, kolejny kupujący zapłacił za nią dużo więcej, czyli - wedle nieoficjalnych informacji - za 3-4 miliardy złotych.

Polecam przeczytanie artykułu profesora Jerzego Urbanowicza, bowiem w obszarze sprzedaży spółki Emitel - wedle mnie - dokonano zdrady stanu i zarówno D. Tusk jak i B. Komorowski oraz niektórzy ministrowie rządu PO-PSL (w tym skarbu) a także ówcześni prezesi TVP i TP winny stanąć oskarżeni przed Trybunałem Stanu. Profesor J. Urbanowicz napisał, że sławetna afera Rywina jest bardzo małą w porównaniu do afery Emitela.

Istnieje też prawdopodobieństwo, że sprzedaż tej spółki była możliwa dzięki standardowym za III RP korupcyjnym "wziątkom" w wysokości 5-10% kontraktu, tj. maksymalnie 170 mln złotych a także spowodowana została przez obce Polsce służby specjalne i jej polskich agentów, obojętnie jak nazywanych.

Spółka Emitel i jej właściciel spowodowały ostatnio zaprzestanie lub zakłócanie emisji Telewizji Publicznej. Stało się to w momencie, gdy totalni zdrajcy opozycyjni nieskutecznie próbowali doprowadzić do siłowego przesilenia rządowego i odsunięcia od władzy obecnego rządu, parlamentu i z pewnością prezydenta. Chyba tylko skrajny idiota może twierdzić, że taka sytuacja była techniczną awarią. Nigdy wcześniej się nie zdarzyła a tu mamy do czynienia tylko z kłopotami dotyczącymi jednego nadawcy, czyli TVP.

W związku z powyższym wzywam zarząd TVP o odszkodowawcze sądowe wystąpienie z pozwem wobec spółki Emitel opiewającym na sumę zakupu tej spółki wynoszącej około 3-4 mld. złotych. A nawet o większą sumę. Po wygraniu procesu - nawet przed organami międzynarodowymi - będzie można myśleć  o powrocie tej spółki w ręce polskie, choćby przez wykup za sumę odszkodowania.

Musimy wreszcie być suwerenem we własnym kraju a skorumpowanych i antypolskich zdrajców stanu odpowiednio osądzić! 

 

[1] ]]>http://www.poznanskipis.pl/prof-jerzy-urbanowicz-demonta%C5%BC-bezpiecze%C5%84stwa-pa%C5%84stwa?page=0,1]]>

[2] ]]>http://wpolityce.pl/media/320075-ujawniamy-kluczowym-rozgrywajacym-w-spolce-emitel-ktora-nie-nadaje-sygnal-tvp-jest-witold-grabos-czlowiek-bliski-sld-i-po]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Oby się udało!

Pozdrawiam,

Vote up!
10
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1528405

tekst Autora bardzo mi się podoba i uważam go za ważny.

Pozdrawiam

Honic

Vote up!
9
Vote down!
0
#1528419

w tej sytuacji!

Vote up!
8
Vote down!
0

JW

#1528423

miał związek z "mapą drogową" rozwiązania smoleńskiego. Gdyby któraś z telewizji była zbyt samodzielna i dociekliwa, to można było wyłączć sygnał

Vote up!
6
Vote down!
0

Leopold

#1528432

Nie tylko 4 mld odszkodowania ale likwidacja firmy w Polsce i dlugie wiezienie dla tych, ktorzy oddali ta funkcje firmie Emitel.

 

pozdrawiam,

Vote up!
3
Vote down!
0

Vik

#1528439

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mirosław Nalezinski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A przy okazji - dobrze by było, gdyby tym tropem podążyły rodziny ofiar, np. dodatkowy miliard zł dla nich po poległych pod Smoleńskiem i to także dla rodzin związanych z innymi partiami, nie tylko z PiS. Ponadto RP jako kontynuatorka międzywojennej Polski, powinna wypłacić solidne odszkodowania rodzinom zabitych w Katyniu i w pozostałych miejscach kaźni. Byłoby uczciwie.

Vote up!
0
Vote down!
-4

Mirosław Naleziński

#1528468

Jak wiele innych "dobrych pomysłów" nam tu zaserwujesz?

Nie będę używać inwektyw - stwierdzam, co widać, że jesteś kretem. To "sypanie piasku na koła" - "żeby skrzypiało", komu, twoim zdaniem, ma służyć? Kukiz, ze swoją opozycją, gdy przyszła sprawa istotnego dla Polski głosowania nad budżetem, umiał znaleźć się po stronie Polski.

Ty - "umiesz się znaleźć" - po przeciwnej stronie. Czasem nie warto "robić z gęby cholewy", albo lepiej - należy "wziąć mordę w kubeł".

Czy wyraziłam się jasno? A potem takie durnowate "zadziwienia" - dlaczego mnie, takiego biedaczka, tak bardzo ci źli, "zmówieni", "zblatowani" Niepoprawni wciąż "bezzasadnie pałują"?

Wyjaśnię - wielu z Niepoprawnych ma dość "po kokardy" twoich "niezwykle mądrych" lub "mądrych inaczej" porad i wpisów.

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym. 
Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty, by nie pomyślał, że mądry.
(Prz 26:4-5)

 

Vote up!
3
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1528479

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mirosław Nalezinski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Od lat pisuję w internecie i przekazałem ludowi kilkadziesiąt - wg mnie - dobrych pomysłów, tyle że nie mam takiej siły przebicia, aby je nagłaśniać. Ja daję konkretne pomysły, a Wy tylko machacie szabelkami. Pozostaje mi tylko elegancko i spokojnie je zamieszczać i to w ten sposób, aby wrażliwe jednostki się nie zdenerwowały, bo jeszcze mnie zechcą zabanować. Dlatego Ty (i inni) możesz pisać inwektywy, co pewnie pasuje do Twojego charakteru, a ja nie mogę (ponadto to nie leży w mojej naturze). Pozdrawiam Cię serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
-4

Mirosław Naleziński

#1528525

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mirosław Nalezinski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

rodzinom poległych z naszej wspólnej kasy z powodu zamachu, to powinniśmy także nieco mniej solidnie wesprzeć poległych na nieludzkiej ziemi - tam też był zamach, bowiem rozstrzeliwanie Polaków, to zamach na Polskę, naszą historię i na nas, obecnych Polaków.

Vote up!
0
Vote down!
-3

Mirosław Naleziński

#1528527

Pomijając wpływ służb specjalnych wrogich Polsce (choć to w sumie system naczyń połączonych) tą transakcję należy rozpatrywać w skali drugiej pod względem "ważności" afery w III RP, po FOZZ.

Znam osobiście - z racji kiedyś pełnienia wysokiej funcji dyrektora finansowego w sółce Skarbu Państwa - mechanizmy myślenia i działania ludzi III RP. Dla większości z nich liczyła się tylko i wyłącznie kasa i byli zdolni brać łapówki za wszystko. M.in. to spowodowało, że przestałem być dyrektorem finansowym, bo skala korupcji mnie przeraziła i nie chciałem w tym uczestniczyć a ludzie III RP skutecznie mnie wyeliminowali jako człowika, który nie dał sie złamać i dostarczyć im "kwity" na siebie samego (łapówka, dziwki, narkotyki, itd).

W przypadku Emitela odszkodowanie jest możliwe, a problemy finansowe tej firmy tylko mogą nam pomóc (http://krzystofjaw.salon24.pl/740801,moja-rada-dla-prezesa-tvp-minimum-4-mld-zl-odszkodowania-od-emitela#comment_12179616).

Uzasadnienie poniesionej straty nie powinno być problemem. Jest wiele metod, przy tym można jeszcze wycenić zagrożenie państwa wynikające z niemożności informowania o zagrożeniach. Może to być suma hipotetyczna wskazująca na zagrożenie, które mogło powstać. Można też policzyć czas reklamowy wszystkich minut nie nadawania lub zakłócania wszystkich kanałów TVP przez Emitel. Do tego należałoby wskazać zagrożenie związane z komunikacja wojskową i służb specjalnych. Nawet hipotetyczne. Ponadto należy doliczyć utracone zyski z reklam, które były emitowane w tym czasie przez kanały TVP a w tej materii można wykorzystać też firmy Skarbu Państwa lub nawet prywatne, które mogą wystąpić o odszkodowanie od Emitela. Jest jeszcze ABW i BBN, które też mogą wycenić szkody.

Suma odszkodowania winna być taka, żeby Emitel oddał spółke za darmo Polsce mając orzeczenie np. o 4-5 mld zł odszkodowania. W zamian za rezygnację tegoż odszkodowania Polska winna przejąć Emitel a dodatkowo posadzić do więzienia Komorowskiego i Tuska oraz ówczesnego min istra skarbu (może i więcej).

Ogólnie PO i stworzone przez ubecko-wsiowe, postkomunistyczne służby PRL i ich potomków hybrydy w postaci Nowoczesnej i KOD zdają sobie sprawę ze wszystkiego, co zrobili a PO w szczególności. Zdaje sobie sprawę nawet z tych rzeczy, które jeszcze nie wyszły na jaw. Jest też całe poprzednie niemal 20 lat III RP i tam też są rzezy, które w normalnym państwie już dawno byłyby załatwione wysokimi karami więzienia.

Uważam zresztą, że ta świadomość opozycji dokonywania na Polsce zdrady popycha ich do radykalnych działań. Boją się już nie tylko o pieniądze, władzę ale o swoją wolność.

A ta odpowiedzialność zaczyna się od L. Balcerowicza, T. Mazowieckiego, A. Michnika, J. K. Bieleckiego, J. Lewandowskiego, całej postkomuny z A. Kwaśniewskim na czele i dodatkowo całym WSI z M. Dukaczewskim.

Powoli wychodzą na wierzch przekręty całej III RP i tego boją się ludzie, którzy podejmowali skrajnie niekorzystne decyzje wobec Polski.

Sprawa Emitela jest tylko jedną, ale faktycznie to sprawa z "górnej półki" i komisja Śledcza, Trybunał Stanu, Sądy Powszechne są niezbędne. Powtrzę: być może ta afera Emitela jest największa największa po FOZZ.

Pozdrawiam

P.S.

Jak śmiesznie wygląda i mówi B. Komorowski w odniesieniu do A. Dudy. To kilka długości róznicy we wszystkich wymiarach po obu stronach tych Panów, ze wskazaniem oczywiście na klasę Prezydenta A. Dudy. I my mieliśmy takiego B. Komorowskiego jako prezydenta. Toć to wstyd na cały świat. Jak musieli sie z niego po cichu śmiać inni przywódcy. Koszmar. Zresztą Donaldino nie jest o wiele lepszy, z tym że cwańszy i trochę inteligentniejszy od Bronka i Wałęsy - Bolka.

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1528470