Czy to jeszcze mój prezydent, mój rząd?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Po każdej stronie sceny politycznej w Polsce jest elektorat, który umownie można nazywać "lemingami", choć pierwotnie terminu tego użyto i stosowano w odniesieniu do bezrozumnej, bezwolnej, ograniczonej poznawczo i zaślepionej masy wyborców popierających przede wszystkim PO (w mniejszym stopniu PSL). Dziś też pejoratywnie o "lemingach" można też mówić jako o pewnej części wyborców Nowoczesnej czy też sympatyków tzw. KOD.

Ale też - rozszerzając obszar polityczny - również po naszej, prawej stronie jest wielu wyborców PiS czy też ogólnie Zjednoczonej Prawicy, których można nazwać podobnie, czyli są "lemingami" prawej (umownie) strony politycznej w Polsce.

Może i subiektywnie, ale uważam, iż odsetek "wyborców-lemingów" po stronie dzisiejszej opozycji  jest zdecydowanie większy niż wśród elektoratu partii dziś rządzących oraz np. ruchu P. Kukiza. Już nie wspomnę o organizacjach pozaparlamentarnych. KOD to niemal same "lemingi".

Bardzo duża część głosujących w wyborach na D. Dudę czy też PiS oddawała swój głos dając kredyt zaufania i wierząc, że jest to jedyna alternatywa dla Polski. Bo naprawdę tak było i jest w istocie. Po rządach (nierządach) PO-PSL nie ma nikogo (żadnej organizacji), kto - oprócz PiS czy Kukiza - byłby w stanie myśleć i rządzić po polsku i dla Polski.

Nie oznacza to jednak, iż ów kredyt zaufania jest dany raz na zawsze a my będziemy zachowywać się jak lemingi PO-wskie i chwalić oraz "oddawać życie" za każdą decyzję i każde podjęte przez "naszych" działania. Tak nie jest i to też świadczy o większej niż u dzisiejszych zwolenników opozycji świadomości politycznej i wiedzy ogólnej wyborców obecnie rządzących, popierających zarówno prezydenta A. Dudę, jak i PiS (ZP). Zwolennicy Ruchu P. Kukiza również są pod tym względem podobni do "naszych"" (umownie - "prawicowych oszołomów"). Zresztą tak naprawdę w ogromnej większości demo-liberałowie oraz lewactwo było i zawsze pozostanie (poza liderami) pewną "spaczoną" i jednokierunkowo ograniczoną poznawaczo grupą społeczną.

Osobiście zawsze mówiłem i pisałem, iż będę przychylnie, ale krytycznie obserwował nasze rządy i gdybym subiektywnie zauważył błędy decyzyjne to będę je wskazywał... Nie po to, aby dyskredytować, ale po to żeby zawczasu dać czas na refleksję i "naprawienie szkód" dla dobra Polski i Polaków, dla dobra naszej Ojczyzny.

Z powyższym zastrzeżeniem wskazuję dziś obszary i decyzje (lub ich brak), które - wedle mnie - są niewłaściwe i błędne. Mam nadzieję, iż  wkrótce nastąpi coś w rodzaju autorefleksji prezydenta i rządu. Wymieniam tylko hasłowo, natomiast być może w komentarzach rozwinę słownie nieco moje zastrzeżenia.

Ogólnie mogę powiedzieć, iż jestem zaniepokojony (chronologia nie ma znaczenia):

- brakiem ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI,

- ukrywaniem w dalszym ciągu zbioru zastrzeżonego IPN,

- dalszym funkcjonowaniem prawnym tzw. ustawy o bratniej pomocy, umownie zwanej ustawą 1066,

- wrześniowym powołaniem na stanowisko wiceministra w MSZ obywatela amerykańskiego, pana Roberta Grey'a, który ma być odpowiedzialny w ministerstwie za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką,

- ukrywaniem przed opinią publiczną niektórych ustaleń Polski i polskiej dyplomacji w zakresie stosunków Polski z USA i Izraelem,

- brakiem zdecydowanego sprzeciwu rządu wobec umowy TTIP i veta (choćby odkładającego decyzję jako pomoc Walonom) przede wszystkim wobec umowy z Kanadą zwanej CETA,

- obchodzeniem w dalszym ciągu w Pałacu Prezydenckim żydowskiego Święta Chanuki,

- brakiem rządowych i prezydenckich propozycji  w zakresie tzw. "umów we frankach szwajcarskich" polegających na przewalutowaniu kredytu po kursie z dnia jego zaciągnięcia (projekt prezydencki jest gorszy dla "frankowiczów"),

- brakiem prób bezpośredniego porozumienia z Rosją, choć dobrze, że są za pośrednictwem krajów BRICS i Białorus,

- zbyt małą determinacją w zakresie oceny poprzednich rządów i  brakiem zastosowaniu wobec poszczególnych osób z tej ekipy odpowiedzialności karnej lub zawodowej.

Sądzę oczywiście, że wielu "naszych" wyborców ma jeszcze więcej zastrzeżeń. Mam nadzieję, że pojawią się w komentarzach i będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, szargane nami wątpliwości. Wiem także, że prezydenckich i rządowych (a także "naszych" parlamentarzystów) rzeczy, decyzji i działań pozytywnych jest znacznie więcej niż negatywów, ale o nich następnym razem.

Oczywiście to nadal mój prezydent i mój rząd!

Z życzliwością dla prezydenta i rządu, pozdrawiam...

P.S.

Trolom i opozycyjnym lemingom nie będę odpowiadał, ale też nie będę blokował ich aktywności.

 

P.S.2 (dopisek wyjaśniający z dnia 24.10.2016, godz.: 07:15)

 

Muszę - ze względu na poznanie moich intencji - wskazać. co następuje: 

 

Na tego Amerykanina Roberta Grey'a (obywatela USA) zwrócił mi uwagę jeden z komentatorów do mojego tekstu o polityce polsko-chińskiej czy też chińsko-polskiej. Sprawdziłem i wpadłem w konsternację. Nie chodzi mi w ogóle o prawo zasiadania w polskim rządzie (msz w szczególności) obywatelom obcych państw (Rostowski też był bez PESEL, ale tutaj to jest polityka zagraniczna!, więc chyba obowiązują ostrzejsze przepisy). Nie wiem jakie to są przepisy natomiast wiem, że ta decyzja jest raczej bardzo niedobra dla Polski, bo ten Pan ma odpowiadać za kontakty z Azjatami a USA nie za bardzo lubią Chiny i mogę się spodziewać, że ten Pan może nie reprezentować w tym względzie interesów Polski a interesy USA, które w tymże przypadku (Chiny) są rozbieżne z interesami Polski. Dlatego w tekście tak to
wyszczególniłem. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale obawy mam.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (26 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mj pytn brzm, czy ptrząc n sttn rk rządów mżmy pwdzć, ż Plską rządz prwc? Czy jkklwk dzłn rząd lb prlmnt prwnją ns d twrdzn, ż Plsk jk pństw "skręcł w prw"? Mj dpwdź brzm N.
Vote up!
8
Vote down!
-15

              

#1523219

"Czy jakiekolwiek działanie rządu lub parlamentu uprawniają nas do twierdzenia, iż Polska jako państwo "skręciła w prawo"? Moja odpowiedź brzmi NIE".

Tradycyjny podział na prawicę i lewicę jest juz nieaktualny i choć nieraz mi bliżej do narodowców czy nawet monarchii to uważam, że dziś nie ma innego wyboru jak tylko PiS (ZP) i obecny prezydent.

Oczywiście należy od czasu do czasu wskazywać jakieś uchybienia co niniejszym tekstem uczyniłem nie ukrywając, iż chciałem też lekko sprowokować do dyskusji.

Nie znaczy to jednak, iż stanę się przeciwnikiem obecnych władz. Powtarzam... Można snuć marzenia, ale mamy do czynienia z realnym światem politycznym i geopolitycznym.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523249

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

    Jak rozumiem tradycyjny podział na kobiety i mężczyzn. W końcu mamy równouprawnienie, a niebawem będziemy mieli trzecią i czwartą płeć. 

   Ten podział istnieje, on jest nadal bardzo aktualny, problem polega na tym, że dla większości nowo-mowa jest bardzo wygodna. Pozwala zakryć wiele cuchnących kwestii. Na przykład złodziej i aferzysta został nazwany "liberałem" i to brzmi całkiem przyjemnie dla ucha, nieprawdaż?

    Nie karzę nikomu stawać się zwolennikiem ani przeciwnikiem jakichkolwiek władz, jednak bądźmy konsekwentni. Tak tak- nie nie. 

Vote up!
7
Vote down!
-10

              

#1523270

Tylko zawsze!

Nie jakieś ..tylko wszystkie!

Nie wskazywać ..tylko bić na alarm!

I nie będzie to oznaczać, że oto stałem się nagle przeciwnikiem rządu ..tylko mężem opatrznościowym! :)

 

Nigdy i pod żadnym pozorem nie możemy wycofać się z deklarowania naszych oczekiwań wobec rządu. Wszak każdy rząd chce wygrać następne wybory. Warunkiem, że uwzględni nasze oczekiwania jest ich artykulacja. Nie można milczeć, bo inaczej rząd pomyśli, że jedynie o feministki i homosiów musi się troszczyć. Nie można deklarować poparcia bezwarunkowo i na zapas. Trzeba stawiać wymagania i piętnować najdrobniejsze uchybienia..

I to mogę rządowi obiecać! :)

 

To oni – władza – mają chodzić pod nasze widzimisię a nie my.. Przynajmniej dopóki mamy tak zwaną demokrację..

Hmm ..a może.. to trzebaby zmienić w pierwszej kolejności? :)

Vote up!
9
Vote down!
0
#1523281

No znów jestem przy klawiaturze :)

Chyba tym tekstem udowodniłem, iż nie jestem "pisowskim lemingiem". Nieprawdaż? ;)))

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523287

Dopóki od rządu wymagam, udowadniam, że ciągle pokładam w nim nadzieję. Dopóki wykazuję jego błędy, daję mu szansę korekty. Dopóki jasno określam swoje poglądy, choćby sprzeczne z „linią partii”, pozwalam mu realnie planować kolejne ruchy, bo wtedy rząd wie czego społeczeństwo naprawdę oczekuje.

Jak nie wymagam to już ich olałem i jedyne czego oczekuję to „przeproście i spi..cie”. Jak nie widzę żadnych błędów, to jestem ślepcem, bo każdy kto podejmuje działania (choćby to był JK) błędy popełnia. Jak przyklaskuję złym decyzjom to nie dość, że jestem głupcem, to i szkodnikiem.

A kim jest „pisowski leming”? I co swoim tekstem udowadnia? ..na prawdę nie wiem. ;)

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1523320

Potrzebny jest Egiptolog znawca takiego pisma, by to odczytać co napisałeś.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1523324

"Dopóki od rządu wymagam, udowadniam, że ciągle pokładam w nim nadzieję. Dopóki wykazuję jego błędy, daję mu szansę korekty. Dopóki jasno określam swoje poglądy, choćby sprzeczne z „linią partii”, pozwalam mu realnie planować kolejne ruchy, bo wtedy rząd wie czego społeczeństwo naprawdę oczekuje".

I to stwierdzeni mogłoby być jedynym komentarzem :) Może zabrzmi to trochę śmiesznie lub patetycznie, ale przecież rodzice też krytykują swoje dzieci. I robią to przeciwko nim? Nie! Dla ich dobra i z troski o nie.

Pozdrawiam

 
dło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/122510/1523320

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Dopóki od rządu wymagam, udowadniam, że ciągle pokładam w nim nadzieję. Dopóki wykazuję jego błędy, daję mu szansę korekty. Dopóki jasno określam swoje poglądy, choćby sprzeczne z „linią partii”, pozwalam mu realnie planować kolejne ruchy, bo wtedy rząd wie czego społeczeństwo naprawdę oczekuje.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/122510/1523320

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Dopóki od rządu wymagam, udowadniam, że ciągle pokładam w nim nadzieję. Dopóki wykazuję jego błędy, daję mu szansę korekty. Dopóki jasno określam swoje poglądy, choćby sprzeczne z „linią partii”, pozwalam mu realnie planować kolejne ruchy, bo wtedy rząd wie czego społeczeństwo naprawdę oczekuje.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/122510/1523320

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523364

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

,,Trolom i opozycyjnym lemingom"

A więc każdy, kto nie czapkuje poczynaniom rządu i prezydenta jest według Ciebie trollem lub/i lemingiem?

Chwała Bogu, że jeszcze trochę takich ,,trolli i lemingów" pozostało wśród Polaków. Może PiS nas nie zdoła sprzedać na pniu:

 

,,Dochodzi do powszechnej świadomości Polaków, że PiS w sprawie tej umowy stosuje zakłamanie takie samo jak PO, czego dowodzi sama treść i kłamstwa w tłumaczeniu umowy CETA, co stwierdza między innymi organizacja społeczna Akcja Demokracja.

Przyjęcie tej zaprojektowanej przez wielkie korporacje umowy przez polski parlament (Sejm i Senat) nawet kwalifikowaną  większością 2/3 głosów (tak jak przyjęcie Konstytucji, nie można wykluczyć, że w celu uniemożliwienia ewentualnego wypowiedzenia tego traktatu ), jak zapowiedział Jarosław Kaczyński,  nie zmieni opinii, że stanowi ona wielkie zagrożenie dla zdrowia biologicznego i egzystencji istnienia Polaków żyjących na terytorium Rzeczypospolitej w obecnych granicach.

W związku z tym zadajemy członkom rządu, posłom, senatorom i ochronie kontrwywiadowczej państwa polskiego oraz polskich władz  następujące pytania:

1)  Kiedy otrzymali pełen tekst tej umowy w wersji oryginalnej i w tłumaczeniu polskim ? 

2)  Kto imiennie z Polskich Prawników, Naukowców, związkowców, dziennikarzy, działaczy gospodarczych miał dostęp do tekstu  tej umowy i od kiedy ?

3) Na podstawie jakich opinii rząd podejmował swoje decyzje ?

4)Dlaczego do dnia dzisiejszego obywatele nie zostali poinformowani o poprzednich zastrzeżeniach strony Polskiej do tej Umowy ?

5) Dlaczego nie opublikowano w Polsce   tekstu  oświadczenia, na które powołuje się wiceminister Kwieciński cytuję „Nasz kraj złożył specjalne oświadczenie dot. umowy CETA, które precyzuje, jakie są nasze oczekiwania, czy jak rozumiemy pewne kwestie, które są kluczowe dla naszego kraju przy wejściu w życie umowy CETA zarówno w części tymczasowej, czyli handlowej, jak i pełnej, obejmującej również ochronę inwestycji” – tłumaczył wiceszef MR. Według niego ma to „zabezpieczyć interesy” Polski„( tekst poniżej ).

6. Jaką wartość prawną  mają przedstawione w tym dokumencie zwroty ?Cytuję:

 ” nasze oczekiwania”

” jak rozumiemy pewne kwestie w części tymczasowej czyli handlowej jak i pełnej” skoro nie zostały wprowadzone do tekstu traktatu”.

7. W dniu 21 października 2016 roku profesor Zdzisław Krasnodębski europoseł Prawa i Sprawiedliwości obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego w wywiadzie radiowym w I programie Polskiego Radia o godzinie 7 minut 14 w Sygnałach Dnia na pytanie, które otrzymał od prowadzącego wywiad dziennikarza – o wartość i znaczenie oświadczenia,(które przywołał wiceminister Kwieciński – tekst poniżej), stwierdził lapidarnie i jednoznacznie – moc obowiązująca ma tylko treść zapisów umowy. Cytujemy dokładny fragment: polski rząd mając wątpliwości CETĘ wspiera. Ja trochę żałuję, że nie było jednak na ten temat znacznie szerszej, głębszej debaty publicznej, że nie byliśmy zapoznani z głębszymi analizami, zwłaszcza że jeszcze jest kwestia jeszcze bardziej kontrowersyjna, czyli umowa ze Stanami Zjednoczonymi TTIP. (…) …podpisać z zastrzeżeniami nie można, albo się podpisze, albo się nie podpisze.” 

8. Jaka jest skala poza konstytucyjnego ograniczenia suwerenności politycznej i prawnej Rzeczpospolitej ? 9. Dlaczego Prezydent Państwa nie podjął decyzji o rozpisaniu referendum, którego celem byłoby ustalenie, jakie zapisy z tej umowy  obywatele przyjmują, a które odrzucają ?

 Poza tym wyjaśnienia  wymagają odpowiedzi na poniższe pytania:

1) Czy politycy, parlamentarzyści  przeczytali uważnie, do momentu uchwalenia całą umowę licząca 1500 stron,? Czy zdążą przeczytać w ciągu roku ?

2)    Czy przeczytali ją  ze zrozumieniem i mają świadomość, co tam jest zapisane (wiemy o różnych negatywnych praktykach w tym zakresie)? I czy zdążą przeczytać ją do końca kadencji obecnego parlamentu ?

3)      Czy służby ochrony kontrwywiadowczej sprawdziły,  co sprawiło spowolnienie pracy umysłów posłów w gmachu polskiego parlamentu ? I czy dołożą szczególnych starań, aby wyjaśnić i sprawdzić to do dnia głosowania nad umową CETA ?

Odpowiedzi na te pytania i wątpliwości są niezwykle ważne, ponieważ umowa CETA ma charakter ważniejszy niż Konstytucja i umowy: stowarzyszeniowa i o integracji z Unią Europejską !!!"

 

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/sejm-przyjal-rzad-podpisal-ceta-i-polska-sprzedana-z-inwentarzem-korporacjom/

Vote up!
12
Vote down!
-16

Lotna

 

#1523221

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jśl chdz mwę CT, t j tylk chcłbym sę dwdzć, jk są wrnk wypwdzn tj mwy. d tg pwnnśmy zcząć!
Vote up!
8
Vote down!
-14

              

#1523225

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zacząć by należało od prawidłowego przetłumaczenia, przeczytania i zrozumienia tej umowy - a nic z tych rzeczy nie zostało dokonane przed głosowaniem w Sejmie.

Vote up!
9
Vote down!
-14

Lotna

 

#1523229

Do pierwszej oceny umowy „o wolnym handlu” wystarczy poznanie jej objętości.

Umowa o wolnym handlu z grubsza zawiera się (jak zauważył niezrównany Stanisław Michalkiewicz) w dwóch zdaniach:

1. Z dniem […] wprowadza się pomiędzy stronami umowy wolny handel

2. W związku z powyższym uchyla się następujące regulacje: [..tu spis uchylanych regulacji..]

..bo wolny handel polega na jego deregulacji a nie na wprowadzeniu tysiąca pięciuset stron nowych.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1523327

Na temat TTIP czy CETA mamy chyba podobne zdanie. Co do tłumaczenia to należy to wyjaśnić i mam nadzieję będzie wyjaśnione.

Pisząc o opozycyjnych trollach lub lemingach nie miałem osób kochających Polskę. Mogę się z nimi spierać, ale zawsze Polska jest w naszym sercu. Wiesz chyba o czym mówię.

Moje poglądy bywają kontrowersyjne (jak Twoje :)). Myślę mniej więcej tak samo od 1992 (pop otrzeźwieniu po Nocnej Zmianie) a w latach  80-tych od szczeniaka byłem antykomunistryczny, co u nas rodzinne na szczęście ;)

Dziś nie mamy alternatywy i trzeba robić wszystrko, aby ten rząd realizował polskie postulaty i polska rację stanu.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523250

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wytykasz kardynalne błędy, które przedkładają się na suwerenność Polski, a dalej piszesz, że to twój prezydent i rząd, na który patrzysz z życzliwością...rozumiem to rozdarcie, bo chciałbyś dobrze dla Ojczyzny, ale stajesz niestety w sprzeczności przede wszystkim wobec siebie...i tego nie zrozumiem za chiny ludowe

to tak jakby wiedzieć, ze ogień parzy, ale stopniowo do niego wchodzić:))

przecież wiesz, że genessis było w Magdalence, mieli dwie menory na stołach, wtedy przy gorzale poprzysięgli, że polskie goje będą im służyć...Kalkstein Lech też tam był...

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-15

http://trybeus.blogspot.com/

#1523227

Mam 48 lat. Wiele przeżyłem. Mam różne doświadczenia i wiem, że nieraz "lepsze bywa wrogiem dobrego" i nieraz "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". 

Rozumiem Twój punkt widzenia i wielu podobnie myślących. Wbrew pozorom jest nam bliżej niż dalej (moża prześledzić moją "blogową twórczość" od 2008 roku).

Pamietam o Magdalence i zdradzie OS. Pamietam Nocna Zmianę. Pamietam wszystko i poprzez ten pryzmat staram się realnie mysleć i działać a realia sa takie, iż dziś nie mamy innego wyjścia - chciałbyś u władzy kogoś pokropju Bronka lub PO-PSL-N-KOD? Ja nie...

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523252

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..nie rozumiem absolutnie twojego rozumowania i tego komentarza...jestem od ciebie młodszy o 4 lata i wyobraź sobie kiedy wybrałem też ten "mój rząd" i tego "mojego prezydenta" olśniło mnie i dotarło do mnie, że ...dałem się nabrać

przytaczasz rzetelne pytania i nie uzyskasz na nie odpowiedzi, jesteś przesunięty w czasie, bo "jeszcze wierzysz", ja już nie i wielu już nie wierzy "dobrej zmianie"...szamotasz się, bo widzisz widmo rządów tej "drogiej strony" i właśnie Systemowi o to chodzi abyś tak myślał bo to są dwie strony medalu...ta zła i ta dobra...ty wierzysz w tą dobrą stronę medalu, ale to jest ten sam medal, medal NWO, medal niewoli, medal łagrów finansowych...

jak się już "kapniesz", będzie już za późno...te rządy Pisu to tylko mały puzelek...nie koncentruj się na małych puzelkach

Vote up!
11
Vote down!
-16

http://trybeus.blogspot.com/

#1523275

 

Może i faktycznie jestem "przesunięty w czasie" i jeszcze niesłusznie wierzę. Może, ale poniżej przytaczam fragment mojego tekstu z 28.10.2015 roku:

"Tak naprawdę dopiero dziś ziszczają się marzenia wielu powojennych pokoleń o wolnym kraju, spełniają się marzenia I Solidarności, tej prawdziwej z lat 1980-1981.

I z tej polskości będziemy rozliczali dzisiejszych zwycięzców. Mamy prawo wszyscy oczekiwać tej, zapowiadanej dobrej zmiany, mamy obowiązek cały czas obserwować nasze rządy i pilnować, aby faktycznie były ziszczeniem tego o co walczyliśmy przez lata.

Spełnienia tej nadziei na zmiany i zbudowania z Polski nie teoretycznego tworu mamy prawo oczekiwać, ale też musimy też pomóc w tym dziele. A nie będzie łatwo. 26 lat trwania i umacniania III RP wytworzyło parszywy układ, który naprawdę będzie trudno rozbić. Mafijne układy, korupcja, rzesze urzędników wyższego i niższego szczebla, powiązania biznesowo-polityczne, lokalne koterie, zastawione bankowo-finansowe pułapki, pogardliwa dla Polaków i ich aspiracji michnikowszczyzna wraz z całym medialnym mainstreamem, środowiska lewackie, bankstersko-korporacyjne wpływy, fałszywi przyjaciele i różnej maści "wtyczki" wśród naszych... Ci wszyscy ludzie związani z tymi zjawiskami będą robić wszystko, aby naprawa państwa się nie udała... i powróciła do władzy grupa, którą budowniczy i nadzorcy III RP sobie wykreowali... A do tego jeszcze unijni socjal-globaliści, wolnomularscy uzurpatorzy władzy światowej, Niemcy i Rosja i całe europejskie oraz światowe syjo-lewctwo będzie przeciwko nam...

Tym bardziej więc musimy krytycznie pomagać prezydentowi i nowemu rządowi a jednocześnie zrobić wszystko, aby cały ten układ oparty na zdradzieckiej Magdalence i "okrągłym stole" oraz wspomagany przez środowiska zewnętrzne przestał w końcu negatywnie wpływać i niszczyć na naszą Polskę. Nasza blogerska praca się nie skończyła a wprost przeciwnie: teraz będzie jeszcze trudniej i musimy z jeszcze większym zapałem walczyć o prawdę, prawo i sprawiedliwość".

(http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/10/mamy-wszystko-i-dalej-musimy-walczyc-o.html) - "Mamy wszystko... i dalej musimy walczyć o Polskę!" - jest też na niepoprawnych.

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523293

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt; dlj msmy wlczyć Plskę!&qt;...

<>prn t jst mnmm, z ktś łtw znów pprwdz Plków n śmć...tkm rzmwnm wpsjmy sę znów w bzsnswn męczństw...

<>tn twój Przydnt Dd, t czldnk Lch Kczyńskg, Lch sprzdł ns bzkrytyczn w Lzbn, z klk dn czldncy Lch sprzdlby Plskę w bjęc mrykńskg hgmn , czyl cyrgrf CT TTP...dzęk blgjskj, mltkj Wln jst cń ndz, z sę stmy

 

<>jk ty dlj chcsz wlczyć? Dlczg mącsz, dlczg ścmnsz, dlczg n jstś klrwny...djsz zln śwtł,  śwcsz tym, którzy ngdy n dpwdzą n twj zwrt pwyżj w tkśc pytn...dlczg!!!????

Vote up!
9
Vote down!
-16

http://trybeus.blogspot.com/

#1523295

Widzisz Neonowy lemingu dlaczego Polska  jest dumna.
Bo ma taka parę Prezydencką za którą nie trzeba się wstydzić
Pokaż zdjęcia pary rezydenckiej  z Moskwy, przecież wiszą na twoim łóżkiem
 
Vote up!
9
Vote down!
-3
#1523375

Krzysztofie podzielam twoje zastrzeżenia dotyczące braku realizacji bądź opóźniania niektórych zapowiedzi wyborczych i różnych dziwnych działań rządu i PAD. Myślę jednak, że starają się realizować program wyborczy na tyle na ile pozwala to budżet państwa i czas. Przez rok zrobili dużo, chciaż nam niecierpliwym wydaje się, że to wszystko idzie zbyt wolno. Moje największe zastrzeżenia budzi fatalna polityka informacyjna rządu a właściwie jej brak. Ta nasza, niby już odzyskana telewizja, przesadza z pluralizmem, zachwiane są proporcje rząd - opozycja, na korzyść totalnej opozycji.

Musimy jednak pamiętać, że całe środowiska z tzw. elit min. sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, aktorzy, pisarze i inni to zdecydowani przeciwnicy PiS. Jak naprawiać RP mając przeciwko sobie nieprzychlne środowisko prawnicze, bankowe, medialne itd.? A tak naprawdę nie mamy też pewności co do lojalności policji, służb specjalnych, skarbowych itd. I jak tu szybko naprawić Rzeczpospolitą? Trzeba do tego rozwagi, roztropności ale i konsekwencji w realizacji programu wyborczego. Jak powiadają "starożytni Rosjanie" - co nagle to po diable! Czas pokaże kto ma rację - my czy oni!

Vote up!
15
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1523234

Masz rację. Dlatego staram się być realistą. Natomiast nieraz trzeba zabrać głos, mimo wszystko. Tak krytycznie piszę po raz pierwszy od objęcia naszych rządów i prezydentury. A może wcale nnie krytycznie, ale ku przestrodze?

Ogólnie jak wiesz... jest nam w poglądach bardzo blisko.

Zawsze bedę z ludźmi kochającymi Ojczyznę, dla którcyh Bóg, Honor, Ojczyzna to nie puste hasło, ale wypełnia całe wnętrze. I nieraz przecież możemy się pięknie różnić, ale ta miłość do Ojczyzny nas zawsze w potrzebie połączy.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523254

Są decyzje tego rządu, które nam się nie podobają, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że rząd jest między młotem a kowadłem. Nie jesteśmy mocarstwem, mamy kolosalne długi, czyli jesteśmy bardzo uzależnieni od banksterów i przypuszczam, że rząd dostaje właśnie od nich ultimatum, albo zrobicie to czy tamto, albo przestaniecie istnieć jako państwo. Czyli jak w imadle, z jednej strony Naród a z drugiej banksterstwo. Dużo bym dał aby dowiedzieć się co dzieje się za kulisami, na tajnych naradach.

Pozdrawiam.

Vote up!
16
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1523265

o naciskach Waszyngtonu.

Vote up!
8
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1523272

(będę przy komputerze dopiero około 15:30 i postaram się odnieść do konkretnych komentarzy)

----------------

Nie ma żadnej sprzeczności w tym co piszę a tym co myslę i w co wierzę (wytłumaczę później), choc wiem, iż tekst jest trochę kontrowersyjny a nawet prowokacyjny. 

Ogólnie od zawsze popierałem PiS, choć oczywiście nie "ślepo" i bezmyślnie. Nieraz też bliżej mi do myśli endeckiej a nawet monarchii.

Oczywiście dziś dla Polski i Polaków nie ma alternatywy a rząd i prezydent obecni to najlepsza rzecz jaka naszej Ojczyźnie mogła się zdarzyć i to w odpowiednim momencie historii.

Nie wyobrażam sobie dziś rządów zdrajców: od Komorowskiego do PO czy N. czy KOD.

Niniejszy tekst jest tylko wyrazem jakichś moich wątpliwości i pewną refleksją. Nie chcę aby był odbierany jako krytykancki, ale życzliwie wyrażający moją subiektywną troskę właśnie o ten rząd i o tego prezydenta.

Jest to mój pierwszy tekst o takim wydźwięku. Następny będzie za rok lub wtedy, gdy naprawdę stanie się coś odbieranego przeze mnie bardzo negatywnie.

Oczywiście dalej kibicuję rządowi i prezydentowi i naprawdę sobie zdaję sprawę z uwarunkowań politycznych, geipolitycznych, dyplomatycznych, itd. Wiem, że nie wszystko można i dobrzez, że Pan na to wskazał.

Wyraziłem swoja opinię i troskę. Dalej zobaczymy i wierzę, że będzie dobrze! :)

Vote up!
11
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1523236

Mówisz, że kibicujesz temu rządowi ..i następne uwagi dopiero za rok?

Jak ktoś naprawdę kibicuje drużynie to nie zostawia drużyny na rok, tylko jest na każdym meczu i drze mordę: „podaj na prawo!”, „podaj do przodu!”, „uważaj z tyłu!”, „no i co żeś zrobił jełopo?!”..

nie woła z trybun „łoj jak ty pięknie grasz”, ale wali w prostych słowach to co widzi, że trzeba..

Właśnie o to chodzi żeby mówić co nas boli. To, że prezes jest wielki, to on słyszy trzy razy na godzinę.

Zauważ jaka była argumentacja rządu po uwaleniu ustawy antyaborcyjnej: „społeczeństwo nie jest gotowe, bo nie było demonstracji za ustawą, a były demonstracje przeciw..”. Rząd musi dostawać informację zwrotną.

Jak wszyscy będą w kółko powtarzać „łoj jakie to 500+ dobre..” to rząd pożyczy a da. Jeśli uważam, że pożyczanie od żyda jest gorsze niż brak 500+, to mam obowiązek to powiedzieć.. bo może się okazać, że jest nas większość tylko wszyscy milczą żeby nie być odebranymi jako krytykanci.. A gdyby rząd wiedział, na czym nam na prawdę zależy, to by przecież posłuchał.

Ja właściwie każdą z twoich uwag uważam za trafioną w punkt! Do realizacji natychmiast!

.. Ustawa 1066!

Nie za rok! Teraz! Już! Zaraz! Jak niemieckie służby zaczną nas pacyfikować, to wtedy będziemy o tym gadać? Grzecznie się przypomnimy? A feministki znów okażą się głośniejsze?

.. albo twoje zastrzeżenia do stosunków z USA i Izraelem!

No co jest dziś ważniejszego? Pogadamy za rok jak już będzie trzeba te miliardy im zapłacić? Oni lobbują przy każdej okazji. A gdzie jest nasz lobbing? Gdzie nasz głos? Znów okaże się, że „..tamci demonstrowali, a wy nie, więc właściwie rząd nie miał wyjścia..”

.. i tak można po kolei przez całą twoją listę!

O to trzeba walczyć, a nie tylko wyrażać troskę i wiarę. Druga strona nie poprzestaje na wyrażeniu opinii tylko naciska wszelkimi dostępnymi środkami. Jeśli chcemy by to nasze oczekiwania się spełniły musimy doprowadzić do sytuacji w której rząd powie „bardzo przepraszamy wszystkich, ale musimy zrezygnować z umowy CETA, no wiecie, rozumicie – niebo byśmy wam przychylili, ale nacisk społeczeństwa jest za duży..”.

Tak dziś trzeba pomagać rządowi a nie pochwałami. .. i nie za rok! Teraz! Już! Zaraz!  ;)

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1523340

https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k

Ja natomiast nie mogę znaleźć odpowiedzi , dlaczego Prezydent podpisał ustawę o obowiązkowych szczepienuiach w tym na brodawczaka dla dziewczynek 12-letnich. Jest bardzo wiele powikłań, robiących z dziewczynek inwalidki, a odległe skutki mogą grozić ubezpłodnieniem. Nie udowodniono nawet, że te szczepionki są skuteczne przeciwko rakowi szyjki macicy.W sumie wystaczy higiena stosunków płciowych, żeby się brodawczakiem nie zarazić.  Podejrzane jest to, że żaden inny kraj nie wprowadził w tym zakresie obowiązkowych szczepień. Jeśli te szczepienia faktycznie zaczną się od przyszłego roku, to ja nie będę glosować na żadną partię. Nie zgadzam się na wciskanie ciemnoty i nie chcę, żeby moja wnuczka była królikiem doświadczanym dla jakiegoś cholernego koncernu.

 

 

 

Vote up!
16
Vote down!
0
#1523239

Szczepienia... No widzisz, że jest dużo problemów... Też mam watpliwości do tej ustawy i sensowności jej podpisania. Mamy spootkania z prezydentem i Pierwszą Damą. Zapytajmy!

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523255

Fajny artykuł, ale z pewnym zastrzeżeniami, przede wszystkim dziwny sam tytuł. Oczywiście, że mój Prezydent A. Duda i mój rząd Beaty Szydło. Ja jestem bardzo zadowolony ze stylu rządzenia "naszych" I nie pozwolę nic złego powiedzieć o naszych przywódcach. Tyle ciężkich lat czekaliśmy aż w końcu Polska powstanie z kolan, tyle wymodlonych oczekiwań które w końcu się spełniły. Dzięki Ci Boże. Prezydent i rząd wykonali tytaniczną pracę, i efekty od razu widać. Nie wiem, czy w ciągu jednego roku można było więcej zrobić?, mając tak wściekłą i z pianą na mordach opozycję, która każde, chociażby najmniejsze uchwały i ustawy torpeduje, nie mówiąć o żydo-komuchach z Eurokołchozu. Spokojnie damy radę i opozycji bo Eurokołchoz już mięknie. Polacy są mądrzy i widzą co ta dzicz wyczynia, czego najlepszym dowodem jest stałe poparcie dla naszych, około 35-38%. Może troche, co mnie drażni, to zbyt łagodne obchodzenie się PAD z opozycją: na przykład Trybunał Konstytucyjny. Dziwię się dla czego PAD nie zlikwidował tej instytucji na samym poczatku urzędowania. W wielu krajach TK nie ma i świat się nie zawalił.Tak samo rząd, powinien być trochę twardszy. I tutaj największy mój szacunek i ukłony dla Pana Antoniego Macierewicza za jego bezwzględną postawę w sprawach priorytetowych dla naszej ukochanej ojczyzny. Życzyłbym sobie, aby reszta z ministrów brała z niego przykład. Będzie dobrze, damy radę. Tak nam dopomóż Bóg.

Vote up!
15
Vote down!
0
#1523240

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wlbm tn rdzj srkzm:)))

Vote up!
8
Vote down!
-15

http://trybeus.blogspot.com/

#1523242

Ura tawariszcze i szagom marsz na Warszawu, to twoje marzenia, jako starszy lejtnant, prowadzić komandosów, z czerwonego kurnika im Chruszczowa, na Warszawę.

Vote up!
15
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1523243

  Witaj! 100% zgody! Mnie również irytuje tytuł autora. Zmiana sukcesywnie postępuje,mimo wrzasku koryciarzy! Przypomnijmy sobie,że rząd zaczynał mając przeciw sobie Totalne reżimowe media! Dodam od siebie,że  PAD świadomie nie rozwiązał TK, relikt stanu wojennego tzw.udawanej transformacji postkomuny,ponieważ funkcję TK. przejąłby Sąd Najwyższy,który legitymuje się tą samą nacją indywidualności, co omawiany TK. Więc lepiej  i szybciej,po ustabilizowaniu TK,można będzie szybko zreformować sądownictwo,a w tle państwo. Pozdrawiam!

Vote up!
16
Vote down!
-2

ronin

#1523248

Tytuł jest celowya kto mnie zna i czyta ten wie jakie mam zdanie i jakie poglądy polityczne. W sumie i tak jestem zaskoczony, że rząd przetrwał pierwsze miesiące zdrady narodowej opozycji i popierającą jej elitą zydo-koimuszą (europejską). Chwała za to. Tym bardziej trzeba nieraz trochę zimnej wody, aby skłonić do refleksji.

Dziś jestem pewien, że rząd przetrwa cztewry lata a może i nastepną kadencję, z tym, że musimy uważać na ogromne i przygotowywane prowokacje 11 listopada. Nie dajmy się sprowokować a będą próby!.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-2

krzysztofjaw

#1523258

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523261

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika mikolaj został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dltg mmy dzsj d czynn np. z  KD-m...

Nzlzn d tg, czy wybrny w dmkrtycznych wybrch prlmnt (b jz rzd n pchdz z wybr...) Przydnt splnj dbrz (dl jdnych) czy zl (dl drgch) swj bwzk -s rgnm pnstw, ktrych dcyzj rspktwc pwnn kzdy bywtl - b tk jst prw.

ns ( w Plsc) nstty - z przstrzgnm prw rzn byw - std wl prblm. B np. jdn rgn pnstw 9djmy n t TK) n przstrzg przpsw wydnych przz nny rgn (Sjm) ... nkt nkg n zmyk n n pcg d dpwdzlnsc... 

Z gry dz przykld d bywtl: prw prwm - l... rcj mz byc p strn slnjszg (sprytnjszg, mjcg lpsz &qt;kldy&qt;, td). 

P prwsz nlzlby zdbc przstrzgn prw zsd dmkrc - b tk z bk ptrzc: wl sprw cchn n dlglsc, &qt;pprj&qt; s w nch c dbrzy c zl, lmng mhry... c jdnym drgm n zdrw n wychdz.

Vote up!
4
Vote down!
-10

mikolaj

#1523244

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rozumiem, że proponujesz na przykład Trybunał Stanu dla ministra Waszczykowskiego za powołanie na wiceministra S. Z. obywatela U.S.A.? Jest to ewidentnie niezgodne z prawem.

Vote up!
8
Vote down!
-12

              

#1523246

skłaniam się do tekstów K. Balickiego (tego od ksiązki o msz) czy Michalkiewicza, ale chyba nie jest to niezgodne z prawem, jesli powołany ma także obywatelstwo polskie.

To znaczy tak jak wyżej myslałłem, jeszcze przed chwilą. A jest chyba jeszcze gorzej. Być może jest tak, że powołanie obcego obywatela  jest zgodne  prawem, gdy nawet nie ma obywatelstwa polskiego (ale mogę się mylić).

Po przejrzeniu pobieżnym ustawy o służbie zagranicznej, znajduję że aplikant konsularno-dyplomatyczny oraz konsul  musi mieć obywatelstwo polskie. Ale nie za bardzo znajduje takiego wymogu - może jest w innej ustawie - wobec członkow służby zagranicznej (poza konsulem), czy ministra.

No, ale może źle przejrzaem, może inne przepisy to ustalają (ale mogą one np. dopuszczać obywateli iinnych państw unii), a może jest gorzej niż myslałem....

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1523451

Na tego Amerykanina (obywatela USA) zwrócił mi uwagę jeden z komentatorów do mojego tekstu o polityce polsko-chińskiej czy też chińsko-polskiej. Sprawdziłem i wpadłem w konsternację. Nie chodzi mi w ogóle o prawo zasiadania w polskim rządzie (msz w szczególności) obywatelom obcych państw (Rostowski też był bez PESEL, ale tutak to jest polityka zagraniczna!). Nie wiem jakie są przepisy natomiast wiem, że jest to bardzo niedobre posunięcie, bo ten Pan ma odpowiadać za kontakty z Azjatami a USA nie za bardzo lubią Chiny i mogę się spodziewać, że ten Pan może nie reprezentować w tym względzie interesów Polski a interesy USA, które w tymże przypadku (Chiny) są rozbieżne. Dlatego w tekście tak to wyszczególniłem. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale obawy mam.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523461

zaciekawienie prawo. Podejrzewam, że zapewne w wojsku trzeba mieć obywatelstwo polskie, ale być może wobec ministra obrony narodowej nie ma takiego wymogu...

Niedobre jest chyba też dla "najpotęzniejszego państwa świata", jak jego oficjele, oficjalnie informują, że odbyli służbę w armii Izraela.....:)

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1523466

Ale rownoczesnie maja Chiny za najwiekszego partnera gospodarczego - i mozna smialo powiedziec - ze dzsiejsza potega gospodarcza Chin zostala stworzona w znacznym stopniu przez USA.

Mysle, ze w sferze politycznej - ani USA, ani Polska nie beda przyjmowac chinskich wzorow demokracji - a stosunki gospodarcze to w praktyce dzisiejszego dnia codziennego zupelnie inna sprawa...

Osobiscie uwazam, ze pewne idee polityczne winny miec wiekszy wplyw na realia gospodarcze (np Chiny zuzywaja rocznie ponad 3 mld ton wegla (produkujac tania energie elektryczna)- i nikt tej sprawy na forum miedzynarodowym nie porusza... a skutkiem sa nizsze ceny chinskich wyrobow - bo zostaly wytworzone przy pomocy taniej energii. Koszty energii sa podstawowym skladnikiem ceny wielu wyrobow - i tu na starcie przegrywamy... m. in.z Chinami . 

Vote up!
3
Vote down!
0

mikolaj

#1523500

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nawet obszarnik z Chobielina, Radek Sikorski musiał zrezygnować z obywatelstwa Wielkiej Brytanii, by zostać ministrem.

Vote up!
2
Vote down!
-4

              

#1523478

że PL nie uznaje podwójnego obywatelstwa, stąd gościu z polskim obywatelstwem, przylatując do Polski musi mieć polski paszport, no i ma prawa i obowiązki obywatela polskiego, chocby miał jeszcze obywatelstwo Senegalu i Burkiny Faso. Czyli te obywatelstwa niczego nie blokowały. Dopiero np. przy dopuszczaniu do inforrmacji niejawnej na poziomie: informacja tajna specjalnego znaczenia - a raczej taką musieli mieć ministrowie (nie wiem czy się nie zmieniły przepisy), obce obywatelstwo mogło być przyczyna uwalenia. - tak mi się przynajmniej zdaje, ale przyznaję - tylko zdaje.

Poczytam jak to   to jest z obywatelstwem premiera, ministra sz i on oraz wiceministrów.....

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1523481

sprawe zbadac (zdaje sie, ze to nalezy do prokuratury) - i postawic zarzuty. Dlaczego od razu Trybunal Stanu? Moze prawo tego wymaga... a moze wcale nie ma obowiazku powolywania na stanowiska urzednicze wylacznie obywateli polskich?

Nie umiem odpowiedziec - ale sa prawnicy, ktorzy to potrafia...

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1523498

stąpa po cienkim lodzie, ma wielu wrogów wewnątrz naszych granic jak i poza granicami, a Polacy zbyt rzadko wyrażają poparcie dla niego, jak i zbyt rzadko wychodzą pod sejm aby zademonstrować co im się nie podoba. Rząd często aby podpisać jakąś ustawę lub nie podpisać musi mieć "podkładkę", aby w PE móc powiedzieć, no widzicie nie możemy tego zrobić ponieważ Naród się na to nie zgadza. Nie wystarczy grzać dupska na kanapie i krytykować.

Vote up!
13
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1523278

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mż sznwny Rmn przstłby grzć dpsk w ftl bjnym w S krytykwć? Wsdłby w njblższy smlt d Plsk hj pd sjm...kźw nstępny grdłjącyb zz klwtry....j prdzlę, t jż plg!

Vote up!
7
Vote down!
-15

http://trybeus.blogspot.com/

#1523279

Z mojej strony to nie krytykanctwo, ale przestroga. Zgadzam się, że rząd stąpa po cienkim lodzie i musi uważać na kazdy krok. Jakikolwiek błąd na miarę codziennych afer PO-PSL mogłby zmieść tren rząd.

Wychodzić na ulice? Owszem powinniśmy, ale niezbyt często a dodatkowo sądzę, iż PiS zdaje sobie sprawę z szykowanych prowokacji, krwawych prowokacji.

Kibicuję rządowi i prezydentowi.

Banksterzy rzeczywiście na pewno naciskają i jeżeli faktycznie M. Morawiecki jest takim patriotą jak deklaruje to jego powołanie było majstersztykiem. Zresztą o majstersztyku z Chinami pisałem wczoraj...

Pozdrawiam z nadzieją

Vote up!
6
Vote down!
-3

krzysztofjaw

#1523289

Wiem co Pan ma na mysli z tym prawem i wiem też, że mamy trochę czasu i tego nam potrzeba. Mój tekst ma tylko skłaniać do refleksji natomiast nie chciałbym aby wpływał na negatywną ocenę rządu czy prezydenta. Każdy ma prawo sam oceniać a dyskusja jest zawsze potrzebna.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523290

Rzeczywiście rząd i prezydent wykonuja dziwne piruety w sprawie kontaktów z USa, nie mówiąc o Żydach, którym już cos obiecali? No i sprawa Ukrainy - to jakis chocholi taniec...

Vote up!
10
Vote down!
-1

Yagon 12

#1523266

Musimy artykułować nasze troski. I wiem, że może to nieraz boleć, ale milczenie jest gorsze. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Mamy czas na szczęście (jeszcze). Trzeba też zawsze - mimo wszystko - dyskutować.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523291

wcale nie jestem jednoznacznie przekonany o tym, że CETA to samo zło. Nie wiem też, czemu mamy zacieśniać kontakty z Rosją.

 

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1523271

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a czytałeś umowę? Jak przeczytasz to się dowiesz czy to samo zło, czy połowę zła czy samo dobro. Czy każdy tłumok musi gardłować w tematyce o której nie ma zielonego pojęcia? :))

miałem cię za rozgarniętego:))) a tu zonk!!:)))myślałem , ze polecisz fachową literaturą, ze przetłumaczysz o co chodzi w CETA, a tu dupa :)))

 

Vote up!
10
Vote down!
-13

http://trybeus.blogspot.com/

#1523277

CETA a także TTIP są elementami systemu konsumpcjonistycznego, który, z definicji, jest szkodliwy.Zatem by być zgodnym z logiką, musimy uznać te umowy za szkodliwe bez ich czytania nawet. Umowy te bowiem proponują doskonalenie doskonalego systemu, opartego na fałszywej tezie nieograniczonego wzrostu.

Ludzie, dlaczego wy myślicie nielogicznie ?

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1523315

Nie chce mi się tego czytać, wychodzę od ogółu do szczegółu. Ogółem są dwie rzeczy: pierwsza to, że w Kanadzie żyją ludzie, jedzą to, co kupią w marketach i nie wyrastają im ręce z dupy. Średnia wieku też jest tam wyższa, więc nie wyglądają na ofiary zatrutego żeru. 

Druga sprawa, jeżeli 30 milionowy kraj jest w stanie rozpieprzyć gospodarkę rolną 300 milionowej Unii, to może dobry moment żeby to zrobić, a nie dawać się okradać z kasy przez niewydolne rolnictwo tutaj. GMO, czy inne straszne sprawy? To właśnie szansa na to, żeby nasze rolnictwo zajęło się uprawami zdrowej żywności i zarobiło na tym pierdyliard. A jeżeli ktoś chce sobie jeść żarcie z Kanady to wolna wola. Nie można zmusić nikogo, ani żadnego kraju, żeby obniżył swoje normy jakościowe, czy zdrowotne.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1523374

Kiedy byłem w Kanadzie, akurat na zbity pysk wywalono skorumpowanego ministra, który doradził jak przepuścić podłej jakości żywność z Wietnamu i Chin przez Francję i Wielką Brytanię. Pamiętam, że nagle stracili zaufanie do wysokiej jakości europejskich produktów, zaczęli dokładnie sprawdzać.

Vote up!
4
Vote down!
0

#1523490

Nie bedzie wody w kranach, ani ogrzewania.
PiS wam wszystko zabierze.
PiS jest słaby i tchórzliwy.
Ucieka w popłochu.
Amen

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1523283

Choć wiemy że uważają nas za goi

Ci co im pachnie przepiękna Polska ziemia

Którzy chcą żeby nas pochłonęła ciemnia

PIS MUSI posłuchać naszych podpowiedzi

By po kadencji być czystym na spowiedzi

Trole nie widzą potknięć więc diabłu służą

Po upadku w łajnie ręce swe zanurzą

Będzie to za późno i złe dla Ojczyzny

Bo znowu dojdą do koryta zgnilizny

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1523284

:) Chyba kiedyś już pisałem, że życzliwie zazdroszczę panu talentu do pisania wierszowanych komentarzy trafiających w krótkich wersach w samo sedno. Dziekuję i sądzę, iż nie tylko w swoim imieniu8 a z tymi "gojami" to się zgadzam o czym wielokrotnie pisałem i nawet już kilkakrotnie nazywany byłem antysemitą... lecz jeszcze nikt mi nie udowodnił, że tak jest, bo nie jest a ja nie rozumiem tej nienawiści do Polski i Polaków części środowisk żydowskich.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523365

Nieprzywrócenie do śledztwa ws śmierci X. Popiełuszki prok. Witkowskiego. Pozycja na kolanach wobec Ukrainy. Czego owocem jest ostatnia haniebna uchwła sejmu de facto gloryfiiująca UPA.

Vote up!
13
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1523286

Przyznam, że o Witkowskim zapomniałem i dziekuję za przypomnienie. Przyrzę się sprawie. Natomiast moje zdanie na temat Ukrainy już kiedyś wyraziłem i go nie zminiam, choc zostałem zakrzyczany przez wybielaczy ludobójstwa na Wołyniu (wyszczególniłem m.in. określone zbrodnie na Polakach dokonane przez OUN - UPA - było na niepoprawnych, a w moim blogu macierzystym to: http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/02/znaczenie-prawdy-historycznej-i.htm

- "Znaczenie prawdy historycznej i bestialstwo OUN-UPA na Polakach..."

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523292

 Witam! Wszystkie kolejne rządy w sprawie ludobójstwa Wołyńskiego nic nie zrobiły, wręcz umyły ręce,ale to teraz winą obarczono PIS. Dlaczego? Bo teraz Totalna zdobyła mocny argument, aby dalej skłócać społeczeństwo! Gdzie byli wcześniej? To obecnie również paliwo Kacapów. Dlaczego problemu nie rozwiązały wcześniej kolejne rządy towarzyszy? Tysiace spraw,zaniechań poprzednich rządów, Nagle się oczekuje,aby PIS to zrealizował na wczoraj.To również próba dezawuowania realizacji Dobrej Zmiany! Odzyskujemy media,więc już niedługo nie będą mieli gdzie  zakrzyczeć prawdy. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1523360

Dziękuję za komentarz. Napisałem już wiele o moich intencjach i moich rozterkach czy opublikować ten tekst, czy nie. Uznałem jednak, że tak i w sumie po dwu dniach dyskusji utwierdzam się, iż dobrze zrobiłem a zrobiłem to z troski o ten rząd i naszego prezydenta.

Pod koniec tygodnia opiszę zaś dokonania rządu i prezydenta i zapewniam... rzeczy dokonanych i pozytywnych jest bardzo dużo i one nawet niwelują jakieś negatywy.

Pozxdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523372

przywrócenie prok. Witkowskiego? Jeden podpis. A śledztwo jak stało w martwym punkcie to stoi. Z. Ziobro za dużo pracy nie ma bo jakoś nie słychać by toczyły sie jakieś sprawy przeciwko przekrętom z PO-PSL. 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1523429

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1523431

+6, za dwulicowość -6

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1523433

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523437

Bo gluty z kichawy ci lecą i z ciebie to ejber, i ty masz fefry i będziesz frygać ino gibko.

Mogą być z Dymbca bambrze, to też nasza wiaruchna, od kolejorza.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1523483

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523485

Chłapa se golnij z bryndy bambrze i ćmika se borchnij z gimeli.

A sam nie chcesz mi gnyka złamać, złamasie i cykorze, tylko wiaruchnę chcesz wysyłać.

Co fefry masz blyrwo, takie niudy jak ty szkiele z ZOMO, to teraz srają na starość w badejki, ze strachu.

Tępa Milicyjna blyrwo, z gorem mosz bambrze, pewnie w kalafę zarobiłeś kamlotem, jak wiaruchnę w 81 z pałą goniłeś.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1523486

Vote up!
10
Vote down!
0
#1523296

:) Nieraz jeden obraz jest wart tysiąca słów. Dziękuję za zamieszczanie takich rysunków - memów.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523366

Jestem zdecydowanie krytyczny wobec takich, a zresztą wobec wszelkich innych komentarzy politycznych.

Po paru latach komentowania i analizowania polskiej i międzynarodowej sytuacji spoleczno-politycznej widzę na czym problem polega i mój krytycyzm ma solidne podstawy teoretyczne.

Po pierwsze, żyjemy w systemie konsumpcjonistycznym, który w sferze medialnej opiera się na dysproprcji między on-line'owym trybem dzialania mediów elektronicznych a długpfalowym trybem procesów społeczno-politycznych. Wchodzenie w medialny tryb komentowania jest więc szkodliwy politycznie i merytorycznie.

Po drugie, oprócz wymienionej dysproporcji, występuje nierównowaga między obozem zmian a obozem postkomunistycznym. Obóz rządowy dysponuje tylko cżęściowym aparatem władzy ustawodawczej - brak większośći konstytucyjnej i problemy z TK oraz jeszcze mniejszym udziałem we władzy wykonawczej, bo przecież samorządy nie są w ręku naszego obozu. Zależny od obozu postkomunistycznego jest aparat sędziowski oraz medialny.

Po trzecie, w tej sytuacji niezbędna jest masowa moblilizacja zwolenników zmian widoczna w sferze publicznej. Oczekiwanie od rządzących natychmiastowych efektów jest absolutnym nieporozumieniem.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1523300

  Witaj! Właśnie poruszyłeś sedno sprawy.Rząd odgórnie powoli upora się z TK i sądownictwem, To my lokalnie musimy zadbać o przyszłe wybory samorządowe,aby je wyczyścić z postkomuny ,aby odsunąć kolesi od faktycznej władzy. Ponawiam swój apel. Już szukajmy prawych i uczciwych ludzi do pracy w przyszłych samorządach,jednocześnie pilnując uczciwości samych wyborów.Nikt nie powiedział ,że będzie łatwo.To jest dopiero początek Dobrej Zmiany,a co niektórzy małej wiary już biadolą,że jeszcze zupa bez okrasy.Tu trzeba czasu i determinacji, aby podnieść kraj ze straszliwego upadku finansowego i moralnego,który to nam zaserwołała partia oszustów stworzona celowo przez postkomunę, aby nam stworzyć zieloną wyspę,dosłownie wyspę porośniętą tylko trawą!  Pozdrawiam!

Vote up!
13
Vote down!
-1

ronin

#1523314

Po drugie, oprócz wymienionej dysproporcji, występuje nierównowaga między obozem zmian a obozem postkomunistycznym. Obóz rządowy dysponuje tylko cżęściowym aparatem władzy ustawodawczej - brak większośći konstytucyjnej i problemy z TK oraz jeszcze mniejszym udziałem we władzy wykonawczej, bo przecież samorządy nie są w ręku naszego obozu. Zależny od obozu postkomunistycznego jest aparat sędziowski oraz medialny.

Po trzecie, w tej sytuacji niezbędna jest masowa moblilizacja zwolenników zmian widoczna w sferze publicznej. Oczekiwanie od rządzących natychmiastowych efektów jest absolutnym nieporozumieniem.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/czy-to-jeszcze-moj-prezydent-moj-rzad#comment-1523366

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Po drugie, oprócz wymienionej dysproporcji, występuje nierównowaga między obozem zmian a obozem postkomunistycznym. Obóz rządowy dysponuje tylko cżęściowym aparatem władzy ustawodawczej - brak większośći konstytucyjnej i problemy z TK oraz jeszcze mniejszym udziałem we władzy wykonawczej, bo przecież samorządy nie są w ręku naszego obozu. Zależny od obozu postkomunistycznego jest aparat sędziowski oraz medialny.

Po trzecie, w tej sytuacji niezbędna jest masowa moblilizacja zwolenników zmian widoczna w sferze publicznej. Oczekiwanie od rządzących natychmiastowych efektów jest absolutnym nieporozumieniem.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/122510/1523300

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Dziękuję za komentarz.

Rozumiem Pana stanowisko. Ja też długo się zastanawiałem czy opublikować ten tekst, ale uznałem, iż trzeba rozmawiać, choć wiem, iż mamy przeciw sobie niemal wszystkich a TVP1 czy wSieci lub GP nie stanowią jeszcze skutecznej przeciwwagi, choć i tam pojawiają się niepotrzebne krytyki rządu i predzydenta bez odniesienia do szerszego oglądu rzeczywistości.

Mam nadzieję, że ogólnie wytrwamy, ale przecież nie możemy milczeć, gdy nam się coś nie podoba. Jak pracowałem jeszcze na wyższych stanowiskach zawodowych to do swoich podwładnych często mówiłem: "Kontrola, krytyka ich i mój nadzór nad nimi jest najwyższą formą mojego zaufania do nich".

Tak też rozumiem mój tekst. Zależy mi na sukcesie tego rządu, bo jeżeliby tak nie było to znaczyłoby, że ich "olewam" i nic mnie nie obchodzą.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523367

Dodam jeszcze rzecz, którą pominąłem w komentarzu, odnosząc się do niej tylko ogólnikowo. Niezbędna mobilizacja oddolna, o ktorej mówiłem, nie może być tylko mobilizacją medialną, internetową. Musi przybrać konketne formy organizacyjne, [pozapartyjne. W grę wchodzi jedynie tradycyjny, lokalny a więc oddolny wiec, a na szczeblu ogólnokrajowym - odpowiadająca wiecom, konfederacja. I to musi być robione pozapartyjnie, ale wiąże się z tym także pewne ryzyko nieprzewidywalności i możliwości utraty kontroli.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1523379

Dodam jeszcze rzecz, którą pominąłem w komentarzu, odnosząc się do niej tylko ogólnikowo. Niezbędna mobilizacja oddolna, o ktorej mówiłem, nie może być tylko mobilizacją medialną, internetową. Musi przybrać konketne formy organizacyjne, pozapartyjne. W grę wchodzi jedynie tradycyjny, lokalny a więc oddolny wiec,w sposób naturalny wiążący ludzi znających się na codzień, a na szczeblu ogólnokrajowym - odpowiadająca wiecom, konfederacja. I to musi być robione pozapartyjnie, ale wiąże się z tym także pewne ryzyko nieprzewidywalności i możliwości utraty kontroli.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1523380

Otóż PiS dając owe 500 plus i teraz mieszkanie plus przekonał bardzo dużo swoich członków, tych decydujących, że dając michę ma większość Polaków w kieszeni. Chciałbym uzmysłowić tym wszystkim, że jest to z gruntu błędne myślenie, Takie samo myślenie doprowadziło do przerżnięcia wręcz koncertowo wyborów w 2007. Taki sam skutek przewiduję w następnyxh wyborach. Dlaczego? Żelazny elektorat PiS to około 27 do nawet 30 procent wyborców. Co się stanie jeśli "żelazny elektorat" powie, sprawdzam, w następnych wyborach?

Ile z tego o co chodzi "żelaznemu elektoratowi" zostało spełnione? Odpowiedż jest tylko jedna 'NIC" !!!!!!  JAKA WIĘC BĘDZIE ODPOWIEDŻ? Przewiduję, że "żelazny elektorat" pokaże PiS środkowy paluszek. Rezultat pokazania paluszka? Nastęne koncertowo przerżnięte wybory! A to równa się zmieceniu z powierzchni ziemi PiS!

Tak więc PiS ma ok 6 miesięcy do roku aby zaspokoić żądania "żelaznego elektoratu" albo 'Ż E" zacznie się rozglądać za kimś innym. Część może poprzeć "Kukiz 15", część być może zechce powołac nowy ruch konserwtywny. Liderzy już są.

Jurand emerytius.

Vote up!
11
Vote down!
-10

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1523302

SKS

:-)))

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1523317

Józio, to nie SKS, to znajomość procesów socjopolitycznych, ten co chce mieć wszystko, nie będzie miał nic, ci którym zależy aby utrzymać to co zdobyli muszą bez przerwy trzymać rękę na pulsie i kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować. Spuszczeni z oka politycy w momencie lezą w saradelę!

Józio czas zdjąć klapki z oczu i różowe okulary, a wówczas będziesz widział wszystko we właściwych proporcjach i wymiarach. Zacznij słyszeć tych co to ani z roli, ani z soli, jeno z tego co ich boli, a być może zrozumiesz o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Jurand emeritius

Vote up!
10
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1523384

Dużo racji. Trzeba dbać o żelazny elektorat. Ludzie niezdecydowani przyzwyczają się do 500+ i co może wydawać się niezrozumiałe mogą głosować przeciw PiS. Tak to już jest z tymi, którymi łatwo manipulować i z tymi, którzy nie mają ugruntowanego poglądu politycznego.

I szkoda, że jednak medialnie rząd nie do końca wykorzystał szansę promując odpowiednio 500+. To powinna być zmasowana akcja PR. Tak dziś trzeba niestety, choć może się to nam nie podobać.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523368

Jest łacińskie słowo "emeritus" , słowa "emerytius" dotychczs nie było. Jest Twoje !

Vote up!
2
Vote down!
0

#1523488

Wiedziałem, że coś pokićkałem, ale to wszystko przez tą grekę. Najważniejsze, że przez pomyłkę dochrapałem się czegoś własnego.

PS. A co ma greka do tego? Nic.

Vote up!
1
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1523510

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1523309

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523312

Od jak dawna masz Polskie obywatelstwo
Kto ci żydowski cieciu je dał

Vote up!
12
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1523358

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523329

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523338

Vote up!
11
Vote down!
0
#1523331

Cieszy mnie ilość komentarzy, co oznacza zwiekszenie zainteresowania sytuacją w kraju i zagranicą. Pochopne łebskie ruchy w te i wewte, to bezsensowne łapanie much wokół siebie, bez rezultatu rozumowania, zsumowania. No cóż, czas jak rzeka płynie...

Vote up!
6
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#1523353

Mnie też cieszy ta ilość komentarzy. Uważam, że wielu z nas blogerów od lat walczących o Polske i piszących prawdę o rządach PO-PSL i w ogóle o koszmarnej III RP jakby spoczęło na laurach: już nie musimy, już mamy swoje, teraz już nic sie nie zmieni.

Nic bardziej błędnego. Właśnie teraz musimy walczyć a zyczliwa krytyka jest potrzebna (tez m.in. dlatego, iż wytrąca oręż przeciwnikom). Jeszfcze nie wygralismy. Wczoraj szefowie ichnich TK z Niemiec i z Francji wypowiedzieli sie przeciw rządowi PiS i prezydentopwi w prasie zagranicznej. nagonka i atak trwa dalej. Boją się stracić Polski. Polska to nie małe Węgry gdzies na uboczu... Dla nas szkoda, ale  musimy walczyć i uważać na prowokacje 11 listyopada - opozycja koniecznie chce dopuścić do rozlewu krwi i interwencji policji.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523369

... wiesz Autorze, jednak na nic te Twoje ciepłe i wyjaśniające komentarze .

Udało Ci się perfekcyjnie, sypnąć piasek w łańcuch "roweru " marki PR .AD

Życzę Ci więcej cierpliwości.... już niedługo będziesz miał swojego prezydenta ? może Donalda Tuska ?

 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1523370

Ja tego tak nie widzę. Doświadczenie życiowe i zawodowe mówi mi, że każdej włądzy należy patrzeć na ręce, bo łatwo się demoralizuje. Wystarczy popatrzeć na niektóre, zasłużone gęby polityków.

Na tym forum stanowimy rodzaj kontroli społecznej, to jest wartośc nie do przecenienia. Mamy prawo domagać się przejrzystości działań. Tym bardziej, że to my bronimy w dyskusjach i na forach działań Prezdenta i rządu.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1523381

Zgadzam się z omilką, że musimy cały czas patrzeć naszej władzy na ręce. To nasz obowiązek.

Natomiast nie chce mi się odnosić do swtwierdzenia, że D. Tusk mógłby być moim -prezydentem. Wystarczy, że przejrzysz moją 'pisaninę" od 2008 roku.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1523395

Prezydent Andrzej Duda specjalnie dla tygodnika "wSieci"

https://t.co/YTD3OOkst4

Vote up!
10
Vote down!
0
#1523378

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1523403

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika J23 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"rozdanie" moim, nawet gdybym chciał. Jakoś ta obietnica ww sytuacji AD 2016, wzmożenia walki z "ukrytym antysemityzmem" czy "nieukrytym"  itd, kłóci  się  - moim zdaniem - z dbaloscią o sprawy polskie.

Pytanie Ruskich czy zrezygnowali z Mistrali - bo tak podawały media przynajmniej, że takie pytanie zadał chyba rzecznik mon - jest moim zdaniem kuriozalne i ma na celu chyba tylko zaognienie stosunków z Rosją. Jest alogiczne choćby dlatego, że  - oficjalnie  - Francja zrezygnowała ze sprzedaży Mistrali, a nie Rosja z ich kupna.. Oczywiście prócz lizusowskiego wręcz filosemityzmu, sprawy ukraińsko-banderowskie itd

To były contras teraz pros:)))

Zmieniła się pozytywnie narracja, to fakt - ludzie "władz", nie zachwycają się Idą czy Pokłosiem, że cudowne filmy, choć nie zająkną się także  jaka nacja/etna ma wpływy, skoro zrobiono je i promowane za częściowo pieniądze państwowe czy gnano dzieciaki przymusowo do kina na te filmy.

Rżąd, nawet gdy wkurza i to mocno, jest silny swoimi przeciwnikami, tj. wypada korzystnie na tle swoich przeciwników (chyba że to wszystko gra i "przeciwnicy" tylko odgrywają teatr. Pewnie do pewnego stopnia tak jest, do pewnego nie jest), którzy budzą wyjątkową antypatię. Wystarczy, że ci co to marzą by podpalić Polskę, przy pomocy kodów czy "kobiet", się odezwą, a już trochę cieplej pomyślę o rządzie- na jakiś czas.:)

 

Jest jeszcze coś z czego nie zdają sobie sprawy ludzie widzący świat jako huśtawkę (taką belkową, podpartą po środku) między PO i PiS. Ze tam tylko zło, tu tylko dobro, a przede wszystkim, że strony mają wszechmocny wpływ na rzeczywistość. Ani nie mają, ani nie jest tak, że w niektórych, cichszych medialnie sprawach działali zawsze odmiennie. Czasami rząd PiS robi to co PO i sądzę,ze mniej więcej jest to zgodne z polską racją stanu - ale nadmieniam, to tylko w niektórych aspektach, nie chcę się tu rozwijać, no i abstrahuję tu od tego, ze rząd PO w wielu aspektach stanowczo i dużo dużo gorzej ocenaiam.(czego chyba tu nie muszę tłumaczyc):)

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1523469