Podatek VAT

Obrazek użytkownika Bacz
Gospodarka

W okresie dostosowania Polski do SUE* podatek obrotowy zastąpiono, gdzie się dało, podatkiem VAT.

Podatek VAT jest biurokratyczny, skomplikowany, drogi w poborze i kryminogenny. Trzeba go zastąpić prostym, tanim w poborze podatkiem obrotowym - niskim, aby nie był kryminogenny.

Wszyscy prawi Polacy powinni domagać się odejścia od szkodliwego gospodarczo i obyczajowo podatku VAT i przywrócenia podatków obrotowych.

Bacz
* Nazwa "Socjalistyczna Unia Europejska" powinna zastąpić enigmatyczną nazwę "Unia Europejska" aby wszystko było jasne.

Podatkowi VAT mówimy – NIE!

INFO: Centrum na rzecz Wolności i Dobrobytu, niezależna amerykańska organizacja wolnorynkowa, wraz z 21 największymi grupami prokapitalistycznymi, wysłała list do JE Benedykta Obamy, w którym ostrzega przed fiskalnymi i gospodarczymi skutkami wprowadzenia w USA podatku VAT.

Autorzy listu, w odpowiedzi na działania zmierzające do implementacji podatku VAT w USA, zwracają uwagę na fatalne skutki wprowadzenia tego podatku w Europie.

„Stany Zjednoczone nie powinny powtarzać błędów Europy... większy rząd i większe podatki oznaczają spowolnienie gospodarcze i obniżenie stopy życiowej” – brzmi fragment listu.

- Jeśli nie chcemy stagnacji gospodarczej w rodzaju tej, która trawi Europę Zachodnią, to powinniśmy się wystrzegać VAT-u za wszelką cenę – skomentował p. Grover Norquist, jeden z sygnatariuszy listu
http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/podatkowi_vat_mowimy__nie/16400

Ocena wpisu: 
Brak głosów