WOŚP

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Zanim wrzucisz coś do puszki - radze przeczytać tekst blogera "Matka Kurka":

 

Mamy rekord!

Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny.
Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę.

Materiał, który zgromadziłem jest tak obszerny, że nie sposób wszystkiego napisać w jednym artykule, dlatego dziś tylko schemat i podstawowe informacje, w najbliższej przyszłości pojawią się rozbudowane publikacje naszpikowane dokumentami.

Przed sądami dwóch instancji udowodniłem, że WOŚP jest finansowana nie tylko przez donatorów, ale przez budżet lokalny i centralny, co w najlepszym razie bilansuje się na 0. 

Ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia funkcjonowanie WOŚP jest absolutnym absurdem, modelową beczką bez dna, ale dla Owsiaka i jego rodziny to prawdziwy róg obfitości.

Podstawową strukturę przepływów finansowych pokazywałem wiele razy: Dojna krowa WOŚP => Słup „Złoty Melon” => Firma krzak „Mrówka Cała”. W dwóch pierwszych elementach nie zmienia się nic od 11 lat, ale trzeci to moja porażka, ponieważ dosłownie skupiłem się na „mrówce”,  nie mając pojęcia o istnieniu słonia. Żyjemy w czasach komiksowych, kultura obrazkowa przemawia do przeciętnego odbiorcy bardziej, niż najprostsze zdanie. Przepraszam wyrobionych Czytelników za użycie tego narzędzia, ale celem jest oczywiście dotarcie do jak najszerszego odbiorcy, któremu rzecz trzeba wyłożyć łopatą, inaczej nie pojmie w czym uczestniczy. Pełen schemat wygląda tak.

schemat.png

Czas przedstawić poszczególne postaci z tej układanki.

9fedc45b838a392c65a8c9c2d43c73fa.jpg

Jerzy Owsiak – prezes  zarządu Fundacji WOŚP, prezes zarządu spółki„Złoty Melon”, dyrektor graficzny „Złotego Melona”, właściciel firmy „Jasna Sprawa”, mąż Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak właścicielki „Mrówki Całej”, ojciec Aleksandry Owsiak byłej pracowniczki WOŚP, obecnie pracownicy „Tabasco”, ojciec Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Lidia Niedźwiedzka Owsiak – członek zarządu Fundacji WOŚP, dyrektor finansowy i medyczny fundacji WOŚP, jedyny przedstawiciel na zarządzie wspólników spółki „Złoty Melon”, właścicielka firmy „Mrówka Cała”, matka Aleksandry Owsiak, byłej pracownicy WOŚP i obecnej pracownicy „Tabasco”, matka Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Jacek Stachera – Od 2000 roku współpracuje z Fundacją WOŚP, kierownik produkcji Finałów WOŚP i Przystanków Woodstock, od 2007 do 2012 roku asystent Jerzego Owsiaka. W latach 2006-2010 dyrektor zarządzający kanałem telewizyjnym OwsiakTV. Od maja 2010 menadżer firmy Złoty Melon organizującej największe eventy w Polsce i wydającej płyty DVD/CD z koncertów. Od czerwca 2009 właściciel agencji Tabasco. Prywatnie konkubent Aleksandry Owsiak i ojciec najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak.

Aleksandra Owsiak – córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, była pracownica WOŚP, obecna pracownica firmy „Tabasco”, partnerka Jacka Stachery, matka jego dziecka.

Ewa Owsiak – młodsza córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, właścicielka „Feel Mint Production” firmy bez telefonu i strony internetowej, zajmującej się tym samym, czym zajmują się wszystkie pozostałe firmy Owsiaków.

Jak to działa?

Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup „Złoty Moelon”, która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch.

Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że ]]>do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”]]>, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest ]]>firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP,  „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka]]>. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. ]]>Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości.]]>

Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne.

Z tym samym Struzikiem Owsiak ostatnio uroczyście wręczał szpitalowi sprzęt medyczny.

Owsiak żyje z władzą i dzięki władzy, ale w czasie wizyty u Komorowskiego, to Stachera zarządzał całym cyrkiem i to jego praktyk mają dość byli i wycofujący się sponsorzy „Przystanku Woodstock”, jednak o tym w kolejnych odcinkach.

MatkaKurka • kontrowersje.net

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

Po raz kolejny szczytna idea pomocy potrzebującym wykorzystywana jest przez oszustów...Owsiak już teraz cienko będzie spiewał bo zostanie odciety od publicznych pieniędzy, zostana na razie samorządowe...ale tylko na razie...

Vote up!
15
Vote down!
0

Yagon 12

#1504390

Vote up!
13
Vote down!
0
#1504391

.... Janusz, dzięki- dobra robota !

Należy pokazywać szfindle tej łajzy z Pruszkowa.

..............................................

@ Józio, Ty weż pod uwagę, że ten kutas z Ruskiej Budy i tak był  powściągliwy.... bo przecie mógł podarować Owszakowi :

" Bitwę pod Grunwaldem"-   Jana Matejki

zdrowia życzę,

Marek

Vote up!
15
Vote down!
0
#1504393

A na pewno by chetnie podarowal Hold RUSKI.

Vote up!
10
Vote down!
0

richo

#1504400

dopoki nie przestanie obowiazywac zasada Mistrza Michalkiewicza  "Wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych" 

nigdy nie uwierze , ze cos sie w tym kraju zmieni. Dobrym poczatkiem moglby byc Owski na lawie oskarzonych...

Vote up!
6
Vote down!
-1

richo

#1504401

sponsorowany i ochraniany przez panstwo.
Na sierotakch,chorych i staruszkach najczesciej chieny robily kase bo ludzie o dbrym sercu bezmyslnie dawali kase niedopuszczajc mysli ze z tych pieniedzy tylko maly procent idzie na wyzsze cele.
Za pomoca Owsiaka firmy panstwowe mogly zafakturowac ukradzione lub zmarnowane pieniadze.
Na kazdej imprezie Owsiaka uruchomiane byly duzo wieksze pieniadze niz byla wartosc kupionego sprzetu.
Owsiak to legalny zlodziej dzieki polskiemu sytemowi i chroniacemu go rzadowi.
Zloedziej owsiak otwarcie mowi ze pieniadze powstale z pieniedzy ze zbiorek naleza do niego.
Chodzi o procenty z zebranych darowizn ktore umieszczal na kontach na dluzszy czas i czerpal z nich zyski,zamiast zaraz za te pieniadze kupic sprzet.
Oczywiscie te procenty to tylko jeden z dochodow Owsiaka drugim dochodem to sa lapowki za sprzet ktory dawala mu firma produkujaca ten sprzet badz tym sprztem handlujaca.
Owsiak utrzymywal w tajemnicy ceny jakie placil z sprzet.
Konflikt interesow w calej tej zlodziejskiej ORKIETRZE wystepuje na kazdym kroku.
Na obsluge dzialnosci charytatywnej ma wylacznosc tylko firma Owsiaka i sam Owsiaka sobie dyktuje wysokosc wynagrodzenia i sam Owsiak sobie wyplaca.
Owsiak to najwiekszy demoralizator mlodziezy haslo ROBTA CO CHCETA to maly pikus z caloksztaltem jego dzialalnosci.
Zadziwia mnie poparcie dla dzialnosci zlodzieja Owsika prezydenta Dudy,czyzby to bylo by poparcie tych samych koczowniczych etnikow,ktorym zapalil Duda menore w Palacu Prezydenckim czym obrazil Polakow.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1504427

sierotakch, 
chieny, 
dbrym, 
niedopuszczajc, 
sytemowi, 
Zloedziej, 
sprztem, 
z sprzet, 
ORKIETRZE, 
i sam Owsiaka sobie dyktuje,  

że kilkanaście błędów interpunkcyjnych nie wyszczególnię.

 

I kto tu pisze "po pijaku"??? Może ja, bezczelny ludku???

  

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1504443

i zajmują "chamelity III RP" to smierdzące bagno? Czego sie nie dotknąć, to cuchnie złodziejstwem, przekrętem, kłamstwem, czy zdradą?

Czy jest wśród tych ludzi ktoś uczciwy - wyglada na to, że nie. To zbieranina najgorszych szumowin, cytując wieszcza "... z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa ..." a dalej "... plwajmy na tą skorupę i zstapmy do głebi" - zatem plwajmy z całych sił, to może jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki znikną!

Vote up!
7
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1504439

MatkaKurka jest rewelacyjna. Jednak dlaczego teraz prokurator nie dokończy "tego biznesu"? Pan Prezydent Duda publicznie poparł "tą inicjatywę". Staram się zrozumieć powody. W obecnej sytuacji "KODofensywy" każdy krok polityczny musi być bardzo przemyślany. Wielu Polaków wierzy ciągle w dobroczynność "wielkiej orkiestry". Kłamstwo tej "dobroczynności" jest jeszcze ciągle przed  wieloma zakryte. Czas najwyższy "otworzyć oczy zaślepionym".. Oby wszystkie faty poparte dowodami jak najszybciej ujrzały "oczy telewidzów' i nie tylko.

Vote up!
7
Vote down!
0

RAK

#1504455

"Pan Prezydent Duda publicznie poparł ""tą inicjatywę"". "Staram się zrozumieć powody". Też nie potrafię rozgryźć tego orzecha, tym bardziej , że lista "grzechów" owsika nie jest krótka, zaś darowizna prezydenta namieszała wielu ludziom w głowach, w mojej też. Co można powiedzieć owsikowcom stojącym pod kościołami i pobrzękującymi puszkami? Nic! Oni mają gotową odpowiedź, przecież prezydent dał, a ty nie dasz? Najbardziej cieszy się z tego sam owsik i KODeinowcy. Muszę przyznać, że nie przyszło mi łatwo zamieszczenie tego komentarza. Matka Kurka, czyli Piotr Wielgucki uważa, że te narty są przenośnią, że prezydent tym gestem coś przekazał, a mianowicie, ty owsik bież te narty i zjeżdżaj. Nie jest to chyba tak jak pisze Kurka, ilu Polaków czyta tego blogera, a ilu wie, że ktoś taki istnieje? Prezydent ma teraz niesamowitą ilość bardzo pilnych spraw do załatwienia, spraw dotyczących przyszłości Polski, a psuje swój wizerunek poświęcając część swego cennego czasu na wpieranie nieprzeciętnego kryminalisty, osobistego wroga i co najgorsze, wroga Polski. Napisałem też w tej sprawie krótki list do kancelarii prezydenta, ponieważ uważam, że jest dłużny Polakom, a w szczególności tym, którzy na niego głosowali, jakieś wyjaśnienie swego kroku. Niestety, prezydent tym co zrobił nie otworzył oczu zaślepionym, a wręcz przeciwnie, utrudnił innym ich otworzenie.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504462

Być może Pan Prezydent ofiarując narty dal jasny znak wiem ze Owsiak istnieje ale w tej chwili nie stać mnie na walkę ze wszystkimi oszustami, złodziejami i kryminalistami, do których niewątpliwie należny hochsztapler Jerzy Owsiak.

“Prezydent ma teraz niesamowitą ilość bardzo pilnych spraw do załatwienia, spraw dotyczących przyszłości Polski”

Pełna zgoda.

Pozdrawiam :-)

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow-2014-01

Vote up!
7
Vote down!
0
#1504468

Owsiak ma ogromna ilość entuzjastów, nawet wśród takich, co nie głosują.  Prezydent podpisał kilka niepopularnych, waznych decyzji. Może chciał tym gestem pokazać, że nadal jest prezydentem wszystkich Polaków. Zauważyłąm, że wiele osób z różnych środowisk politycznych żada, by zmienił wszystko od razu; choć bywaja to sprzeczne żądania.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1504470

w tym przypadku nie musiał z nikim walczyć, po prostu wystarczyło kryminalistę ignorować, a nie uwiarygadniać, bo to niestety tak to ludzie odebrali.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504471

w tym przypadku nie musiał z nikim walczyć, po prostu wystarczyło kryminalistę ignorować, a nie uwiarygadniać, bo niestety tak to ludzie odebrali.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504473