Apel! Panie J. Kaczyński! Tylko B. Szydło!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Tak wiem… Miałem pisać zupełnie o czym innym i swoje zobowiązanie złożone w ostatnim poście spełnię w kolejnych tekstach. 

 

Ale teraz muszę na coś wskazać, co mnie nurtuje już od dawna.

 

Życie płynie, czas płynie i nie można tego odwrócić. Jeszcze „niedawno” kończyłem studia i sam nie wiem kiedy stuknęła mi prawie 50-tka. W okresie „radości życia” – czyli do 40 lat – wydawało mi się, iż jeszcze wszystko przede mną. Teraz tylko chciałbym po sobie coś zostawić. Stąd wziąłem się za pisanie książek i m.in. zdałem sobie sprawę, że każdy powinien zostawić za sobą jakiś ślad, który młode pokolenia kiedyś zauważą. Jestem patriotą i we wnętrzu czuję polskość, więc chcę zostawić tą polskość dla przyszłych pokoleń Polaków. Może choć w części mi się uda… w części, bo „czas uczy pokory” i już dawno wyleczyłem się z jej braku.

 

Ale każdy ma swój czas. Jesteśmy aktywni tylko przez nikłe dziesiątki lat, co w skali historycznej jest okresem bardzo krótkim. I przez ten czas możemy dać tyle, ile potrafimy. Dla Polski, jeżeli choć trochę czujemy ją w sercu i chcemy jej dobra teraz i w przyszłości.

 

Tak naprawdę każdy ma jakieś powołanie od Boga, ma jakieś dane mu przez Niego talenty, które należy już samodzielnie rozwijać… bo jednym z największych „grzechów” jest „marnotrawienie danych przez Niego talentów” lub wykorzystywanie ich dla szeroko pojętego zła.

 

Talenty mają też politycy, choć jest to zawód, który powinien być zwieńczeniem własnej wcześniejszej pracy i dokonań życiowo-zawodowych a nie jej jedynym celem i programem „pierwsza i ostatnia praca”.

 

Dlatego też jestem zwolennikiem tego, aby posłem/ministrem/radnym można byłoby zostać dopiero w wieku 35 lat a senatorem czy prezydentem/burmistrzem/wójtem miasta/powiatu/gminy lub kraju dopiero w wieku 45 lat. Bo taka cezura wiekowa pozwalałaby ocenić naprawdę jakim człowiekiem jest pretendent do polityki i jakie ma talenty i osiągnięcia oraz faktyczne poglądy społeczno-polityczne i czy jest predestynowany do miana „męża stanu” i np. może mieć skłonność do „chapania kasy” i tylko osobistego wykorzystywania własnej pozycji i statusu publicznego. Można się z tego poziomu też zastanowić nad cezurą majątkową, choć może to być kontrowersyjne. Ale to tylko na marginesie. Może kiedyś powiem dlaczego uważam, że wiek powinien być jedną z najważniejszych kategorii warunkujących wejście do polityki…

 

Ale wracając do głównego tematu.

 

Szanowny Pan Prezes PiS-u, dr nauk prawnych Jarosław Kaczyński ma już swoje lata. Podziwiam go za to, co w swoim życiu publicznym zrobił i osiągnął. Jest i pewnie długo pozostanie najważniejszym i najlepszym dla Polski politykiem. Swoich poglądów nie zmienił przez dziesięciolecia. Potrafił być przez bardzo długi czas w opozycji i nigdy nie splamił się tałatajstwem i targowicką zdradą jaką dziś prezentuje tzw. „totalna opozycja”. Potrafił być premierem i rządzić dobrze, choć nie obca była mu – moim zdaniem - nieraz pycha, czego konsekwencją był upadek własnego rządu i przegrane wybory w 2007 roku… co było najtragiczniejszym dla Polski wydarzeniem ostatnich 30 lat (no może oprócz rządów i współrządów UD/UW).

 

Wierzę, że te 10 lat od upadku Jego rządów czegoś go nauczyły a przede wszystkim pokory i nie powieli swoich działań z tamtego okresu. 

 

Dziś bowiem jest na idealnej pozycji: swoistego naczelnika państwa. Ta rola – biorąc Jego doświadczenie, poglądy i dokonania – jest dla Niego wymarzona i chyba taką rolę już powinien spełniać do końca. Tego mu życzę a tym samym życzę PiS-owi i ZP wielu lat i kadencji rządzenia naszym krajem, choć oczywiście nie wszystko mi się podoba i piszę oraz będę o tym pisać. Nie na zasadzie „krytyki totalnej”, ale jako wskazanie do poprawy, jeżeli mój głos w ogóle coś znaczy.

 

Z wielkim więc zaniepokojeniem przyjmuję pogłoski polityczno-medialne o dymisji wiceprezesa PiS-u Pani premier Beaty Szydło z funkcji szefa rządu RP i podobno chęci J. Kaczyńskiego jej zastąpienia.

 

BYŁBY TO OGROMNY BŁĄD i sądzę, że w takim przypadku Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica mogłyby pożegnać się z rządzeniem za dwa lata, o ile nie wcześniej. Dla Polski byłby to chyba ostateczny cios a przegrana PiS i ZP w kolejnych wyborach samorządowych, a szczególnie parlamentarnych ostatecznie pogrzebałyby polską państwowość, bo propozycje PO i jej „totalnej opozycji” zmierzają w prostej linii do „landyzacji” naszej Ojczyzny i ostatecznemu pozbawieniu jej suwerenności, wolności i niepodległości, czego wyrazem jest np. zapowiedź likwidacji urzędu wojewodów. Taka zapowiedź już powinna wzbudzić reakcję naszych służb kontrwywiadowczych, o ile one naprawdę są i działają jak polskie służby specjalne – dla dobra Polski… a mam tutaj wiele wątpliwości.

 

Apeluję więc do Szanownego Pana Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i mam nadzieję, że nie zaszkodzę tym apelem pani premier B. Szydło!

 

Zrobił Pan dla naszej Ojczyzny najwięcej po 1989 roku i żal byłoby, aby taki życiorys na kartach polskiej historii został zakwestionowany poprzez jakieś zupełnie bezmyślne posunięcia Pana już w wieku, kiedy winien Pan być „naczelnikiem i doradcą” a nie pełnić funkcji rządowych. Swoje doświadczenie mógłby też Pan wykorzystać w roli prezydenta Polski, ale z powodów oczywistych jest to już raczej niemożliwe.

 

Jeżeli jacyś pseudodoradcy proponują Panu przejęcie obowiązków premiera niech Pan sobie przypomni rok 2007 i kto tak naprawdę spowodował rozwiązanie Sejmu i upadek Pana rządów i czy aby to hipotetycznie nie były osoby i ich „działania operacyjne” z kręgu dawnej WSI i innych postkomunistycznych służb specjalnych oraz „uśpionych” dywersantów w szeregach Pana partii? I czy czasem ci doradcy dziś też Pana namawiają do braku decyzji o ujawnieniu aneksu z likwidacji WSI?

 

Szanowny Panie Prezesie!

 

Jest Pan bardzo dobrym politykiem, ale chyba sam Pan przyzna, że nieraz popełniał Pan błędy przede wszystkim w jednym: doborze ludzi. Nie pora teraz wymieniać nazwisk, choć cisną się na usta nazwiska Kaczmarka, Sikorskiego, Marcinkiewicza, „miśka” Kamińskiego, Migalskiego, Poncyliusza, Jakubiakowej, Kluzik-Rostkowskiej, Dorna, Ujazdowskiego, Zalewskiego, i wielu innych. Warto też cały czas mieć w pamięci, kto doradzał w roku 2010 Pana bratu ś.p. prezydentowi RP prof. Lechowi Kaczyńskiemu rezygnację z podróży do Katynia pociągiem na rzecz samolotu i kto ostatecznie i dlaczego – mimo zapowiedzi – nie wsiadł wówczas do feralnej „tutki”.

 

Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi wybrał i „postawił” Pan na Panią premier B. Szydło i śmiem twierdzić, że była to jedna z tych dobrych decyzji personalnych, którą Pan podjął a która okazała się chyba najlepszą w Pana karierze politycznej. 

 

Było jeszcze więcej wybranych przez Pana dobrych i prawych ludzi jak np. minister obrony narodowej Pan Antoni Macierewicz, minister koordynator służb specjalnych Pan Mariusz Kamiński czy polityczne ukształtowanie Pana Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości. Mam nadzieję, że takim dobrym wyborem okaże się też wicepremier i minister rozwoju oraz finansów Pan Mateusz Morawiecki, bo już Szanowny Pan prezydent RP, dr nauk prawnych Andrzej Duda czy też minister spraw zagranicznych i doktor nauk humanistycznych Pan Witold Waszczykowski lub wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Pan profesor nauk humanistycznych Piotr Gliński to osoby, które „wydają owoce” swojej pracy charakteryzujące się zaskakująco szybkim tempem „gnicia”. O ile – z racji wieku i braku politycznego doświadczenia – Pan prezydent A. Duda może jeszcze ponownie wejść na „dobrą drogę dobrej zmiany”, to już w przypadku pozostałych dwóch panów wydaje się to niemożliwe. Po prostu są osoby, które charakterologicznie nie nadają się na liderów, choć mogą być bardzo wartościowymi ludźmi posiadającymi ogromną wiedzę czy też inne unikalne przymioty. Chyba też takim człowiekiem jest Pan minister zdrowia i doktor nauk medycznych Konstanty Radziwiłł. To tyle takich drobnych i rekonstrukcyjnych moich subiektywnych podpowiedzi.

 

A’propos jednak Pani premier Beaty Szydło.

 

Uważam, że w ogromnej mierze – o ile nie decydującej – dzięki niej PiS i cała ZP wygrała wybory parlamentarne w 2015 roku i to ona była czynnikiem sprawczym wyboru Pana A. Dudy na stanowisko prezydenta. I to właśnie w dużej mierze dzięki Pani premier B. Szydło dziś – po dwóch latach – PiS ma niespotykane w historii wysokie notowania sondażowe.

 

Nie może Pan tego zmarnować i wierzę, że te pogłoski o Jej dymisji są tylko „chciejstwem” i wydumaną „fantasmagorią” tzw. „totalnej opozycji”. Ona naprawdę chciałaby, aby Pan został premierem, bo przez dziesiątki lat pracowała nad Pana negatywnym PR-em i obecnie łatwo mogłaby powrócić do starej pieśni „o złym Kaczyńskim”.

 

Nie może Pan – apeluję jeszcze raz – dać zdrajcom takiej broni… Apeluję i proszę. Bo przecież Pan niczego już nie musi udowadniać a pani premier jako wiceprezes PiS-u i okresowo jego skarbnik okazała się być bardzo lojalnym wobec Pana i partii politykiem a jej cechy osobiste predestynują ją idealnie do roli premiera Polski w obecnych, trudnych czasach dla naszej Ojczyzny, jak i całej Europy.

 

Przez te dwa lata Pani premier okazała się konsekwentnym politykiem, który poważnie traktuje swoich wyborców, ale i wszystkich Polaków i także samo poważnie traktuje swoje słowa i złożone obietnice w kampanii wyborczej. Jest polską patriotką i osobą jednoczącą ludzi a nie ich skłócającą. Prowadzi swój rząd w poczuciu odpowiedzialności za Polskę i polski naród oraz pracuje ciężko nie zaważając na ujadanie niemal całej unijnej „wierchuszki” i polskich zdrajców z „totalnej opozycji”. Nie daje też wciągnąć się w jałowe spory, które mogłyby pochłaniać cenny czas, który Pani premier i jej rząd poświęca na pracę merytoryczną.

 

Szefowa polskiego rządu doskonale też radzi sobie na arenie międzynarodowej skutecznie broniąc Polski przed atakami i mocno przyczynia się do odzyskania przez Polskę międzynarodowej podmiotowości. Zostało to też zauważone na świecie, czego skutkiem jest 10 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polityce oraz 31 miejsce wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet świata. Jest jedyną Polką w tych rankingach opracowywanych przez magazyn „Forbes”. Wyprzedziła m.in. Hillary Clinton czy piosenkarkę Beyonce. Oczywiście to tylko subiektywny ranking magazynu i pewna zabawa, ale jednak jest on szeroko komentowany i przedstawiany w mediach jako miarodajny i opiniotwórczy, mający pokrycie w rzeczywistości.

 

„Ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów” i takich błędów też nie uniknęła Pani premier, ale bilans jej działań jest dla niej korzystny i z każdym tygodniem ta wspaniała Polka staje się prawdziwym „mężem stanu”. Mam wrażenie, że ostatnie dwa lata Pani premier wykorzystała zarówno dla dobra Polski i rodaków, jak i własnego politycznego rozwoju. Przykrym byłoby przerwanie jej misji.

 

Mało tego!

 

Aby dać odpór wszystkim zdrajcom i fałszywym przyjaciołom oraz ich podszeptom namawiam, aby Pan prezes jednoznacznie „namaścił” Panią premier Beatę Szydło na przyszłego szefa PiS-u. Byłoby to mistrzowskie posunięcie, o ile oczywiście Pani premier na to by się zgodziła a wierzę, że w poczuciu obowiązku za Polskę i polski naród jej decyzja byłaby zdecydowanie pozytywna.

 

Moim zdaniem warto to zrobić szybko, aby Pan miał czas na wdrożenie Pani premier B. Szydło w obowiązki szefa partii i aby nie dopuścić do jej rozpadu w razie walki o sukcesję po Panu, wtedy kiedy – oby jak najpóźniej – już Pana nie będzie. Wydaje mi się też, że Pana doświadczenie mogłoby być ogromnie przydatne np. gdyby objął Pan funkcję honorowego prezesa Prawa i Sprawiedliwości i z tej perspektywy "pilnował" "dobrej zmiany.

 

Apeluję i proszę. Tylko to mi pozostało.

 

Krzysztof Jaworucki (bloger: krzysztofjaw)

 

P.S.

Przepraszam za powtórzenie w moim ostatnim poście dużej części tekstu. Stało się tak ze względu na nowy sposób, w jaki kopiuję teksty z programu tekstowego. Nie poprawiam, aby mieć świadomość tego, iż z szacunku do czytelników takich błędów nie mogę powielać.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (22 głosy)

Komentarze

W pełni podzielam pańskie wnioski i przyłączam się do apelu o nie odwoływanie pani Beaty Szydło z funkcji premiera. Prezes JK przynajmniej raz dokonał trafnego wyboru jeżeli chodzi o PBS, czego nie można powiedzieć o innych wymienionych już w artykule osobach, a przede wszystkim o PAD. Zgadzam się również z pomysłem, aby pani Beata Szydło została oficjalnie wyznaczona na następcę Jarosława Kaczyńskiego na funkcję prezesa PiS. Taka decyzja powinna uspokoić wyborców i zapobiec walkom o schedę po prezesie.

Vote up!
12
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1551942

Sądzę, że JK zdaje sobie sprawę. Wykreował na szczyty polityki PAD-a, PBS I Morawieckiego. Na placu boju zostali PBS i MM. MM może zapisać się złotymi zgloskami w gospodarczych dziejach Polski, czego możemy życzę, ale jako premier czy szef partii raczej by się nie sprawdził. Nie ma zdolności porwania tłumów i wzbudzania zaufania. Jest świetny w gospodarce. Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551955

Panie Krzysztofie,

Zgadzam się z większością tez i propozycji Pańskiego tekstu. Za wyjątkiem ostatniej - przekazania PiS w pod kierownictwo pani Szydło. Uważam ją za świetnego wykonawcę strategii ustalonej przez kogoś innego. Osobę niezmiernie lojalną, koncyliacyjną, dobrze wypadającą w mediach i radzącą sobie na forum międzynarodowym. Dlatego byłbym zachwycony, gdyby PiS wystawił ją jako swojego kandydata w najbliższych wyborach prezydenckich. Oczywiście po szczęśliwym zakończeniu pełnej kadencji na stanowisku premiera. Ma tu jeszcze Polakom sporo do przekazania, np. informacje o obniżkach podatków w przyszłym roku, ułatwieniu działalności gospodarczej, przyspieszeniu rozwoju. Wtedy PiS może liczyć na kolejną kadencję, może nawet z większością konstytucyjną? (gdyby obniżki podatków były odpowiednio głębokie) a Pani Premier byłaby murowanym kandydatem na prezydenta. I jakoś nie potrafię wyobrazić jej sobie wetującej najważniejsze dla Polski ustawy.

pozdrawiam

WL

Vote up!
2
Vote down!
0

WL

#1552085

Sądzę, że JK zdaje sobie sprawę. Wykreował na szczyty polityki PAD-a, PBS I Morawieckiego. Na placu boju zostali PBS i MM. MM może zapisać się złotymi zgloskami w gospodarczych dziejach Polski, czego możemy życzę, ale jako premier czy szef partii raczej by się nie sprawdził. Nie ma zdolności porwania tłumów i wzbudzania zaufania. Jest świetny w gospodarce. Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551956

Czy PAD czyta co my do niego piszemy?
Bo zachowuje się jakby nas ignorował ,kiedyś wychodził do ludzi teraz się przed nami chowa

Vote up!
8
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1551976

PBS jako konkurencję. Tak się kiedyś zastanawiałem czego on dokonał samodzielnie. Niczego. Najpierw promował go Ziobro, później PBS i JK oraz LK

 Postawiliśmy w ciemno na człowieka znikąd. I to jest tylko potwierdzenie mojego poglądy, że politykiem winien zostawić człowiek dojrzały. Nie wiem , czy jest śpiochem, ale mojego głosu już nie dostanie. Żałuję i jestem rozgoryczony. I ta żona.  Czy nie możemy mieć prezydenta bez koronacji żydowskich? 

Pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551978

Szanowny wielce Panie Krzysztofie.Czytam od lat Pana opinie.Świetne i trafne.Mało zabieram głos,bom ćwok i nieuk.Ale zachwyt dobrą zmianą po 2 latach, zaczyna coraz bardziej czuć czosnkiem.Czy mentalność "władzy" każdej wyzwoli sie kiedykolwiek od zalezności "obcych"????Drugie rzędy polityków coraz bliżej sceny.A w nich pejsate "autorytety".W mediach programy na tematy "wspaniałego dorobku" nacji semickiej.Coś tego bardzo wiele.To przecież Żydzi trzymaja na smyczy USA i Rosje,szczując nimi cały Świat.No i martwi mnie równouprawnienie międzynarodowe. Np. Każdy Żyd dostaje paszport Polski jak tylko tego sobie zazyczy.A MY jaki możemy dostać?? do jakiego kraju?T taki tylko przykład.A dzga serce.Bank Morgana to koń trojański .Na H.. on nam tu w Polsce potrzebny.No i Morawiecki.Gospodarka OK ale to Żyd i wiare w jego czyny nalezy mieć ograniczoną.By zachwyt nie zamienił się w płacz.Serdecznie pozdrawiam i życzę wszelkich łask Bożych.

Vote up!
6
Vote down!
-3

Mateo

#1552030

"...Morawiecki...to Żyd". Jesteś pewien? Bo ja wiem, że nie Żyd.

Jeśli się coś twierdzi z taką, jak twoja pewnością - trzeba brać odpowiedzialność za swoje twierdzenie. A twoje - to pomówienie. Prymitywne. Przykro mi. Jednak przykro powinno być Tobie. W I-szej Rzeczpospolitej kłamca musiał kłamstwa "odszczekać". Jesteś gotowy?

Vote up!
4
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1552070

"Morawiecki podkreślił, że „członkowie jego rodziny” byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin, lecz „żadna z tych osób, które narażały swoje życie nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

W ten sposób Mateusz Morawiecki poinformował o żydowskich korzeniach swojej rodziny, co w polskiej polityce zdarza się rzadko.

I za To Go szanuję.

https://oko.press/morawiecki-przyznaje-ze-zydowskie-korzenie-domagajac-sie-drzewka-yad-vashem-dla-calego-polskiego-narodu-zaklamuje-prawde-o-holocauscie/

Vote up!
3
Vote down!
-1

casium

#1552094

W ten sposób - członkowie (niektórzy) mojej rodziny (Ciotka i dwaj stryjeczni kuzyni) także przeżyli okupację, dzięki pomocy tych, których nigdy nie zaliczono do "sprawiedliwych". Nie mniej - chociaż sama do "Narodu" nie należę  - mogę mówić o uratowanych członkach Rodziny...

Co do MM - matka do "Narodu" nie należy. Na temat ojca - nie będę się wypowiadać. Za kogo uważa się sam MM - nie wiem.

Ja pisałam o fakcie.

Vote up!
1
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1552142

Bank Morgana należy do grupy Rothschildów. Umiejscowienie jednej z jego central w Polsce dla nas znaczy więcej niż 10 wyrzutni rakiet patriot. Podejrzewam, że zakup tych rakiet też będzie on finansował.

Pozdrawiam.

P.S. Rothschildowie  mają doświadczenie w robieniu interesów z komuna, Od czasów powstania ZSRR. Nie oceniam, lecz informuje.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1552346

Żona jak żona - szkoda, że na Polaków obrażona? 

Może kolejny Prezydent (pani Prezydent) będzie bez tzw. koronacji?

Daj Boże.

Vote up!
2
Vote down!
-1

casium

#1552093

". W okresie „radości życia” – czyli do 40 lat – wydawało mi się, iż jeszcze wszystko przede mną. Teraz tylko chciałbym po sobie coś zostawić. Stąd wziąłem się za pisanie książek i m.in. zdałem sobie sprawę, że każdy powinien zostawić za sobą jakiś ślad... "...

Przyznam szczerze, że nie doczytałem Pańskiego wpisu do końca, choć sam tytuł zapowiadał interesujący temat. W związku z tym, mam do Pana pytanie... Kto czyta książki autora, którego głównym celem życia po "pięćdziesiątce" jest "pozostawienie za sobą śladu" ?... Przyznam, że zabrzmiało to niezwykle tragicznie...i jakoś tak....
Sam jestem po "pięćdziesiątce" i mam zupełnie inny pogląd na życie "po", a "ślad po sobie" pozostawiam od chwili, gdy zdałem sobie sprawę, jaki sens ma moje życie w ogóle... A wiem, że ma...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1551951

To nie jest tak. Radzę przeczytać do końca.  Proponuję B. Szydlo na szefa PiS. I przestrzegam przed jej dymisji. Osobista wycieczka to tylko na marginesie jako wprowadzenie. Zostawić coś po sobie... to chyba szczytny cel a mam co przekazywać,  bo już w wieku 33 lat byłem dyrektorem ekonomiczne finansowym dużej spółki SP. Później były różne koleje życia , też tragiczne. Ale nie jestem już mentalnie emerytom :) a zdrowie mi dopisuje jak na razie dzięki Bogu. Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551953

Proszę się nie przejmować, napisałem to troszkę żartobliwie, i nie zamierzałem Pana obrazić,
a Pański tekst przeczytałem właśnie do końca :).

Vote up!
1
Vote down!
0
#1552064

Jestem w podobnym wieku co Prezes. Cóż mogę powiedzieć, w tym wieku czas biegnie bardzo szybko, to znaczy, że wszystkie czynności i myślenie trwają dłużej, Dlatego dzieci tak szybko się uczą. Dla siedmiolatka rok to 1/7 życia, dla siedemdziesięciolatka 1/ 70.Pamiętam to nieskończenie długie czekanie latem na zimę, a zimą na lato i wakacje.

Nie ma co zmieniać jest dobrze, a może jeszcze lepiej. Pamiętajmy, że "lepsze" jest wrogiem dobrego.

Pozdrawiam i życzę sobie i wszystkim, aby z planów zmian nic nie wyszło.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1551958

Witam ;

Pod Pana notką podpisuje się również i ja, natomiast wygląda na to, że są to nasze życzenia , które prawdopodobnie się nie spełnią bo przecież pan Kaczyński słucha się raczej doradców zza oceanu, o czym poinformował nas jakiś czas temu. 

Sądzę, że przyznał się do nacisków (rad?) jakie wywierali na niego doradcy z USA dlatego, żeby nie podzielił się winą z          A. Dudą za to co prezydent ostatnio wyprawia.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jerzy

#1551962

za czasów kretyna politycznego Obamy.  Teraz jest inaczej.  Pzdr

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551979

Jestem przekonany że to tylko przypadkowe wklejenie loga sowieckiej partii ,(zresztą niezarejestrowanej)w Polsce i tylko temat notki wprowadził tu ten chochlik. 
Czym jest ta sekta czerwonych, tłumaczyć nikomu nie trzeba, a jej guru , sowiecki szpion Piskorski siedzi i mam nadzieję że siedzieć będzie.

Pozdrawiam i życzę sobie i wszystkim, aby z planów sekciarzy partii "Zmiana" nic nie wyszło -)))

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1551973

zostawić to. Na prowokacje najlepszy jest jeden komentarz i zamilczenie.  Pzdr

 

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551980

Rezygnacja z pani Beaty i uwikłanie JK w bieżączkę premierostwa to byłby obecnie najgorszy i najgłupszy ruch jaki można sobie wyobrazić, POlszewia wraz z całym przyległym draństwem aż przebiera nogami do takiego scenariusza.

Ponieważ JK z ręki i wyczucia do ludzi raczej niestety nie słynie to tu jest bardzo proste kryterium do oceny - ktokolwiek z jego otoczenia namawia do takiego ruchu to należy go natychmiast odsunąć na boczny tor gdyż jest to ewidentny kret (wsiowy, moskiewski, berliński, amerykański - wszystko jedno). I to bez żadnego względu na nazwisko.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1551968

Sądzę, że JKM już o tym wie. Pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551981

...poza tym drugi raz JK nie wejdzie do tej samej rzeki. Raczej idzie o to aby Beatka zrobiła miejsce dla Mateuszka M. Ona i tak była tylko słupem ...w Amber Polin:-)))

Vote up!
3
Vote down!
-3

Verita

#1552058

JK wie dużo, nawet bardzo dużo. Ale z wiedzy tej nie zawsze może skorzystać. Natomiast premier Mateusz Morawiecki? Zły, bardzo pomysł.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1552225

Panie Jarosławie Kaczyński! TYLKO ! Beata Szydło !

I "dymisja" Pani Premier. TAK. I że tak powiem - rozszada. Pani Beata do Belwederu, a PADniech sobie spada!  Wystarczająco siem POpisał. I kukłą WSIową stał siem ! PANI BEATA NA PREZYDENTA ! I będzie LEPSZA, niż premierem GB była - słynna Iron Lady - Margaret Teacher :

https://video.search.yahoo.com/yhs/search?fr=yhs-itm-001&hsimp=yhs-001&hspart=itm&p=iron+lady#id=3&vid=16dafe23677fc4caca816b0dcfd9f131&action=click

P.S.

A na Premiera DOSKONAŁEGO Pana Patryka Jakiego.

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ !

https://us.search.yahoo.com/yhs/search?hspart=itm&hsimp=yhs-001&type=smy_sgnsft_17_32_xtn&p=%C5%BBEBY%20pOLSKA%20BY%C5%81A%20pOLSK%C4%84&param1=1&param2=f%3D4%26b%3Dchrome%26ip%3D50.29.168.182%26pa%3Dsearch-manager%26type%3Dsmy_sgnsft_17_32_xtn%26cat%3Dweb%26a%3Dsmy_sgnsft_17_32_xtn%26xlp_pers_guid%3Dc4fded19214b09149b836e7fd694d3a2%26xlp_sess_guid%3Dc4fded19214b09149b836e7fd694d3a2-a2e5-f6938dba54e8%26uref%3D%26abid%3D%26xt_abg%3D%26xt_ver%3D10.1.1.76

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1551972

na później. P.JAKI musi dojrzeć choć ma kapitalne predyspozycje na polskiego męża stanu. Kibicuję mu w polityce i życiu prywatnym. Pzdr

 

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551985

Witam Krzysztofie.
Odnośnie apelu.
Też (na dziś) wskazałbym kandydaturę Premier Beaty Szydło na prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
Jestem przekonany że i z racji swojego wieku w głowie Prezesa J.Kaczynskiego tli się w zarodku taką opcja by wskazać następcę.
Nie robi tego z powodów strategicznych.Jesteśmy na początku drogi gruntownej modernizacji państwa i do tego potrzeba jedności wśród swojej partii.
Wskazanie już dziś swojego następcę mogłoby doprowadzić do niepotrzebnej rywalizacji i niesnasek wśród tych co widzieli się na tym stanowisku.
Na dziś nie jest to potrzebne.
Pamiętamy jak to było z ministrem Ziobro gdzie niemal wszyscy widzieli w nim przyszłego przywódcę PIS.
Pamiętajmy też że w obozie PIS-u są też inne godne uwagi nazwiska.Mateusz Morawiecki , Antoni Macierewicz,Joachim Brudzinski i kilka innych nazwisk.
Moim zdaniem takie wskazanie powinno nastąpić za dwa lata, na kilka tygodni przed wyborami do parlamentu.
Te dwa lata będą okazja do "pokazania" się kandydatom i wtedy ocenimy kto zacz.
pozdrawiam serdecznie

Vote up!
8
Vote down!
0
#1551993

Na razie powoli wracam do blogowania po przebywaniu w bibliotekach i innych roznych miejscach. Muszę trochę odsapnac bo czekają materiały na kwerendy a dotarłem do szokujących informacji na temat gospodarki i teraz muszą być zweryfikowane.  To kolejne minimum 2 miesiące.  

Czy to nie czas? Sądzę, że prezes już ma swoją kandydaturę. PBS czy MM. Jestem za PBS. Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1551999

Ale przez te dwa m-ce co dla Niepoprawnych skrobniesz.

No i powodzenia w pracy.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1552002

Witam.

Podjąłem się tematu, którego skali się nie spodziewałem. Co rusz wpadają mi zadziwiające i szokujące w treści dokumenty, które z kolei trzeba zweryfikować, a to powoduje pojawienie się następnych. Musiałem sobie dobrać do współpracy dwóch moich kolegów, doktorantów z ekonomii i historii. Dzięki nim przez kolejne 2 miesiące będę miał więcej czasu na pisanie postów :). Zajmują się właśnie kwerendami a to mozolna praca wymagająca skrupulatności i wielu innych cech. Książka ma być naukowa a nie popularno-naukowa. Stąd najważniejsze są żródła.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1552227

 Staniszkis: wiem, że polskie społeczeństwo jednak się "odbuduje i wymiecie tych PiS-owców z Dudą na czele".

Sytuacja przypomina późne lata 40."

W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Jadwiga Staniszkis oceniła jako "destrukcyjne" działania Prawa i Sprawiedliwości.

https://www.wprost.pl/tygodnik/10084667/czuje-sie-wspolwinna.html

Vote up!
6
Vote down!
0
#1552007

rozkłada PiS od środka.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1552009

A oto moja odpowiedź na wypociny Prof. Jadwigi Staniszkis dziś na prawy.pl:

Prof. Jadwiga Staniszkis przeszła jak się wydaje na ciemną stronę mocy! Póki co nie osądzam! Nie rozpoznaję jednak u Niej choroby psychicznej wiec tylko to wchodzi w rachubę! Nie rozumiem, co się stało z tak uczoną i rozumną kobietą, do której miałem tak wielki szacunek, jeszcze nie tak dawno?! Pani Prof. Jadwigo Staniszkis żeby się upewnić, proszę Panią publicznie i gorąco, by wypowiedziała się Pani jasno i klarownie na temat demonicznej ideologii gender. Czekamy na Pani Prof. Jadwigi Staniszkis oficjalne w tej sprawie oświadczenie!!! Z Panem Bogiem

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1552016

 Staniszkis 

Wiecznie żywa uczennica "profesora" Baumana.

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552027

Ja już nawet nie "tykam się" tej starej prukwy. Alkoholik Iredyński i sklerotyczka Staniszkis - to mają być "luminarze" polskiej kultury? Jadzieńka nie korzysta z okazji by wreszcie zamilknąć, choć II "szczęśliwie" przestał ją tłamsić od wielu już lat. Ale psychiczne skutki tamtej opresji ujawniają się dzisiaj, po długim okresie latencji. Żałosna persona. Omijać szerokim łukiem.

Vote up!
3
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1552072

"... zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana ".
Z modlitwy św. Tomasza z Akwinu o dobrą starość.

Niema nic gorszego , jak baba odtrącona ,lub porzucona.Ta osoba zdziczała i daleko odjechała. Kto ją jeszcze słucha ?
Pcha się to to na łamy gazet chociaż już nie ma nic do powiedzenia.
Jedno co widzę na jej twarzy , to zakłamanie
Cos jak nasza Verita :-))))

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1552075

I zupełnie nie rozumiem planów Jej odwołania! Dlatego Krzysztofie Jawrucki ode mnie gigantyczna piąteczka i tak trzmać Rodacy! Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1552015

Co do loga, to nie miałem pojęcia, że taka partia istnieje. Szkoda, logo nie jest złe krok w przód, krok w tył.

Na świecie robi się co raz bardziej "ciekawie", a u nas nieciekawie. Lepszego premiera pewnie nigdy nie będziemy mieli. Jeśli ktoś się nie zgadza niech pokaże lepszego z tych których mieliśmy do tej pory. Jest tak dobra, że szkoda Jej na prezydenta. Dama Stanu.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0
#1552024

Byłem pewny że to tylko przypadek.
Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552026

Ja też, na szczęście.

Pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1552228

Natomiast na Neonie istna żałoba.Bo Piskorski dalej siedzi
Pajace takie jak Wrzodak,Ruszkiewicz,Białas czy ta wsza SB-ecka Tiamat dostają spazmy.
Pewnie znów napiszą do Putina kolejny list z prośbą o interwencję.
Redagować list ma sam czubek Repsol, który właśnie mnie po raz kolejny zbanowal.
Jednym słowem sowiecko-UB-ecka swołocz.

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552248

"Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły.

Hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym."

                          Chwała Wielkiej Polsce.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1552269

Gdziekolwiek jesteś Prezydencie A.Duda

pamiętaj o zdradzonych o świcie.Nie pozwól potomkom UB sądzić kolejne pokolenie AK

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552029

Korzenie z UW wyszły u pana Dudy.

Jestem ciekawy, czy już miał złamany kręgosłup moralny, czy mu go złamali gdy został prezydentem.

I jak z tym pana honorem panie Duda, o którym pan przed wyborami obiecywał, że jak pan nie dotrzyma obietnic, to poda się pan do dymisji.

Nic ująć nic dodać, typowe zachowanie jak w PO, obiecywać gruszki na wierzbie, oto pana honor.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1552034

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kolejny "ten i żaden inny...".
Beata Szydło jest tylko "poprawnym" premierem i nie jest ani wybitną, ani charyzmatyczną postacią.
Tak trudno to zauważyć ?. Potrzebujecie kolejnego "bożka", bez którego Polska przepadnie z kretesem ?.
Jak dzieci...
Oceniacie rządzących po ich "charyzmatycznych" przemówieniach , których nigdy nie są autorami!!.
Trudno wam uwierzy, że w parlamencie europejskim Pani premier była tylko lektorem tekstu, który odczytała ?. Od pisania przemówień polityków są "fachowcy", nie sami politycy.
"Fachowcy" pracują nad tym, jak uwieść wyborcę, i jak widać, z powodzeniem...
Czytając niektórych "niepoprawnych", ręce opadają...

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1552037

Ty możesz głosować na diablą, bo to twój wybór, a ja będę głosował według swego rozeznania i nie wciskaj mi na kogo mam głosować.

Głosuje jak ponad 50% Polaków i dziwne to brzmi, że plankton procentowy wyborców, uważa że ma rację, a większość się myli.

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1552038

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W którym miejscu "wciskałem" Ci na kogo masz głosować ?.
To raczej Ty jesteś mało tolerancyjny dla moich poglądów i spostrzeżeń...

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1552065

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1552048

Na portal u Brauna i tam będziesz swe mądrości wygłaszać, będziesz wśród planktonu wyborczego swojego.

Może cię tam docenią.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1552050

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

taki jestem, jaki jestem , odnoszę się do tematu ... nie do osoby, prawdziwy mężczyzna z zaboru pruskiego...to ja. Pozdrawiam serdecznie https://m.youtube.com/watch?v=OFx-uW0mREo

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1552054

Jest taki pewien (znany tu) portal gdzie przez 24 h na dobę pastwią się nad Polska i Polakami te sowieckie gnidy i SB-cekie wszy.
Czy aby nie warto byście ich wsparli i przenieśli się tam na zawsze.
Z tymi poglądami macie tam na bank poklask i uznanie.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552056

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1552057

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Sądząc po twoich chamskich wpisach, świadczących o niskiej kulturze i słabiutkiej kondycji intelektualnej, to właśnie tobie bliższe jest środowisko "gnid i wszy"...
Słoma niestety z butów wystaje ci okrutnie.
Nie potrafisz podjąć kulturalnej dyskusji, bez wspomnień z rodzinnej chałupy ?.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1552061

Jakis jelop rzucil  slowa na wiatr, a my odzywamy sie jak te nozyce z przyslowia.

Opozycja chce jatrzyc i widac, ze jej sie to dobrze udaje. 

Dlaczego rozwazamy cos takiego jak dymisja Pani Premier? . Zauwazcie, ze najczesciej mowi sie o zwolnieniach Macierewicza i Ziobry , a teraz doszla do tego B. Szydlo. To sa  jak dotad najpewniejsi PIS-owcy, poltycy ktorzy chca rozwalic WSI i inne uklady.

Polsce idzie dobrze, glupi bylby ten rzad, ktory dobrze funkcjonujac, majac bardzo wysokie poparcie spoleczne robilby jakies ciecia. Moim zdaniem beda to zmiany tylko kosmetyczne.

To jest  tylko i wylacznie zyczenie opozycji.

Vote up!
5
Vote down!
0

Gosia

#1552088

i ja zastanawiam się nad tym jak łatwo ludzie z naszej strony dają się wkręcic w tą niepotrzebną dyskusję Podziwiam nasz rzad ,ze w takim zamęcie  nadal starają się wypełniać,to co nam obiecali przed wyborami,kreca nami ci z plaformerskich "sfer" i nawet ci najlepsi z naszych dają się w to wmanewrować

" To jest  tylko i wylacznie zyczenie opozycji"

dokładnie tak

 

serdeczne nocne pozdrowienia

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1552095

życzę powodzenia w naprawianiu Naszej Polski a ,ze do naprawy jest ogrom spraw ,to dzisiejsze przesłuchanie Komisji d/s Amber Gold czytelnie potwierdziło nasz demokratyczny wybór i niech nam oPOzycja nie mebluje Domu,tylko niech zmyka ,gdzie pieprz rośnie,wszelkie PO ,PSL i im POdobne łącznie z Targowicą

 

 jeszcze raz serdeczne nocne pozdrowienia

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1552096

Ja też życzę naszemu Rządowi samych sukcesów w naprawianiu naszej Ojczyzny. Ogrom pracy po tylu latach psucia i rozkradania przez poprzednich rządzących.

W dodatku nasz prezydent okazał się ich prezydentem i w tak krótkim czasie pokazał że najlepiej co potrafi to wciskać mocno hamulce. Nie będzie łatwo.

Pozdrawiam popołudniowo (u mnie).

Vote up!
3
Vote down!
0

Jerzy

#1552160

Witam. To nie tak, że ja daję się wkręcić. Po prostu odpowiadam na "chciejstwo totalnych zdrajców" i daję propozycję. Poza tym wskazuję na tych ministrów, którzy winni być skrupulatnie sprawdzeni i poddani ocenie: Waszczykowski, Gliński i Radziwiłł. Pomijam Gowina, bo raczej niemożliwa jest jego wymiana, czego bardzo żałuję.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1552230

nie podejrzewam Cię szanowny Blogerze,znany mi od lat o nic złego,mam

tylko swoje przemyślenia" na temat zamieszania w internecie i prasie /  tej z jednej strony jak i drugiej,/ze ktoś próbuje nami  "sterować" i nie zawsze są to tylko plastelinowi dziennikarze z "mieszadła",ale i tzw prawicowi,też :) 

a co do Pani Premier to faktycznie należą się Jej  jak najmocniejsze słowa poparcia,zasłużyła na TO

na co nie zasłuzył popierany i wybrany przez nas Prezydent,on stał się wielkim naszym rozczarowaniem i nie tylko ,dobrze,ze chociaz 'piwonia" PADła 

przy okazji serdeczne życzenia urodzinowe:)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1552238

19 listopada okaże się czy prośby Legionu NP zostały wysłuchane.

PBS kandydatem na prezesa po Naczelniku?

Tak wskazywałaby logika, ale niestety... one must cut one's coat according to one's cloth.

PS

Człowiek myśli, a Bóg kreśli.

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1552092

JK ma też inny wariant: PBS premierem do końca kadencji i przez pierwszy rok drugiej a później kandydatka na prezydenta zamiast PAD-a. Też ciekawa koncepcja.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1552231

serdeczności z drogi do takiej właśnie Polski :)

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1552240