D. Tusk zaklina rzeczywistość

Obrazek użytkownika Janusz 40
Gospodarka

Kiedyś Schetyna próbował zmienić termin "totalna opozycja" na "totalną propozycję". Też się nie powiodło; poprzestano na nieudolnym powielaniu niektórych rozwiązań "Dobrej Zmiany".

Zaklinanie, że musimy wygrać, musimy odsunąć PIS od władzy, bo nasze dzieci i wnuki nam tego nie wybaczą pachnie dbałością o los dzieci i wnuków - własnych (D. Tuska et consortes). Nie jest w moim politycznym interesie podpowiadanie opozycji, co powinna robić by przekonać do siebie wyborców. Dla dobra Polaków jednak to uczynię; sprawa jest najprostsza w świecie.

Po pierwsze należy UDOWODNIĆ, że politycy opozycji nie poszli do polityki dla kasy, dla zbogacania się, tylko dla idei służby Polsce i Polakom. Dam tylko dwa przykłady: D. Tusk mógłby (powinien) zwrócić państwu nienależne koszty przelotu z W-wy do Gdańska (i z powrotem) dla celów prywatnych. B. Sikorski powinien zwrócić pieniądze wyłudzone od państwa z tyt. tzw. "kilometrówek" itd.itd.

Po drugie - zamiast mobilizować wyborców do głosowania na opozycję - należy ich przekonać m.in. analizą ekonomiczną polskiej gospodarki, przyznać się do błędów, jakie niewątpliwie zostały popełnione w czasie rządów PO-PSL. Pokazać rzetelne wyliczenia i sposoby właściwego prowadzenia spraw gospodarczych w Polsce, co ma właśnie niewątpliwy wpływ na sytuację materialna Polaków. Owszem - przedstawić błędy jakie popełnia obecna władza, (które oczywiście zdarzają się), ale gołosłowna krytyka w tej mierze jest bezskuteczna. Nie ma nic za darmo - do społeczeństwa nie przemawiają slogany - trzeba to pokazać, udowodnić w oparciu o nie budzące zastrzeżeń dane statystyczne. Do tego potrzebni są ekonomiczni analitycy i znawcy zagadnień gospodarczych, a takich ze szkłem powiększającym nie można w opozycji wypatrzyć.

Reasumując - praca od podstaw, nie ma efektu politycznego tylko ze względu na zaklinanie rzeczywistości. Autorytet byłego premiera wskazanego przez kanclerz Merkel do pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej jest w kwestii wyborów parlamentarnych w Polsce niewiele znaczący. Powiedziałbym nawet, iż z uwagi na nadmierne "europejskie" afiliacje - ten "autorytet" może okazać się szkodliwy z punktu widzenie pożądanego wyniku wyborczego...

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (4 głosy)

Komentarze

1-"Po pierwsze należy UDOWODNIĆ, że politycy opozycji nie poszli do polityki dla kasy, dla zbogacania się, tylko dla idei służby Polsce i Polakom"

straSZYDŁO: TE PIENIĄDZE IM SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁY !!!!!!!!!!
Dalszy komentarz zbędny

2-" D. Tusk mógłby (powinien) zwrócić państwu nienależne koszty przelotu z W-wy do Gdańska (i z powrotem) dla celów prywatnych"

straSZYDŁO = 2,5 mln
anders 600 tyś
"Antoni Macierewicz, który tylko przez 6! (słownie: sześć) miesięcy latał po Polsce wojskowymi maszynami 47 razy"
"Łączny koszt lotów rządzących CASĄ w ciągu ostatnich 16 miesięcy to 6,7 mln zł"

Ile wydano na tzw. Komisję Smoleńską tego nie wie nikt - ale MILIONY

3-"B. Sikorski powinien zwrócić pieniądze wyłudzone od państwa z tyt. tzw. "kilometrówek" itd.itd."

andruszkeiwicz, pawłowicz, i nie pamiętam która jeszcze co ma do dyspozycji auto rządowe z kierowcą a też pobiera ryczałt na paliwo pomimo iż cała wymieniona trójka nie posiada aut

inni tylko 2017 rok:
Jacek Żalek, PiS – 35,1 tys
Marek Suski, PiS – 33,8 tys
Iwona Arent, PiS - 31,7 tys
Joachim Brudziński, PiS - 29,3 tys
Leonard Krasulski, PiS – 29,3 tys
Anna Paluch, PiS – 29 tys
Marek Zagórski, PiS – 28 tys

I tyle wystarczy
Trzeba wszystkich mierzyć tą samą miarą

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1593633

Polscy patrioci nie muszą się reklamować używając załganych komunistyczno-sowieckich metod, czyli nadając sobie szumnie brzmiące ksywki w rodzaju "Polak Polak"...

Patriotyzm Polaka jest widoczny w jego notkach czy komentarzach.

Natomiast politruk "Polak Polak" z zapałem wścieklego bolszewickiego politruka łże i pluje jadem na polskich patriotów.

Jest to znane z "Opara ze 'ścierwoneonówki' w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu" lub "Rosyjscy 'narodowcy' z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu".

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593668

Spokojnie bo ci mocium panie żyłka pierdząca pęknie
A coś odnośnie tematu notki?

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1593678

Załgany politruku - nie musisz się zamartwiać o mnie.

Weż się raczej za swoje śmierdzące sowieckie onuce...

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593688

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Polak Polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie każdy tak jak ty ma w swojej szafce Sowieckie Onuce
Ja takowych nie posiadam - baa nawet żadnych oficerek
Nie każdy jest tak jak ty oficerem oddelegowanym do internetowego hejtu słoneczko

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1593691

stalinowska małpa

 

choć jej mózg całkiem wyprali 

pochodzeniem od człowieka

stalinowska małpa się chwali

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1593692