Róża Thun kontra Ryszard Czarnecki - czyja racja?

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

          Eurodeputowana Róża Thun uważa że jest obrażona przez wiceprzewodniczącego Parlamentu europejskiego Ryszarda Czarneckiego i ma zamiar złożyć wniosek do PE o odwołanie Go z tej funkcji. Pisze, by wskazać jakieś zdanie przez nią wygłoszone, czy napisane, które nie byłoby prawdziwe. Właśnie takie zdanie znalazłem bez większego trudu:

         "Uważam, że to jest rząd, który dąży do autorytaryzmu albo do dyktatury. Jeśli się niszczy trójpodział władzy, to jest koniec z demokracją." To zdanie wygłoszone (napisane) przez eurodeputowaną jest nieprawdziwe i obraźliwe dla polskiego rządu wyłonionego w demokratyczny właśnie sposób. Poza tym, rzeczywiście - jeśli się niszczy trójpodział władzy, to kończy się demokracja. Rzecz w tym, że większość polityków mylnie wyobraża sobie ów trójpodział; wg tych, którym odpowiada dotychczasowy status quo - trójpodział tak, ale władza sądownicza sama się wybierająca i pozostająca poza wszelką kontrolą, dozgonna i nie wybierana przez społeczeństwo ani przez gremia demokratycznie wyłonione.

         W większości cywilizowanych państw na świecie (np, w Niemczech, a szczególnie w US) - władza sądownicza jest wyłaniana bezpośrednio, lub pośrednio przez suwerena a nie przez multiplikację. W niektórych stanach US prokuratorzy i sędziowie są wybierani na krótkie (kilkuletnie) okresy w lokalnych bezpośrednich wyborach. W przypadku nie uzyskania mandatu do sprawowania tych urzędów - szukają sobie pracy jak każdy obywatel - żadnych przywilejów co do odpraw, czy przedwczesnych emerytur. To jest ideał władzy sądowniczej; to, co z trudem przeprowadza obecna władza w Polsce, to dopiero drobna kosmetyka patologicznego układu.

         Ponadto - warto przeczytać jak wyobrażał sobie trójpodział władz jego twórca - genialny francuski myśliciel Charles de Montesquieu. Określę to w kilku zdaniach: Demokracja jest najlepszym ustrojem państwa, ale zakładając równość obywateli - jest zarazem słabym ustrojem, gdyż ludzie z natury są ambitni i każdy chce być lepszy od drugiego a wielu chce większych przywilejów, niektórzy nawet po trupach do władzy i pieniędzy Stąd jest właśnie potrzebne prawo i władza sądownicza, której zadaniem jest chronić demokrację przed zakusami tych "nadmiernie" ambitnych. Takiej potrzeby nie ma w niektórych innych społecznościach (pozbawionych nadmiernej ambicji i działających bez szemrania dla dobra wspólnego) - niestety nie dotyczy to rodzaju ludzkiego - to społeczności np. pszczół czy mrówek. Oczywiście, ambicje są pożyteczne i generują ogólny postęp; mówimy o nadmiernych - chorych ambicjach.

         Uważanie, że władza sądownicza ma sprawować nadzór nad innymi filarami władzy jest nieporozumieniem - władza sądownicza wg Monteskiusza ma rolę służebną wobec demokracji, ma chronić władzę ustawodawczą i wykonawczą przed zakusami silnych w stosunku do słabszych, przed tworzeniem się uprzywilejowanych warstw, czy kast w społeczeństwie. Wykorzystywanie skrajnie błędnych konstytucyjnych zapisów do stworzenia sobie enklawy władzy nadrzędnej w stosunku do wszystkich, do samo wybierania się, do dozgonności i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności - jest niewyobrażalną patologią, która degraduje Polskę i nie pozwala na życie obywateli w wolnym i sprawiedliwym państwie. Ten stan rzeczy dopiero zaczynamy zmieniać. Oczywiście - uprzywilejowana kasta broni swoich interesów jak niepodległości, bez walki nie odda swojej zawłaszczonej kosztem społeczeństwa pozycji...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Zdaniem R. Thun rosnące poparcie dla PIS i J. Kaczyńskiego , to efekt szumu medialnego . Jak ktoś ciągle jest w mediach to zawsze skaczą mu słupki .

 

Idąc tokiem rozumowania Thun to dlaczego ona i jej ugrupowanie PO lecą w sondażach w dół , chociaż są częstymi gośćmi w mediach . A nawet więcej rok temu w sejmie urządzili istny cyrk i teatr i to również nie przyniosło im poparcia , a wręcz odwrotnie .

 

Prymitywizm i prostacka propaganda pani Róży Thun, nie są w żadnym stopniu wstanie się zmierzyć z rzeczywistością jaka jest w Polsce , ponieważ to jest osoba zaprogramowana idzie swoim torem . Będzie kłamać mataczyć przekręcać , aby mieć stołek , być w centrum uwagi , nie ważne jakim kosztem .

Ta kobieta powinna być podciągnięta do odpowiedzialności , za fałszywe propagowanie kłamstwa na temat Polski i rządu , to jest zdrada.

 

Dla niej bohaterem jest Kopacz – Kłamczucha , jak widać każdy ma swoich bohaterów nawet Róża Thun .

Vote up!
15
Vote down!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1555891

Komentować zachowań, wypowiedzi  folksdojczów nie zamierzam. Przecież dla tych osobników  "Polskość  to nienormalność", a budowana dość sprytnie w UE  IV  Rzesza to mądrość, postęp,  kultura no i kasa, kasa, kasa  - zatem warto jej  się poddać i niewolniczo służyć ! 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1555907

Im Dienst nach Deutschland....:

Vote up!
8
Vote down!
0
#1555910

und Händehoch

A tak na poważnie to jedno lepsze od drugiego.
Jedno trzyma się prawego cyca Rzeczpospolitej a drugie lewego.
Taka różnica między nimi.

Jakby kto nie wiedział to nemieckie barwy znaczą:
– czarna – kolor ich serc
– czerwona – kolor krwi pomordowanych milionów w IIWŚ
– złota – kolor złota zajebanego całej Europie w IIWŚ

Vote up!
10
Vote down!
0

panMarek

#1555911

   Witaj! Trafne postrzeganie. Dodam. Można również tak zinterpretować naszą Polską biało czerwoną. Biała, to czystość naszych intencji, a czerwona,to krew przelana za wolność narodów Świata. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1555916

   Witaj! Trafne postrzeganie. Dodam. Można również tak zinterpretować naszą Polską biało czerwoną. Biała, to czystość naszych Polskich intencji, a czerwona,to krew przelana za wolność narodów Świata. Ooo,,,,reka mi się omsknęła. Pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1555917

und Panzerfaust

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1555918

iloraz ma wypisany w uśmiechu. Zawsze się zastanawiam nad Wielkością Stwórcy. Jak ON to Robi ???  WYSTARCZY JEDEN RZUT OKA I WIADOMO KTO JEST KTO. 

I słów żadnych nie potrzeba. No ale jeśli już je wydali, to jest jak myśleliśmy - jeno barachło

A niżej suplement, czyli świrowanie jako dodatek do obrzydliwości 
:

http://polskaracja.com/kondrat-tych-slow-polacy-mu-nie-zapomna/?utm_source=onesignal

Vote up!
5
Vote down!
0
#1555919

"twarz o rozum prosi"

Vote up!
6
Vote down!
0

panMarek

#1555923

Doskonałe Panie Marku.  Genialne. Ta sentencja, słów kilka a jaka głębia się w niej kryje. I proszę zauważyć jak to króciutkie zdanie - trzy słowa zaledwie z tym jednym spójnikiem PEŁNE JEST UNIWERSALIZMU. i takiej przedziwnej MOCY. Sprawczej. Zaraz mi stają przed oczami, przywołane tym zdaniem twarzyczki POzostałych, skrzywdzonych przez LOS tym niedostatkiem z urodzenia:

- I bula widzę, i budkę widzę, i szczerba mi staje, i myszka mi staje - agresorka. I uśmiech szetyny, i uśmieszek ryśka, i słyszę bredzenie, jakiegoś bolka. Wściekniętą twarz tego, co muchy łapie, i uśmiech widzę matołka....... I długo by wymieniać, ustawiać w szeregu - twarze naćpanej hołoty. To praca Syzyfa więc na tym przestanę.  "Smakować" wciąż będę sentencję - "twarz o rozum prosi", i już wiem co grane, kim TEN, i dlaczego, na POLSKĘ NASZĄ donosi............

Pozwólcie, że dodam suplement do tej mojej opowiastki na temat TYCH braków i TYCH twarzy. Przypomniała mi się sprzed lat, a może raczej - pojawiła mi się przed oczami kolejna twarz. No i wypisz wymaluj jak siostra "syjamska" tej, folksdojczyni brukselskiej. Dziwota. Ale, sprawdzają się przedziwnie słowa - "twarz o rozum prosi".

Oceńcie Sami: 

http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/tramwajarka+henryka 

http://serwis21.blogspot.com/2015/12/henryka-krzywonos-symbol-kamstwa-i-faszu.html

Vote up!
4
Vote down!
0
#1555924

Niechaj sie Roza  uczy o demokracji i trojpodziale wladzy  od Janusza, a moze bardziej Monteskiusza . Watpie jednak by te proste zasady zrozumiala. Do zrozumienia potrzebna jest wola zrozumienia, wolna wola.

Vote up!
5
Vote down!
0

Gosia

#1555922

...takie efekty w działaniu...

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0
#1555952

Thun powinna zaznaczyć że jest to jej prywatna opinia jako europejki hołdującej Neo marksistowskiej ideologii altiero spinellego popaprańca zresztą. Czarnecki miał rację popieram go w 100% kłamała haniebnie i bezczelnie

Vote up!
1
Vote down!
0

Zakamarnik

#1555993

Thun powinna zaznaczyć że jest to jej prywatna opinia jako europejki hołdującej Neo marksistowskiej ideologii altiero spinellego popaprańca zresztą. Czarnecki miał rację popieram go w 100% kłamała haniebnie i bezczelnie

Vote up!
0
Vote down!
0

Zakamarnik

#1555995